Kasyopya üzerine sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Kasyopya üzerine sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,554 kez görüntülenmiş, 288 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kasyopya üzerine sohbet
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
@ignostik üye,

Arkadaşlar (ignostik üye şahsında) başa dönüyorum Kasyopya nedir? Neyden sözeder? Bir şeyler yazmak istiyorum .İzninizle

Fermi paradoksu diye bir paradokstan sözediliyor. Dünyadışı yaşam varsa ya onları çoktan bulmalıydık ya onlar bizi bulmalı ve biz tür olarak çoktan onların denetimi altına girmiş ve kolonize edilmiş olmalıydık.

Kasyopya metni tam olarak bu ikinciyi söylüyor. Sitchin'in uzaylı tanrılar dediğinin daha genişinden bahsediyor..

Diyor ki; dünyadışıları bulamamanızın nedeni türünüzü birinci elden denetleyen ve türünüzle bizzat ilgilenen, onu kontrol eden dünyadışı bir türün zaten varlığı ve türünüz zaten denetim altında ve geçmişte zaten kolonize edildi.

Farkında değilsiniz çünkü olgu çok travmatik ve genetik yozlaşma oldu, köleliğe yönelik olarak türünüzün genetiği kırıldı ve ayrıca bir tür denetleme sistemi var.

Türünüz zaten şu an kırılmış (melez) köpekleriniz gibi.

Geçmişte dünyaya gelinerek ve fiziksel iniş yapılarakta insan ırkının kırılıp melezlendiğini ve geçmiş kitap ve efsanelerimizin ve dinlerimizin bu anlama geldiğini söylüyor
... (Tevrat ve Sümer'i inceleyin... Bu bakış açısıyla tarihi kayıtlarla olgu doğrulanabilir)

Bunu yapan insanın tanrı dediği -yarı sahip algıladığı (köleliğe yakın genetik yozlaştırma ve başka paradigmadan dolayı yarı sahip algılanan) tanrı olmayan şey. Düşman.

Bize gökte bir düşman olduğunu ama gerçek bir düşman olduğunu söylüyor. Savaşmamız gereken.

Düşman o kadar güçlü ki; sibergenetik, biyogenetik varlıklar oluşturabilen ve insan türüyle kendi üretimi sibergenetik varlıkları melezlemiş ve insan türü yerine gezegene bunu koymayı hedefliyor:

Çünkü gelecekte kendi burada yaşamayı amaçlıyor. Gezegenin asıl sahibi olama. Gezegeni işgali planlıyor. İnsana ihtiyacı yok ya da insan ona köle bir türden fazlasını ifade etmiyor. Dost değil.

İnsan türünü bir köle alt tür ve uygar tıpkı bizim hayvanı gördüğümüz gibi gören bir türden sözediyoruz.

Bu metinde dini karakter yok. Bir inanç sistemi değildir.
Dini ve tanrısal yani tanrı inancını ve dini besleyen hiç bir şey ama hiç bir şey yok. Tanrıyı kendi içinde içerdiği veriyle reddeder.

Bunda ilahi bir esin ve bildiri formatı yok.

New age ya da ruhçu spritüalist zart zurt (karakteri) yoktur.
Varsa da kısmen soru soran biz insan tarafının ve yanıt isteyen bizlerin tutumunda vardır ve bu anlamda beceriksizliğidir. Bu önemli değil cevap yapılarını karartmıyor.

İçerik distopi. satılamaz-para etmez- .Dini cemaat değil. Bilgi topluluğu.

Bu bilgileri veren/ileten gelecek olarak tanımlanıyor. Bu anlamda bu bir dünyadışı varlıklarla inanç paradigması değildir. Metin gelecekle iletişim olduğu iddiasında. kendi bunu yazıyor. Onlarca kez.
Kasyopya takım yıldızı iletişimde ad olarak kullanılır bu bir gezegen ismi değil ve oralarda yaşadığı varsayılan varlıklara dair bir kurguya herhangi gönderme yapmaz ve bildiğimiz kadarıyla yıldızlarda kimse yaşamıyor. Kraliçe Takım Yıldızı.. Cevaplayan geleceğin neden bu isme gönderme de bulunduğuna dair içerikte yorumlar var..

Metin parayla satılmıyor. Üyelik kayıt istemiyor: Halka açılmamış tek satırı ve bir gizli kolu, kuru yok, seviyesi yok...

İçerdiği en önemli veri şu. Dünyayı kuşatan bir elektomanyetik ızgara sisteminin belirginleştirilmesi vb üzerinden yapılan bir tür frekans denetimi yöntemiyle kafesleme.

İnsan kafesi. Hayvan Çiftliği.

İnsanı kontrol altında tutan ya da manipüle de eden bir tür frekans sistemi ve yayını. Belki de izleme sistemi bilmiyorum. Yapay zeka bir elektromanyetik örtü kuşatması....
Bu Babil efsanesinin tam karşılığı. Zihinlerin karıştırılması ve insan aklı ve dilinin bölünmesi ve İncil Luka da gelinin kaynanaya düşman edilmesi denen

Babil'in asma bahçesi deniyor yeri bilinmiyor. İncil Fahişe Babil diyor olgu çözülmüyor.

Buna inanın ille de bunu soruşturun ya da kabul edin demiyorum.
Alternatif bir bilgi paradigması olarak özgürce konuşma özgürlüğü (yazana sataşılmaması ve denenin öte beri çekilmemesi) dışında bu tarafta bir beklenti yok.

Hiç kimseden para istenmiyor. Hiç kimse hiç kimseden para istemiyor.. Karşılık beklenmiyor. Vaat yok ticaret yok. Bilgi özgürlüğü özgür bilgi dolaşımı.

ve

Ya gerçekse?

---

Buna inanmayın, ihtimal dışı bulun ok ama aklınızın bir yerinde/köşesinde dursun..

Bunun hurafeyle dogmayla bağı yok. Hurafe dogma beslemez, besleyemez. Besleyemez de üretmez de..

Dürüst öte beri çekmeden tartışana anlatırız burdayız...

Sonuç ne? diyelim.

"Bilginin ve gerçeğin özgürleşmesi.".
Bu bilginin ifşası, yayımı ve paylaşılması ve insan türünün birleşeceği umudu ve bu anlamda savaş ve karşı tarafın yenilmesi, özgürlük.

Bu metnin sonucu odur.

Bunu kendi içinde içeriyor.

Son düzenleme:

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Aman tanrim;
Gercekten bunlara inaniyor musun?
Onlar uzayliysa biz ne oluyoruz?
Cevap;
Bizde uzayli oluyoruz.
Onlarin torunlariyiz.
Düşünsene uzaylilar biz uzaylilari kontrol ediyor.
Uzaylilar ewren matrixini kurmuslar.
Peki neo gelip bizi kurtaricak mi?
kasyopya deneyinde baska neler var?
😂 :giggle::alien::alien:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bunlara inanmıyorum, bunların farkındayım

Onlar uzayliysa biz ne oluyoruz?
Kimler?

Düşünsene uzaylilar biz uzaylilari kontrol ediyor.
Aynen böyle

O üslubu bırak konuşalım

ve tek bir şey sormak istiyorum yukarıda seni etiketlediğim yazı okundu mu? üçüncü cümle de mi bırakıldı?
okunduysa diğer gönderindeki yorumlar için yanıt sunacağım buradan...

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kasyopya deneyinde başka neler olduğu önemsiz. Önemli olan yukarıda açıklananlardı.
Gerisi çorba, suyu ya da tuzu. Önemsiz:
Gerçeğin ifşası/özgürleşmesi ya da insanların bilmesi ve önlem alması (korunması yardımlaşması gereği) anlamında vurgulanan asıl mesaj o yukarıdaki.
Önce bunun bilinip-anlaşılıp kavranması (hatta kitlelere ulaştırılması) gerekiyor ve daha fazlasına emin ol gerekte yok
ve daha fazlası daha sonra tartışılmalı.

"Kasyopya deneyinde başka o mesajın/bilginin kitlelere diğerlerimize ulaştırılması gerektiği yazıyor"

Bizde uzayli oluyoruz.
Onlarin torunlariyiz.
Bak dünyadışı düşman ya da demiurge benzeri tanrı-sallaştırılan ve bazılarımızca tanrı denen şey. düşman.
Ben uzaylı demedim, o kavramı sevmedim

İkincisi mesajı ileten "gelecek" dedik onu dünyadışı olarak şimdilik sınıflamadık.

Kullandığın dünyadışı kavramıyla bunlardan hangisini kastettiğini tam anlamış değilim, emin olamadım

Eğer ikinciyse, yani gelecek dediğim, bunu hikayesi çok uzun. Onların kim olduğu

Yeniden. Asla. bunu kesin olarak biliyorum diyelim. Nasıl kesin olabilirin yanıtını verebileceğimi düşünüyorum (ama bu yanıtı almak zaman alıyor, okuma gerekli ve bir iki deney..ama kesinlikle ön okuma gerekli. Metnin yaklaşık %70-80 ini okumuş biri bunu gerçeklikte bir kaç testle bir ölçü de test edebilir ya da içerdiği paradigmalarla da test edebilir. )

Metni okursan neden inanç değil bilgi onu anlarsın. Bundan başka tutarlı bir açıklama olmuyor. Çünkü okuyan bilgilenecek.

Uzaylilar ewren matrixini kurmuslar.
evrene değil dünya çevresini kuşatan
dünyaya martiks kurulmuş anlamında
gerçek... aklının alacağından daha derin ..gerçek.. yakın buna...

dünyadan daha geniş. "Oryon'dan berisi onların "
ya da asıl onları yöneten onların sahiplerinin kontrolündeler.
Onların da bir üstü ve var ve onlarda ona göre alt ve köle...

Peki neo gelip bizi kurtaricak mi?
hayır biz yukarıdaki bilgi/bilgilenmeyi alıp işleyebilir ve birleşebilirsek ,
o bilgilendirmeyle insanlık olarak birleşirsek işler değişecek, öyle öngörülüyor.
bilginin ve gerçeğin ifşası gerekiyor. amaçlanan o..

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bunun dısında kesinlikle haddime değildir ama, kasyopya celselerinden bahsettiniz, Youtube'da ardemus kalimina isimli bir kanal var belki denk geldiniz, bunların ortak yanı üst bir güçten mesajlar alarak toplumu aydınlatma cabasında olduğunu söylerler. En büyuk kozlarıda bilinmeyen tarih uzerinden yürüyerek açıklanamayan gizemleri mitolojik tanrılara addederek bir zamanlar yeryuzunde oldugunu ve sonra gittiklerini belirtirler. Panteizm benzeri mantık üzerinden bir evren tasarlarlar. Bu gibilere inanmamanızi tavsiye ederim, ama dedigim gibi tercih sizindir.
Aslında yorumunuza diğer gönderide verdiğim yanıtla birlikte yanıtımı sonlandırıp bir şey yazıp yazmama arasında kaldım
bunların ortak yanı

Neyin ortak yanı?

Bunlar kim?

bunların ortak yanı üst bir güçten mesajlar alarak toplumu aydınlatma cabasında olduğunu söylerler. En büyuk kozlarıda bilinmeyen tarih uzerinden yürüyerek açıklanamayan gizemleri mitolojik tanrılara addederek bir zamanlar yeryuzunde oldugunu ve sonra gittiklerini belirtirler. Panteizm benzeri mantık üzerinden bir evren tasarlarlar. Bu gibilere inanmamanızi tavsiye ederim, ama dedigim gibi tercih sizindir.

Neden ve nasıl Ardemus diye bir youtube kanalıyla ya da onun söylemiyle 'cassiopaean experiment' (Kasyopya deneyi) arasında paralellik kurduğunuzu sanırım biliyoruz sormaya gerek olduğunu düşünmüyorum ve kabaca bu söylenenin sanılan şey olmadığını ve yanlış bir kategorizasyona tabi tutulduğunu düşündüğümüzü söylemekle yetinelim

Peki dürüstçe yazıyorum.

Kasyopya diliyle;
üst güç subjektif, mesajlar alma subjektif, toplumu aydınlatma çabası subjektif
üstünlük alçaklık kavramından kurtulmanız gerekiyor

En büyuk kozlarıda bilinmeyen tarih uzerinden yürüyerek açıklanamayan gizemleri mitolojik tanrılara addederek bir zamanlar yeryuzunde oldugunu ve sonra gittiklerini belirtirler. Panteizm benzeri mantık üzerinden bir evren tasarlarlar.

Bunlara cevap vermem ego mu çünkü soru yok ama yanıt yazma durumunda bırakılmış hissedildim

bir zamanlar yeryuzunde oldugunu ve sonra

Tam böyle denemez

Panteizm benzeri mantık üzerinden bir evren tasarlarlar.

İsteresiniz sizin bile bir evren yaratabileceğenizi söylüyorlar

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bunların ortak yanı üst bir güçten mesajlar alarak toplumu aydınlatma cabasında olduğunu söylerler. En büyuk kozlarıda bilinmeyen tarih uzerinden yürüyerek açıklanamayan gizemleri mitolojik tanrılara addederek bir zamanlar yeryuzunde oldugunu ve sonra gittiklerini belirtirler. Panteizm benzeri mantık üzerinden bir evren tasarlarlar. Bu gibilere inanmamanızi tavsiye ederim, ama dedigim gibi tercih sizindir.

Vega yıldız sisteminden Lord Ardemus yaklaşık 7 bin abonesi var.

Peki sence neden 7 bin üyeli bir Kasyopya kanalı yok_?

Ben sana söyleyeyim 3 üye bile zor toplarım . Sanırım herkes gerçeğin farkına varmış. Ondan mı.?

Aşağıdaki alıntılar
S: Soru C. Cevap olmak üzere Kasyopya deneyi metni alıntılarıdır

S: (L) Yani bu kometin bileşimi nikel, öyle mi?

C: Hayır, neredeyse can havliyle entellektüel yeteneklerinizi “harekete geçirmeye” çalışıyoruz. Hatırlayın, buradaki bir grup
çabası. Zayıf ve acizlerin Lord Yüksek Komutan’a sorduğu bir sorular dizisi değil!!

19 Haziran 1999

S: (L) Geçmişte varolmuş daha yüksek ve daha gelişmiş medeniyetlerle ilgili açık kanıtlardan bahsetmiştik. Benim
düşünceme göre...
C: Bu evrimsel alçalma değil. Eğer büyük büyük torunlarınız mızrak fırlatıyor olursa, bu da “evrim”dir. (ç.n.: evrimsel
yükselme-alçalma (evolving-devolving) diye çevirdiğim kavramlar ile ruhsal evrim kavramı arasındaki fark vurgulanıyor
olmalı.)

S: (L) Yani önemli olan medeniyetin teknolojik durumu değil, ruhsal konular öyle mi?
C: Yakın.

S: (L) Yani çok gelişmiş bir medeniyet, az gelişmiş bir medeniyetten ruhsal anlamda daha yüksek olmayabilir, doğru mu?
C: Ne olursa olsun, varolan daima “evrim”dir.

S: (L) Bunun zamanın değişken ve seçimli olması ve herşeyin eşzamanlı olarak mevcut olmasıyla ilgisi var mı?
C: Bir anlamda.

S: (L) Yani bu sadece bir döngü.
C: Hayır, asıl noktayı kaçırıyorsun. Evrimsel olarak alçalma diye birşey yoktur. Tüm deneyimler derslerle dopdoludur. Sizin
yoğunluğunuzdaki pek çoklarının bu “üstünlük / alçaklık” merakını aşması gerekiyor.

3 Ekim 1998

toplumu aydınlatma cabasında olduğunu söylerler. .

Hayır söylemiyorlar

S: (L) Bizden ne istiyorsunuz?
C: Saf 'Service to Others' iken birşey istemezsin/istemeyiz. Geldik çünkü SİZ istediniz. Diğerleriyle paylaşana kadar bu 'Services to Self'
S: (L) Yani bu bilgileri paylaşmamız gerekiyor, öyle mi?
C: Size kalmış, bu bir özgür irade seçimi

10 Aralık 1994

üst bir güçten mesajlar alarak

Hayır

C: Evet. Biz 6’ncı yoğunluktaki siziz.

S: (L) Üst yoğunluklara uzanan diğer benliklerimiz misiniz?
C: Uzay-zamanda mevcut bulunduğunuz yere göre biz gelecekteki siziz

10 Aralık 1994

S: (L) Bizimle neden iletişim kuruyorsunuz?
C: Siz çağırdınız

9 Ekim 1994

Bu metnin merhabalaşmadan sonra ki ilk soru cevabı şudur

S: Bize mesajınız var mı?
C: İçinizden geldiği gibi davranın, size doğal görüneni yapın (canınız ne istiyorsa onu yapın)

16 Temmuz 1994

bunların ortak yanı üst bir güçten

Üzülerek hayır

S: (L) Carlos Castaneda “Kartal’ın yayılımları”ndan bahsediyor, Onlar kaynağı mı görüyorlar, yoksa farklı bir yoğunluktaki bir şeyi mi görüyorlar?
C: Kaynak mı ? Böyle bir şey yok.

S: (L) Yani Baş Yaratıcı diye bir şeyin olmadığını, varoluşumuzun bir orijini ya da kaynağı olmadığını mı kastediyorsunuz ?
C: Baş Yaratıcı sensin.

S: (L) Ama bu çok ezoterik… Şeyden bahsediyordum…
C: Konu şu ki: Farkındalığını, çok uzun zaman önce varoluşunuzu hapsetmek için ekilmiş olan monoteist felsefelerle
doldurmaya son ver. Öğrendiğin bunca şeyden sonra bir kaynağın, bir liderin, bir temelin, bir denetmenin vs olmadığını
hala göremiyor musun?

12 Aralık 1995

S: (L) Neredensin?
C: Kasyopya.

S: (L) Elbette bunun YAŞADIĞINIZ yer değil sadece aktarım noktanız olduğunu biliyoruz... Tamam, öncelikle...
C: ....

16 Ekim 1995

S: (L) Nereden aktarım yapıyorsunuz?
C: Kasyopya.
S: (T) Kasyopya’dan aktarım yapmayla ilgili bir sorun vardı Arkadiusz. Soru neydi? (A) Sanırım soru aktarım yapmak için
neden evrende belirli bir yere ihtiyaç duyduklarıydı.
C: Sizin bulunduğunuz yerden görüldüğü şekliyle Kasyopya takımyıldızının 300 ışık yılı arkasındaki pulsardan dolayı
Kasyopya’dan dünyaya olan güçlü sinyal yayını açıklığını kullanıyoruz. Bu, 6. yoğunluktan 3. yoğunluğa bir temiz kanal
aktarımı olanağı sağlıyor.
S: (A) Kasyopya’dan Dünya’ya olan aktarımın ne kadar zaman aldığını sormak istiyorum.
C: “Sıfır” zaman

1 Mart 1997

S: (L) Ou! Bir solucan kutusunu açtığımı biliyordum!
C: Kökene gidelim.
S: (L) Köken nedir?
C: Sizi kim veya ne yaptı?
S: (RC) Yaratıcı. (L) Baş Yaratıcı.
C: Nasıl? Ve Baş Yaratıcı kim?
S: (L) Sanırım herşey.
C: “Baş Yaratıcı” sizsiniz.

24 Eylül 1995

C: Bekleyin ve görün.
S: (L) Diğer bir deyişle birşeyler yapmamızı, bu projeleri yürütmemizi, transkriptleri düzenlememizi, labirenti inşa
etmemizi, kendi eksenimizde dönme egzersizleri yapmamızı...
C: Yapacağınızı yapmanızı istiyoruz.
S: (L) Evet... (D) Çok teşekkür ederiz.. (L) Sanırım tüm bunların vardığı nokta; özgür ol, mutlu ol...
C: Hepsinden önemlisi, öğrenin.

23 Aralık 1994

S: (L) Bedenim belirli besinlere tepki gösterdiğinde o besinleri yemeyi bırakmam gerekir mi? Bedenim bana birşey mi
söylemeye çalışıyor?
C: Sana bağlı. Hiçbir şeyin sana birşey “söylemesine” gerek yok.
S: (L) Bunu açıklayabilir misiniz?
C: Gerekmeyen bir durumda neden rehberlik arıyorsun?
S: (L) Yani her gün, her an doğal olarak karşımıza en iyi seçim olarak gelen şeyleri yaparsak doğru yolda mı oluruz?
C: Aynen öyle

16 Ekim 1994

Yine söylemeye gerek duymuyorum ama bu metin, kaza rıza (es-kaza) kuran vb gibi incelenip endeklenseydi bir en çok geçen mesaj vb üretilseydi

"Bilgi edinin" ,"öğrenin", "bilgilenin", "araştırın", "ağ çalışması yapın" "aranızda tartışın", "edindiğiniz bilgileri aranızda tartışın bir araya getirin herşeyi bize sormayın" gibi şeyler bulurduk

Bu kadar

Bu sanırım neden Vegalı Lord Ademus olunmadığını açıklıyordur.

T

TENTEN

Ziyaretçi
Kasyopya celselerine sayıklama celseleri adı verseler daha iyi olur. :)
Kuran gibi günlük hayatımda işe yaramayan faydasız bilgiler yığını. :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sonuç olarak senin işine yaramıyor oluşuna karar veren sensin, bunu anlayabilirim ve ben benim işime yaradığını iddia ediyorum ki bu başlığı açmışım

Bu yorumun neden yapılmış olduğunu anlamış değilim, içeriği sunana hiç bir saygısı yok, tartışma kültürü içermiyor
Bu yeni çağ bilimcilerin ağzı bozuk saldırı tavrı

Kaldı ki muhtemelen incelemiş değilsin de muhtemelen baştan herşeyi bildiğini zannetirilen x kuşaktan ya da sınıftan olmalısın, dünyadan haberiniz yok sizin
Beni ve gönderilerimi rahat bırakın
Kutsal (otoriter) biliminiz bu türden alaycı yorum ve dalga geçiş ve diğerlerine izin ve geçit veriyor.
Bunları elinden bırakabildiğin gün ya da kuran kadar bile işine yaramadığını gördüğün de gel görüşelim/tartışalım.

Su pirelerinle ilgilenmelisin

T

TENTEN

Ziyaretçi
3 bin sayfalık total bir veritabanı tabanı için sence yeteri kadar ne kadar ?

Hepsini okumadım.
Ama hızlı okuyan biriyim.
Veritabanı büyüklüğünede bakmam.
Bana bir faydası var mı diye bakarım.
Faydası olmadığını belirtmek saldırı değildir.
Daha önce bilmediğin veritabanında okuduğunda faydası olan bir bilgiyi paylaşabilir misin?
Kuran ayetlerine bilimsellik kazandırmaya çalışanlar gibi yapacaksan hiç paylaşma.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hepsini okumadım.
Daha önce bilmediğin veritabanında okuduğunda faydası olan bir bilgiyi paylaşabilir misin?
Kuran ayetlerine bilimsellik kazandırmaya çalışanlar gibi yapacaksan hiç paylaşma.
Sizin sorununuz şu
bilmediğiiniz şeyleri ya da hakkında fikir sahibi olmadığınız şeyleri bilim diye bir kurum öyle yetki veriyor ve buyuruyor diye
bilimsel temel ve düşünce olduğu söylenen bir paradigmadan güç alarak bozukça baştan sınıflandırmak, kategorize etmek ya da saldırmak

ben dindar refleksiyle bunun arasında fark görmüyorum
lejyon işlevi, bilim lejyonerisin ve bilimsel düşünceye uygun bulmadığın herşeye saldırırsın
dürüst bir tartışmacı değilsin, konunun tartışmacısı değilsin
o halde gönderime neden yazıyorsun
gönderime verilen yorum polemik saldırı alay vb
yani bunu neden yaptığınız düşünmelisiniz?
kişisel refleksinizi sorgulayın derim

bunu 100 kişiye sorsam en az 60 ı seninle hemfikir ve ben bu yorumu hem yeterince aldım hem baştan biliyorum

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Kişisel tercihim bu veriyi bu 3 bin sayfayı tamamlamış arkadaşlarla tartışmak
bu değilse soruları varsa almak
bu da değilse verilen rahatsızlık verildi,
rahatsız oldum ve rahatsız ettiniz, sizin için yeterliyse benim için de yeterli teşekkür ederim

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Hepsini okumadım.
Burada 10 sayfa yorum var (çoğu eminim bir karmaşadır ve her yerde aynı şeyi belirttim
Bilmediğiniz bir şeyi baştan kategorize etmek zorunda değilsiniz, dürüstçe araştırabilirsiniz, kendi kararlarınızı verebilirsiniz, bilimden icazet ve vahiy almak zorunda değilsiniz, onların sizin adınıza düşünmesine izin vermeyin
Kendi adınıza düşünebilirsiniz

Bu reddetmek ki tek amacın bu! bence! baştan ret. bu buradan görülüyor. bunu görüyorum o halde neden soruyorsun_?
önyargılısın

Yüce bilim dininizi şimdilik çiğnemeyin o halde ve bilim ayetlerine harfiyen uyun olur mu_?
Bilim size eğer yeni ayetler verir ve bunları sorgulayabilirsiniz derse, izin verirse
ya da bir gün basit alay dışında sorgulamaya ve sınırı aşmaya cüret ederseniz
ya da saf merakla ve içten ilgiyle bir şeyler sorarsanız yanıtlamak için ben burada olacağım

reddiye dışında bir amacın var mı? bana bunu cevapla yine yanıt vereyim ama

bunu daha önce başka arkadaşlarla denedim ve olmuyor

en son şuna karar kıldık. bağımsız okumamış içten araştırmacılar okuyup reddiye sunsun. metnin tamamını okuyup geniş reddiye yazsın
benim bu içeriği ön karşıtla tek görüşebilme düzlemim
ya da iki uçlu ,iki ihtimali de açık bırakan (bu olabilir de olmayabilir de gibi a ve b açık düşünen) sorgucu bana yazsın lütfen

bu düzlemde herkesle herşeyi tartışamaya açık ve hazırız
katı önyargıyla boğuşamıyoruz
bunun dışında tartışma denen polemik
benim tarafıma dinini savunana dindara laf anlatma gibi oluyor
Önyargı parçalamaya girişme
Baştan metne önyargılısın yani ne yapabilirim?_

bu metnin bütün cümlelerini çıkarıp getirsem , metin iddia bütünlüğünde kapsanmalı
yaklaşık 25 yıllık bir bütün bunu tutup açayım desem özetlemem 20 sayfa sürer ki hala senin önyargını kıramam, kıramam
üzgünüm....

bunun dışında adı sayılama celseleri olmalı yorumunu aldım ve yeterince dediğim gibi rahatsız ettin, rahatsızlık verdin memnun musun?
memnunsan sorun yok amacınla başbaşa kal beni rahat bırak

rheparsia

Felsefe.net
Yeni Üye
Aslında yorumunuza diğer gönderide verdiğim yanıtla birlikte yanıtımı sonlandırıp bir şey yazıp yazmama arasında kaldım

Bu adam üst boyuttaki benliğinden mesaj aldığını söylüyor ve insanlara algılarını açması konusunda öğütler verip boyut atlayabileceklerinden bahsediyordu. Paralel olarak değerlendirilebilecek çok şey var ama o kadar derin bir kıyasa girmek istemiyorum.

Kasyopya için;

Laura Knight-Jadczyk

kitaplarına bakın, kendisi yazar ama unutmayın aynı zamanda bir tüccar

Arkadiusz Jadczyk ? teorik fizikçi, kuantum mekaniği ile ilgileniyor.

Simdi bu iki kisinin amaclarından bahsedelim. Her insanın kendini özel hissetme isteği bir tür varoluşsal problemdir. Biri yazar diğeri teorik fizikçi. Kadının kitapları komplolar üzerine, adam ise teorik fizikçi ama zihinsel güçler vb seylere yönelmiş. Doğal olarak her insan gibi önemli olmak ve tarihe geçmek istiyorlar. Kim tarihin tozlu sayfalarında kaybolmak isterki? Ne yapacağız işte bunu, hem sidharta gibi yıllar sonra bile anılabiliriz hem de para kazanabiliriz.

"Size kendimizi kanıtlamaya çalışmıyoruz" bu tarz kurulan cümlelere dikkat edin, buradaki amaç bakın size bir şey dayatma çabasında değiliz diyerek güven aşılanmaya çalışılıyor, bunlar insan zihnini iyi tanıyan kisisel gelisimciler, psikologlar, grupları kontrol eden sosyologlar tarafından yazılıp çizilebilir, bir tür yöntem. "Hicbir seye inanmayın kısıtlanmayın" ama bize inanın mantığı.

Gelecekten aktarım ya da iletişim mumkun değildir, bu bir tür zaman felsefesi problemidir. Söyleki eğer bugününüze gelecekten birileri ulaşabiliyorsa bunlar gecmisinizede ulasabilir, hatta daha öncesine, yani her an her yerde gelecek etkisi bir sekilde yasanilip muhtemel gidisat bozulması gerekir. O halde her gelecek etkisinde, ya yeni paralel evren açılmalı ya da böyle bir şeyin hiçbir sekilde olamayacağı kabul edilmelidir. Ancak bu açılan yeni paralel evrenlere de gelecek etkisi dokunabileceginden, bu mümkün degildir yani kısaca bu bir paradokstur. Gecmisle temasa geçemezsiniz.

Ana tema; s)siz kimsiniz? c)siziz. s)biz kimiz? c)herseysiniz, evrenin kendisi ve özgür olan. s)evren nedir? c)varoluşsuz ve sonsuz.
burada durun, bu ciddi bir metafiziki problemdir. kitlelere hayal satma ve onları kendine bağlama çabası malesef. Bu panteist mantıktaki ciddi problemin temelinde yatan sorun ezeli-soyutluk ile maddi somutluğun bütünleştirilme çabasıdır. Ancak somut gerçekliğin soyut ezeliyet ile arasındaki bağı süreç konumunda izah edildiğinde varoluşsuz varoluşculuk dayanaksız kalır. Bu derin bir zaman felsefesi ve mekansal boyutun metafiziki anlamda sezgilerden arındırılmasında dahi bile açıklanabilir ve anlamlandırılabilir değildir

Kimin neye inandığı haddime degildir, rahatsız edici ise silinebilir

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yani sonuç olarak buna verebileceğim yorum
yanlış ya da değil
ya da kasyopya gelecekle iletişim denemeleri adı verseler ya da sadece iletişimler deseler daha iyi olur
günlük hayatıma bugün yön veren bir çok şeyi oradan öğrendim sen öğrenmediğin için üzgünüm

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bu adam üst boyuttaki benliğinden mesaj aldığını söylüyor ve insanlara algılarını açması konusunda öğütler verip boyut atlayabileceklerinden bahsediyordu. Paralel olarak değerlendirilebilecek çok şey var ama o kadar derin bir kıyasa girmek istemiyorum.

Kasyopya için;

Laura Knight-Jadczyk

Arkadiusz Jadczyk ? teorik fizikçi, kuantum mekaniği ile ilgileniyor.

Simdi bu iki kisinin amaclarından bahsedelim. Her insanın kendini özel hissetme isteği bir tür varoluşsal problemdir. Biri yazar diğeri teorik fizikçi. Kadının kitapları komplolar üzerine, adam ise teorik fizikçi ama zihinsel güçler vb seylere yönelmiş. Doğal olarak her insan gibi önemli olmak ve tarihe geçmek istiyorlar. Kim tarihin tozlu sayfalarında kaybolmak isterki? Ne yapacağız işte bunu, hem sidharta gibi yıllar sonra bile anılabiliriz hem de para kazanabiliriz.

"Size kendimizi kanıtlamaya çalışmıyoruz" bu tarz kurulan cümlelere dikkat edin, buradaki amaç bakın size bir şey dayatma çabasında değiliz diyerek güven aşılanmaya çalışılıyor, bunlar insan zihnini iyi tanıyan kisisel gelisimciler, psikologlar, grupları kontrol eden sosyologlar tarafından yazılıp çizilebilir, bir tür yöntem. "Hicbir seye inanmayın kısıtlanmayın" ama bize inanın mantığı.

Gelecekten aktarım ya da iletişim mumkun değildir, bu bir tür zaman felsefesi problemidir. Söyleki eğer bugününüze gelecekten birileri ulaşabiliyorsa bunlar gecmisinizede ulasabilir, hatta daha öncesine, yani her an her yerde gelecek etkisi bir sekilde yasanilip muhtemel gidisat bozulması gerekir. O halde her gelecek etkisinde, ya yeni paralel evren açılmalı ya da böyle bir şeyin hiçbir sekilde olamayacağı kabul edilmelidir. Ancak bu açılan yeni paralel evrenlere de gelecek etkisi dokunabileceginden, bu mümkün degildir yani kısaca bu bir paradokstur. Gecmisle temasa geçemezsiniz.

Ana tema; s)siz kimsiniz? c)siziz. s)biz kimiz? c)herseysiniz, evrenin kendisi ve özgür olan. s)evren nedir? c)varoluşsuz ve sonsuz.
burada durun, bu ciddi bir metafiziki problemdir. kitlelere hayal satma ve onları kendine bağlama çabası malesef. Bu panteist mantıktaki ciddi problemin temelinde yatan sorun ezeli-soyutluk ile maddi somutluğun bütünleştirilme çabasıdır. Ancak somut gerçekliğin soyut ezeliyet ile arasındaki bağı süreç konumunda izah edildiğinde varoluşsuz varoluşculuk dayanaksız kalır. Bu derin bir zaman felsefesi ve mekansal boyutun metafiziki anlamda sezgilerden arındırılmasında dahi bile açıklanabilir ve anlamlandırılabilir değildir

şimdi sen baştan yanlış ve kaba 3 genelleme ve önyargı getirdin ve bu bence oldukça tutarsızdı ve sana bunu göstermeye çabaladım
ve sanırım yaptığın yorum bu oldu teşekkür ederim

şimdi senin bunun tersine baştan inanmana karışmakta benim haddime değil ama

Gelecekten aktarım ya da iletişim mumkun değildir,

Bakın uzatmak istemiyorum ama buna karar veren kim?

rheparsia, bu metni 3 yıl okudum ve tek kuruş ödemedim

yorumu uzatmak istemiyorum ama diğer iddialara bakacağım

ki yorumumu uzatmama amacım tam şu senin dediğin

Kimin neye inandığı haddime degildir, rahatsız edici ise yazmayayım

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Simdi bu iki kisinin amaclarından bahsedelim. Her insanın kendini özel hissetme isteği bir tür varoluşsal problemdir. Biri yazar diğeri teorik fizikçi. Kadının kitapları komplolar üzerine, adam ise teorik fizikçi ama zihinsel güçler vb seylere yönelmiş.

Adam hiç bir zaman matematikten başka hiç bir şeye yönelmedi

Doğal olarak her insan gibi önemli olmak ve tarihe geçmek istiyorlar. Kim tarihin tozlu sayfalarında kaybolmak isterki?

Buna baştan sona katılıyorum

Ne yapacağız işte bunu, hem sidharta gibi yıllar sonra bile anılabiliriz hem de para kazanabiliriz.

Başlangıçta para dürtüsü yok gözlemledik,
oladabilir bilmiyorum /yani bilemem anlamında) benim için anlamını değiştirmiyor,
para unsurunun çarpıttığı yerler var onlarında ben farkındayım istiyorsanız açayım ben ekleyeyim
ama siz bu işi yapın gerekirse biz size maaş ödeyelim gibi bir durum oluştu oluşmuş zaten
bağışlarla ,
açıkçası bunun sömürü olup olmadığı mı tartışılmalı bilmiyorum
ama bence ödeyen herkes karşılığını almış hissediyor ve ben ödemedim

Bu yorumlar metin okunmadan çok yüzeysel ve anlamsız, imzamda pdf var.
ctrl+shft+f le zaman, gelecek ve geçmiş ve şimdi kavramları aranıp C: yanıtlarının kontrol edilmesini önerilebilir ya da bir derleme sunabilirdim

Bunun öyle fazla inananı yok, hatta ben ingilizce forum ve grup küçük bir türk grup var bu anlamda eleştirdim taşa tutuldum
bulan bulur okuyan okur, ilgilenen ilgilenir, isteyen okusun vs cinsinden

kitlelere hayal satma ve onları kendine bağlama çabası malesef.

bu yorum için erken ve hayal satın aldığımı düşünmüyorum

peki benim lisanımla yazalım mı?
bilgisel şüpheciliğinize ne oldu? okuyup yüzleşin yoksa insan zihnini iyi bilen psikolog, sosyolog vb. nce kandırılmaya mı korkuyorsunuz?
benim kandırıldığıma karar verilmemesini rica ediyorum

not inanç

Bu panteist mantıktaki ciddi problemin temelinde yatan sorun ezeli-soyutluk ile maddi somutluğun bütünleştirilme çabasıdır. Ancak somut gerçekliğin soyut ezeliyet ile arasındaki bağı süreç konumunda izah edildiğinde varoluşsuz varoluşculuk dayanaksız kalır. Bu derin bir zaman felsefesi ve mekansal boyutun metafiziki anlamda sezgilerden arındırılmasında dahi bile açıklanabilir ve anlamlandırılabilir değildir

ama bak aynı şeyi yapıyorsun işte
sen de yeterince incelemedin
baştan önyargılısın

benim inanıyor olduğumu düşünmen benim için sorun değil ama bence senin için sorun
ve benim öyle kategorize etmediğimi anlamalısın ve istiyorsan beni rahatsız etmiyor tekrar bunu inanç olarak sınıfla ve tekrar bana bunu bildir ben rahatsız olmam

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar