Kasyopya üzerine sohbet

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Kasyopya üzerine sohbet başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 24,662 kez görüntülenmiş, 288 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kasyopya üzerine sohbet
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Bu konuda bilgi sahibi değilim ama, diğer bir konu olan fermi paradoksu hakkında bildiğim tek şey, bu pardoksun gizli uzaylıların değil de Tanrının(yaratıcının) direk kanıtı olduğu.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Uzaylılara ait bir alet veya parçası yeterli olurdu.
Uzaylıların iskeletleri filanda olabilir.
Genetik farklılıklar hastalıklar mutasyon ile ortaya çıkıyor.

Hem konu başlığın kasyopya celseleri.
Viya tahtası sahtekarlıktır.
Hipnoz kullanılıyorsa onlar kendi bilinçaltı ürünleridir. Uzaylıların mesajları değil.:)
Bahsedilen uzaylılar yarı-tanrı olduğu için kanıt bulmak mümkün değil gibi.
Hastalıklar-otizm hatta down sendromu dahil- nesiller içerisinde bağırsak mikropları tarafından yaratılıyor.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Bağırsak mikropu yok diye bir iddiam olmadı.
Başkalarınında böyle bir iddiası yok.
Otizm hastalığını bağırsak hedeflenerek tedavi etmeye çalışan tedavi yöntemlerini anlatmıştım. Down sendromuda bir yere kadar bağırsak hedeflenerek düzeltilebiliyor.
Bunu anlatmaya çalıştım.:):)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Açıklanmaması gereken bu..
Kanıtlanmaması gereken bu..
Tersinin kanıtlanması gereken de...

Tevrat'ın masal kitabı olduğunu söyleyip görmezden gelme/geldirme ve Kuranın bir din kitabı olduğunu söyleyip/sanıp görmezden gelme aynı şey. Bu açık objektif gerçeklik . Bakana, görene. Sürüye kanma!
Kanıt sorunu olan sizsiniz ve diğerlerimiz. Bizim bu anlamda kanı/ikna sorunumuz yok, bu inanç değildir! Bu fikir de değildir. Olasılık varsayım da değil
Bu resmi açık objektif kayıtlı gerçek.. Çakılacaksınız ve biliyoruz.

Bu bir gün seni leylekler getirmediğini öğrenirsin ve leyleklerin seni getirmediğine kanıta ihtiyacın olmaz ve nasıl geldiğini biliyor olursun . 13 yaşını geçmişsindir. Öyle bir şey bu. Bilen de o kadar açıktır. İnanç diyen zırvalıyor inkar ediyor teknik bir tartışmaya girmedi.

Bunda bir şüphe, yanlışlık yanılma sapma ihtimali sıfırdan daha az yani yok .

Bunun tersini tartışanlar 13 yaşını geçmedi.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Burada durum şu... Bu taraftan öyle görünüyor. Sürü/nüz görmezden geliyor diye bir şeyi kanıtlayamayız. Açık olan açılamaz (kanıtlı olan kanıtlanamaz)
Yani sıkıyorsa çürütün..
Tersi için kanıt bulamazsın, tanrı masalı uydurursun ve bir gün senin gibi kendin gibi zeki birini neden ona inandığıyla çelişirsin/çelişeceksin ve bir açıklamaya ihtiyacın olacak

İnsanlar iletişimi öğrenmeli... Bir dağa çıkıyorken (bir yamaca) bazen bir ya da iki tırmanış noktası vardır, bir dar geçit.. Yani başkalarının oradan geçmediğini varsayamazsınız. Bu açıklama düz ovalara dair bir şey değil.

Milyardan fazla tanı ile (kişisel farkediş ile) doğrularsın, kendin için ama başkalarına erişemez yani onlar oraya aynı yere bakana kadar erişemez/göremez. Ters yöne bakam yeter. Yani bununla boğuşma, ikilik, kanıt arama böyle bir şey yok. Bak gör sonra milyon mu istersin milyar mı trilyon doğrulama gelecek ...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Tersinin kanıtlı olduğunu düşündüren ne? ya da tersi her neyse onun için kanıt bulmak mümkün mü?

Mesela bahsedilen tanrı için; bahsedilen büyük patlama ve patlamanın içinde oluştuğu hiçlik için; yani hiçlikten evrimleştiğimiz için mesela

Tevrat din kitabı olduğu kadar tarih kitabıdır da. Bu dediğin doğru ama "sürüngenimsi uzaylılar geldi, insanlara din öğretti" düşüncesi mantıklı değil.

Söylenen şu. 7 bin yıl önce ilk yazılanlar tarihti, tarihi belgeliyordu sonra araya nesiller girdi, bu söylence mitosa dönüştü. Yani şöyle düşün çok basit. Deden buraya gökten gelenler oldu dese ,bunu bunu yaptı dese vs bir hikaye anlatsa ama sen tanık olmasan. Peki ya bin yıl sonra.
Kutsal kitaplar bunlardan binlerce yıl sonra derlenmiş gözüküyor. Bu çok basit.

Din öğretti demiyoruz. Ben nerede din öğretti dedim.

İslam'ı Allah gönderdi düşüncesi uzaylılardan bin kat daha mantıklı.

Değil...

Sana bunu öyle düşündüren ne? İnsanı yakan bir tanrı olması mantıklı. Diyelim 30 sene buna inandın ama mantıklıydı.

Dini uzaylılar gönderdi demiyoruz.

Tevrat şunları yazıyor.

Gökten baktık ve onları izledik .Birlik beraberlik içinde yaşıyor ve güçleniyorlar (aynı dili konuşma göğe yükselme çabası vs) yere indik ve onları dağıttık. Onların akıllarını karıştırıp dillerini ayırdık, birbirini anlamaz edip birbirine düşman ettik, onları parçaladık ve dağıttık.

4 metrelik bir devle insanı çiftleştirmeye (melezmlemeye) çalıştık

Sodom ve Gomora'yı gökten yıktık. Kenti yokettik içindeki herşeyi ve herkesi küle çevirdik.

Bunlar oldu diyoruz anlıyor musun? Masal değil. Oldu. Gerçek.
Din de değil, masalda değil. Bu gerçek diyorum. Resmi tarih, kayıtlı tarih.
Din olmasını sağlayan zaten gerçek olması. 3 milyar insan neden bunlara inansın?

Son düzenleme:

ignostik üye

Filozof
Uzaklaştırılmış
Üniversite Bölümü
felsefe
Hastalıklar-otizm hatta down sendromu dahil- nesiller içerisinde bağırsak mikropları tarafından yaratılıyor.
Down sendromu bağırsaklar tarafından değil,
de:
kromozom sayısı tarafından yaratıldı dersek daha iyi olmaz mı?
46 : kromozom: (saglıklı düşünen insan)
47: kromozom (bebek zekasına sahip insan)
tıp bilgin iyi ama sanırım benim kadar değil ne dersin?:p:ROFLMAO: :giggle::alien::devilish:
bu arada içtenlıgı admın yardımcısı yapmışsın kıskandım ..:ROFLMAO::coffee:

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Down sendromu bağırsaklar tarafından değil,
de:
kromozom sayısı tarafından yaratıldı dersek daha iyi olmaz mı?
46 : kromozom: (saglıklı düşünen insan)
47: kromozom (bebek zekasına sahip insan)
tıp bilgin iyi ama sanırım benim kadar değil ne dersin?:p:ROFLMAO: :giggle::alien::devilish:
Down sendromu kendi içinde yüz farklı çeşide ayrılır. Görülen anomaliler, davranış bozukluğu, kalp ve bağırsak rahatsızlıkları her bireyde farklıdır. Bu rahatsızlık ve anomalilerin kromozom sayısıyla genetikle filan bir alakası yok. (Aynı şey otizm içinde gerçerli.)
Kimsin, nesin bilmem ama sana tavsiyem bu konuda derin araştırmalar yapman ve modern tıbbın yalanlarına inanmaman.
Kim? Sanırım beni başkasıyla karıştırdın.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
tıp bilgin iyi ama sanırım benim kadar değil ne dersin?:p:ROFLMAO: :giggle::alien:
Dünya'nın her yerinde; otizm olur, şizofreni olur, aklına gelebilecek bütün hastalıklar için anlattığım bağırsak florası tedavisini tavsiye eden doktorlar var.
Ha alıntıda yazdığına gelirsek, senin tıp bilginin ilkokul çocuğu kadar bile olmama ihtimali var.
İlkokul çocuğu bile durup bir düşünür bu adam ne anlatmak istiyor diye, hemen atlayıp "kromozom var kromozom" demez.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Din olmasını sağlayan zaten gerçek olması. 3 milyar insan neden bunlara inansın?
Ya bu 3 milyar insan hasta yada tanrı gerçek. Ayrıca uzaylıların sodomla ne işi olabilir ki? Bence dini inançlar bir çeşit hipnoz yada hastalık.
bu pardoksun gizli uzaylıların değil de Tanrının(yaratıcının) direk kanıtı olduğu.
Yukarıda tanrı derken kendi inandığım deistik tanrıyı kastettim.
Gerçi oda gerçek olmayabilir, hem gerçek olsa ne olmasa ne.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ya bu 3 milyar insan hasta ya da tanrı gerçek.

Bakış açısı yanlış ya da farklı gibi bir şey ya da okunmayan şeyler var yazdıklarımı okuyor musun?
gibi bir durum ya da denileni düşünüp anlamaya uğraşarak üzerinde duruldu mu/bakıldı mı gibi bir durum
bunlardan biri ya da ona benzer bir şey

Tamam onu söylüyoruz tanrı kısmen gerçek

Ayrıca uzaylıların sodomla ne işi olabilir ki? Bence dini inançlar bir çeşit hipnoz yada hastalık.

Sence kısmı açıklama yapmayı engelliyor..

Baştan beri yazdıklarım okunmamış, (gibi) konuyu nereden tuttuğunu bilemem, söylediklerim aynı

Sodom da ne olduğunu sorun araştırın. Ne işi olabilir ki?
Tevrat'a bakın sonra Kuran'a..

Sen hep anlattın yani anlatmaya çalışmış ya da girişmiş olmalısın. Bir gün insanları dinlemek istediğinde buralardayım.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ya bu 3 milyar insan hasta yada tanrı gerçek. Ayrıca uzaylıların sodomla ne işi olabilir ki?

Modelleyerek git. Gerçeği modelle ve kozmiğe ters çevir/giydir.. Ne varsa o var. Aynı. Tamamen aynı..

Şöyle.. Hayvanlar var onların sahipleriyiz. Ülkeler var bunların bazıları daha güçlü. Gökyüzünde bunlar oluyor aynısı. Gökyüzünde yeryüzünde ne varsa o var . Aynısı..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ya bu 3 milyar insan hasta yada tanrı gerçek. Ayrıca uzaylıların sodomla ne işi olabilir ki?

Hasta değiller. Dinler dayanaksız değil.

Şöyle bak.

Köpek bir insanın köpeğidir. Köpek insan ürünüdür. Doğa da bir benzerini bulamazsın. Bulursun vahşi bir tür (vahşi köpek) ama ona ne kadar benzer ?_ Boy boy çeşit çeşit köpekler insan kırması.
Vahşi buğday çayırdır. Vahşi ordikedeler ya da menekşeler bir çiçekçidekine benzemiyor.

İnsanda bir şeyin insanı. Tam böyle.
Atası var doğada vahşi. Diğeri (şu andaki biz) başkasının işi. Bir kozmik aktör. İnsanın köpeğe yakın/benzer sahip duygusu var ve bunun karşılığı var, karşılıksız değil.

Gerçekliği bakın görün ve bunu benim için yapmayın, aklınızın neler kavrayacağına neler olup bittiğine hayret edersiniz ve bilmek eğlencelidir mutluluktur, bunun için yapın..

Burada olan şuna benziyor. Hayatı için sızlanan insanlar var ,evereste tırmananlar var. Bedenini ayakta tutamayanlar var sağlam core bölgesi kaslarıyla dimdik yürüyen ve duran var. Diyaframına nefes alamamış nefes almayı bilmeyen insan var ,diyafram tembelliğinden sosyal fobi olan var . İki fıtığıyla her gün fitness yapan var yola yürüyemeyen var. Bu uzatabilir örnekleri neden veriyorum. İnsan insana göremeyince gözünün önündekini gösteremez..

Son düzenleme:
T

TENTEN

Ziyaretçi
Birinin, Ouija planchette hareketinin arkasında doğaüstü güçlerin olduğuna inanmak için kendilerini nasıl kandırabileceğini görmek kolaydır. Planchette hareket ettirilse de, iblisler veya ruhlar tarafından değil, katılımcıların kendileri tarafından hareket ettirilir. Cevap “ ideomotor etkisinde ” yatmaktadır.1852'de William B. Carpenter tarafından icat edildi. Öneri veya beklentinin gücü ve ellerin yaptığı ince bilinçsiz hareketlerle, doğaüstü bir şey oluyormuş gibi görünebilir. Planchette kendi kendine hareket ediyor gibi görünüyor. Carpenter ayrıca kas hareketlerinin beyin tarafından duygulardan bağımsız olarak yapılabileceğini de kaydetti. Basitçe söylemek gerekirse, planşeti hareket ettirmek için etkileyenlerin bizler olduğunu bilmiyoruz. Bu aynı etki, sarkaçların ve radyestezi çubuklarının kullanımı için de geçerlidir.

Aldığım (ve geçmişte duyduğum) Ouija hikayelerindeki diğer bir ortak faktör, çoğunun “kötülükten” kurtulmak için tahtayı yakmasıyla bitmesi, ancak şaşkınlıklarına göre alevlerden etkilenmemesi. . Diğer birçok hikaye, tahta ateş çukuruna atıldığında yanan et kokusundan bahseder, hatta alevler içinde çığlık atan bir tahta bile. Ancak en büyük ortak nokta, yangının tahtaya hiçbir etkisinin olmamasıdır. Bu, Ouija tahtasının iblisler ve Şeytan ile yakından bağlantılı olduğu inancından ve ateşin Cehennem ile ilişkili olduğu inancından kaynaklanabilir mi? Tahtadan yapılmış bir şeyin ateşten sağ çıkabileceğine inanmak benim için zor.

Bu konuda konuşmak için şüpheci araştırmacı James “The Amazing” Randi ile temasa geçtim. Randi, Ouija tahtasının kullanımını test etti. Bunun ideomotor etkisinden başka bir şey olmadığını göstermek için operatörlerin gözlerini bağladı ve elde edilen sonuçlar saçmalıktan başka bir şey değildi. Hiçbir kelime, isim veya kelime öbeği yok, "evet", "hayır" veya tarih yok - sadece anlamsızdı. Operatör gözleri bağlı olsun ya da olmasın, iblisler veya kötü ruhlar kesinlikle büyü yapabilirdi, peki ne oldu? Randi'ye göre mantıklı açıklama, hepsinin operatör tarafından bilinçaltında yapılmasıdır. Operatör kartı göremediğinde operatör olumlu sonuçlar üretemez. Ouija tahtalarının ateşte yanmadığı efsanesi hakkında konuştuğumuzda, Bay Randi, ilgilenen herkese bir deneyi kendi sözleriyle sunmamı söyledi: "Herkes dışarı çıksın ve bir Ouija tahtası alıp ateşe versin. Yanmazsa, bir milyon dolar kazanacaklar.” (Aslında değil, ama bkz.Milyon Dolarlık Meydan Okuma )

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
@TENTEN yuukarıda mantıksız alıntı diyor ama sanırım alt bölümü sen yazmış olmalısın

bu konuda en ufak fikrin olacağını sanmıyorum (önyargı dışında)
Fikrin olmaya fikir almaya dair bir çaba harcadığını ya da içinde olacağını da sanmıyourm (önyargı dışında)

İlgisizlik ilgi değil
Önyargı dışında iletişim kurulabilir içinde değil

Bir kere yazılanın niye yazıldığını düşün. Benim gerçekliğimi çürütmek mi? Senin gerçekliğini mi temsil etmiyor tehdit ediyor?
Benim fikirlerim çok sağlam gerekçelerle oluşturulmuştur tersi değil ,tersi sizin yanılgınız aynı yoldan geçmediniz ve geçemeye niyetiniz yok: Dürüst objektif bu olguyu sorgulayacak değilsiniz

Kurulan iletişimler iletişimdışı ve iletişim içermiyor konuya gönderme içermiyor. Yadsıma dışında. Bu benim on yılı aşkın aldığım kaba genel iletişim bunun fakrındayım, sorun sizin tarafınızdan kaynaklanıyor. Olguyu ölçümüyor olguyls ilgilenmiyor, baştan reddediyorsunuz ve spesifik bir okuyucu ya da araştırıcı olarak içeriği taramıyor gözlemlemiyorsunuz. Bunu reddediyorsunuz

En azından şunu söyleyelim. Bu başlığı açan arkadaş bunu okumaya çalıştı ve saçma buldu bıraktı okuyamadı ve dürüst düşüncelerini yazdı yani kurgusal olarak başlığı oluşturmasında bir sakınca yok ama burada bile okumadığını gözlemliyoruz. Açıkladı.

İçerikle ilgili anlatma sıkışmamı son tahlilde şöyle noktalamıştım. Ya okuyun görüşelim ya da atıp tutmayın

Baştan sona okumaya gönüllü olan var mı? Lütfen o yazsın. diğerleri açık olayım saçmalama.

Benim olguyu bir milyar ton yazı yaz çözümleme biçimim değişmeyecek o halde neye uğraşıyorsun ve temel bir algılama becerisine sahipseniz tamamını okuyan nal toplayacak kendi önyargısını.

Bu iddiayı yıkın yazdığım beş forumda bir kişi 2 ay düzenli okuma.

Olguyu baştan sona kapsamış araştırmış okuyucu için verilen her eleştiriye açığım. okumaya hazır ya da gönüllüye evet diğerine değil benimle ilgisiz

Baştan sona oku yazdıklarını tek tek sileceksin.nokta.

Yiyorsa o cümleyi çürütün. Yani benim tarafımda başka bir iletişim şansı bırakılmadığı ve bu tip bir üslup için ayrıca üzgünüm.

Gözleri bağlılıkla konunun ne ilgisi var? "Tabla başında dört el var bir değil". Saçma...

Yiyorsa/sıkıyorsa oku ve bir reddiye yaz ben burada/yım/olacağım

Herkes şahit kim olursa olsun. Okuyup derli toplu bir reddiye yapan yazacak olan var mı? 150 sayfa değil yaklaşık 2.500 sayfa. Her bölümü girift ilgili tamamı ya da tamamına çok yakını mutlaka okunmalı. 500 sayfada değil. Bunu ortalama eğitim almış biri yapıp derli toplu bir eleştiri yazarsa oradayım. Diğerleri bağsız bağlamsız ilgisiz şeyler.

Saldırı dışında bir şey yazacak mısın? ya da önyargı? Bağlam o...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar