Tanrı gerçekten konuşsaydı ne derdi?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Tanrı gerçekten konuşsaydı ne derdi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 23,929 kez görüntülenmiş, 228 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Tanrı gerçekten konuşsaydı ne derdi?
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Yüzmeöğrenenbalık

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Küçük bir örnek: 4/NİSÂ-56: Şüphesiz âyetlerimizi tanımıyan kâfirler, muhakkak ki biz onları yarın bir ateşe yaslıyacağız, derileri piştikçe azabı duysunlar diye kendilerine tebdilen başka deriler vereceğiz; çünkü Allah izzetine nihayet olmıyan bir hakîm bulunuyor.

Bu tür ayetler o dönem İslam'ın yayılmasına engel olan vahşi insanlar için inmiştir. Kur'an'da ayetler ve verilen cevaplar sıralı değildir, bu sebeple Kur'an bir roman gibi okunamaz, belli okuma tekniği vardır.

Nisa / 54 Diyanet İşleri: Yoksa, insanları; Allah’ın lütfundan kendilerine verdiği şey dolayısıyla kıskanıyorlar mı? Şüphesiz biz, İbrahim ailesine de kitap ve hikmet vermişizdir. Onlara büyük bir hükümranlık da vermiştik.

Nisa / 55 Diyanet İşleri: Böylece onlardan kimi ona iman etti, kimi de sırt çevirdi. (O iman etmeyenlere) çılgın ateş olarak cehennem yeter.

Nisa / 56 Diyanet İşleri:Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Dinleri bir tarafa bırakın, bağımsız düşünmeye çalışın. Tanrı konuşsaydı ne derdi?

İyilik yapın, iyilik bulun diyebilirdi mesela çünkü insanın bu dünyada bulunma amacı "Hakiki İnsan" olma yönünde çabalarını ortaya koymaktır. Senin gibi inanmayan kişilerin de tek yapması gereken bu aslında. Gerçek inançlıların hedefi ise daha üst planlara çıkmak fakat inanmayanlar da iyi işler ile uğraşmak sureti ile üst planlara çıkamasa da, Cehennem denen bölgeden daha kısa sürede geçebilir.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bu tür ayetler o dönem İslam'ın yayılmasına engel olan vahşi insanlar için inmiştir. Kur'an'da ayetler ve verilen cevaplar sıralı değildir, bu sebeple Kur'an bir roman gibi okunamaz, belli okuma tekniği vardır.

Nisa / 54 Diyanet İşleri: Yoksa, insanları; Allah’ın lütfundan kendilerine verdiği şey dolayısıyla kıskanıyorlar mı? Şüphesiz biz, İbrahim ailesine de kitap ve hikmet vermişizdir. Onlara büyük bir hükümranlık da vermiştik.

Nisa / 55 Diyanet İşleri: Böylece onlardan kimi ona iman etti, kimi de sırt çevirdi. (O iman etmeyenlere) çılgın ateş olarak cehennem yeter.

Nisa / 56 Diyanet İşleri:Şüphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri biz ateşe atacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tatmaları için onların derilerini yenileyeceğiz. Şüphesiz Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Dinleri bir tarafa bırakın, bağımsız düşünmeye çalışın. Tanrı konuşsaydı ne derdi?

İyilik yapın, iyilik bulun diyebilirdi mesela çünkü insanın bu dünyada bulunma amacı "Hakiki İnsan" olma yönünde çabalarını ortaya koymaktır. Senin gibi inanmayan kişilerin de tek yapması gereken bu aslında. Gerçek inançlıların hedefi ise daha üst planlara çıkmak fakat inanmayanlar da iyi işler ile uğraşmak sureti ile üst planlara çıkamasa da, Cehennem denen bölgeden daha kısa sürede geçebilir.

Örneklediğin üç ayette de tanrının sevgisinin sıcaklığı hemen göze çarpıyor.
"İyi" kavramını oluşturan şey zaten insan, tanrı neden iyilik yapın desin? Dinleri bir kenara bırakırsan tanrının sadece yaratıcı vasfı kalıyor ortaya.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Tarihteki tüm tanrılar bölgesel..evrensel bir tanrı ve dini olsaydı teolojik ve felsefi anlamda elimizde daha çok birikim olurdu..çünkü insanlar kutsal saydıkları metinler üzerine bayağı bir kafa yoruyorlar..

hristiyanlıkta ,islamda evrensel değilidir . zaten içinde şehitlik kavramı olan bir şey evrensel olamaz..bir tanrı diğer yarattığını öldür seni cennete alayım diyemez (hiçbir neden kabul edilemez).. evrensellik iddiaları sonradan ortaya atılmıştır..

neyse demek istediğim şu; dünyaya bakıyorum ve yaratıcıyı arıyorum..herşeyin yaratıcısını (evrensel) arıyorum..anlamaya çalışıyorum..henüz bir yere varabilmiş değilim..

Hali hazırdaki dinler zihnimize pranga vurmuşlar,bilincimizi manipüle etmişler,bizi yanlış yönlendirmişler..bunu ancak bu doğmaları yıktıktan sonra anlayabiliyorsunuz maalesef..

artık prangayı kırdım ama tahribat o kadar fazlaki zaman gerek iyileşmek için..

bir yaratıcı varsa bu berbat doğmalardan kurtarmalı insanlığı artık.. bu kadar yıl hüküm sürmeleri inanılmaz bişi.. bize küçükken bir yalanlar zincirini yutturmuşlar ve halada yutturmaya devam ediyorlar..koca koca proflar bu saçmalıkları anlatıyor..inanamıyorum bazen gerçekten inanamıyorum..tamam doğmayı yıkmak zor ama o kadarda değil..neden hala toplumu zehirlemeye devam ediyorsunuz sefil herifler!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:25 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:19 ----------

dostum kuran oku kuran!!!

asıl kaynağı okumamış üzerine yazılan onca saçmalığı (sözde teoloji,tefsir,islama uyarlanmış tasavvuf,felsefeler vs) okumuşsun ve gerçekleri göremiyorsun.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
dostum kuran oku kuran!!!
asıl kaynağı okumamış üzerine yazılan onca saçmalığı (sözde teoloji,tefsir,islama uyarlanmış tasavvuf,felsefeler vs) okumuşsun ve gerçekleri göremiyorsun.

Kur'an okumadan yorum yaptığımı düşünüyor olamazsın, değil mi? Kur'an içinde yer alan bazı ayetlerin rahatsız edici olduğunu çok defa dile getirdim fakat bu durumun sebepleri olduğunu da bildiğim kadarı ile açıklamaya çalıştım.

Kur'an'daki ayetlerin birbiri ile bağlantısını kurabilmeniz için tekniklerini öğrenmeniz gerekiyor. Verdiğim örnekte de göreceğiniz gibi, her ayetin karşılığı başka bir surede ve ayette geçer. Bu okuma tekniğini bilmeden Kur'an doğru anlaşılamaz.

Fatır 19 / Diyanet İşleri: Kör ile gören bir olmaz.

En'am 104 / Diyanet İşleri: Rabbinizden size gerçekleri gösteren deliller geldi. Artık kim gözünü açar hakkı idrak ederse kendi yararına, kim de (hakkın karşısında) körlük ederse kendi zararınadır. Ben başınızda bekçi değilim.

Konumuz dinler değil, tüm dinlerden bağımsız olarak "Tanrı insanlardan ne bekliyor olabilir ya da konuşsaydı, ne söylerdi?" sorusuna bir cevap aramak olduğuna göre niye dinlerden ayrı düşünemiyorsunuz ki?
Dinleri kabul etmeyen insanların dinler hakkında çok kapsamlı araştırma yapmış olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Herhangi bir ayet seçip, o ayet üzerinden dinler hakkında karar vermek tıpkı çok az seviyede Rusça bilen birinin, Rusça bir metin hakkında yorum yapmasına benziyor. İnsan dünyayı nasıl görüyorsa Tanrı kavramını da o perspektiften ele alır yani azap veren bir Tanrı ya da sevgi dolu bir Tanrı sadece sizin bakış açınızla alakalıdır.

Örneklediğin üç ayette de tanrının sevgisinin sıcaklığı hemen göze çarpıyor.
"İyi" kavramını oluşturan şey zaten insan, tanrı neden iyilik yapın desin? Dinleri bir kenara bırakırsan tanrının sadece yaratıcı vasfı kalıyor ortaya.

Dinler bir gün gelecek ortadan kalkacak zaten ve Din Günü ile son bulacak. O günden sonra dinler devri kapanacak, Muhyiddin İbnü'l Arabi'nin dediği gibi bir dönem başlayacak: "Arif için din yoktur."

İnançlı olmak kalpten gelmedikçe anlam ifade etmez. İnsanların aklı bazı şeyleri almıyor olabilir çünkü zamanı gelmemiştir yani kalpleri mühürlüdür. Bu konulara takılmak yerine doğru kaynaklardan araştırma yapmak sureti ile zamanını bekleyin ya da hiç aklınız almıyorsa sadece iyi işlere kafa yorun, bu kadar basit aslında.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kur'an okumadan yorum yaptığımı düşünüyor olamazsın, değil mi? Kur'an içinde yer alan bazı ayetlerin rahatsız edici olduğunu çok defa dile getirdim fakat bu durumun sebepleri olduğunu da bildiğim kadarı ile açıklamaya çalıştım.

Kur'an'daki ayetlerin birbiri ile bağlantısını kurabilmeniz için tekniklerini öğrenmeniz gerekiyor. Verdiğim örnekte de göreceğiniz gibi, her ayetin karşılığı başka bir surede ve ayette geçer. Bu okuma tekniğini bilmeden Kur'an doğru anlaşılamaz.

Eyvallah. kastım tabiki kuranı okumamışsınız demek değil.

tasavvufla yoğrulmuş gönül içerikli,insan odaklı,sevgi, kardeşlik,birlik içerikli,hikmet içerikli (ahmet yesevi,yunus emre) türk islamı karşıtıda değilim. türk islamı kafir/mürted odaklı değildir,köleciliği onaylamaz,kadını 2. ci sınıf görmeyi onaylamaz,kadını toplumsal yaşamın kenarında bırakmayı onaylamaz (ki kadın toplumun yarısıdır) bu haliyle yaşanan türk islamı ile sorunum olamaz. ancak arap islamcılığı ve tarikatlar halkımız ve devletimiz için tehlikelidir. şahsen bu türk islamı dediğim şey aslında islamdan ayrı bir din. ama adının islam olmasında da bir sorun yok. sonuçta eski dinimiz göktanrıcılığında belirli temeli yoktu. halkın inancıydı işte. sözün özü kuran yaratıcının kelamı falan değildir. arapların bölgesel bir dinidir. kuranın türk yorumunu adıda islam kalarak yaşayalım derim.(sonuçta ailemin sevdiklerimin dini,toplumun dini bu dine sert biçimde karşıt olamam) (sizin inancınızda türk islamına benzer gibi zaten)

öyleyse dediğiniz gibi tartışmaya gerek yok. saygılarımla.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Eyvallah. kastım tabiki kuranı okumamışsınız demek değil.

tasavvufla yoğrulmuş gönül içerikli,insan odaklı,sevgi, kardeşlik,birlik içerikli,hikmet içerikli (ahmet yesevi,yunus emre) türk islamı karşıtıda değilim. türk islamı kafir/mürted odaklı değildir,köleciğini onaylamaz,kadını 2. ci sınıf görmeyi onaylamaz,kadını toplumsal yaşamın kenarında bırakmayı onaylamaz (ki kadın toplumun yarısıdır) bu haliyle yaşanan türk islamı ile sorunum olamaz. ancak arap islamcılığı ve tarikatlar halkımız ve devletimiz için tehlikelidir. şahsen bu türk islamı dediğim şey aslında islamdan ayrı bir din. ama adının islam olmasında da bir sorun yok. sonuçta eski dinimiz göktanrıcılığında belirli temeli yoktu. halkın inancıydı işte. sözün özü kuran yaratıcının kelamı falan değildir. arapların bölgesel bir dinidir. kuranın türk yorumunu adıda islam kalarak yaşayalım derim. (sizin inancınızda türk islamına benzer gibi zaten)

öyleyse dediğiniz gibi tartışmaya gerek yok. saygılarımla.

İslam'da zorlama olmadığı halde yani insanlar dünya yaşamında dinini nasıl yaşamak isterse öyle yaşayabilme hakkına sahipken maalesef dediğiniz gibi Arap toplumlarında baskı devam ediyor. Allah ile kul arasına kimse girmezken, birileri insanların yaşamını kabusa çevirmeye çalışıyor.

Kadının değerini bazen eğitimli kabul ettiğimiz insanlar bile bilmiyor. Başka bir forumda böyle bir tartışma yaşanmış ve aydın kabul edeceğimiz birileri, kadını mal gibi gördüğünü açıkça ifade etmiş ve iddialarını Evrim Teorisi'ne dayandırmıştı. Kısacası insan gibi yaşamaya çalışmak önemli olan, kişi vicdanen rahatsa kimseye verecek hesabı yok demektir.

Benden de saygılar.:)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
İnsanlık hala ,içinde yaşadığı yeryüzüyle ilgili yeni ve akıl zorlayan şeyler öğrenirken neyi akletmeye/kurgulamaya çalışır anlamıyorum.Bilmediğimiz bilgilere yoktur diyemeyiz,gece olunca güneş sönmez mesela :) ya da Allah (tanrı kelimesine ısınamıyorum)neden konuşsun ,sen bir karıncayla konuşuyor musun?Sen konuş peki(-ki ben konuşurum) o beni anlar mı,anlarsa anladığını nereden anlarım.
Bu; ben aklettim ,anladım, bildim, düşündüm, zannederim, kuvvetle eminim vs vs ...kesinliğini biraz ak biraz boz biraz kırmızı sıvıların kıpraşmasıyla ortaya koymak ,büyük cür'et işi.Ve ben de cüretkarım iddiamla.Allah size hitap etti,bana da ..okumayı bilmiyor kimimiz ,kimimiz konuyu anlamadı,bazısı o i'zana sahip doğmadı..nasip ..

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Her fani beden öldükten sonra dirildiğinde mutlaka ALLAH ı görecektir...Önemli olan ALLAH ın karşısında ve huzurunda hakkıyla olabilmektir...

ALLAH ın gucu kudretı ve sanatı o kadar guzel kı aslında bakan ve goren gozler bu sanat ve eser karşısında ve yaratılan tum canlılar karşısında tabıatın ve yaşamın ınsanla konuştugunu gorebılıyor olmasıdır...

Aslında Tum yaratılan sanat eserlerı bızlerler konusuyor ve her eser de ALLAH ın eserı aslında farkında olmadan bız ALLAH ıle zaten konusuyoruz...Önemli olan kalp gözü açık olsun yeter ki..

Öyle...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Her fani beden öldükten sonra dirildiğinde mutlaka ALLAH ı görecektir...Önemli olan ALLAH ın karşısında ve huzurunda hakkıyla olabilmektir...

ALLAH ın gucu kudretı ve sanatı o kadar guzel kı aslında bakan ve goren gozler bu sanat ve eser karşısında ve yaratılan tum canlılar karşısında tabıatın ve yaşamın ınsanla konuştugunu gorebılıyor olmasıdır...

Aslında Tum yaratılan sanat eserlerı bızlerler konusuyor ve her eser de ALLAH ın eserı aslında farkında olmadan bız ALLAH ıle zaten konusuyoruz...Önemli olan kalp gözü açık olsun yeter ki..

Öyle...

Tüm evreni ve canlıları yüce Odin yaratmıştır. Odin kendi eserine sahip çıkan diğer tanrıların sahte olduğunu bize bildirmiştir onlara inananları sonsuz cehenneminde yakacaktır.

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Tüm evreni ve canlıları yüce Odin yaratmıştır. Odin kendi eserine sahip çıkan diğer tanrıların sahte olduğunu bize bildirmiştir onlara inananları sonsuz cehenneminde yakacaktır.

Hayır tek tanrı Uçan Spagetti Canavarı'dır. Tek din Pastafryanizm'dir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Yönetici varlıkları (tanrılar) "Bir" ile yani Alemlerin Rabbi ile karıştırıyorsunuz. Odin, dünyayı yöneten yönetici bir varlıktır ve sadece dünyadan sorumludur. Yarı tanrı-yarı insan görünümlü bu varlıkları "Bir" ile karıştırmayın.

Tanrılar hiyerarşini bilmedikleri için bir başka forumda da "Yıldızlara Yemin Eden Tanrı" diye başlık açmış, atıp tutuyorlar.

"Bir" şayet yeryüzüne inmeye kalkarsa ne dünya kalır ne de evren çünkü O'nun enerjine dayanamayız, bu sebeple bulunduğu kattan en alt katlara doğru enerji azalması ile uyum sağlayan yönetici varlıklar var. Odin'in üstünde daha ileri düzey varlıklar da var ve Arş-ı Âlâ'da bulunuyorlar.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yönetici varlıkları (tanrılar) "Bir" ile yani Alemlerin Rabbi ile karıştırıyorsunuz. Odin, dünyayı yöneten yönetici bir varlıktır ve sadece dünyadan sorumludur. Yarı tanrı-yarı insan görünümlü bu varlıkları "Bir" ile karıştırmayın.

Tanrılar hiyerarşini bilmedikleri için bir başka forumda da "Yıldızlara Yemin Eden Tanrı" diye başlık açmış, atıp tutuyorlar.

"Bir" şayet yeryüzüne inmeye kalkarsa ne dünya kalır ne de evren çünkü O'nun enerjine dayanamayız, bu sebeple bulunduğu kattan en alt katlara doğru enerji azalması ile uyum sağlayan yönetici varlıklar var. Odin'in üstünde daha ileri düzey varlıklar da var ve Arş-ı Âlâ'da bulunuyorlar.

Dayanağınız nedir?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dayanağınız nedir?

Tüm kutsal metinlerde ben, biz, o ifadelerini görmüyor muyuz? Mitolojik tanrıların tasvirleri, tabletler, apokrif metinler, ezoterik metinler, Mısır ve Tibet'in Ölüler Kitabı v.s hepsinde bu hiyerarşi anlatılır.

İnsan yazımı bir metin yok ortada hepsi yönetici varlıklar tarafından oluşturulmuştur, Bir'in kontrolü dahilinde çünkü yönetici varlıklar da sınava dahildir.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Tüm kutsal metinlerde ben, biz, o ifadelerini görmüyor muyuz? Mitolojik tanrıların tasvirleri, tabletler, apokrif metinler, ezoterik metinler, Mısır ve Tibet'in Ölüler Kitabı v.s hepsinde bu hiyerarşi anlatılır.

İnsan yazımı bir metin yok ortada hepsi yönetici varlıklar tarafından oluşturulmuştur, Bir'in kontrolü dahilinde çünkü yönetici varlıklar da sınava dahildir.

anladım.

da anlamadığım bişi var, neden hep eskiden yazmış,yazdırmış bu arkadeşler ! şimdilerde niye gelen giden yok. bu çağın insanları olarak bizde gelecek zamanların efsanelerini yazmak istiyoruz .ama ne gelen var ne giden. kamlar,gurular,kahinler,büyücüler,peygamberler,yarı tanrılar,tanrılar,tanrıçalar vs hepsi bir anda kayboldular, bizi terk ettiler.

neden acaba??? :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
anladım.

da anlamadığım bişi var, neden hep eskiden yazmış,yazdırmış bu arkadeşler ! şimdilerde niye gelen giden yok. bu çağın insanları olarak bizde gelecek zamanların efsanelerini yazmak istiyoruz .ama ne gelen var ne giden. kamlar,gurular,kahinler,büyücüler,peygamberler,yarı tanrılar,tanrılar,tanrıçalar vs hepsi bir anda kayboldular, bizi terk ettiler.

neden acaba??? :)

Tufan öncesi devirde tanrılar (yönetici varlıkların bazıları) ile insanlar bir arada yaşıyorlardı. İnsan ömrü de çok uzun ve yaşam farklıydı. Ellerindeki bu gücü kötü yönde kullanmaya başlayan gruplar sebebi ile savaşlar başladı ve bazı kıtalar battı. Yönetici varlıklar da dünyadan ayrıldı, tufan ile o devir kapatılıp şu an yaşadığımız Demir Çağ başladı. Kur'an'da bu çağın başlangıcı Zülkarneyn kıssası ile anlatılır.

Terk etmediler sadece gizli olarak takipteler yani dünyaya inmiyorlar.

Masal gibi geldiğinin farkındayım ancak dünya zaten çok enteresan bir yer...:)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
* tanrı gerçekten konuşabilseydi ve eğer kendi kendine bir soyutlama hatası olduğunu söylemeseydi
yokluğa karşı öyküler ve masallar anlatırdı

* Tanrı (kendi kendine) konuştuğu ve konuşabileceği tek şeyin (ve herşeyin) yine kendi ve varlık ya da -salt- yokluk (ve kendinin yokluğu) olabileceğini bildirirdi

* Tanrı kendi kendine konuşmanın yalnızlığında, varlığını yoklaştırıp-hiçleştirip, durumun çarpıklığı ve kendi yokluğu ile başbaşa yokluğu kendine bir ikinci ve zıt olarak varlaştırmasının çözümsüzlüğünü anlatırdı ve konuşurdu
yani tanrı kendi zıttıyla ve yokluğuyla başbaşa takılıyor ve varoluyor oluşunu konuşurdu

* Tanrı gerçekten konuşabilseydi konuşma sınırsızlığının edimiyle birlikte söyenebilecekler sonsuzluğunu üretirdi
yani konuşulabilecekler dizgesinin tüm sonsuzluğunu üretir ve konuşurdu

*-Tanrı konuşabileceği ya da konuşma ediminde karşı olarak kullanabileği tek seslenme ve konuşma merkezinin tek şeyin kendi yokluğu (ve olmaması durumu) olduğunu keşfetmenin sonrasında yokluğun kendiyle geri konuşmuyor oluşunu görerek ve gözlemleyerek sessizlik konuşurdu ya da geri konuşan tek sesin kendi olduğunu çözümleyerek kendiyle konuşmasını sürdürürdü...ve yalnızlığı -(ve başkasızlığı) çözümlemeye devam edişini konuşurdu..

*Tanrı ,yokluk ile ve yokluğa karşı konuşmanın boş bir iş olacağına ve kendi kendine konuşmanın da delilik olacağına karar verip başkalarını aramanın çözümsüzlüğünü konuşurdu,

-saalmanik-sel türetme dizgeleri-
-sanalmanik -

Son düzenleme:

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye

Ben Odin i bilmem Bir tek ALLAH ı tanırım ve ALLAH ın tek olduguna ınanırım ve bu konuda da hiç şüphem olmamıştır ALLAH ı görmek istersen Yaşadıgımız evrende herşey ve tum eserler ALLAH ın guzellıklerını ve sanat eserlerını bence fazlasıyla yansıtıyor dıyebılırım...

ALLAH görmek için değil görebilmek için yeniden bakmayı denersen bence onu göreceksin kanaatindeyim.

Böyle.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Dünya'da insanlığın iki yakasının neden bir araya gelmediğini açıklamasına izin verilmeyeceği için hiçbir zaman konuşmayacak
jBz31h.gif

---------- Mesajlar Birleştirildi at 16:56 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 16:43 ----------

Tufan öncesi devirde tanrılar (yönetici varlıkların bazıları) ile insanlar bir arada yaşıyorlardı. İnsan ömrü de çok uzun ve yaşam farklıydı. Ellerindeki bu gücü kötü yönde kullanmaya başlayan gruplar sebebi ile savaşlar başladı ve bazı kıtalar battı. Yönetici varlıklar da dünyadan ayrıldı, tufan ile o devir kapatılıp şu an yaşadığımız Demir Çağ başladı. Kur'an'da bu çağın başlangıcı Zülkarneyn kıssası ile anlatılır.

Terk etmediler sadece gizli olarak takipteler yani dünyaya inmiyorlar.

Masal gibi geldiğinin farkındayım ancak dünya zaten çok enteresan bir yer...:)

Çeşitli ırkların mitolojisinde olan Tanrıları'nda şahsiyetleri gerçek o zaman mesela odin,thor, set,ra, ısıs, gaia, poseidion, hades, zeus, kronos, gaya, loki gibi mitolojik şahsiyetler gerçekten var o zaman,ama anladığım kadarı ile hepsi de cinsiyetsiz değil mi?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Dünya'da insanlığın iki yakasının neden bir araya gelmediğini açıklamasına izin verilmeyeceği için hiçbir zaman konuşmayacak
jBz31h.gif

Çeşitli ırkların mitolojisinde olan Tanrıları'nda şahsiyetleri gerçek o zaman mesela odin,thor, set,ra, ısıs, gaia, poseidion, hades, zeus, kronos, gaya, loki gibi mitolojik şahsiyetler gerçekten var o zaman,ama anladığım kadarı ile hepsi de cinsiyetsiz değil mi?

Cinsiyetleri var fakat tekamül derecelerine göre kullandıkları bedenin özellikleri değişiyor ve yetenekleri de farklı oluyor. Kimisi yarı insan-yarı tanrı kimisi de insan ama tekamülde normal bir insana göre çok ileri düzeydedirler.

Tanrılar Birliği olarak ifade edilen evrensel idare mekanizmasında yer alan yönetici varlıkların tekamül dereceleri farklıdır ayrıca galaktik uygarlık temsilcileri vardır onlar da yöneticidir ama tekamülde geridir. Bu galaktik temsilcilere örnek olarak Anibus, Şu, Tenfut verilebilir ve Zecharia Sitchin'in kitaplarında anlatılan ya da Erich von Daniken'ın bahsettiği tanrılar yine bu gruba girer.
Evrensel yasalara da tanrı demişlerdir, evreni yöneten ve koşullara göre de asla değişmeyen yasalardır.
İnisiye rahiplere yine tanrı demişlerdir. Thor değil Thot vardır ve inisiye bir rahiptir. Orfe, Pisagor ve Platon da Mu ya da Atlantis kökenli rahiplerdir.

Ra ve Zeus aynı konumda bulunan en ileri düzey yönetici varlıktır. Zeus en üstün Yunan tanrısı, Ra ise Mısır tanrısıdır.

Nu isimli tanrı ise dünyaya inmemiş fakat tüm tezahürlerin babası kabul edilen yönetici varlıktır, Zeus ve Ra'nın üzerindedir.

Kısacası geçtiği metine ve geldiği çağa göre her tanrının farklı bir tekamül derecesi vardır. Nuh Tufanı sonrası insanlığı var edip, tanrılar (yönetici varlıklar) gökyüzüne, inisiye rahipler de yer altı şehirlerine çekilmiştir. Galaktik varlıklar ise kendi gezegenlerine dönmüştür.

Bir yani Alemlerin Rabbi Allah ise bu evrenin ve diğer tüm evrenlerin tek bir yöneticisi, yaşamı var edendir. Tüm canlılar, yönetici varlıklar O'na bağlıdır.

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç