Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde telrunya tarafından oluşturulan Karalama Defteri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 208,823 kez görüntülenmiş, 1,750 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Karalama Defteri
Konbuyu başlatan telrunya
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan velevki

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
tartalım:) sadakati,sevgiyi ihaneti,nefreti yada bize yönelmiş herhangi bir duyguyu bilmek mi agır ? bilmemek mi? hissetmek mi agır hissedememek mi?

Her ne olursa olsun bilmek, hissetmek derim.. ki bildiğimiz, hissettiğimiz ne derece gerçektir o da muamma :) sonuç itibariyle bilip hissettiğimize dair kendimizi kandırıyoruz, kan'ıyoruz.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Saçlarımı kestirmediğim ve hala soğuk havaya inat t-shirt giydiğim sürece madde bağımlısı gibi gözükmeye devam edeceğim...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Her ne olursa olsun bilmek, hissetmek derim.. ki bildiğimiz, hissettiğimiz ne derece gerçektir o da muamma :) sonuç itibariyle bilip hissettiğimize dair kendimizi kandırıyoruz, kan'ıyoruz.
bende bilmekten yanayım:) ama bilmenin bizdeki boyutu/manası için yapabilecegim bişi yok:) gerçi evrensel insan üsdadımın numen biliş sisteminide ekledim alternatiflerime ama oda şaibeli haliyle:)

P

Pyramos

Ziyaretçi
Saçlarımı kestirmediğim ve hala soğuk havaya inat t-shirt giydiğim sürece madde bağımlısı gibi gözükmeye devam edeceğim...

yeni ay filmindeki kurt adamlardan olmak istiyorum bende soğuklar gelince:) vucut sıcaklığı 5 derece fazla insandan sanırım ve bu havalarda insansı paltolara ihtiyacı yok:) hatta t-shirt fazla bilem:) ne güzel:)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Bu arada bu RTE zihniyetinin depremin ortamindan bile her turlu nemalanmakta oldugunu ve depremzadelerden bile onlara verilecek saglik hizmetinden para talep ettigini, Van'da yikilan ve imarin karari ustunde yapilan 5 kat ustu binalarin mimarinin da olusan kriz masasinin basina getirildigini, toplanan deprem vergilerinin harcandigini, her turlu yardimin gittigi soylenen cogu koyde henuz cadir bile bulunmadigini ve bir yetkilinin bile ugramadigini, depremzadelerin her turlu ihtiyacinin giderilmediginin yaninda, salgin hastalik tehlikelerini, D.Feneri yolsuzlugunun temelini teskil eden kurum ve kuruluslarinin basta diyanet olmak daha sonra da basbakanlik olmak uzere bu depremzadelere giden her turlu yardimi organize ettiklerini soylemeden de gecmeyelim.

Ayrica gecenlerde 8 RTE kanalinin deprem sovunda toplanan 60 milyon YTL'nin da takibini yapmaya calisalim. Bakalim o telefondaki her turlu mimari yardimi sozde verenler, ozde yerine getirecek mi?

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Tarihin bir cilvesi daha. 6Kasim Kurban Bayrami, ne olacak dersiniz?, bayram ertelenecek mi?

Trihi "tesadufun" boylesi!

Miili ve dini etik degerler birarada. Bakalim milli degerin basina gelen, dini degerin de basina gelecek mi?

Gelmemesini nasil aciklayacaklar?

Milli degerini kutlamamaya "razi olan" toplum, dini degerinde nasil dusunup/davranacak?

Ulkemizi tartismali gunler bekliyor, haydi hayirlisi!

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
Ulkemizi tartismali gunler bekliyor, haydi hayirlisi!

Tartışılacak bir şey olmayacak..Tam da deprem felaketi dolayısıyla, depremzedelere kurban/deri bağışı gündeme gelecek...Cumhuriyetle dövüşen deprem,
k-u-r-b-a-n bayramıyla elele olacak ...Yıkılan binalarda hayatını kaybeden k-u-r-b-a-n'lara da mevlüt okutulur, biter gider...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Tartışılacak bir şey olmayacak..Tam da deprem felaketi dolayısıyla, depremzedelere kurban/deri bağışı gündeme gelecek...Cumhuriyetle dövüşen deprem,
k-u-r-b-a-n bayramıyla elele olacak ...Yıkılan binalarda hayatını kaybeden k-u-r-b-a-n'lara da mevlüt okutulur, biter gider...

Din etnik v.s. temelli etik deger hak ve ozgurlugunu, vicdan ozgurlugunu; duygu ve vicdan ve de hak ve ozgurlukleri kendi politik/ekonomik cikar temelli amac somurusune donusturenler farkini algilamak, belki de insanoglu insan farkini algilamaktir.

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
B planı: Tanınmamış devlette vatansız ve Allahsız yaşayıp anılarını silmek.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Ben bile kendimden korkarken, başkalarının benden korkması tuhaf. Halbuki atalarımız: "Havlayan köpek ısırmaz." demiş...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Ben bile kendimden korkarken, başkalarının benden korkması tuhaf. Halbuki atalarımız: "Havlayan köpek ısırmaz." demiş...

Ben onu "Disini gosteren kopek isirmaz" diye biliyorum.

Eee, o kadar da fark olsun, ne de olsa bir deyim ve atasozu nesiller eliyle degisime ugrayabiliyor. :)

Bende cumleyi yanlis kurmusum, asli buymus;

Isıracak köpek dişini göstermez.

Eee, "o kadar kusur, kadi kizinda da bulunur." :)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
NEMEÇEK'i unutmam, öldüğüne de inanamam! Onu suya attılar, ıslattılar. O gene didindi, casusluk yaptı. Macun toplayanlar derneği karar defterine "ERNÖ NEMEÇEK" adını küçük harflerle yazdılar, o yılmadı. O büyük savaşın yapılacağı boş arsaya, hasta yatağından kalkıp geldi ve Ferenç Atş'ı yere serdi. Belki, yazılmış en güzel çocuk romanında hepimiz için savaştı ordusunun yegane eri olan NEMEÇEK. Onu unutmadık, hiç unutmayacağız, adını hep büyük yazacağız...

glsezinrs

Kahin
Yeni Üye
NEMEÇEK'i unutmam, öldüğüne de inanamam! Onu suya attılar, ıslattılar. O gene didindi, casusluk yaptı. Macun toplayanlar derneği karar defterine "ERNÖ NEMEÇEK" adını küçük harflerle yazdılar, o yılmadı. O büyük savaşın yapılacağı boş arsaya, hasta yatağından kalkıp geldi ve Ferenç Atş'ı yere serdi. Belki, yazılmış en güzel çocuk romanında hepimiz için savaştı ordusunun yegane eri olan NEMEÇEK. Onu unutmadık, hiç unutmayacağız, adını hep büyük yazacağız...

İçimi sızlattın..Çocukken Pal sokağı çocuğu olurdum ben de..Arkadaşlarıma rol dağıtırdım, savaşırdık..Kimse Gereb Dezsö olmak istemezdi..

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Süslemeler kimin fikri bilemeyeceğim lakin güzel olmuş bir de artık çağ atladım büyük bir ekrandan ve büyük bir klavyeden yazıyorum ..kurtuldum iPhone dan .. Yani artık daha çok yazabilerem

iuflsfozkn

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sizinle paylaşmak istediğim önemli bir yazı ,hergün sıradan gecen zamanımızdan farklı kesitler alabilmiş bir insanın bize insanca düşünme ahlakını hissettirme gayreti . Güzel olmuş ellerine saglık .

HicâZ

Felsefe.net
Yeni Üye
vay bee ,tartışılması gereken’’Bilim, teknoloji, kapı gibi Nükleer ,terör dururken konuşulan mevzular açılan anketler ağırlıklı olarak dini mevzular. Tanrı varmı? yokmu?(!) takılıp kalmışız.! acizlik mi? gariplik mi? rehavet mi? bedel mi ?!.yazık.(!)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
vay bee ,tartışılması gereken’’Bilim, teknoloji, kapı gibi Nükleer ,terör dururken konuşulan mevzular açılan anketler ağırlıklı olarak dini mevzular. Tanrı varmı? yokmu?(!) takılıp kalmışız.! acizlik mi? gariplik mi? rehavet mi? bedel mi ?!.yazık.(!)

Eger site forumlarinda olan basliklara bir goz atarsan, o saydigin basliklarin da oldugunu gorebilirsin. Arz ve talep meselesi. Istersen o basliklara bir goz at, boylece site kitlesi Tanri kavramini degerlendirmeye senin o basliklara katkin ile ara verebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar