Forumdan ayriliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Dusunceye deger vermeyen, bilgiye deger vermeyen ustelik her turlu dusunce dusmani,m bilgi dusmani sadece muhalefetlik yapmak, dusuncenin onu kesmek bilgiye saygisizlik etmek uzerine her turlu mesaja sesini cikarmayan, ne felsefe ne bilim adina siteye bir sey sunamayan ve sunanlarin da yonetici yetkisi ile onune kesen yonetimin ve cag disi...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

P

Pyramos

Ziyaretçi
Öncelikle herşeyi olması gerekenden çok çok fazla ciddiye alıyorsunuz üstad...biz burda ne yapıyoruz? amacımız nedir? amacımız ve düşüncemiz ne olursa olsun gerçekleşen durum nedir? bunu iyi değerlendirmek lazım..

şöyle bir replik var; Şu iflas etmiş dünyada, en geçerli para birimi; kendin gibi bir insanla paylaştığın duygulardır.

buna...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Şunu da yazayım da ikiyüzlü olduğum zannı akıllara düşmesin; tüm eleştirilerimin arkasındayım. sizin düşünce ve felsefenin özü ile bir alakanız olduğunu sanmıyorum.

M

Mor ve Ötesi

Ziyaretçi
sayısını bilmediğim gidişlere bir yenisini daha ekledin,
her yerde yaptığın gibi burada da hak ettiğin değerler ile bıraktığın izlerin kalacak...

keşke,her zaman yaptığın gibi gideceğine kalmayı becerip sorulanlara cevap verebilseydin...

mavimor

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.tekiner.org
Açıkçası forumdan her ayrılan için üzülürüm fakat hür irade. Herkesin kararına saygılıyız.

Fakat giderken olsun yönetim vs deme. Sana gösterdiğimiz töleransı bir çok kişiye göstermedik.

Selametle..

P

pissen

Ziyaretçi
:) derler ki çok düşünen çabuk sıyrılır. Felsefe ve düşünceler hakkında bilgi sahibi olup fikir yürütmek kimseyi ne bir felsefeci nede bir düşünür yapar. Tarih boyunca var olan tüm düşünürler ve filozoflar kendi çağlarına ve o çağın kurucularına ayrkırı, ilerici eleştirel fikirler yürüterek yeni fikirlerin ve düşünce yöntemlerinin...

glsezinrs

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Tüm paylaşımlarınız ve katkılarınız için sonsuz teşekkürler..Her zaman kibar, sabırlı ve ilkeliydiniz.Sağlıcakla...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
bu forumda yazıp okuyan herkes bilmeli ki, özgün fikirlere tahammül edilemeyen ve hatta yok edilmesi gereken bir düşman gibi yaklaşılan ortamlarda, felsefe için uygun iklim oluşamaz...bu iklimi elde etme/ üretme sorumluluğu, yöneticilerde olmakla birlikte, katılımcılara da aittir... anlaşılan o ki, karşı fikirle sataşmayı birbirinden ayırt...

Feylesof TeCe

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
umumikalem.blogspot.com
:) Ayrılıyorum demişsin de bakıyorum foruma uğruyorsun. Uğrama demiyorum ama ayrılıyorum deyip de gelmek şaşırtıcı. Bundan sonra yazmıyorum desen daha mantıklı olurdu ama neyse :D

İşin garibi neden her forumdan ayrılan intahar mektubu gibi yazı yazıp gidiyor? Ben siteye bir yılı aşkın süredir üyeyim, bu süreç içinde ayrılan az çok kişiler oldu...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
:) Ayrılıyorum demişsin de bakıyorum foruma uğruyorsun. Uğrama demiyorum ama ayrılıyorum deyip de gelmek şaşırtıcı. Bundan sonra yazmıyorum desen daha mantıklı olurdu ama neyse :D

İşin garibi neden her forumdan ayrılan intahar mektubu gibi yazı yazıp gidiyor? Ben siteye bir yılı aşkın süredir üyeyim, bu...

Feylesof TeCe

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
umumikalem.blogspot.com
forumdan ayrılan bir insanın, arkasından kimin ne yazdığını görmek açısından, sayfaya giriş yapmadan bir göz atmasında ne gibi bir sakınca olabilir, sn. feylesof... uzun zamandır sayfalar dolusu bu forumda -iki bin altı yüz küsur mesaj- yazmış olan bir insanın ayrılırken geride bıraktıklarına bir açıklama...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
kimin kaç mesajla hangi felsefi içeriği dile getirdiğini merak edenler, okuyup öğrenebilirler... benim için, nejdet de, evrensel de önemli kayıplardır... başka türlü düşünme hakkına tahammülsüzlüğün, çoktan aşılmış olması gereken bir tavır olduğunu ve ''ağzıyla ejderha tutsa bu forumda yazamaz'' dediğiniz katılımcıya yönelik tavrınıza karşı...

mavimor

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Web sitesi
www.tekiner.org
Bu tip polemikler neden çıkar anlamak zor gerçekte. Her kim olursa olsun forumda bir adet bile mesaj yazmış olsun sonuçta bizim için değerli bir üyedir diye düşünüyorum. Kaldı ki copy paste de olsa, alıntı da olsa bu insanlar saatlerini vermiş burada zaman geçirmişler, hararetli tartışmaların içine girmişler vs.. İster nickleri ile ister...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
insan için özgürlük önemlidir... çünkü tarih dediğimiz şey, eğer bir özgürleşme tarihi değilse, hiçbir anlamı yoktur... ve özgün bir kişilikle belirlenen birey önemlidir...çünkü tektir, bir kereliktir,benzersizdir, yerine başka bir şey konulamaz ve tekrarlanamazdır... tam olarak olmasa da işlevi bakımından, üç yaşında bir keçi, aynı cinsten...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Bu basligi actigim tarih mart 2012. Aslinda kesin kararimi o zaman vermem gerekirken; basta bilgi ve dusunceye olan saygim ve en azindan sitede bu saygiyi algilayacak yazar arkadaslarin ve cabalarinin temelinde donmustum.

Aslinda yazacak cok sey var, ama hic bir sey yazmayacagim.

Sadece herkesi kendi vicdani beyin duzeyi bilgisi, algisi...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
kendi payıma; yalnız gelip geçici, deyim yerindeyse 'maymun iştahlı' ergenlerin değil, ama aynı zamanda, belirli bir birikimle özgün bir bakış açısı ortaya koyan ' felsefe tutkunlarının' da karşılaştıkları ilk haksızlıkta / sorunda, bırakıp gitmek istemeyecekleri bir felsefe topluluğunun, bir parçası olmayı daha çok isterdim... ... sn...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Benim adima sorun gayet aciktir. Yalniz ve maalesef sorunun gidericisi ben degilim.

Benim sanal alemde tek yaptigim kendi ozgun ve bireysel zihniyetimin bilgi ve birikimi ile gerekli gordugum konu ve kavramlarda dusunce ve bilgi sunmak.

Yanit olarak ta ayni konu ve kavramda yazarlardan dusunce ve bilgi almak. Yani konu ve kavram hakkinda...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Sonucta burasi bir kitle platformudur, birileri gelir; birileri gider. Yalniz sahsimin gidisi temelinde gidecek olanlar; her zaman buna sebep olanlari vicdan azabi olarak rahatsiz edecektir.

Dolayisiyle yasaklarin kaldirilmasi da, yasaklarin geri gelmesi/gelmemesi de bu yonetim bu tutumunda devam ettigi surece ve bilgi ve dusunce "tu kaka"...

evrensel-insan

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Cozum, yonetici bilincinde algisinda olmak; yonetimi kisisel degerlerine ya da direktiflere gore ya da kendi ideolojik inancsal dogrularina uyup uymamayagore degil; siteye, sitenin adina niteligine, icerigine, bilgi dusunce ve felsefi her turlu dusunce tartismassina ve bilgi aslisverisine hak ve ozgurluklere kisinin kimlik ve kisilik...

birazdahaderinmavi

Yeni üye
Kayıtlı Üye
sn. evrensel, sizi önemli ölçüde anladığımı ve söz konusu 'cezalandırmaların' çok da yerinde olmadığını düşünüyorum ; ve fakat buna rağmen, ' sonuç olarak yönetim hatalı değerlendirmelerde bulunabiliyor' diye , gitmenin, sanki bir çözümmüş gibi ileri sürülmesini anlamakta güçlük çekiyorum... anladığım kadarıyla site yönetimi, 'ben sorumluluk...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...