üsttekinin imzasını yorumla

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kuzeys tarafından oluşturulan üsttekinin imzasını yorumla başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,350 kez görüntülenmiş, 42 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı üsttekinin imzasını yorumla
Konbuyu başlatan kuzeys
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

fides

Kahin
Yeni Üye
Majesty, keşke imzana eklediğin sözlerin sahiplerini de yazsaydın.
"İnsan insanın kurdudur.(
Homo homini lupus)" diyor Thomas Hobbes. Ben felsefi düşüncelerim açısından katılmıyorum bu söze. Kadın, kadının kurdudur olsaydı belki de:)
Hobbes, herkesin herkesle mücadele ettiği/çatıştığı bir toplumdan bahseder. Bu çatışmayı da engelleceyek egemen bir gücün varlığını savunur.Buna
da "Devlet" (leviathan) der.

SatanicMajesty

Yeni üye
Yeni Üye
Koskoca bir medeniyet tarihi ve şuan kendine modern diyen insanın yaşantısı gösteriyor ki;herkes herkes ile mücadale içinde.Bunun devlete,kurallara ve benzeri özgürlük kısıtlayıcılarına rağmen hiç aralıksız devam eden birşey olarak görürsek;o egemen gücün bu konuyu desteklemekten başka hiçbirşey yapmadığı açıktır.Ki bu durum o egemen gücün kalıcılığını arttıran başka bir etkendir :) Söze katılıyorum ama hobbes un düşüncesine değil.

@Anlamsız bir cümle.Bir insan sana birşey gösterdiğinde ister istemez önce parmağa bakar ve yönü algılarsın.Ya da insana bakar toptan bakıp bakmayacağın konusunda karara varırsın.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
insanları düşündürmek onlara zarar verdiğinden olsa gerektir ki nefret duyusuna ve bu yönde bir sapmaya neden olarak uzak durmalarına neden olan bir durum sayılabilir; ve fakat, insanlar düşünmeye sevk-edildikleri için her zaman mutlu olmuşlardır; tüm yıkımlara rağmen...

K

kuzeys

Ziyaretçi
sınıflı toplum anlayışının bir tahhakümü..

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
'düşünüyorum öyleyse varım'

hayır düşünmen için önce var olman gerekiyordu, varsın ki düşünebiliyorsun demiş Güneş gözlü'ye.

oguz8891

Yeni üye
Yeni Üye
İmzam olmamasına rağmen kendimi tutamayacağım özür dileyerek. İmzanı çok beğendim.

Bu arada imzamı şöyle kabul edebilirsiniz.

Özgür olan ruhum mu, bedenim mi?

Azadî

Üye
Yeni Üye
Her ikiside özgür değil.Ruhun , bedenini köleleştirken ... bedenin de ruhunu köleleştirir.

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
herkesin aynı fikirde olması eşyanın doğasına aykırıdır; öyle olsa, hiç kimse yeterince düşünmüyor demek eksik kalacaktır; herkesin aynı fikirde olması demek hiç bir kimsenin düşünmüyor olması demektir; sürüleşmek...

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
erkekler, kadınları kendilerine muhtaç hale getirdiklerinde güçlü olduklarını düşünürlerse de, acze düşerler; düşme yalnız onlara ilişkin olmaz, tüm toplum düşer...

../
"üsttekinin imzasını yorumla", kendi imzanı yorumla oldu...başlığı açan arkadaşım alınmasın dilerim.

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kadın ve erkeğin işbirliğini gerektirir bu zorlamayı kaldırmak.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Nietzche ve nihilizmi.

Latince ve Ispanyolca, dogru mu?:)

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Iste bu benim hem kendime hem herkese duydugum saygim. Ne kendime zarar veririm, ne de baskasina. Ben bir bireyim, bireysellikten arinip "insan" olmaktir, dilegim.

Saygısız bir dünyanın bir hiç olması ce bunu herkese saygı göstererek yapabileceğimiz anlatılıyor. Birey-Toplum, Toplum-Birey kurtarsın birbirlerini...

(Ben imza kullanmıyorum, öyleyse kullanmama sebebimi yorumla sıradaki arkadaş :) )

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
An gelir, Attila İlhan ölür.

telrunya

Düşünür Üye
Yeni Üye
Böyle Buyurdu Zerdüşt , Önünden Geçip Gitmek Üzerine.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Iste bu benim hem kendime hem herkese duydugum saygim. Ne kendime zarar veririm, ne de baskasina. Ben bir bireyim, bireysellikten arinip "insan" olmaktir, dilegim.

Saygısız bir dünyanın bir hiç olması ce bunu herkese saygı göstererek yapabileceğimiz anlatılıyor. Birey-Toplum, Toplum-Birey kurtarsın birbirlerini...

(Ben imza kullanmıyorum, öyleyse kullanmama sebebimi yorumla sıradaki arkadaş :) )

Basta, sekillerin sol alt ucunda "farkin farkindayim" yaziyor ve "iste bu" daki "bu" farkin farkinda olunduguna isaret ediyor.

Oyuzden yukaridaki imza aciklamasi, verilen tam imzanin aciklamasi degil.

Yalnis anlasilmasin, ben aciklamaniza bir yorum getiriyor degilim. Sadece tam imzanin ne oldugunu belirtmek icin bu mesaji yazdim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar