Forumdan ayriliyorum

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde evrensel-insan tarafından oluşturulan Forumdan ayriliyorum başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,839 kez görüntülenmiş, 181 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Forumdan ayriliyorum
Konbuyu başlatan evrensel-insan
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan X
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Biliyor musunuz, size ne zaman tolerans gösterildiyse bunu hep suistimal ediyorsunuz. Hiç şaşmıyor. Sizin şart koşma lüksünüz yok. Ayrılırım ama şöyle şöyle olursa diyecek bir insiyatifiniz yok.Zaten sizin de ayrılmaya niyetiniz yok. Bu tarz isteklerle zamana oynuyorsunuz. Açılış tarihi 02 Mart 2012 bugün 09 Ocak 2013 herşeyi anlatıyor. Biraz daha bekleyin de yıl dönümünde ayrılırsınız böylece daha anlamlı olur.

Olbilir neden olmasin. Yalniz bana yanit yazmak mecburiyetinde misin?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Forum içerisinde forum gibi bir şeye izin vermeyeceğim haberiniz olsun.Çünkü sizin yasağınızı herşeye rağmen kaldıran benim ve sizin davranışlarınızın bu foruma etkisinin sorumluluğu da bendedir. Bu tutumunuza devam ederseniz sizi yeniden yasaklayacağım. Yasağınızı kaldırdım çünkü değişmiş olduğunuzu umuyordum. Bu kadar zaman geçmesine rağmen tavrınızda en ufak bir değişiklik olmamış.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Forum içerisinde forum gibi bir şeye izin vermeyeceğim haberiniz olsun.Çünkü sizin yasağınızı herşeye rağmen kaldıran benim ve sizin davranışlarınızın bu foruma etkisinin sorumluluğu da bendedir. Bu tutumunuza devam ederseniz sizi yeniden yasaklayacağım. Yasağınızı kaldırdım çünkü değişmiş olduğunuzu umuyordum. Bu kadar zaman geçmesine rağmen tavrınızda en ufak bir değişiklik olmamış.

Sen degistin mi? Kisi degisime once kendinden baslar. Benim herhangibir tutumum yok. Bu baslikta sosyalizm ile ilgili mesaj yazilabiliyor da, bilim ile ilgili mesaj mi yazilamiyor?

Son defa soruyorum.

Varligim sizi neden rahatsiz ediyor?

Bana yanit yazmak mecburiyetinde misin?

Yoksa kendince punduna getirip bir seyler buldugunu dusunup, tekrar yasaklamayi mi dusunuyorsun?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Sosyalizm ile ilgili yazılmadı yazılanlar, direkt sizinle ilgili bir konuya araç olarak yazıldı.Kaldı ki konu belli bir yere kadar dağılabilir; ancak forumun başka bir yerindeki tartışmaya buradan katılmanın aynı şey olmadığı açıktır. Sizinle burada gevezelik etmeyeceğim. Bu tutumunuzu devam ettirirseniz evet sizi yasaklayacağım çünkü başka bir seçenek bırakmıyorsunuz.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Sosyalizm ile ilgili yazılmadı yazılanlar, direkt sizinle ilgili bir konuya araç olarak yazıldı.Kaldı ki konu belli bir yere kadar dağılabilir; ancak forumun başka bir yerindeki tartışmaya buradan katılmanın aynı şey olmadığı açıktır. Sizinle burada gevezelik etmeyeceğim. Bu tutumunuzu devam ettirirseniz evet sizi yasaklayacağım çünkü başka bir seçenek bırakmıyorsunuz.

Tamam anlasidi. Bilime bile bu kadar duyarsiz olduktan sonra diyecek yok. Yalniz burada ne yazilip ne yazilamayacagi ile ilgili bir forum kurali maddesi varsa, lutfen buraya alintilar misin?

Boylece kurali bilerek hareket etmis oluruz.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Sizin yasağınızı kaldırmam doğrultusunda bir forum kuralı var mı?

Peki yasaklamaniz hem de suresiz dogrultusunda bir forum kurali var mi?

Ayrica bu sitede henuz resmilesmis ve uyeler uzerinde baglayici olan kurallar yok. Sadece kurallar uzerine tartismalar var.

Gozlemledigim kadariyla, bir sitenin kurallarinin uyeleri baglayiciligi ve resmiligi;

Admin tarafindan yazilmasi

Basligin ignelenmesi

Uyelere belirtilmesi

Basligin yanita kapatilmis olmasidir.

Yani "site kurallari" diye bir baslik. Eger kurallarda degisiklik olursa ve buda resmilesir ve baglayicilik kazanirsa, bunlar da alt baslik olarak "kurallardaki degisiklikler" seklinde igneli ve yanita kapali olarak sitede yayinlanir.

Ayrica ben orada tartismasi suren ve bilimsel bir tartismasi olmayan bir konuda, bilimsel olanin ne oldugunu gostermek ve bu konunun tartismaya gerek olmadigini vurgulamak icin yazdim.

Yani yanit gelecek bir mesaj degil.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Demek ki kurallarda bir anlaşmışlık yahut kesinlik yok ise yöneticinin insiyatifindedir. Olanı özetleyelim.Yasaklandınız, yasağınız kaldırıldı geri geldiniz. Tekrar yasaklandınız şimdi yeniden geldiniz.Tabi bu benim şahit olduğum kısım.Çünkü bu başlığın açılış tarihine bakarsanız, benim üyelik tarihimden öncedir. Yani sizin bir özelliğiniz haline gelmiş bu ayrılacağım ifadesi.Gelir gelmez uyum sağlamak yerine tekrar bu başlığa yöneldiniz. Derdinizi anlattınız.Bir, mesaj,iki mesaj...devam ettiniz.Tarafımdan cevap almadınız.Yine de devam ettiniz.Size cevap yazdım tartıştık,birbirimize ne olduğumuzu,nerede olduğumuzu ifade ettik.Bitmedi mi artık dedim?Şu şu olursa giderim şartı koştunuz.Bir türlü bitirmediniz.Yetmedi burada forum içerisinde forum oluşturarak başka başlıklara cevap yazdınız.Halen de bu uzlaşmaz tavrınız devam ediyor. Siz burada beni sınıyorsunuz.Bu nedenle sizi tekrar yasaklıyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Demek ki kurallarda bir anlaşmışlık yahut kesinlik yok ise yöneticinin insiyatifindedir. Olanı özetleyelim.Yasaklandınız, yasağınız kaldırıldı geri geldiniz. Tekrar yasaklandınız şimdi yeniden geldiniz.Tabi bu benim şahit olduğum kısım.Çünkü bu başlığın açılış tarihine bakarsanız, benim üyelik tarihimden öncedir. Yani sizin bir özelliğiniz haline gelmiş bu ayrılacağım ifadesi.Gelir gelmez uyum sağlamak yerine tekrar bu başlığa yöneldiniz. Derdinizi anlattınız.Bir, mesaj,iki mesaj...devam ettiniz.Tarafımdan cevap almadınız.Yine de devam ettiniz.Size cevap yazdım tartıştık,birbirimize ne olduğumuzu,nerede olduğumuzu ifade ettik.Bitmedi mi artık dedim?Şu şu olursa giderim şartı koştunuz.Bir türlü bitirmediniz.Yetmedi burada forum içerisinde forum oluşturarak başka başlıklara cevap yazdınız.Halen de bu uzlaşmaz tavrınız devam ediyor. Siz burada beni sınıyorsunuz.Bu nedenle sizi tekrar yasaklıyorum.

Ancak bu keyfi bir karar olmuş bence. Üyeliğini yasaklamak yerine konuyu kilitlemeniz, yoruma kapatmanız ve forumdaki konulara katılım sağlamak amaçlı başlık açmadığı takdirde her başlığın kapatılacağını ifade etmeniz ( ki bu durum her üye için geçerlidir zaten ) bu daha adil bir yaklaşım olmaz mıydı?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Kişilerin tutumlarında değişiklik yok ise yasağın kaldırılmasının da bir lüzumu yoktur.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Sayın Dijital'de haklı, Sayın Ferdinand'da. hatta belkide Evrensel'de.bazen herkes haklıdır:) ancak düzen olmayan yerde akılda dahil hiç birşey olmaz sanırım.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Arkadaslar;

Bu site ile lakabimin ara ara haksizliklar donemi de yasansa, belirli bir birlikteligi bilgi ve dusunce paylasimi oldu.

Lakabima iletilmeden ve danisilmadan; etik ve de yonetim kurulu henuz kurulmadan lakabimin yoneticilikten alindigini ogrenmis bulunuyorum. Bu ogrenme de lakabimin site yonetimince verdigi renk degisimi sayesinde olmustur.

Bu siteden daha onceki her turlu ayrilislarim da geri donuslerim ve almis oldugum yoneticilik her seferinde bir talep ve istek uzerine olmus, benimde bu istek ve talep karsisinda kayitsiz kalamamamin sonucu olusmustur.

Yalniz bu son emrivaki acikca, lakabimin dusunce ve bilgisinin bu sitede istenmediginin ve sikayetlerin sadece tek tarafli degerlendirilisinin ve yonetici diktatorlugunun bir sonucudur.

Sizlerden ricam lutfen kimse bir daha lakabim hakkinda ve onu bu siteye geri dondurmeye yonelik hic bir mesaj ya da istekte bulunmasin.

Surasi cok acikki demokrasinin, karsilikli iletisimin, sayginin ve dusunce ve de bilgiye verilen bir degerin olmadigi bir site de kalmak ve de bilgi dusunce paylasmak; benim zihniyetim ve prensiplerim disindadir.

Tum arkadaslara hem gosterdikleri katki ve istek, hem her turlu elestiri ve hem de her turlu tahammulsuzluk adina gosterdikleri ilgilerinden dolayi tesekkur ediyorum.

Hepiniz hosca kalin ve esen kalin.

Eger lakabim ile ilgili herhangibir sey soylemek isteyen olursa, su e-mail adresinden irtibat kurabilirler.

kitapci756@hotmail.co.uk.

Belki en fazla bir hafta daha siteye on line olarak girecegim.

Belki baska ortamlarda baska sartlarda tekrar bulusmak uzere.

Benim baska galaksiden gelip te artik bu site ile ilgili bilgi ve dusunce paylasimim, sona ermistir.

Sonucta zihniyet olumlu da olumsuz da olsa paylasimini yerine getirmis ve baska bir diktatorlugun kurbani olmustur.

Bilgiler ve dusunceler site acik oldukca da kalicidir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bu is iyice temcit pilavina dondu. Sonu ne olacaksa umarim siteye hayirli olur.

Bu iste bir "seytan tuyu" var biryerlerde ama, nerede; henuz bulamadim.

Neyse "zaman herseyi halleder" diyelim ve zamanabirakalim.

Yalniz aci olan gecmiste olanlarin bir daha tekerrur etmemesini zaman degil; bilinc belirliyor.

Gosterilen bu son "iyi niyet" simdilik burada bulunmami saglamisdurumda.

Yalniz kimse lakabimdan ne bir yoneticilik yetkisi kullanmayi ne de eskisi gibi tekrar sevk ile dusunce ve bilgi paylasmayi beklemesin.

Ustelik sunu beklesin. Hic bir zaman birey bilinci olan bir birey kendine lakabina karsi yapilan hakaretlere sesiz kalamaz.

fels

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
Açıkçası forumdan her ayrılan için üzülürüm fakat hür irade. Herkesin kararına saygılıyız.

Fakat giderken olsun yönetim vs deme. Sana gösterdiğimiz töleransı bir çok kişiye göstermedik.

Selametle..

Neye üzülüyon herkesi sen yolladin zaten timsah gozyasi bunlar

fels

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
aslinda amerikan sevicisi evrensel-insanı gunahim kadar sevmem
yasina hurmeten abi diyoruz
cagatayla mustafa ormana gidin temiz hava alin beyninizi rahatlatin ve eserinizle gurur duyun

enkaz felsefe.net

dusunce ozgurlugunun olmadigi

ifade ozgurlugunun kisitlandigi

hak ve ozgurluklerin onunun kesildigi

AK trollerin beslendigi

felsefenin mezara gomuldugu

enkazinizla gurur duyun, mutluluktan tepinin

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:01 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 09:58 ----------

sevdigim uyelere haksizlik etmemek icin gidiyom

MorteFlore

Yeni üye
Yeni Üye
@X :))

mon.md.jpg

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Öncelikle herşeyi olması gerekenden çok çok fazla ciddiye alıyorsunuz üstad...biz burda ne yapıyoruz? amacımız nedir? amacımız ve düşüncemiz ne olursa olsun gerçekleşen durum nedir? bunu iyi değerlendirmek lazım..

şöyle bir replik var; Şu iflas etmiş dünyada, en geçerli para birimi; kendin gibi bir insanla paylaştığın duygulardır.

buna düşünceleri de ekleyebiliriz. insan tabiki kendine benzer insanlara yakın hisseder kendini..ama bu uzak olanlardan nefret ettiği anlamına da gelmez.

sizi ve fikirlerinizi kötülüleyerek ve yanlışlamaya çalışarak kendi fikirlerimi yükselteceği mi, düşünmedim hiçbir zaman. bu ahmaklara göre birşey. bu saçmalık.

Zillerimi bulamadım, kaşıklarım var düğünden kalma,bu gecelik onlarla idare edeceğim:) (şakadır,geyik değil) ben forum sayfalarında geyik yapmadım ,yapmam. espri ise başka birşey. sizde pek görülmüyor zaten. ya da ben anlamıyorum esprilerinizi.

şimdi bu başlık altında eleştrileri mi , sıralamak istemiyorum. zaman içinde oldukça yaptım zaten.

burayı seviyorsanız kalın,sevmiyorsanız gidin. en önemli değer ve sebeb budur. sevdiğiniz halde gidiyorsanız ve bunda benim katkım olduğunu düşünüyorsanız,tüm iletişimi tekrar baştan değerlendirin. qua felsefesi ile yapın bunu. hak benim için çok önemli bir kavram ve ben size haksızlık yaptığımı düşünmüyorum.

sağlıcakla.

İnanılır gibi değil::) Evrensel-İnsan gitmek istiyor ve @donkişot (Pyramos) engellemeye, teselli etmeye çalışıyor.:smile:Bu satırları okurken ne kadar duygulandığımı anlatamam.:smile:Üstad gitme kal!!!

Son düzenleme:

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
@fels bidi bidi edip durma emzigi alinmis cocuklar gibi.

Bu site kurulusundan beri tum dusunce ve fikirlere acik olmustur. Ataturk'u elestirmeden tutun da Kuran ayetlerinin irdelenmesine kadar.

Sen hayatinin herhangi bir doneminde birseyi yonettin mi?

Bu dusunce ve fikir ozgurlugu baskalarinin haklarina, dusuncelerine ve inanclarina saygisizlik/hakaret boyutuna gelince elbette dur diyeceksin.

Sen bana kim ne icin gelmiyor sor cevabini vereyim, oyle kustu sunun yuzunden bunun yuzunden oldu deme. Nick ver bende sana bu nick bu sebepten gelmiyor diyeyim. Mesela sen kimsin onceki nickin ne de simdi bu nickle yaziyorsun onuda soyleyeyim.

Bu sitenin acildigindan beri kullandigi slogan dusunce, elestiri ve paylasim platformu idi. Bu sloganin ne oldugunu anlayabilmen icin ormanin taze havasini almis beyine ihtiyacin var.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Phi buralarda olmana sevindim, foruma giriş yapmasan haber alamayacağız senden...

ls2

Kahin
Onursal Üye
İnanılır gibi değil::) Evrensel-İnsan gitmek istiyor ve @donkişot (Pyramos) engellemeye, teselli etmeye çalışıyor.:smile:Bu satırları okurken ne kadar duygulandığımı anlatamam.:smile:Üstad gitme kal!!!

Zaman içinde tüm iyi niyetimi tüketti bu bağnaz. gitme kal değil insan gibi laf anlatmaya çalışmışım. türlü nicklerle bu bağnaza dümenler düzenledim,aşağıladım,sövdüm ama hala haksızlık yaptığımı düşünmüyorum. bu bağnaz insan haklarından da değerlerinden de faydalanmamalı. çünkü bu bağnazın sadece kendi bencil değerleri var.

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar