Tanrı gerçekten konuşsaydı ne derdi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Tanrı gerçekten konuşsaydı ne derdi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 24,153 kez görüntülenmiş, 228 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tanrı gerçekten konuşsaydı ne derdi?
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yüzmeöğrenenbalık

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Olabilir tabii. Çoğu bilim insanı, lider, filozof ya da farkında olmadığımız ama büyük işler yapan birileri görevli olabilir ya da kötü gördüğümüz birileri de ancak biz algılayamıyoruz.

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim hocam.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Önce bilgiyle inancı, zırvayla da bilgiyi ayırdetmeyi öğren, ondan sonra öğretmenlik yapmaya kalk.
Aksi takdirde senin neyi dikkate alıp almadığını umursadığımı sanmaya devam edeceksin çünkü. :)

Öğretmenlik yapmak gibi bir derdim hiç olmadı sadece bildiklerimi paylaşmayı severim. Zırva kabul etmen hiç önemli değil doğru bildiklerimi savunmaktan asla vazgeçmem, kim ne der hiç de kafama takmam. Seni kızdıran da bu galiba.:)

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
Öğretmenlik yapmak gibi bir derdim hiç olmadı sadece bildiklerimi paylaşmayı severim. Zırva kabul etmen hiç önemli değil doğru bildiklerimi savunmaktan asla vazgeçmem, kim ne der hiç de kafama takmam. Seni kızdıran da bu galiba.:)

Beni kızdıran gerçek dışı şeylerin gerçek diye pazarlanmasıdır.
Çünkü bu tür yalanların nereye varacağı bellidir.

Senin neyi doğru bildiğin yada bildiğini sandığın şeyleri doğru diye yaftalaman umrum değil.

Çağımızda bilginin yöntemi bellidir.
Senin zırvaların seni alakadar eder başkalarını değil.
Onları doğru ve gerçek diye pazarlamaya kalkarsan cevabını da alırsın...

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Beni kızdıran gerçek dışı şeylerin gerçek diye pazarlanmasıdır.
Çünkü bu tür yalanların nereye varacağı bellidir.

Senin neyi doğru bildiğin yada bildiğini sandığın şeyleri doğru diye yaftalaman umrum değil.

Çağımızda bilginin yöntemi bellidir.
Senin zırvaların seni alakadar eder başkalarını değil.
Onları doğru ve gerçek diye pazarlamaya kalkarsan cevabını da alırsın...

Benim burada yazdıklarım belgeli konular, hiç tarzım değildir atıp tutmak. Kur'an'dan bahsetmiyorum halen anlamadın galiba, ilk öğretilerden itibaren aradaki benzerliklerden bahsediyorum. Piramitlerin içindeki yazılardan, tabletlerden bahsediyorum. İnsanlar o kadar uzak mesafede, aynı anda o yazıları uydurup yazamaz.

Piramit yapabilirsin ama o piramitlerin bir benzerini bugünkü teknoloji ile bile yapamazsın. Özellikle üç büyük piramit ve Maya piramitleri asla taklit edilemiyor. İçlerindeki mezarlar ve düzeneklerin benzeri kurulamıyor. Mumyalama yöntemleri çözülemiyor. Mabetler ve piramitler aynı şekilde inşa edildi demedim, duvar yazıları ve semboller aynı dedim.

Senin kabul etmen kimin umrunda ki...Cevabımı aldım, sayende bildiklerim ile bir kez daha gurur duyuyorum, ya senin gibi birisi olsaydım...

Keops Piramidi

Temelinin her bir köşesi 51 derece, 51 dakika, 14 saniyedir.
Temel çevresinin yüksekliği Pi sayısının iki katına eşittir.
Yapımında esas alınan temel ölçüm birimi 636.66 mm'ye denk gelen piramit kubitidir.
Dünyanın merkezinden kutba uzatılan yarıçap 6357 km'dir. Bu da piramit kubitinin 10 milyon katına eşittir.
Dünya ile Güneş arası mesafe 149.5 milyon kilometredir. Piramidin yüksekliği ise 149 metredir.
Piramidin temel kenarının uzunluğu 365.25 piramit kubitidir yani Dünya'nın güneş yılı sayısına eşittir.

Evrim ile bu yazdığım matematiksel bilgilerin ne alakası olabilir, kaldı ki o yıllarda bu sayıları ve hesaplamaları nasıl bilebilirler?

