Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 207,684 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

HicâZ

Felsefe.net
Yeni Üye
Eger site forumlarinda olan basliklara bir goz atarsan, o saydigin basliklarin da oldugunu gorebilirsin. Arz ve talep meselesi. Istersen o basliklara bir goz at, boylece site kitlesi Tanri kavramini degerlendirmeye senin o basliklara katkin ile ara verebilir.

He hacı he cakcekcakcek :D

Beril

Üye
Yeni Üye
Tüm arkadaşlarımın ve dostlarımın kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.Nice kutlu bayramlara inşallah...

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Tüm arkadaşlarımın ve dostlarımın kurban bayramını en içten dileklerimle kutlarım.Nice kutlu bayramlara inşallah...
Beril Bayram mesajin için teşekkür ederim...ismine değinmeden geçemeyeceğim ..kızmak yok...bugün biraz şımarıgim herhalde...
Beril ne demek acip da wiki sen öğrenebilirim ama senin ismini nasıl ve neden Beril koymuşlar onu merk ettim..Beril beri çekil:))

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Buradan anasinifi öğretmenlerine sesleniyorum , lütfen su erkek cocuklarına tuvalette nereye yapması gerektiğini anlatın .... Aileler ogretemiyor çilesini ben mı çekmek istemiyorum.kocaman yuvarlak delik dururken duvara yapılmaz ki

fides

Kahin
Yeni Üye
iuflsfozkn, inan sevindim "okan" isimli birini merak etmediğin için.Ona da "okan okan **k kokan " derdin:)
Askerde tuvalet ve yemek eğitimi veriyorlar diye duymuştum:)

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
iuflsfozkn, inan sevindim "okan" isimli birini merak etmediğin için.Ona da "okan okan **k kokan " derdin:)
Askerde tuvalet ve yemek eğitimi veriyorlar diye duymuştum:)
Ağaç yasken eğilmelidir fides hocam:)) sonra ağaç olmazsa odun olma ihtimali var , zaten sonrası ne yapsan kar etmiyor.

Beril

Üye
Yeni Üye
Slm

Beril Bayram mesajin için teşekkür ederim...ismine değinmeden geçemeyeceğim ..kızmak yok...bugün biraz şımarıgim herhalde...
Beril ne demek acip da wiki sen öğrenebilirim ama senin ismini nasıl ve neden Beril koymuşlar onu merk ettim..Beril beri çekil:))
Sn Iufllsfozkn neden kızayım siz şımarmayı hak etmişsinizdir artık anladığım kadarıyla..:)Beril sadece takma ismim.Yaşamım öyle enterasan ki bu nik almak bana hayırlı geldi.Beril isimli bir arkadaşla tanıştım ve o hayatıma renk kattı.:)Çok samimi olmasak ta onu severim.Enteresan değil mi?.Ayrıca Beril geri çekil değil Beril ileri demek istediniz değil mi?

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sn Iufllsfozkn neden kızayım siz şımarmayı hak etmişsinizdir artık anladığım kadarıyla..:)Beril sadece takma ismim.Yaşamım öyle enterasan ki bu nik almak bana hayırlı geldi.Beril isimli bir arkadaşla tanıştım ve o hayatıma renk kattı.:)Çok samimi olmasak ta onu severim.Enteresan değil mi?.Ayrıca Beril geri çekil değil Beril ileri demek istediniz değil mi?
Ama haikaten şaşkınlık içindeyim ...anlattığınız hikaye sormakla iyi etmiştim delirtti...acaba ben kaç insanın hayatına olumlu bir seyler verdim merak ettim şimdi?? Saymama gerek yok tabi filan dermisimmmm
O halde Beril hadi ileri :))

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Gel ey kırmızı gülüm
Derdime gel sen ağla
Bak ey kırmızı gölüm
Yüreğim göz göz yara

Ağla gülüm ağla gülüm
Halim yaman ağla gülüm
Ağla gülüm ağla gülüm
Gel el aman eyle gülüm

Sev ey kırmızı gülüm
Elimizden tutup sev
Bize dost oldu ölüm
Ağla ağla gülüm ey…

Sor ey kırmızı gülüm
Zalimin yüzüne sor
Neden , neden hep zulüm
Sor ey kırmızı gülüm sor

Söz:Elif Eren
Beste:Elif eren
Albüm : Klasikler 2

Beril

Üye
Yeni Üye
Üzgünüm Her şey için

Başta Nejdet Hocam olmak üzere tüm arkadaşlarıma içten paylaşımları için gerçekten teşekkür ediyorum.Ben şahsım adına bu sitede güzel şeyler öğrendim sanırım gizli gizli gelir belki yararlanabilirim de ;ancak artık burada durmanın bir anlamı yok benim için..Kokuşmuş kendi zihniyetlerine ........elin çoluk çocuğuna sahip çıkmanın bedeline benim zihnime ........ ve sözüm ona bir bilim sitesi sahibi bunu yapıyosa aşmış bunlar.Aşkınlık korkunç güzel bir kavram ancak anlamını tüketiyor kalitesiz insanlar arasında.Ve şuna inanıyorum en güzel savaş belki de sessizce çekip gitmek olanıdır.Keşke bunu başarabilseydim
Hoş çakalın

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Başta Nejdet Hocam olmak üzere tüm arkadaşlarıma içten paylaşımları için gerçekten teşekkür ediyorum.Ben şahsım adına bu sitede güzel şeyler öğrendim sanırım gizli gizli gelir belki yararlanabilirim de ;ancak artık burada durmanın bir anlamı yok benim için..Kokuşmuş kendi zihniyetlerine ........elin çoluk çocuğuna sahip çıkmanın bedeline benim zihnime ........ ve sözüm ona bir bilim sitesi sahibi bunu yapıyosa aşmış bunlar.Aşkınlık korkunç güzel bir kavram ancak anlamını tüketiyor kalitesiz insanlar arasında.Ve şuna inanıyorum en güzel savaş belki de sessizce çekip gitmek olanıdır.Keşke bunu başarabilseydim
Hoş çakalın

Beril seni anlamak ne güç geliyor bana bir bilsen...ne güzel yeni üye olmuşsun güzel yazılar paylasmissin, iyi arkadaslar edinmissin e ne ola ki seni böyle kusturen ..ilginç hani anlayabilsem burda benim bilmediğim neler oldu bitti ???ben de yanlış ya da doğru yerde miyim diye düşünmeye başlayacağım simdi

Beril

Üye
Yeni Üye
Cevap: Slm

Beril seni anlamak ne güç geliyor bana bir bilsen...ne güzel yeni üye olmuşsun güzel yazılar paylasmissin, iyi arkadaslar edinmissin e ne ola ki seni böyle kusturen ..ilginç hani anlayabilsem burda benim bilmediğim neler oldu bitti ???ben de yanlış ya da doğru yerde miyim diye düşünmeye başlayacağım simdi

Hiç kimsenin kararları beni bağlamadığı gibi benim kararlarım da hiç kimseyi bağlamamalı değil mi?Benim sıkıntım şahsidir.Kararlarınız size aittir
Sağlıcakla kalın Efendim

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
Beril arkadaş, ben teşekkür ediyorum. en ciddi savaş kişinin kendi ile yaptığı savaştır; barışık yaşayabilen kişi başarmış demektir.

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ey insan ! Ben bir kuru odun parçası olsaydım ve dile gelseydim...söyleyeceklerim senin çıkarlarına uygun oldugu müddet beni hayranlıkla dinleyecektin...söylediğim her soz değerli oldugu için degil sana uygun geldigi için egonu tatmin ettigi içn beni dinleyecek ve putlastiracak kutlayacaktın...bu dinlemeyi bildigini göstermeyecek ...bu sevmeyi bildigini sevebildigini de göstermeyecek sakın kendine o meziyetleri yükleme..sen sırf senin için beni sevdin , senin içn beni dinledin...ve bir gün bir odun dile gelir : ey insan oğlu husrandasin! Yanıldın! Dunyayı ebedi sandin , yaratanı görmezden geldin der ve tüm odunlar bir odun yüzünden, kalp sahibi fakat etten degil tastan kalplerin sahip
lerince dendi ki: tüm odunlar yakılacak!!!!
Bilseler di ...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Hiç kimsenin kararları beni bağlamadığı gibi benim kararlarım da hiç kimseyi bağlamamalı değil mi?Benim sıkıntım şahsidir.Kararlarınız size aittir
Sağlıcakla kalın Efendim

Ben yukarida koyulastirdigim cumlen uzerine yazmak istiyorum. Eger"s1k1nt1 sahsi" ise, bu s1k1nt1nin giderimi de sahsi olmalidir. Burasi bir kitle platformu ve her yazar ve okur, bir sahis icin degil, bir kitle icin burada. Dolayisiyle boyle bir kitlesel platformda, "sahsikonuyu" kitlesel siteden ayrilarak kitleyi bir cesit sahsa indirgemek, pek mantikli gelmedi bana.

Tabiki herkesin karari kendisine aittir ve karar sahsi alinir ve platform kitlesinin bir uyesi olarak sahsima da bu karara saygi duymak duser.

Yalniz sahsi bir meseleyi kitlesel bir ayrima donusturmek, hani bir atasozumuz vardir "pireye kizip yorgan yakmak" iste bu icerikte algilanir.

Eminim senin bu kitlesel platformda ve bu kitlesel platformda yer alan yazar ve okur kitlesinde biribiri ile bilgi paylasimi ve alis verisi arasinda bir sorun yokken, senin bu kitlesel platformdan ayrilman; bu karsilikli bilgi alis verisinin son bulusu anlamini tasir ve bu basta senden bilgi alisverisi saglayan kitleye bir haksizlik anlamina gelir.

Kitlesel platformda bir kisinin o platformu terketmesinin tek bir nedeni olabilir. O da kisinin kitle platformu yonetim engellerinden dolayi dusuncesini dile getirmesinin onlenmesidir. Iste bu durumda kisi dusuncelerini dile getiremedikten sonra o kitlesel platformda bulunmasinin da bir anlami yoktur.

Ama senin aciklamalarindan algiladigim kadariyla yonetimin dusuncelerini dile getirmeni engelleyecek bir durumu soz konusu degil. Sadece senin site kitlesi arasinda bir kisiye duydugun dusunce ve bunun getirdigi duygusal olarak kitlesel platformdan ayrilma kararin soz konusu.

Dedigin gibi karar senindir ve bu karar ne olursa olsun, bizlere saygi duymak duser.

Ben sadece bu konuda gozlem ve birikimi olan ve tecrube sahibi bir algi ve bilgisi olan bir birey olaraktan dusuncelerimi senin bu sitede kalmana yonelik olarak dile getirdim.

Umarim dile getirdiklerim yalnis ve duygusal algilanmaz.

Beril

Üye
Yeni Üye
Ben yukarida koyulastirdigim cumlen uzerine yazmak istiyorum. Eger"s1k1nt1 sahsi" ise, bu s1k1nt1nin giderimi de sahsi olmalidir. Burasi bir kitle platformu ve her yazar ve okur, bir sahis icin degil, bir kitle icin burada. Dolayisiyle boyle bir kitlesel platformda, "sahsikonuyu" kitlesel siteden ayrilarak kitleyi bir cesit sahsa indirgemek, pek mantikli gelmedi bana.

Tabiki herkesin karari kendisine aittir ve karar sahsi alinir ve platform kitlesinin bir uyesi olarak sahsima da bu karara saygi duymak duser.

Yalniz sahsi bir meseleyi kitlesel bir ayrima donusturmek, hani bir atasozumuz vardir "pireye kizip yorgan yakmak" iste bu icerikte algilanir.

Eminim senin bu kitlesel platformda ve bu kitlesel platformda yer alan yazar ve okur kitlesinde biribiri ile bilgi paylasimi ve alis verisi arasinda bir sorun yokken, senin bu kitlesel platformdan ayrilman; bu karsilikli bilgi alis verisinin son bulusu anlamini tasir ve bu basta senden bilgi alisverisi saglayan kitleye bir haksizlik anlamina gelir.

Kitlesel platformda bir kisinin o platformu terketmesinin tek bir nedeni olabilir. O da kisinin kitle platformu yonetim engellerinden dolayi dusuncesini dile getirmesinin onlenmesidir. Iste bu durumda kisi dusuncelerini dile getiremedikten sonra o kitlesel platformda bulunmasinin da bir anlami yoktur.

Ama senin aciklamalarindan algiladigim kadariyla yonetimin dusuncelerini dile getirmeni engelleyecek bir durumu soz konusu degil. Sadece senin site kitlesi arasinda bir kisiye duydugun dusunce ve bunun getirdigi duygusal olarak kitlesel platformdan ayrilma kararin soz konusu.

Dedigin gibi karar senindir ve bu karar ne olursa olsun, bizlere saygi duymak duser.

Ben sadece bu konuda gozlem ve birikimi olan ve tecrube sahibi bir algi ve bilgisi olan bir birey olaraktan dusuncelerimi senin bu sitede kalmana yonelik olarak dile getirdim.

Umarim dile getirdiklerim yalnis ve duygusal algilanmaz.

Öncelikle burada Mavimor'a anlayışı için teşekkürü borç bilirim.Ben onun site sahibi olduğunu bilmiyordum.Yorumum evet tek bir şahışa ait o da sanırım yok buralarda.kızgınlığım felsefenet e değil tek bir kişiye...Yoksa burada edindiğim bilgi ve paylaşım yaşamımda beni mutlu etmeye yetiyor.Bu anlamda Sn Evrensel İnsan ilk defa size aklımla ve duygumlarımla hak veriyorum ve teşekkür ediyorum
Ayrıca arkadaşlarımı üzdüysem onlardan da özür dilerim.Ben kalma taraftarıyım.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Ben burayi bir aile olarak görmekteyim, aile içerisinde zaman zaman tartışmalar, kavgalar, küsmeler olabileceği gibi zaman zaman da barışmalar, güzel paylaşımlar olacaktır.

İyi vakit geçirmek dileğiyle:)

Beril

Üye
Yeni Üye
Slm

Ben burayi bir aile olarak görmekteyim, aile içerisinde zaman zaman tartışmalar, kavgalar, küsmeler olabileceği gibi zaman zaman da barışmalar, güzel paylaşımlar olacaktır.

İyi vakit geçirmek dileğiyle:)

İşte sanırım hamlığımla yüz yüzeyim .Yürüdüğüm yolda sabır göstermem gerekiyorken bir zorbanın kazdığı kuyuya düşüp onunla aynı duruma düştüm.Sevgili Mavimor düşüncelerimi o şahsın profiline yazmalıydım ancak onun gibi davranıp herkesin okumasını istedim.bilmiyordum sitenin size ait olduğunu gerçekten ...Tekrar anlayışınız için teşekkür ediyorum

Sağlıcakla kalınız efendim

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Öncelikle burada Mavimor'a anlayışı için teşekkürü borç bilirim.Ben onun site sahibi olduğunu bilmiyordum.Yorumum evet tek bir şahışa ait o da sanırım yok buralarda.kızgınlığım felsefenet e değil tek bir kişiye...Yoksa burada edindiğim bilgi ve paylaşım yaşamımda beni mutlu etmeye yetiyor.Bu anlamda Sn Evrensel İnsan ilk defa size aklımla ve duygumlarımla hak veriyorum ve teşekkür ediyorum
Ayrıca arkadaşlarımı üzdüysem onlardan da özür dilerim.Ben kalma taraftarıyım.

Rica ederim. Mavimor lakapli yazar arkadasin da belirttigi gibi, ailenin bir ferdinin diger ferdinden duymak istedigi yukarda koyulastirilmis kisimdir.

Ayrica ailenin her bir ferdi, yine ailenin her bir ferdini aile bunyesinde tutmak icin elinden gelen gayreti gostermelidir.

Kararina hem sahsim, hem site kitlesi ve ailesi adina sevindim.

Yalniz neden "ilk defa" onu algilayamadim. Belki de yazdigim konunun onemi/ilgisi/etkisi ya da senin algilamana olan acikligi yuzundendir. :)

Umarim, eger baska mesajlarimi okurda, algilayamazsan,en azindan neresini ve neden algilayamadigi belirtmen; benim en azindan senin belirtmen temelinde yazilanin algilanmasini daha bir acik ve net kilar olusunu saglar.

Beril

Üye
Yeni Üye
Rica ederim. Mavimor lakapli yazar arkadasin da belirttigi gibi, ailenin bir ferdinin diger ferdinden duymak istedigi yukarda koyulastirilmis kisimdir.

Ayrica ailenin her bir ferdi, yine ailenin her bir ferdini aile bunyesinde tutmak icin elinden gelen gayreti gostermelidir.

Kararina hem sahsim, hem site kitlesi ve ailesi adina sevindim.

Yalniz neden "ilk defa" onu algilayamadim. Belki de yazdigim konunun onemi/ilgisi/etkisi ya da senin algilamana olan acikligi yuzundendir. :)

Umarim, eger baska mesajlarimi okurda, algilayamazsan,en azindan neresini ve neden algilayamadigi belirtmen; benim en azindan senin belirtmen temelinde yazilanin algilanmasini daha bir acik ve net kilar olusunu saglar.

Sanırım aile fertleri birbirlerine hakaretin ötesinde birbirlerine karşı hislerini düşüncelerini vs açıklayabilir.Yüksek anlayışınıza sığınarak size düşüncelerimi daha evvelde belirtmiştim.Düşüncelerini beğenmem ,yazdıklarınızı kafa yapınızı beğenmem ancak salt bilgi ,emek adına saygı duyabilirim evet bunu başarabilirim.Bence bana karşı yazdıklarınızda hakaret buluyorum.Ben bir eğitimciyim .Algının ve algılamanın ötesini de hissederim.Yazdıklarınız açıkçası samimiyetsiz buluyorum bunu önceden de farklı bir dille açıklamaya çalıştım.Gene beni algı ve algılayamama özürlüsü buldunuz.Canınız sağ olsun...
Ne diyeyim bakın ben de sizi kırdım ama üzgün değilim :)hatta size samimi davrandığım için bu yazımla kendime aferin bile diyebilirim
Saygılarımla

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar