Psikoloji sorunları üzerine söyleşiler

Cy.

Yeni üye
Kayıtlı Üye
benimde bir sorunum bazen aynaya baktığımda ben bu değilim diyorum aynaya baktığımda bir an hiçbir şey gerçek değilmiş gibi geliyor.kendimi bir boşlukta hissediyorum.sizce bu neden?
Bir travma yaşadıysanız travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz. Ruh halinde ani değişiklikler...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Aranızda dalıp kendisiyle muhabbet eden bazen tartışan var mı? Herhangi birşey değil. Mesela birine sorunlarını anlattığını bilinçsizce kendi kendine tekrar eden ya da içinden örneğin felsefi bir konuyu uzun uzadıya tartışan?
Tartışma kavramını kullanmanız dikkatimi çekti.Tartışmada taraflar vardır.Siz...

Unsal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bir travma yaşadıysanız travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz. Ruh halinde ani değişiklikler, güven sorunu, uyku ve iştah bozulması, öfke, gerginlik, irkilme, kabuslar, travmayı yeniden yaşıyormuş hissi, kabuslar belirtileridir.

İntihar kötü ve yanlış değildir =]. Size bunu söyleyenler çok iyimser ya da...

Unsal

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bir travma yaşadıysanız travma sonrası stres bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz. Ruh halinde ani değişiklikler, güven sorunu, uyku ve iştah bozulması, öfke, gerginlik, irkilme, kabuslar, travmayı yeniden yaşıyormuş hissi, kabuslar belirtileridir.

İntihar kötü ve yanlış değildir =]. Size bunu söyleyenler çok iyimser ya da...

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Çağımızın hastalığı kapitalizm ve onun çocukları pragmatizm ve hedonizm...Birey bu tuzaklara teşnedir doğası gereği..Bunu aşmak da elindedir kendi çabasıyla..Sürü davranışından vazgeçerek...Mutluluk bizim dışımızda kanat çırpıp duran ya da başımıza konuveren, ya da koşarak yakalayabileceğimiz bir kelebek değildir.Mutluluğu birey ÜRETİR.Üretme...

aysun83

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Cevap: Ynt: Psikoloji sorunları üzerine söyleşiler

egonun savunma mekanizmalarından olan konversiyonu sıklıkla uygulayan ve amacı sadece ilgi çekmek olan kişilere nasıl davranmalıyız. şahsen ben onlara aciz gözüyle bakıyorum. ama bakmak istemiyorum. sonuçta o da psikolojik çıkmazda olduğu için böyle bir yola baş vuruyor. tekrar sorayım...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

egonun savunma mekanizmalarından olan konversiyonu sıklıkla uygulayan ve amacı sadece ilgi çekmek olan kişilere nasıl davranmalıyız. şahsen ben onlara aciz gözüyle bakıyorum. ama bakmak istemiyorum. sonuçta o da psikolojik çıkmazda olduğu için böyle bir yola...

breakdont

Yeni üye
Kayıtlı Üye

Sayın Dr. Can Güngen

Benim son bir senedir çok büyük bir sorunum var kendimce :/ onu paylaşmak isityorum. Şimdi ben arkadaş çevrem vs yüzünden liseden ayrıldım açıkliseye başladım ve çalışıyorum 2 senedir ve çok pişmanım ama artık iş işten geçti. Geçen sene dedim ki kendime napıyorum...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi

Sayın Dr. Can Güngen

Benim son bir senedir çok büyük bir sorunum var kendimce :/ onu paylaşmak isityorum. Şimdi ben arkadaş çevrem vs yüzünden liseden ayrıldım açıkliseye başladım ve çalışıyorum 2 senedir ve çok pişmanım ama artık iş işten geçti. Geçen sene...

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi

Sayın Dr. Can Güngen

Benim son bir senedir çok büyük bir sorunum var kendimce :/ onu paylaşmak isityorum. Şimdi ben arkadaş çevrem vs yüzünden liseden ayrıldım açıkliseye başladım ve çalışıyorum 2 senedir ve çok pişmanım ama artık iş işten geçti. Geçen sene...

Feylesof TeCe

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
umumikalem.blogspot.com

Sayın Dr. Can Güngen

mavimor

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.tekiner.org
Sorun Psikiyatrik duruma giderse senin bulunduğun yere yakın bir yerde Psikiyatri doktoru arkadaşım. Yönlendirebiliriz sanıyorum.

İnsan kendi kendinin doktoru derdi bir büyüğümüz. Bence sen de esasında bu yolda ciddi yol almışsın gibi durmakta..

aeon

Yeni üye
Kayıtlı Üye
psikolojinin ilaçlar dışında uygulamayı düşündüğü bir tedavi yöntemi olmalı.bununla ilgili bir gelişme yada çalışma var mı? bilen var mı?

depresif pollyanna

Yeni üye
Kayıtlı Üye
ortaya konulan bişey göremedim henüz bundandır cümlem...kondu farzadelim sayın dr. için mi olacak bu...

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
bunun bana ne vereceğini söylersen dolaşırım
Her turlu bilgiden kimin ne alacagi ya da o bilgiyi nasil degerlendirecegi; hem bilginin kisiye yonelik ilgisi, etkisi ve onemine hem de bilginin kisice algilanmasina baglidir.

O yuzden olan bilgileri okuduktan sonra buna en guzel yaniti kendin verirsin.

depresif pollyanna

Yeni üye
Kayıtlı Üye
benim ordan ne alacagımı düşünerek bana bunu tavsiye ettin ne almamı umdun..benden habersiz benim neler alacagımı biliyorsun demek