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
Benim burada yazdıklarım belgeli konular, hiç tarzım değildir atıp tutmak. Kur'an'dan bahsetmiyorum halen anlamadın galiba, ilk öğretilerden itibaren aradaki benzerliklerden bahsediyorum. Piramitlerin içindeki yazılardan, tabletlerden bahsediyorum. İnsanlar o kadar uzak mesafede, aynı anda o yazıları uydurup yazamaz.

Piramit yapabilirsin ama o piramitlerin bir benzerini bugünkü teknoloji ile bile yapamazsın. Özellikle üç büyük piramit ve Maya piramitleri asla taklit edilemiyor. İçlerindeki mezarlar ve düzeneklerin benzeri kurulamıyor. Mumyalama yöntemleri çözülemiyor. Mabetler ve piramitler aynı şekilde inşa edildi demedim, duvar yazıları ve semboller aynı dedim.

Senin kabul etmen kimin umrunda ki...Cevabımı aldım, sayende bildiklerim ile bir kez daha gurur duyuyorum, ya senin gibi birisi olsaydım...

Keops Piramidi

Temelinin her bir köşesi 51 derece, 51 dakika, 14 saniyedir.
Temel çevresinin yüksekliği Pi sayısının iki katına eşittir.
Yapımında esas alınan temel ölçüm birimi 636.66 mm'ye denk gelen piramit kubitidir.
Dünyanın merkezinden kutba uzatılan yarıçap 6357 km'dir. Bu da piramit kubitinin 10 milyon katına eşittir.
Dünya ile Güneş arası mesafe 149.5 milyon kilometredir. Piramidin yüksekliği ise 149 metredir.
Piramidin temel kenarının uzunluğu 365.25 piramit kubitidir yani Dünya'nın güneş yılı sayısına eşittir.

Evrim ile bu yazdığım matematiksel bilgilerin ne alakası olabilir, kaldı ki o yıllarda bu sayıları ve hesaplamaları nasıl bilebilirler?

Nasıl bilebilirler çünkü galaktik planlar doğrultusunda hareket eden uzaylılar Alemlerin Rabbi Allahtan vahiy getirdi. :redface:

Nasıl bilebildiklerinin bir açıklaması yazıyor.

Evrimle alakası uygarlık demek yerleşik toplum demektir. Uygarlıkların birinci özelliği mantık ikinci özelliği semboller kullanmaya başlamalarıdır.

Zırvalarını pazarlamak için eski çağlarda yaşamış insanları gerizekalı yerine koyma.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Nasıl bilebilirler çünkü galaktik planlar doğrultusunda hareket eden uzaylılar Alemlerin Rabbi Allahtan vahiy getirdi. :redface:

Nasıl bilebildiklerinin bir açıklaması yazıyor.

Evrimle alakası uygarlık demek yerleşik toplum demektir. Uygarlıkların birinci özelliği mantık ikinci özelliği semboller kullanmaya başlamalarıdır.

Zırvalarını pazarlamak için eski çağlarda yaşamış insanları gerizekalı yerine koyma.

Bu sayıları bilmeleri ya da hesaplamaları o çağda mümkün değil fakat senle tartışmayacağım artık.

ls2

Kahin
Onursal Üye
@ls2 Çok başarılı bir benzetme tebrik ederim yalnız Mu'lular Türk değil, Türkler Mu kökenli oluyor.

Evet öyle oluyor. teşekkürler. bir yerlerde okumuştum. son başbuğ Atatürkün çalışmaları ile ilgili bir yerlerde.. ha mudahili tartışmaya mudahil olacağım için espri olsun diye ben kattım, arapça kökenli kelimedir.

ncr628

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu sayıları bilmeleri ya da hesaplamaları o çağda mümkün değil fakat senle tartışmayacağım artık.

Neden mümkün değil?
Kemale ermiş Lefty hazretleri mümkün olduğunu düşünmüyor diye mi? :redface:

Verdiğim sayfayı oku baştan sona.

Tartışamazsın tabi. İşleri güçleri zırvalamak olanların benim gibilerine rastladıklarında kuyruklarını kıstırıp kaçmaktan başka çareleri kalmaz çünkü... :rolleyes:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Lefty hocam, peki dünya'da görevli kötülük yapanlar ya da görevli kötülük yaşayanlar Dünya'da hayatlarını yaşarken görevli olduklarını biliyorlar mı?
O halde kötülük yaptığı için cehennemde yanacağını zannettiğimiz insanlar da aslında görevli seçkin ruhlar olabilirler mi?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Lefty hocam, peki dünya'da görevli kötülük yapanlar ya da görevli kötülük yaşayanlar Dünya'da hayatlarını yaşarken görevli olduklarını biliyorlar mı?
O halde kötülük yaptığı için cehennemde yanacağını zannettiğimiz insanlar da aslında görevli seçkin ruhlar olabilirler mi?

Kötülük aslında sadece bizim algımızda ve bu Dünya'da var. Dünya'nın bulunduğu boyutun yapısı gereği, bu ikilem kaçınılmazdır. Dünya'nın dışındaki üst boyutlara çıkabilirsek, göreceğiz ki kötülük ve iyilik bir bütündür ve kötü diye algıladıklarımız sadece dönüştürücü bir mekanizmadır.

Kötülükten sorumlu yönetici varlıklar tabii ki görevli olduklarını biliyorlar ancak insan olarak bedenlenenlerin hepsi farkında değil yani görevli olduğunu bilmeden, kendi hayat planlarına uygun otomatik hareket ediyorlar. Öldükten sonra gerçeğin farkına varıyorlar ki, planın işleyişine engel olacak bir hata yapmasınlar ve beraberinde kötü olma görevini, Dünya yaşamına gelmeden önce kendi iradeleri ile üstlendikleri için de bir bedel ödemeyecekler. Bu sebeple "Hiç kimseyi kınamayın." ya da "Görünenin ardındakini sadece Allah bilir." gibi sözler sarf edilir yani gördüğümüz ile hakikat çok farklı olabilir. Her kötü için durum böyle değil tabii ki ve bazıları gerçekten cehennemde çok uzun süre kalacaklar çünkü onlar kötülüğü zevk için seçmiş insanlar ve kötülükle besleniyorlar. Bizlerin kim görevli kim bilerek kötü, bu durumu ayırt etmemiz mümkün değil bu sebeple kötülükten uzak durmalı fakat kötülüğü de kötülük ile karşılık vermemeliyiz.

Kötülükten sorumlu yönetici ve görevli varlıklar, tekamül için zorunlu olup Allah'ın hükmünün asla dışına çıkamayacağı gibi belli bir planın üstüne de çıkamazlar yani Şeytan-Satan asla Dünya'yı ele geçiremez ya da kötülüğe boğamaz. Belli bir sınırın üstüne çıkması mümkün değildir çünkü kötülüğün beslendiği plan, çok üst bir plan değildir. Şeytan planında görevli çok sayıda yönetici varlık vardır.

İnsan kötülükten uzak durmak ve bu planını beslememekle yükümlüdür, her yaptığı kötülüğün karşılığı vardır. İyilik yapmak sureti ile kötülükten arınabilir fakat çok büyük kötülüklerde cehennemde kalma suresi uzar.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Kötülük aslında sadece bizim algımızda ve bu Dünya'da var. Dünya'nın bulunduğu boyutun yapısı gereği, bu ikilem kaçınılmazdır. Dünya'nın dışındaki üst boyutlara çıkabilirsek, göreceğiz ki kötülük ve iyilik bir bütündür ve kötü diye algıladıklarımız sadece dönüştürücü bir mekanizmadır.

Kötülükten sorumlu yönetici varlıklar tabii ki görevli olduklarını biliyorlar ancak insan olarak bedenlenenlerin hepsi farkında değil yani görevli olduğunu bilmeden, kendi hayat planlarına uygun otomatik hareket ediyorlar. Öldükten sonra gerçeğin farkına varıyorlar ki, planın işleyişine engel olacak bir hata yapmasınlar ve beraberinde kötü olma görevini, Dünya yaşamına gelmeden önce kendi iradeleri ile üstlendikleri için de bir bedel ödemeyecekler. Bu sebeple "Hiç kimseyi kınamayın." ya da "Görünenin ardındakini sadece Allah bilir." gibi sözler sarf edilir yani gördüğümüz ile hakikat çok farklı olabilir. Her kötü için durum böyle değil tabii ki ve bazıları gerçekten cehennemde çok uzun süre kalacaklar çünkü onlar kötülüğü zevk için seçmiş insanlar ve kötülükle besleniyorlar. Bizlerin kim görevli kim bilerek kötü, bu durumu ayırt etmemiz mümkün değil bu sebeple kötülükten uzak durmalı fakat kötülüğü de kötülük ile karşılık vermemeliyiz.

Kötülükten sorumlu yönetici ve görevli varlıklar, tekamül için zorunlu olup Allah'ın hükmünün asla dışına çıkamayacağı gibi belli bir planın üstüne de çıkamazlar yani Şeytan-Satan asla Dünya'yı ele geçiremez ya da kötülüğe boğamaz. Belli bir sınırın üstüne çıkması mümkün değildir çünkü kötülüğün beslendiği plan, çok üst bir plan değildir. Şeytan planında görevli çok sayıda yönetici varlık vardır.

İnsan kötülükten uzak durmak ve bu planını beslememekle yükümlüdür, her yaptığı kötülüğün karşılığı vardır. İyilik yapmak sureti ile kötülükten arınabilir fakat çok büyük kötülüklerde cehennemde kalma suresi uzar.

Bilgilendirme için Teşekkür ederim.:)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 18:21 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:07 ----------

Hocam @Lefty bu durumda kötülük yapan ruhların bazıları kendi iradeleri ile kötülük yapmayı üstlendiklerine göre hiçbir ruhun zorla "tekamül planına" gönderilmediğini her ruhun Dünya'da yaşamaya isteyerek razı oldukları anlamını çıkarabilir miyiz?

Özellikle bu konu başlığı altında bana anlattıklarınızı daha detaylı öğrenmek için Ergun Candan'ın eserlerini okumamız gerekiyor değil mi?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bilgilendirme için Teşekkür ederim.:)
Hocam @Lefty bu durumda kötülük yapan ruhların bazıları kendi iradeleri ile kötülük yapmayı üstlendiklerine göre hiçbir ruhun zorla "tekamül planına" gönderilmediğini her ruhun Dünya'da yaşamaya isteyerek razı oldukları anlamını çıkarabilir miyiz?

Özellikle bu konu başlığı altında bana anlattıklarınızı daha detaylı öğrenmek için Ergun Candan'ın eserlerini okumamız gerekiyor değil mi?

Kur'an söylüyor açıkça:

Ahzab Suresi 72. ayet
Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.

İnsan kabul etti ve geldi fakat hatırlamadığı için zorla gönderilmiş gibi isyan ediyor.

Ergun Candan, Ruh ve Madde Yayınları, Dr. Bedri Ruhselman, Dr. Elisabeth Kubler-Ross'a ait kitapları okumanız, bu konuları daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Kur'an söylüyor açıkça:

Ahzab Suresi 72. ayet
Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara teklif ettik de onlar onu yüklenmek istemediler, ondan çekindiler. Onu insan yüklendi. Çünkü o çok zalimdir, çok cahildir.

İnsan kabul etti ve geldi fakat hatırlamadığı için zorla gönderilmiş gibi isyan ediyor.

Ergun Candan, Ruh ve Madde Yayınları, Dr. Bedri Ruhselman, Dr. Elisabeth Kubler-Ross'a ait kitapları okumanız, bu konuları daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Alıntı yaptığınız eserlerin doğru olanı yansıttığı ve gaibten kırıntılar taşıdığı noktasında hiçbir şüphem yok.

Evet, Ahzab Suresi 72. ayette de anlatıldığı gibi emaneti "insan" yani "biz" yüklendik, çünkü bu yüklenişin karşılığında bize cennet teklif edildi, biz de kabul ettik...

Ergun Candan'ın kitapları anlaşılır, fakat Dr. Bedri Ruhselman'ın dili bayağı ağır, Ruhselman'ı okurken bir an sanki Said Nursi'nin eserlerini okuyorum zannettim. Ergun Candan'ın kitaplarından okumaya başlamalıyım:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Varoluşun gizemini kimse çözememiş bu ruhcular,sırcılar gizli ilimciler çözmüş:p

Bir efsane başka bir efsaneyi doğrular mı?

örneğin; Zulkarneyn Oğuz kağan dır. Oğuz Kağan türk peygamberdir. Allah her topluma peygamber göndermiştir (128.000 peygamber efsanesi )

arkadaşlar; dünyayı inadığımız gibi görürüz. inandığınız şeylere dikkat edin :)

hayatımın hiçbir döneminde bu tür şeylere gerçek olabilme ihtimali vermedim.

gerçeği; doğada,felsefede,rasyonalitede,dinlerde,bilimde,içimizde vs her nerede ararsak arayalım eyvallah.
ama öyle kuytularda,gizlilerde,sembollerde,acayip ucayip işaretlerde felan aramayalım derim.saçma sapan işler bunlar. gerçek bir azınlığa peşkeş çekilecek veya lütfedilecek birşey değil. tüm insanlığa açık olmalı. birde bu tiplerin kuranı ve incili kullanmasını ayıplıyorum. yazıklar olsun! tüm insanlığa geldiğini apaçık söyleyen bu kitaplara kendi senaryolarında rol biçenler o kitapların İlahlarına saygısızlık yapıp yapmadıklarını bi düşünsünler bence..(19 cular,phiciler felanda dahil bu yorumuma)

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
VDyPf.jpg

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Varoluşun gizemini kimse çözememiş bu ruhcular,sırcılar gizli ilimciler çözmüş:p

Bir efsane başka bir efsaneyi doğrular mı?

örneğin; Zulkarneyn Oğuz kağan dır. Oğuz Kağan türk peygamberdir. Allah her topluma peygamber göndermiştir (128.000 peygamber efsanesi )

arkadaşlar; dünyayı inadığımız gibi görürüz. inandığınız şeylere dikkat edin :)

hayatımın hiçbir döneminde bu tür şeylere gerçek olabilme ihtimali vermedim.

gerçeği; doğada,felsefede,rasyonalitede,dinlerde,bilimde,içimizde vs her nerede ararsak arayalım eyvallah.
ama öyle kuytularda,gizlilerde,sembollerde,acayip ucayip işaretlerde felan aramayalım derim.saçma sapan işler bunlar. gerçek bir azınlığa peşkeş çekilecek veya lütfedilecek birşey değil. tüm insanlığa açık olmalı. birde bu tiplerin kuranı ve incili kullanmasını ayıplıyorum. yazıklar olsun! tüm insanlığa geldiğini apaçık söyleyen bu kitaplara kendi senaryolarında rol biçenler o kitapların İlahlarına saygısızlık yapıp yapmadıklarını bi düşünsünler bence..(19 cular,phiciler felanda dahil bu yorumuma)

Yazdıklarımın hiçbiri hayal ürünü değil, gerçekçi bakış açısına sahip birisi olarak yazıyorum. :)
İnandıklarımı değil, bildiklerimi paylaşıyorum yani varlığından emin olduklarımı yazdım. Araştırmacıların ortak olarak belgeledikleri konuları paylaştığım gibi bazıları da kişisel bir tecrübe olduğu için ispat etmem mümkün olmuyor fakat hayal ya da halüsinasyon olmadığını tekrar belirtmek isterim.

@true blue'nun eklediği tablo da, ezoterik araştırmacı Raul Emmanuel'in "Les Florailes de L'esprit" isimli kitabından alınmıştır ve aynı tablo Ergun Candan'ın kitaplarında da mevcuttur.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.

@Lefty hocam yukarıdaki döngü bir seferlik mi var, yoksa bu döngü yeni insanlar yaratılmak suretiyle sürekli mi gerçekleşecek.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 12:19 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:04 ----------

Bu ezoterik döngü sisteminin kurucusu kadir-i mutlak yaratan mı yoksa Allah mı?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Lefty hocam yukarıdaki döngü bir seferlik mi var, yoksa bu döngü yeni insanlar yaratılmak suretiyle sürekli mi gerçekleşecek.

26.000 yılda bir, her devir kapanıp yeni bir insanlık devri başlıyor ve 26.000 yıllık süreye de "Büyük Yıl" adını vermişler. (Hint Vedalar ve Mısır Kozmogonisi, Maya Tabletleri v.s )

Tabloya göre bizler 5. nesiliz, tufan ve kıyamet ile bu nesil yok olacak ve yerine 6. nesil gelecek, sonrasında da 7. nesil ve 26.000 yıllık devre kapanacak.

Tanrısallaşmış ruhların geri dönüşü demek; tekamülde ilerleyen ruhların varlığın birliği ilkesi gereği kaynağına geri dönmesidir. Evrendeki her varlık, Bütün'ün yani Bir'in parçasıdır ve her parça O'nun bilgisini taşır, er ya da geç O'na dönmeye mecburdur.

Kadir-i Mutlak Yaradan'ı, Bir'den ayrı düşünmemek gerekiyor, yokluktan varlığa geçtiği an "Bir" yani "Alemlerin Rabbi Allah" olarak varlık gösteriyor. Bu sistem tekamül için zorunlu kurulmuş yani yüksekten aşağıya inen ve tekrar dipten yukarıya çıkan, insan bedenli ruhların sonsuz yolculuğu.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Ruhların tekamülü ya da ruhsal hafıza ne kadar önemli ki? Sonuçta insandan yaşanmışlıklarını alırsan, insan yine aynı gelişmemiş, tekamül etmemiş insan olur.

ls2

Kahin
Onursal Üye
peki öyle olsun gençler :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar