Psikoloji sorunları üzerine söyleşiler

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com
Ynt: Psikoloji sorunları üzerine söyleşiler

Selam Fides...İnsan rahatsızken(hasta-sıkıntılı) genellikle sıkıntılı rüyalar görür.Rahatsız bir yerde yatıyorsak mutlu rüyalar görmeyi beklememeliyiz.
Ancak normal şartlarda görülen kabuslar kaygının bir tezahürüdür.
Aynı temalı tekrarlayan rüyalar kabusun kökeninde psikolojik bir kompleksa...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

F

faust

Ziyaretçi

Hocam benimde bir sorum olacaktı,ben şuan yaş itibariylede biraz uç kısım diyeceğim,yere basmadan yaşayan biriyim,bazen duygularıma ve düşüncelerime anlam veremiyorum,psikolojik bazıda sorunlarım var,bunun neden kaynaklandığını bilmiyorum,manik depresif olduğumu düşünüyorum bazen,bu yıl mesela...

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

diyalektist_ismail ' Alıntı:
Hocam benimde bir sorum olacaktı,ben şuan yaş itibariylede biraz uç kısım diyeceğim,yere basmadan yaşayan biriyim,bazen duygularıma ve düşüncelerime anlam veremiyorum,psikolojik bazıda sorunlarım var,bunun neden kaynaklandığını bilmiyorum,manik depresif olduğumu...

F

faust

Ziyaretçi

Düşüncelerimde bir kopukluk oluyor,bu düşünce üzerine bazen farklı şeyler ardı-ardına geliyor ki,bunlar neşeli halimden beni farklı düşüncelere itiyor ,çok küçük şeyleri kendime büyük dert ediyor,bazende duyarsız kalabiliyorum,hem neşeyi hemde üzüntüyü aynı zaman yaşıyor olmamda beni yine...

M

monaliza

Ziyaretçi

Değerli yorumunuz ve emeğiniz için tekrar teşekkür ediyorum Sn. Can. Tespitlerinizin önemli bir kısmına katılıyorum. Keşkenin yararı olmadığını bilmeme rağmen, eşim duygusal olmayışına karşın keşke akılcı davranmayı başarıp, saygımı yok etmeseydi diye düşünüyorum. İnsanın kendisi istemedikçe...

mukeat

Üye
Kayıtlı Üye

Sn Can Güngen
Ben (ne yazık ki) fen lisesinde okuyan bir gencim.
ASıl ilgi alnlarım fen alanları değil ama bunun farkına ancak oks den sonra (felsefeyle ilgilenmeye başladıktan sonra)varabildim.
Şu an benim için en iyi meslek olarak psikiyatriyi görüyorum.ama yalnızca tıp okumam gerektiğini...

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

diyalektist_ismail ' Alıntı:
Düşüncelerimde bir kopukluk oluyor,bu düşünce üzerine bazen farklı şeyler ardı-ardına geliyor ki,bunlar neşeli halimden beni farklı düşüncelere itiyor ,çok küçük şeyleri kendime büyük dert ediyor,bazende duyarsız kalabiliyorum,hem neşeyi hemde üzüntüyü aynı zaman...

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

monaliza ' Alıntı:
Malesef , yanlış olduğunu bildiğim halde, eşim nedeniyle tüm erkeklere güvenimi yitirmişim hissediyorum. Evimi ayırdım, fakat eşim bu kezde yeni kurduğum eve geldi ve kesinlikle ayrılmak istemediğini söylüyor. Ben de son danıştığım psikatrist dostumun "NEDEN HAYIR DEMEYİ...

F

faust

Ziyaretçi

Hocam cevabınız için çok teşekkür ediyorum,annem ve kardeşim özellikle benimle ilgili yorum yaptıklarında,çok hareketli ve uçarı olduğumu söylüyorlar,bende ise böyle düşünceden öte,sadece hayatı biraz daha ciddiye almak ve hayata kendimi adepte etmek var.(Bu arada günümün yarısını...

Dr. Can Güngen

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.felsefeforumu.com

mukeat ' Alıntı:
Sn Can Güngen
Ben (ne yazık ki) fen lisesinde okuyan bir gencim.
Asıl ilgi alanlarım fen alanları değil ama bunun farkına ancak oks den sonra (felsefeyle ilgilenmeye başladıktan sonra)varabildim.
Şu an benim için en iyi meslek olarak psikiyatriyi görüyorum.ama yalnızca tıp...

M

monaliza

Ziyaretçi

Çok teşekkür ediyorum Sn.Can. Kabul ediyorum ki;kusursuz insan yok, hepimizin bir takım yanlışlarımız olabiliyor. Son zamanlarda eşimde büyük değişim görüyorum. En azından beni üzen konularda haklılığımı kabul ediyor ve özür diliyor. Hassas olduğum konularda daha hassas davranmaya başladı. Bu...

M

monaliza

Ziyaretçi

Sn.Can ; Aile ve toplumla ilgili bir konu hakkında bir görüşünüzü merak etmekteyim.

Kuşkusuz aile çok önemli bir kurum. Toplumun temel taşı. Sağlıklı bireyler sağlıklı ailelerde yetişiyor, sağlıklı bireylerden sağlıklı toplumlar oluşuyor. Sizin ve pek çok uzmanın da önemle üzerinde durduğu...

M

monaliza

Ziyaretçi

Can Bey, öncelikle mesleğinize ve bilime layık ve aşık bir insan olduğunuzu düşündüğüm ve hatta inandığım için teşekkür etmek isterim, değerli zamanınızı sorunlarımızı dinlemek ve yardımcı olmak için harcıyor olmanız bence taktire layık.

Bazı zamanlar kendimle ilgili olarak "acaba...

mukeat

Üye
Kayıtlı Üye

Sn.Can Güngen
Yatılı okulda olmam nedeni ile yaşadığım çevrede pek aktif bir kişilik değilim.İnsanlarla samimi olamıyorum malesef.İlk önce (sanırım) kendimi büyük görüyordum insanlardan.Onların basit insanlar olduklarını düşünüyordum.Toplu yarlerde(düğün vb.) pek aralarına katılamıyorum.
Buda...

zarok

Yeni üye
Kayıtlı Üye

24 yaşındayım :)

90lı yılların başlarını iyi hatırlıyorum.İstanbula yeni göç etmiş bir ailenin ortanca çocuğu olmak rolü bana verilmişti.

Doğuluyduk,sofrada kaç kişi olursa olsun yemek yiyeceğimiz kap bir taneydi kaşık çatal yerine ''kot'' dediğimiz tandır ekmeğinin bir parçası ile yemeğe...

Nejdet Evren

Tanınmış üye
Onursal Üye

sevgili Zarok,

okuduysan zaten biliyorsun demektir, değilse sözünü ettiğin romanı yazmadan önce "ruhun gökkuşağı" adlı eseri okumanı öneririm. Mehmed Uzun...

zarok

Yeni üye
Kayıtlı Üye

nejdet ' Alıntı:
sevgili Zarok,

okuduysan zaten biliyorsun demektir, değilse sözünü ettiğin romanı yazmadan önce "ruhun gökkuşağı" adlı eseri okumanı öneririm. Mehmed Uzun...
okumadım :) tavsiye ettiğiniz romanı imkanım olursa okuyacağım.Mehmed Uzun'u severim :)

Nejdet Evren

Tanınmış üye
Onursal Üye

Mehmed Uzun'un kendi kaleminden kendisini sorgulayan, anlatan bir yaşam öyküsü; anlatının diline hayran kalacağınız bir eser; "ruhun gökkuşağı" eşsiz bir oto-biyografi...

M

monaliza

Ziyaretçi

Sevgili Dr. Can Bey'i uzunca zamandır göremiyorum, değerli katkılarını merakla beklemekteyim.

Saygılar...

mukeat

Üye
Kayıtlı Üye

Sanırım şu an tatilde ve bizim can sıkıcı sorularımızdan uzak :)