Kasyopya üzerine sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Kasyopya üzerine sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,262 kez görüntülenmiş, 288 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kasyopya üzerine sohbet
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya celselerinden daha önce bilgi sahibi olmadığın ne öğrendin?
Bunu yazmadığın sürece anlaşamayacağız seninle.
Yüce ateist bilim forumunuz ve siz yüce ateistlere şunu önerdik. Bir çok yere de . Arkadius saygın bir bilim insanı yazın ona bana neden sataştınız?
Eminim bir açılım sunabilirse o sunabilirdi. Madem 3 günde dil öğreniyorsun ingilizcen vardır 5 dakka zahmet et Yüce Arkadyus'a ve yüce sorular sor
Senin yoksa bir hafta da dil öğrenen yüce arkadaşının vardır yazın Arkadius'a... sen bir bilim insanısın bize komplo gelen bu şeyin neden içindesin ?ve seni neden ne ikna etti? Narsist karından kurutabilmek ve Amerika ya seyahat edebilmek için mi Laura'ya yamandın de?
Selamımı da söyle.
Nobel yolları taşlıdır onu da söyle...

Arkadaş 4-5 gruba ve foruma gittim ve tartıştırmadınız. Ben de dedim ki dürüst 3-5 okuyucu çıkarın. Baştan sona okuyup bitirip burada herkese açık yorumlasın ve yüzleşelim. Binlerce üyesi olan ateist forum 5 kişi çıkaramadınız hala bana sarıyordunuz...
Hala gelmiş buraya benimle boğuşuyorsunuz. Ben mutluyum.....
Büyüyün...

gidin cassiopaean.org/forum adresine yazın . biz bilimsel şüpheciler ve bilim görüşlü insanlarız Türkiye de bir çatlak bunu bize sundu ve size saldırmaya geldik .. bu hurafeye neden inanıyorsunuz? Bunu neden yayıyorsunuz?
Sizi ne ikna etti. Git foruma bir başlık aç: Deepl+google translate dil yoksa yeterli.
Binlerce okuyucu sana yanıt versin bir benden ne alacaksın?

Dil yoksa çift yönlü çeviri yeterli
yani önce türkçeden ingilizceye sonra ingilizceye çevrilen metni geri türkçeye çevir
eğer anlam kaybına uğramamışsa o okunur.

Bir tane dürüst adam çıkar bana ateistforumdan... geldin o linki aldın göze sokuyorsun

Koca koca adamlarsınız yazılanı anlamıyorsunuz.

Ben tr de ki tek bir okuyucuyum git merkeze saldır

Açık iletişim kanalları

Arkadiusz Jadczyk

kairos@quantumfuture.net
lark1@cassiopaea.org

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Senin için yaptım-denedim

1625088451095.png

Eğer moderasyonu geçerse gelen cevapları paylaşacağım....

Benim bir tür moderasyon sorunum var. Bu yazdığım her yerde karşıma çıkıtı ve oluyor...

İngilizce biliyor musun? Bunu bir okusana yanlış anlaşılacak bir şey var mı?

1625088624394.png

T

TENTEN

Ziyaretçi
Senin için yaptım-denedim

Ekli dosyayı görüntüle 381

Eğer moderasyonu geçerse gelen cevapları paylaşacağım....

Benim bir tür moderasyon sorunum var. Bu yazdığım her yerde karşıma çıkıtı ve oluyor...

İngilizce biliyor musun? Bunu bir okusana yanlış anlaşılacak bir şey var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 382
İngilizcem iyi değil.
Ana sayfadaki siyah belirtilen yerde hatalı düşünüyorlar.
Kaynak gelecekteki bizler değil şu an ki bizler.
Gene bilgiler hipnoz altında elde edildiği içinde çoğu laf salatası. :)
Hipnoz eğitimi olan biri olsada ayrıntılı bilgi verse.
Benim çevremde doktorların bile bilgisi yok.

Kasyopya Deneyi oturaklaşmış haliyle 1994 yazından beri aralıksız devam etmektedir. Deneyi gerçekleştirenler “kanallama” kelimesiyle ilişkilendirilen negatif çağrışımları önlemek için bunu “süperlüminal iletişim” olarak tanımlamaktadırlar. TÜM kanallamaları değersiz ve saçma sapan olarak değerlendirmek doğru mudur? İşin aslı, tüm kanallamaların büyük bir çoğunluğu saçmalıktır. Büyük bir çoğunluğu ya anlaşılması zor, hokus pokus ve laf salatasından ibarettir ya da insanları zekice içinde bulundukları çaresiz ve ezilmiş durumda tutmayı amaçlayan yüce anlamlı sözlerle süslenmiş kandırmaca ve yanlış bilgilendirmelerdir.

“Kasyopya (Cassiopaea) ismi Laura’nın iki yıl süren deneysel çalışmasının ardından 1994 yılında temas kurmayı başardığı, bilinçli bir şekilde “kanallanmış bir kaynak” tarafından verilmiştir. Kaynak kendisini “biz gelecekteki sizleriz” şeklinde tanımlamıştır. Modern fizik bizlere bu türden bir iletişimin pratik yöntemlerini verememektedir ve bu konudaki teoriler de pek gelişmiş değildir, hatta işin aslında bu teoriler yetersiz ve tartışmalıdır.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Gene bilgiler hipnoz altında elde edildiği içinde çoğu laf salatası. :)
Hipnoz eğitimi olan biri olsada ayrıntılı bilgi verse.
Benim çevremde doktorların bile bilgisi yok.

Bunu sınamanın kolayı var. Yaklaşık 4-5 kişi toplanır ve bir viya tahtası edinir. Gelecekle (ya da nasıl adlandırılıyorsa öyleyse) fenomenolojik iletişimler olduğu iddiası olduğu ve bunu kontrollü bir deney olarak test edeceğini açık duyurur. Baştan bir test kontrol süreci belirlenir. Örneğin haftalık x bir saatte toplanılır ve canlı yayında oturum yapılır. Tabla da o oturumda herhangi bir hareket oluşmamışsa bile bu gözlemin ve denemenin bir kaç ay kontrollü yapılacağı gibi bir önerme konur ve haftaya tekrar toplanılır..
Bir izleyici/gözlemci kitlesi ve çekirdek grup oluşturulur ve tabla hareketi gözlemlenir oluşursa gruptan ortak soru toplar ve bu soruları aktif sorar ve canlı yayında bunu yayar.
Örneğin 3-5 ay bu trafiğin oluşmadığı gözlenirse bu deneyi keser.
Örneğin tabla da hareket trafiği oluşursa kimlik doğrulaması yaparak soru sormaya devam edilir.
Oturumları canlı yayınlarla yapılabilir çünkü (kasyopyayı yorumlayan bana göre) yayım ne kadar güçlü ise bilgi alma verme gücü de o kadar güçlü olacaktır. Bu izleyiciden sürecin saklanmadığının da onayıdır. Anlık canlı yayınla dış soru alınabilmesi sürece güven sağlar.
Eğer hareket ve soru cevap trafiği oluşursa dış gözlemci ve konuk alınmaya başlanır ve her seferinde bir yeni konuk alınır. Konuk tabla başına kendinde oturarak ve sorularını sorarak sürece dahil olur ve gözlemler.

İçeriğin iddiası yayımın bunu güçlendireceği ve evrensel soru cevapların önemi. Buna ve şeffaflığa dikkat edilir.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Bunu sınamanın kolayı var. Yaklaşık 4-5 kişi toplanır ve bir viya tahtası edinir. Gelecekle (ya da nasıl adlandırılıyorsa öyleyse) fenomenolojik iletişimler olduğu iddiası olduğu ve bunu kontrollü bir deney olarak test edeceğini açık duyurur. Baştan bir test kontrol süreci belirlenir. Örneğin haftalık x bir saatte toplanılır ve canlı yayında oturum yapılır. Tabla da o oturumda herhangi bir hareket oluşmamışsa bile bu gözlemin ve denemenin bir kaç ay kontrollü yapılacağı gibi bir önerme konur ve haftaya tekrar toplanılır..
Bir izleyici/gözlemci kitlesi ve çekirdek grup oluşturulur ve tabla hareketi gözlemlenir oluşursa gruptan ortak soru toplar ve bu soruları aktif sorar ve canlı yayında bunu yayar.
Örneğin 3-5 ay bu trafiğin oluşmadığı gözlenirse bu deneyi keser.
Örneğin tabla da hareket trafiği oluşursa kimlik doğrulaması yaparak soru sormaya devam edilir.
Oturumları canlı yayınlarla yapılabilir çünkü (kasyopyayı yorumlayan bana göre) yayım ne kadar güçlü ise bilgi alma verme gücü de o kadar güçlü olacaktır. Bu izleyiciden sürecin saklanmadığının da onayıdır. Anlık canlı yayınla dış soru alınabilmesi sürece güven sağlar.
Eğer hareket ve soru cevap trafiği oluşursa dış gözlemci ve konuk alınmaya başlanır ve her seferinde bir yeni konuk alınır. Konuk tabla başına kendinde oturarak ve sorularını sorarak sürece dahil olur ve gözlemler.

İçeriğin iddiası yayımın bunu güçlendireceği ve evrensel soru cevapların önemi. Buna ve şeffaflığa dikkat edilir.
Canlı yayında olmaz bu iş.
Yapılırsa deneyin yapıldığı ortamda birkaç tane bilimadamı olması gerekiyor.
James Randi gibi biride lazım. :)
Self hipnoz yöntemleri bende çalışmıyor.
Kendimi hipnoza sokup böyle saçmalayıp saçmaladığımı öğrenmek istiyorum bende. :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Canlı yayında olmaz bu iş.
Yapılırsa deneyin yapıldığı ortamda birkaç tane bilimadamı olması gerekiyor.
James Randi gibi biride lazım. :)
Self hipnoz yöntemleri bende çalışmıyor.
Kendimi hipnoza sokup böyle saçmalayıp saçmaladığımı öğrenmek istiyorum bende. :)
Arkadius bilim adamı ve yapılmışı var gibi gözüküyor

O halde üçüncü bir olasılık 'James Randi' her kim ise bu grupla iletişimini ve bir celseye gözlemci oturumcu olarak katılım dahil sınaması ve varsa kendi sorularını canlı sorarak gözlemlemesi ve bu türden davet, temas, iletişim vb ni organize etmeyi sorgulamak

T

TENTEN

Ziyaretçi
Arkadius bilim adamı ve yapılmışı var gibi gözüküyor

O halde üçüncü bir olasılık 'James Randi' her kim ise bu grupla iletişimini ve bir celseye gözlemci oturumcu olarak katılım dahil sınaması ve varsa kendi sorularını canlı sorarak gözlemlemesi ve bu türden davet, temas, iletişim vb ni organize etmeyi sorgulamak
William Crokes de bilimadamı ama quija tahtası vb şeyler ile yapılan ruh çağırma seanslarına katılıyordu.
Gerçekten inanıyormuydu yoksa kendiside ruhçularla ortak mı çalışıyordu belirsiz.

James Randi maalesef öldü. :)

James Randi
Randall James Hamilton Zwinge adıyla 'da dünyaya gelen James Randi (d. 7 Ağustos 1928, -ö. 20 Ekim 2020, ) veya sahne adıyla "The Amazing Randi" illüzyonist ve sözdebilim alanındaki hileleri ortaya çıkarmaya çalışan ateist bir araştırmacıdır. James Randi Eğitim Vakfı'nın kurucusudur. Randi'nin eğitim kurumu herhangi bir paranormal, doğaüstü veya okült bir güce sahip olduğunu bilimsel testler altında kanıtlayan kişiye 1 milyon dolar ödül vereceğini açıklamıştır. Bugüne kadar bu ödülü kazanabilen kimse olmamıştır.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
William Crokes de bilimadamı ama quija tahtası vb şeyler ile yapılan ruh çağırma seanslarına katılıyordu.
Gerçekten inanıyormuydu yoksa kendiside ruhçularla ortak mı çalışıyordu belirsiz.

Farketmiyor benim bu tarafta sorun kim ne olarak görürse görür şu gönderidir

Bu doğruysa/olasıysa susamam herkesi rahatsız etmeliyim

Diğerleri bu nedenle yazılıyor ya da bu çaba bu nedenle benim tarafımda sürdürülüyor:
İnsan ırkına bağlı olduğumu varsayalım ve benim bilgi görüşüm ve sizi umursama biçimimin size komplo ya da değişik gelse de bu olacağını varsayalım zira diğer türlü iletişimler tıkanıyor

Benim beklediğim şuydu, dostça bir iletişim
tamam bunları ilk bakışta zırva bulabilirsin ama neden bu tarafta bu kadar üzerinde durulup önemsendiğini düşünmek ya da en azından her nasıl görülse de temel bir iletişim düzeninde konuşabilmek isterdim.
Zırva deyip kestirip atılması, çöp deyi reddedilmesi bunaltıcı bir tavır.
Terslenmediğinde kimseyi buna iknaya kalkacak zorla savunacakta değildim,
Bana göre gerçeğin bir parçası ise birilerimiz duymalıydı. Buna diğerlerimizi ihtimal vermese de çabam öyle ele alınmalıydı.
Özgür sunum baltalanmamalıydı ve çarpıtılmamalıydı.

Bugün ben onlarca grup dolaştım. Herkesin elinde belli türden yarım bilgi yığınları var bana göre...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Dürüstlüğün daha ilerisi varsa şu an bu anlatılanın gerçek olduğuna ikna oldum

İnsan türünün bir dış uzaylı türce denetlendiği kırıldığına ikna oldum. Bu metnin anlatılanlardan tutalım da dinlerin varlığı, insandaki genetik yozlaşma ve hastalıklar, insan arasındaki bitmeyen çatışma gibi şeyler beni ikna etti. Kişisel gerçeğim o:

Gerçekten şuna inanıyorum. Merkezi oryonlu ama şu an güneş yakınında bir gök cisminde tüm koloniyse yaşayan ve gökten bizi kontrol etmeye ve şu an işgale uğraşan bir şey oluşuna tam ikan oldum.
hatta o metnin dediği gibi insanla melezlenip üretilmiş yarı sibergenetik yarı insan bir türü dünyaya koymaya uğraşacağına bizi komple yoketmeye çalışacağına da ikna oldum.

Şimdi ben ne yapayım susayım mı_? Kendime deli mi diyeyim? Olamaz mı diyeyim? Zaten olamsz diyordum. o metni okudum 4 sene bunlar olamaz dedim. O halde beni hipnoz ettiler.

Şunu diyebilirim. 5-10 yıl içinde tüm bunlar saçmalıksa göreceğiz ben de göreceğim ve kimsenin başı ağrımayacak
Hiç kimsenin böyle bir şeyin gerçek olma olasılığını sorgulamak canını yakmayacak. Değilse zaten zaman gösterecek.
Yaşım 43. olurda 60-70 görürsem ve hiç bir şey olmazsa tüm bunlar zırvaysa sadece bir avuç insanın kurgu ya da kendi deliliğiyle beni aldattığıyla kalırım. Yine de kaybedecek bir şeyim yok.

ama şunu yapmamış olur ve susarsam ve bunlar gerçek çıkarsa kendimle hesaplaşamam
pişman hissederim .ben bu muhasebeyi bin kere yaptım

T

TENTEN

Ziyaretçi
Dürüstlüğün daha ilerisi varsa şu an bu anlatılanın gerçek olduğuna ikna oldum

İnsan türünün bir dış uzaylı türce denetlendiği kırıldığına ikna oldum. Bu metnin anlatılanlardan tutalım da dinlerin varlığı, insandaki genetik yozlaşma ve hastalıklar, insan arasındaki bitmeyen çatışma gibi şeyler beni ikna etti. Kişisel gerçeğim o:

Gerçekten şuna inanıyorum. Merkezi oryonlu ama şu an güneş yakınında bir gök cisminde tüm koloniyse yaşayan ve gökten bizi kontrol etmeye ve şu an işgale uğraşan bir şey oluşuna tam ikan oldum.
hatta o metnin dediği gibi insanla melezlenip üretilmiş yarı sibergenetik yarı insan bir türü dünyaya koymaya uğraşacağına bizi komple yoketmeye çalışacağına da ikna oldum.

Şimdi ben ne yapayım susayım mı_? Kendime deli mi diyeyim? Olamaz mı diyeyim? Zaten olamsz diyordum. o metni okudum 4 sene bunlar olamaz dedim. O halde beni hipnoz ettiler.

Şunu diyebilirim. 5-10 yıl içinde tüm bunlar saçmalıksa göreceğiz ben de göreceğim ve kimsenin başı ağrımayacak
Hiç kimsenin böyle bir şeyin gerçek olma olasılığını sorgulamak canını yakmayacak. Değilse zaten zaman gösterecek.
Yaşım 43. olurda 60-70 görürsem ve hiç bir şey olmazsa tüm bunlar zırvaysa sadece bir avuç insanın kurgu ya da kendi deliliğiyle beni aldattığıyla kalırım. Yine de kaybedecek bir şeyim yok.

ama şunu yapmamış olur ve susarsam ve bunlar gerçek çıkarsa kendimle hesaplaşamam
pişman hissederim .ben bu muhasebeyi bin kere yaptım
Sorun uzaylıların varlığı yokluğu değil kullanılan yöntem saçma.
Hipnoz altında iletişim kurdukları şeyler uzaylılar değil kendi bilinçaltlarının ürettiği şeyler.
Eskiden qouija tahtası ile ruhlar ile iletişim kurduklarını iddia ediyorlardı.
Günümüzde ruhlar uzaylılar oldu.
Değişen birşey yok.
Kendi anasayfalarında bile celselerde elde edilen bilgilerin çoğunun saçma olduklarını söylemişler.
Birde uzaylı değil gelecekteki kendimiz diyorlar.
Mehmet Başkak bu tip durumlar için hipnoz diyor.
Sultan Tarlacı bu olayların bazılarına inanıyor.
Sinan Canan ise şüpheci.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hipnoz altında iletişim kurdukları şeyler uzaylılar değil kendi bilinçaltlarının ürettiği şeyler.
Değişen birşey yok.
Kendi anasayfalarında bile celselerde elde edilen bilgilerin çoğunun saçma olduklarını söylemişler.

Sinan Canan ise şüpheci.

Sorun uzaylıların varlığını yokluğunu kabul ya da kanıtlama değil zaten
Sitchin gibilerin uzaylı tanrılar dediği gibi 7 bin sene Ortadoğuya gerçek bir iniş olup insanın gözü önünde insanla genetik deneyler yapılıp insana korku salınıp 3 büyük din oluştu mu?
Yani, Tevrat Sümer din kitabı değil de gerçek tarih olabilir mi? İnsanın tanrı dediği/sandığı bu olabilir mi?

Sorun tüm bunların aklı başında insanlarla alaya alınmadan bir iddia, alternatif bilgi paradigması vb görülerek engellenmeden çarpıtılmadan basitçe sunulup savunulup mantık tabanında görüşülebilmesi zorluğu

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Değişen birşey yok.

Sinan Canan ise şüpheci.

Metnin neredeyse tamamı hipnoz değil de viya tahtasıyla çoklu oturumcuyla oturumlardan elde edildiği iddiasında (iddia diyorum bilemem ama bana bu güveni sağladı ama kimsenin sorgusuna gerçeğine karışamam)

Hipnoz Laura'nın cassiopaea.org ve dalga serisi yazılarında kimi arkadaşlarını hipnoz etmesi üzerinden (ki özellikle duygusal sağaltım regresyon vb travma çözümleme yardım anlamında yapılan hipnozlardır, belki de merakla yapılan hipnozlardır bilemem) bir kaç kez geçer.

cassiopaean.org'un dalga serisine isim veren belki de Laura'yı kanallama'ya başlatan bu olabilir çünkü bir arkadaşını hipnotize ettiğinde bir dalganın gelişinden sözediyor. Bunu bireysel olarak yorumluyorum. Laura bundan etkilenmiş, onda büyük bir merak uyandırmış olmalı. Bu izlenimi okumalardan edindim.

Bunun dışında bu oturumlara başlaması Frank adında yine bu işlere çok meraklı biriyle tanışması üzerine gelişiyor. İkisi kafa kafaya vererek bu işe nasıl deneyebileceklerini tartışıyor. Daha önce ikisini de okuduğu ve bildiği yine kanallama tabir edilen metinler var. En çok etkilendikleri sanırım Don Elkins ve arkadaşlarının ürettiği "Ra Material" adında bir kanallama. Bu trans hipnoz sujelikle Don Elkins'in uyutulması hipnoz edilmesi yoluyla alındı evet. Burada bağlantı kurulan kendini RA adlı bir gelecek zaman bellek bileşimi olarak tanımladı ya da tanımlamış.

Bunun dışında Barbara Marciniak adlı bir kadının Bringers Of Down (Şafağı Getirenler) adlı topluluk ve gruplara karşı yapılmış) bir trans hipnoz kanallık serüveni var. Burada ki bağlantı da kendini Pleiades takım yıldızından Ple'ler olarak tanımlıyordu. Bunlar gezegen ya da uzaylı değil kümeyıldız ya da yıldız grubu adları.

Bu iki okuma ve kanallıkta daha önce ruhsal, spiritüel vb. olarak sözedilen herşeye benzemiyordu. Ple'ler o kadar etkili oldu ki yüzlerce imitasyonunu üretti. İçerdiği ışık işçisi kavramı o kadar çarpıtıldı ki bu camiadaki bin kişiden biri ışık işçisi kavramını Marciniak'ın kanallamasının türettiğini bilmez ve bilmiyor.

Bu onları (Laura ve Frank'i) cezbetmiş ve akıllarında bir fikir oluşturmuş olmalı çünkü buna vurgu yapıyorlar. Elkins'ten etkilendikleri belli, benzerini yapmak aşmak üzerine koymak istedikleri belli..

Bunun dışında bu sunulan 3 kaynak ve içerikte eski ruhsal, spiritüel, okült vb denilen metinlerle bizce bağğsızi, bağdaşmıyor. Bambaşka şeyler. Aynı literatür tabanı gibi değil. New age' e ise neredeyse hiç benzemiyor. Işık sevgi kutsamaları içermiyor, yeni çağ inancı ve pasifizmi satmıyorlar. 3 kaynakta da yaklaşık aynı vurgu var. Bu anlamda yepyeni ve farklı bir literatür doğdu.

Frank'le tartışıp viya tahtasıyla denemeye karar verdiler:
Benim anladığım kadarıyla buna benzer bir kaynağa erişmeye çalıştılar çünkü iki yıl aralıksız denediler. Bu üç oturumda olmadı.

Yine Kasyopya da da viya tahtası dışında Frank'in tıpkı Don Elkins gibi uyutulduğu bazı oturumlarda var.

Bunun dışında Laura'nın Vincent adlı bir arkadaşıyla yaptığı ayna celsesi tabir edilen başka bir deneme de var ama metinlerin %99' unun diyelim viya tablası oturumları ile alındığı kaydedilir.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Benim anlattığım bu değil işte şunu anlatıyorum

Bu metin şu an 2.700 sayfa ve diyelim ki

A- Laura ve arkadaşları bunu popülarite ve kazanç için uydurdular ve uyduruyorlar (Bu okuyanların en az %99 una göre olanaksız)
B- Hipnoz, bilinçaltı, hayalgücü gibi kurgularla birleştirip üretiyorlar (sanmam)
C- Gerçekten dedikleri gibi bir viya tablasına oturuyorlar ve gerçekten bu dedikleri oldu oluyor ve bu metin doğdu (En geçerli iddia akla yatkın çünkü okuyun da bakın değerlendirin)
D-E- Varsa başka olasılıklar

Sonuç olarak benim anlattığım metnin ortaya attığı iddia ve sonuç. İddia şu.

"Dünya bir sömürgedir. Dünya dış uzaydan bir ırkça sömürülmektedir. İnsan ırkı sömürgedir, kırılmış ve kolonize edilmiş, geçmişte denetim altına alınmış, melezlenmiş ve köleleştirilmiştir. Bunu dış uzaydan başka bir güçlü varlık yapmıştır. Dinler ve mitoslar böyle doğmuş ve bu anlama gelir. "

Bu iddiayı anlatmaya çalışıyorum nasıl doğduysa doğdu. Yanlışsa yanlış değilse değil. Bilgi en az iki yönlüdür. (doğru yanlış açık-olası az doğru kısmen doğru vb gibi)
Kiminle iletişim kurulduğunu ya da iletişimin tabanını da bıraktım. Onu tartışmıyorum.

Bunu ayrıca bu aşağıdaki gönderi de Kasyopyayı aradan kaldırarak hem tarihsel, hem mitolojik, hem hikayesel hem de yarı filozofik bir dille ayrıca yapmayı denedim çünkü Kasyopya anlatmak çok zor sevilmiyor ve metinle boğuşulmakta. Kasyopasız da artık aynı sonuca varıyorum.

Tanrının Çözümlenmesi gönderim deki ilgili yazılarım. Uzun gelirse lütfen sadece POST 19 u okuyabilirsiniz

POST 1

POST2

POST 10

POST 13

POST 19

POST 26

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu arada cassiopaea.org/forum gönderim yeni onaylandı ve şu an da sadece bir yanıt alabildim umarım başka yanıtlar gelir

Orj ingilizce

Hi Ontologia, you ask a good question, and it gets really close to the nature of reality, and the possibilities that are available to us all. The truth about critical channeling (like the cassiopaean experiment) is that it applies a scientific method in a way that really gets to the core of reality. It does that in such a way that fully apprehending such a truth would upend a lot of life lessons and plans that many people have designed to learn in this life. Because of this there can be blocks in assimilating certain knowledge, and these blocks are often emotional or ideological in nature. Many people for whom learning about deeper parts of reality is part of their life lesson may see or feel a glimmer of truth in what the C’s say or what Laura writes about, and often that can give people impetus to overcome what blocks there are in the kind of information presented in the investigations written about in The Wave and other books.

This is why, even if people ask for evidence about why something is credible, they often won’t be able to listen. But for some people it might. If people ask, I would direct them to The Wave Series or the Cassiopaean track record posts on SOTT. But I think you should investigate why you post Cassiopaean sessions on social media for everyone to see, since people will often not understand the context for why you find it such a credible source. You may set yourself up to being isolated or seen a strange by family, friends, and acquaintances. That doesn’t mean that there aren’t circumstances in which it may be a good idea to share some of Laura’s work, but you have to have nuance and be discriminating.

People new to the work around here often share this work unsolicited with others near to them, because they have a lot of enthusiasm for the answers to reality they are finally getting. But often they get a cold bucket of water in their faces when they realize that people with whom they thought they were sharing a mutual understanding of reality can’t actually go to the places you are now going to and discovering. I hope that helps.
-google çevirisi-

Merhaba Ontologia, güzel bir soru soruyorsunuz ve bu, gerçekliğin doğasına ve hepimiz için mevcut olan olasılıklara gerçekten yaklaşıyor. Eleştirel kanallık hakkındaki gerçek (kasyopya deneyi gibi), gerçekliğin özüne gerçekten inen bir şekilde bilimsel bir yöntem uygulamasıdır. Bunu öyle bir şekilde yapar ki, böyle bir gerçeği tam olarak kavramak, birçok insanın bu hayatta öğrenmek için tasarladığı birçok yaşam dersini ve planını alt üst eder. Bu nedenle, belirli bilgileri özümsemede engeller olabilir ve bu bloklar genellikle doğada duygusal veya ideolojiktir. Gerçekliğin daha derin kısımlarını öğrenmenin hayat derslerinin bir parçası olduğu birçok insan, C'lerin söylediklerinde veya Laura'nın yazdıklarında bir gerçeği görebilir veya hissedebilir.

Bu nedenle insanlar bir şeyin neden güvenilir olduğuna dair kanıt isteseler bile çoğu zaman dinleyemezler. Ama bazı insanlar için olabilir. İnsanlar sorarsa, onları The Wave Series'e veya SOTT'taki Kasyopya geçmiş rekorlarına yönlendirirdim. Ama bence Kasyopya oturumlarını herkesin görmesi için neden sosyal medyada yayınladığınızı araştırmalısınız, çünkü insanlar bunu neden bu kadar güvenilir bir kaynak bulduğunuzun bağlamını çoğu zaman anlamayacaklar. Kendinizi izole olmaya veya aileniz, arkadaşlarınız ve tanıdıklarınız tarafından garip olarak görülmeye ayarlayabilirsiniz. Bu, Laura'nın bazı çalışmalarını paylaşmanın iyi bir fikir olabileceği durumlar olmadığı anlamına gelmez, ancak nüanslara sahip olmanız ve ayrımcı olmanız gerekir.

Bu civarda işe yeni başlayan insanlar, bu işi genellikle kendilerine yakın olan diğer kişilerle istenmeden paylaşırlar, çünkü sonunda alacakları gerçeğe verilen cevaplar için çok heveslidirler. Ancak, ortak bir gerçeklik anlayışını paylaştıklarını düşündükleri insanların, şu anda gittiğiniz ve keşfettiğiniz yerlere aslında gidemeyeceklerini anladıklarında, çoğu zaman yüzlerine soğuk bir kova su alırlar. Umarım bu yardımcı olur.

T

TENTEN

Ziyaretçi
A- Laura ve arkadaşları bunu popülarite ve kazanç için uydurdular ve uyduruyorlar (Bu okuyanların en az %99 una göre olanaksız)
B- Hipnoz, bilinçaltı, hayalgücü gibi kurgularla birleştirip üretiyorlar (sanmam)
C- Gerçekten dedikleri gibi bir viya tablasına oturuyorlar ve gerçekten bu dedikleri oldu oluyor ve bu metin doğdu (En geçerli iddia akla yatkın çünkü okuyun da bakın değerlendirin)
D-E- Varsa başka olasılıklar

A-Kitap satışlarından ne kadar gelir ediyorlar bilmiyorum.
Kitaplarına yönlendirmeler var.

B-Hipnoz hakkında hala araştırma yapıyorum.
Hipnoz hakkında başvurduğum kişiler nedense aşırı ücret istiyorlar.Mehmet Başkak gibiler mesela.
Bu amerikan hipnoz derneğide benden aşırı ücret istemişti bana daha sonra ücretsiz kitabı gönderdi .

İçindekilerin internet ortamında anlatılanlar gibi bende işe yaramadığını öğrenince hayal kırıklığına uğradım.
Bende işe yaramaması başklarında işe yaramadığı anlamına gelmez.
İnsanların %10 -15 hipnoz edilemiyormuş.
Bu aşağıdaki hipnoz uzmanı gibi bel fıtığı ameliyatına narkoz olmadan kendini hipnoz ederek girenler var.
Ne ameliyat esnasında ne de sonrasında ağrı sızı duymuyor. :)
Önceki yaşamlarını anlatan kişiler var.Ama bunların çocukluktan itibaren farkında olmadan öğrendikleri şeyler olduğu söyleniyor.
Anlatıkları hikayelerde yaşadığı toplumda bilinen anlatılan hikayeler oluyor nedense. :)
Geleceğe gidenler var ama piyangodan lotodan zengin olan yok. :)
Hepsi kendi bilinç altında ürettiği kurgular.

C-Bu seçenek imkansız. Hile yaparken yakalananlar var. Yakalanmayıp daha sonra itiraf edenlerde var.

D-E Varsa başka olasılıklar olabilir.Olasılıkları detaylı anlatmadan bilgi sahibi olamayız.

Moderatör tarafında düzenlendi:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Hala onsan önce bu aşağıda deidğimi anlatmaya çalıştığımı anlatmaya çalışıyorum
ve bana göre yukarıda denenler sizin tarafınızdan iletişime bir ön-ket ,ön-engel ve bir baraj seti gibi çekildiği için bu taraftan sizinle iletişimin de olanaksız gözüktüğünü anlatmaya çalışıyorum

Aynı şeyi hatta aynı dili ne yazık ki şu aşamada konuşmuyor gibiyiz

Benim anlattığım bu değil işte şunu anlatıyorum

"Dünya bir sömürgedir. Dünya dış uzaydan bir ırkça sömürülmektedir. İnsan ırkı sömürgedir, kırılmış ve kolonize edilmiş, geçmişte denetim altına alınmış, melezlenmiş ve köleleştirilmiştir. Bunu dış uzaydan başka bir güçlü varlık yapmıştır. Dinler ve mitoslar böyle doğmuş ve bu anlama gelir. "

Bu iddiayı anlatmaya çalışıyorum

POST 19

T

TENTEN

Ziyaretçi
Hala onsan önce bu aşağıda deidğimi anlatmaya çalıştığımı anlatmaya çalışıyorum
ve bana göre yukarıda denenler sizin tarafınızdan iletişime bir ön-ket ,ön-engel ve bir baraj seti gibi çekildiği için bu taraftan sizinle iletişimin de olanaksız gözüktüğünü anlatmaya çalışıyorum

Aynı şeyi hatta aynı dili ne yazık ki şu aşamada konuşmuyor gibiyiz

POST 19
Bu ayrı konu olduğu için cevap vermemiştim.
Bu konuda benim için anlamsız.
Çünkü uzaylıların(dünya dışı varlıkların) dünyayı işgal ettiğine dair elimizde veri yok.
Tanrı insanların herşeyin nedenine(ilk neden değil, sürekli neden) verdikleri bir isim sadece. :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu ayrı konu olduğu için cevap vermemiştim.
Bu konuda benim için anlamsız.
Çünkü uzaylıların(dünya dışı varlıkların) dünyayı işgal ettiğine dair elimizde veri yok.
Tanrı insanların herşeyin nedenine(ilk neden değil, sürekli neden) verdikleri bir isim sadece. :)
Ney veri olabilir mesela?

Genetik karmaşa, ten renkleri, göz renkleri , savaşlar, ırklar farkı, hastalıklar, trans ve çift cinsiyetlilik, kan uyumsuzlukları, mongolluk sma ve diğer genetik sorunlar

Sadece soruyorum

Şüphe için veriye gerek yok

T

TENTEN

Ziyaretçi
Ney veri olabilir mesela?

Genetik karmaşa, ten renkleri, göz renkleri , savaşlar, ırklar farkı, hastalıklar, trans ve çift cinsiyetlilik, kan uyumsuzlukları, mongolluk sma ve diğer genetik sorunlar

Sadece soruyorum

Şüphe için veriye gerek yok
Uzaylılara ait bir alet veya parçası yeterli olurdu.
Uzaylıların iskeletleri filanda olabilir.
Genetik farklılıklar hastalıklar mutasyon ile ortaya çıkıyor.

Hem konu başlığın kasyopya celseleri.
Viya tahtası sahtekarlıktır.
Hipnoz kullanılıyorsa onlar kendi bilinçaltı ürünleridir. Uzaylıların mesajları değil.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hem konu başlığın kasyopya celseleri.
7-8 yıl önce ateist forum ve bir kaç yere daha gidip şunu dedim
Kasyopya Celseleri diye bir şey okudum okudum ve bu beni dinsizleştirdi ve tanrısızlaştırdı. (Dinden ve tanrıdan özgürleştirdi.)
Bu geniş kitlelere ulaşırsa bir çok kişiyi dinsizleştirebilir.

Ben hala aynı yerdeyim
Sizin konunuz Kasyopya celseleri değil onu ne sandığınız ve nasıl kategorize ettiğiniz hatta yanlış kategorizasyonunuz. Bunda öteye gitmedi. Benim konumsa evet kasyopya celseleri

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç