Aşıklara tavsiyeler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Aşıklara tavsiyeler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,508 kez görüntülenmiş, 185 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Aşıklara tavsiyeler
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan donkişot

ls2

Kahin
Onursal Üye
İyi dileklerin için çok teşekkürler sevgili @meyelan. inan diyecek birşey bulamıyorum. resmen yanlış kişiye denk gelmişim o yüzden bu yaşadıklarımdan ne ders çıkaracağımı da şaşırıyorum. bana ulaşamayınca arkadaşlarıma sardı. ya bu nedir ya. bu ne arsızlıktır bencilliktir ya. çek git yoluna işte hala oyun oynuyor. bu neyin kafasıdır anlamadım. arkadaşlarıma sordum ne yapmaya çalışıyor bu diye. inan onlarda bir anlam veremediler. yuhh diyoruz sadece, aynı dünyadan olmadığımızdan anlayamıyoruz sanırım:)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=4198]donkişot[/MENTION] ;insanların duruşları ve hayatımızda varoluş halleriyle hep bişeyler öğrettikleri kanısındayım.(Malum sosyal mecra caps lerininde hitidir şu sıra.)Yanlış yada uygun olmayanlar doğru tercihlerimizin kaimliğini sınarlar .Doğru duruşumuzu koruyamayalım diye de böyle gönlümüzler oynar kimileri,dinamiklerimizi yamultur.Bunlara rağmen ne yaptığımızdır becerimiz,babayiğitliğimiz,oluyor mu olmuyor herzaman olsa keşke..
hitap senin nezdinde kendime ,,,

ls2

Kahin
Onursal Üye
@donkişot ;insanların duruşları ve hayatımızda varoluş halleriyle hep bişeyler öğrettikleri kanısındayım.(Malum sosyal mecra caps lerininde hitidir şu sıra.)Yanlış yada uygun olmayanlar doğru tercihlerimizin kaimliğini sınarlar .Doğru duruşumuzu koruyamayalım diye de böyle gönlümüzler oynar kimileri,dinamiklerimizi yamultur.Bunlara rağmen ne yaptığımızdır becerimiz,babayiğitliğimiz,oluyor mu olmuyor herzaman olsa keşke..
hitap senin nezdinde kendime ,,,

:)

yok yok banada hitap olmuş bu. aldım kabul ettim:)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İyi dileklerin için çok teşekkürler sevgili @meyelan. inan diyecek birşey bulamıyorum. resmen yanlış kişiye denk gelmişim o yüzden bu yaşadıklarımdan ne ders çıkaracağımı da şaşırıyorum. bana ulaşamayınca arkadaşlarıma sardı. ya bu nedir ya. bu ne arsızlıktır bencilliktir ya. çek git yoluna işte hala oyun oynuyor. bu neyin kafasıdır anlamadım. arkadaşlarıma sordum ne yapmaya çalışıyor bu diye. inan onlarda bir anlam veremediler. yuhh diyoruz sadece, aynı dünyadan olmadığımızdan anlayamıyoruz sanırım:)

Konuyu kestirip attıysan ve kafasında sana sormak istediği bazı sorular kalmışsa bu sebeple ulaşmaya çalışıyor olabilir ya da belalı bir kız arkadaşın vardır ve kendisi bitti demeden bitmez diyenlerden de olabilir:)

Boxing Helena diye bir film izlemiştim bu saplantılı aşklar beni korkutur her zaman aman dikkatli ol:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Konuyu kestirip attıysan ve kafasında sana sormak istediği bazı sorular kalmışsa bu sebeple ulaşmaya çalışıyor olabilir ya da belalı bir kız arkadaşın vardır ve kendisi bitti demeden bitmez diyenlerden olabilir:)

Boxing Helena diye bir film izlemiştim bu saplantılı aşklar beni korkutur her zaman aman dikkatli ol:)

Kestirip atıldı ama bu sözcüklerle değil sessizlikle oldu:) konuşmanın her zaman faydası yoktur, anladım ki kendi penceresinden yaptıklarını hem normal hemde haklı görüyor. konuşmanın ne gereği vardı..zaten yeterince acıda çekmiştim..sessizce çektim gittim..haklısın soruları var muhtemelen bu sessiz kayboluş onu şaşırttı..ama anlamadığını sanmıyorum, gayet iyi anladı bence..

Aslında canını acıtmak gibi bir niyetim yoktu, zaten canının acıdığını da sanmam, bunu planlı falanda yapmadım..

ama anladım ki sessizliğin yankısı daha güçlüymüş :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Kestirip atıldı ama bu sözcüklerle değil sessizlikle oldu:) konuşmanın her zaman faydası yoktur, anladım ki kendi penceresinden yaptıklarını hem normal hemde haklı görüyor. konuşmanın ne gereği vardı..zaten yeterince acıda çekmiştim..sessizce çektim gittim..haklısın soruları var muhtemelen bu sessiz kayboluş onu şaşırttı..ama anlamadığını sanmıyorum, gayet iyi anladı bence..

Aslında canını acıtmak gibi bir niyetim yoktu, zaten canının acıdığını da sanmam, bunu planlı falanda yapmadım..

ama anladım ki sessizliğin yankısı daha güçlüymüş :)

Konuşmak fayda vermese bile son bir konuşma yapmaktan ve ilişkinizin bittiğini netleştirmekten kaçınmamalısın çünkü bu ilişkiyi ikiniz birlikte yaşadınız, son noktayı da beraberce koymalısınız.

Bu arada böyle olmasından mutluluk duyduğunu da inkar etme:) Kaçan kovalanır ama sonsuza kadar değil, fazla naz aşık usandırır demişler.

Başından beri olmaz diyorsun, olacak birşey varsa da olmaması için tüm evrensel yasaları harekete geçirdin:) Birşeyi 40 kez söylersen olur diye boşa söylememişler.

Şems-i Tebriz'den bir alıntı yapmak istiyorum;

"Şu dünya bir dağ gibidir, ona nasıl seslenirsen o da sana öyle aksettirir. Ağzından hayırlı bir laf çıkarsa, hayırlı laf yankılanır, şer çıkarsa sana gerisin geri şer yankılanır. Öyleyse kim ki senin hakkında kötü konuşur, sen o insan hakkında kırk gün kırk gece güzel sözler et. Kırk günün sonunda göreceksin herşey değişmiş olacak. Senin gönlün değişirse dünya değişir."

Sen niyetini bir değiştir bakalım, olacak mı olmayacak mı kısmına sonra karar verirsin. Sen baştan olmazlarla başladın, olacak birşeye hiç fırsat vermedin ki!

Detayları fazla bilmiyorum fakat anlaşılan o ki sen de o da birbirinize değer veriyorsunuz zamanı boşa harcamak yerine ya net bir şekilde bitirin ya da birbirinize zaman tanıyın. Bitireceksen de sessizce çekip gitmek olmaz, son bir konuşma yapmak zorundasın ve herşeyi netleştirmelisin.

İkili ilişkilerde kaçıp giden insanları korkak ve zayıf kabul eden biriyimdir, kızcağınızın karşına çıkıp konuşacaksın donkişot:):)Sessizce çekip gitmek olmaz, tümüyle kız arkadaşının tarafındayım.:)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
evet, sevgili Epilogue, aynen söylediğin gibi "bonkörce yaşanılmalıdır " sevgi...neden olmasın? "ben", "sen" , "o" bir diğerine göre tanımlanır ve vücut bularak kimlik kazanır. Bu nedenledir ki her tür ilişkide olduğu gibi aşk-a dair ilişkilerde de kişisel doyum, haz, tinsel, tensel ve nesnel çıkarların olması hem doğal hem de kaçınılmazdır ve fakat bu karşıdaki kişinin asla bu çıkarlar için araç olarak görülmemesi, o kişinin bu şekilde kullanılmaması durumunda "bencil" olmaktan çıkar ve kişi aşk-a dair sevgisini paylaşırken yek-diğerini mutlu edecek yukarıda saydığım çıkarlarını çoğaltmakla kendi çıkarını o denli çoğaltmış olacaktır, Buna da bencillik dersen itiraz etmeyeceğim. Ancak "bencilliğin" yukarıda ayrıştırdığım türleri arasında fark olduğunu düşünüyor, biliyor ve de yaşıyorum. sevgiyle kal ve aşk-ını çoğalt derim...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Burada yazdıklarım nasıl görünüyor bilmiyorum ama herşeyi ayrıntılı ve açıktan anlatamayacağım için haklısın @dijital.

Ama bence bana güven :) sessizce çektik gittik ama öyle kolay olmadı. işyerimi değiştirdim ve o süreçte öyle zorlandım ki yeni işyerime uyum sağlayamayıp bir kez daha değiştirdim. ilk 1 ,1,5 ay gerçekten zor geçti.

hani filmlerin sonunda the end , son falan yazarlar ya. son konuşmayı yapsam böyle gereksiz olurdu bence. bana inan :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Burada yazdıklarım nasıl görünüyor bilmiyorum ama herşeyi ayrıntılı ve açıktan anlatamayacağım için haklısın @dijital.

Ama bence bana güven :) sessizce çektik gittik ama öyle kolay olmadı. işyerimi değiştirdim ve o süreçte öyle zorlandım ki yeni işyerime uyum sağlayamayıp bir kez daha değiştirdim. ilk 1 ,1,5 ay gerçekten zor geçti.

hani filmlerin sonunda the end , son falan yazarlar ya. son konuşmayı yapsam böyle gereksiz olurdu bence. bana inan :)

İlişkiyi yaşayan sensin ve verdiğin karardan emin olduğuna göre senin açından sorun yok demektir. Kız arkadaşının ise sana ulaşmaya çalışmasından henüz bu bitişi kabullenmediğini ya da bittiğinden emin olamadığını anlıyoruz. Zamanla konu kapanır böylesi daha iyi dediğine göre çok da söylenecek söz yok. Ortak bir konuşma yapmadan biten ilişkilerde her zaman açık bir kapı vardır diye düşündüğüm için sonunu netleştirmeyi kendi açımdan daha mantıklı buluyorum. Madem böylesi daha iyi diyorsun o zaman sana ulaşma çabalarını da anlayışla karşılaman gerekiyor ayrıca senin açından da bu şekilde konu kolay kolay kapanmaz, süreci uzatıyorsun sadece ve ikinize de acı çektiriyorsun. Hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilmeniz için aranızdaki mevzuların hiç açılmamak üzere kapanması gerekiyor. Bilemiyorum ben kendi açımdan sessizce çekip gitmez son bir konuşma mutlaka yapardım. Kendim için değilse bile karşıdaki kişinin daha fazla yıpranmaması için bunu yapardım. Kaçarsan gün gelir birisi de senden kaçar, bu dünyada ne ekersen onu biçersin sakın unutma.:)

X

FAdmin
Onursal Üye
Eeey benim asik kardesim… (!)

Bi opmekle batma.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Eeey benim asik kardesim… (!)

Bi opmekle batma.

Battık ki ne battık:) müthiş mucadeleme rağmen hala tam çıkmış deilim. bir kere aşık oldun mu işin bitiyor sonra debin dur:)

üzülmez

Felsefe.net
Uzaklaştırılmış
insan iki şeyi saklayamaz sarhoş olduğunu ve aşık olduğunu / antiphanes

ls2

Kahin
Onursal Üye
resmen aptallaşıyorsun. aptallaşıncada durumu gizleme yeteneğin kalmıyor haliyle:)

OnLy

Felsefe.net
Yeni Üye
Seven sevdiğine sevdiğini söylesin :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Seven sevdiğine sevdiğini söylesin :)

Donkişot sevdiğini söyledi de beraberinde ilişkinin başında olmayacağını da söyleyip ilişkiye şans verirmiş gibi görünüp aslında hiç bir şans vermedi. Sürekli olamayacaklara odaklandığı için sonunda olmadı zaten yani baştan sonunu kendi çizdi.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Nişanlanmış. hemde kel bir adamla:O

bu 16 sayfa haram olsun sana ..:p

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar