Psikoloji sorunları üzerine söyleşiler

M

monaliza

Ziyaretçi
Ynt: Psikoloji sorunları üzerine söyleşiler

mukeat ' Alıntı:
Sanırım şu an tatilde ve bizim can sıkıcı sorularımızdan uzak :)
Olabilir elbette. Doktorumuz tatildeyse mutlu tatiller dileyelim. :)

fides

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefe.net

Arkadaşlar, Can Bey bugün (akşam gibi) sorularınızla ilgilenecek. Kendisi biraz yoğun.

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

mukeat ' Alıntı:
Sn.Can Güngen
Yatılı okulda olmam nedeni ile yaşadığım çevrede pek aktif bir kişilik değilim.İnsanlarla samimi olamıyorum malesef.İlk önce (sanırım) kendimi büyük görüyordum insanlardan.Onların basit insanlar olduklarını düşünüyordum.Toplu yarlerde(düğün vb.) pek aralarına...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

zarok ' Alıntı:
24 yaşındayım :)

90lı yılların başlarını iyi hatırlıyorum.İstanbula yeni göç etmiş bir ailenin ortanca çocuğu olmak rolü bana verilmişti.

Doğuluyduk,sofrada kaç kişi olursa olsun yemek yiyeceğimiz kap bir taneydi kaşık çatal yerine ''kot'' dediğimiz tandır ekmeğinin bir...

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

monaliza ' Alıntı:
Ailenin ekonomik yapılanmasında, sağlık /hastalık durumlarında, sosyal aktiviteler konusunda ve vs. gibi konularda kayıtsız olan bir eşe karşı saygısını yitiren birey, sırf eşi içki içmiyor, kumar oynamayor,şiddet uygulamıyor gibi nedenlerle, sosyal ve psikolojik...

M

monaliza

Ziyaretçi

Sevgili Can Bey,Değerli yorumlarınız için içten teşekkürlerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Görüşleriniz gerçekten çok yararlı. Zaman ayırdığınız için minnettarım.

Sevgi ve saygılar.

mukeat

Üye
Kayıtlı Üye

Teşekkür ederim Sn Can Güngen

zarok

Yeni üye
Kayıtlı Üye

teşekkür ederim...

tamara

Yeni üye
Kayıtlı Üye
bir tv programında cem mumcu ile röportaj yapılıyordu.söyledikleri benim hoşuma gitti ve sizinle de paylaşmak isterim.Dedi ki: Ben tıp denilen bir çuvalın içine düştüm ve bu çuvaldan kurtulmak için tek bir delik vardı o da psikiyatriydi. ben de tıp düşünüyorum fakat bir doktor olabileceğime inanmıyorum bu yüzden psikiyatristliği seçmeyi...

M

monaliza

Ziyaretçi
Görünen o ki; Dr. Can GÜRGEN,işlerinin yoğunluğundan dolayı olsa gerek, artık aramıza katılamıyor.
BENİM DE AKLIMA BİR FİKİR GELDİ; :)
Bu köşeyi,eğer mümkünse "TOPLU TERAPİ MERKEZİ" olarak değerlendirebiliriz. Birbirimize yorum tarzında değil de,paylaşılan sorunla ilgil yaşadığımız deneyimleri sorunla baş etme yöntemlerimizi anlatabiliriz...

fides

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefe.net
Monaliza, ben şu an soru göremiyorum ya da paylaşım. Bu durumlarda Can Bey'e rica ediyoruz. Acil durum sözkonusu ise kendisine ulaşalım.(Bu konuda özellikle bana ulaşılmasını rica ediyorum.) Eğer bireysel/karşılıklı sıkıntı yada herhangi bir paylaşım yapılmak istenirse bu konularla ilgili başlıklar var. Ben özellikle buranın profesyonel...

M

monaliza

Ziyaretçi
Anlıyorum sevgili fides. Haklsın ayrıca.İlgin ve bilgilendirmen için teşekkür ediyorum.:)

Mühendis

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Muhterem Üstadım,

Efendim, muhtelif azalarımız zatı-âlilerinize bahsi-mevzu ile ilgili pek ilginç sûaller addederek himmetinize nail olmaktadırlar. Ben de affınızı reca ederek merak ettiğim bir hususu bilhassa istirhâm eder ve bu vesile ile de ihtiramatı acizanemi arz ve takdim eylerim...

sewal35

Yeni üye
Kayıtlı Üye
benimde bir sorunum bazen aynaya baktığımda ben bu değilim diyorum aynaya baktığımda bir an hiçbir şey gerçek değilmiş gibi geliyor.kendimi bir boşlukta hissediyorum.sizce bu neden?

rainbow64

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Merhabalar,
5 yıl kadar önce bir yakınımı kaybettim . İki erkek çocuğu var . Babaları vefat ettiğinde küçük olan ilkokula gidiyordu.Yurtdışında yaşıyorlar. İlerleyen senelerde küçük olan çocukta geceleri dışarı çıkma isteği aileye karşı kızgınlık ve saldırganlık tepkileri oluştu. Bunun yanı sıra bazı kötü alışkanlılarda edindi.Sigara içmeye...

oguz8891

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Sanırım doktorumuz yok ve biz bizeyiz. Yani söyleyeceklerimiz doğru olmayabilir. Sadece; düşünmek, irdelemek için fikir alış verişinden o kadar da zarar çıkmayacağı görüşündeyim..

Sn. Sewal35 öncelikle bir şeyden bahsederken ona sorun yakıştırmasını yapmanız, bazı kabullenişleriniz olduğunu gösterir. Bu konudaki kabullenmeleriniz üstünde bir...

rainbow64

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Sanırım doktorumuz yok ve biz bizeyiz. Yani söyleyeceklerimiz doğru olmayabilir. Sadece; düşünmek, irdelemek için fikir alış verişinden o kadar da zarar çıkmayacağı görüşündeyim..

Sn. Sewal35 öncelikle bir şeyden bahsederken ona sorun yakıştırmasını yapmanız, bazı kabullenişleriniz olduğunu gösterir. Bu konudaki...

safir

Yeni üye
Kayıtlı Üye
rasgele düsünürsek ortaya cıkanlar bunlardır ..psıkolojı ınsan urunudur neyi olusturursak ona ınanma ozgurlugudur bozuk duzgun tabırlerınıde bızler olusturuyoruz psıkolojı kısının kendını nasıl hıssettıgının ıfadesıdır

Adramelech

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Aranızda dalıp kendisiyle muhabbet eden bazen tartışan var mı? Herhangi birşey değil. Mesela birine sorunlarını anlattığını bilinçsizce kendi kendine tekrar eden ya da içinden örneğin felsefi bir konuyu uzun uzadıya tartışan?

nilüfer

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Aranızda dalıp kendisiyle muhabbet eden bazen tartışan var mı? Herhangi birşey değil. Mesela birine sorunlarını anlattığını bilinçsizce kendi kendine tekrar eden ya da içinden örneğin felsefi bir konuyu uzun uzadıya tartışan?
Bunun psikolojik bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun? Sistemin düşünüyorsan yoksun...