Aşıklara tavsiyeler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Aşıklara tavsiyeler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,692 kez görüntülenmiş, 185 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Aşıklara tavsiyeler
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan donkişot

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
Öncelikle belirtmeliyim ki obsesif biriyim. İçinde bulunduğum şey saplantı mı aşk mı hiç bilmiyorum. Ama iki buçuk senedir rüyalarım, gecem, gündüzüm onu düşünmekle geçiyor. Benimle konuşmadığı her gün yaşama sevincim emiliyor. Şu günlerde tek isteğim bana bir selam demesi, bir hal hatır sormasıydı.

Bağlanma sebebim sanırım benimle benzer şeyleri yaşamış olduğundan beni anlayabileceğini düşünmem. Defalarca iletişim kurmaya çalıştım, kiminde bunu çok malca, kiminde çok düzgün bir şekilde yaptım. 1-2 hafta güzel bir sohbetimiz oldu, fakat ondan sonra hep kendimi paraladığımla kaldım.

Yine de hakkında kötü düşünmüyorum, çünkü kendimi değer verilmeye layık biri olarak görmüyorum.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ahahha canin sağolsun ben tüm eski sevgililerimi evlenirdim nerdeyse. o bile yıkamadı beni seni de yıkmaz

bide düğüne gidip küçük altın taktıklarım oldu deme:O büyük trajedi:p

Bir kere aşık olun.Ne eksik ne fazla.

Bir kere.

red :)

Öncelikle belirtmeliyim ki obsesif biriyim. İçinde bulunduğum şey saplantı mı aşk mı hiç bilmiyorum. Ama iki buçuk senedir rüyalarım, gecem, gündüzüm onu düşünmekle geçiyor. Benimle konuşmadığı her gün yaşama sevincim emiliyor. Şu günlerde tek isteğim bana bir selam demesi, bir hal hatır sormasıydı.

Bağlanma sebebim sanırım benimle benzer şeyleri yaşamış olduğundan beni anlayabileceğini düşünmem. Defalarca iletişim kurmaya çalıştım, kiminde bunu çok malca, kiminde çok düzgün bir şekilde yaptım. 1-2 hafta güzel bir sohbetimiz oldu, fakat ondan sonra hep kendimi paraladığımla kaldım.

Yine de hakkında kötü düşünmüyorum, çünkü kendimi değer verilmeye layık biri olarak görmüyorum.

geçmiş olsun. bu sayfada tavsiyeler/filozof sözleri dolu. ama hiçbiri işe yaramaz. üzgünüm:(

genede bir tavsiye;

gözden ırak gönülden ırak..ataları dinle..bende en işe yarayan bu oldu..

Aze

Üye
Yeni Üye
bide düğüne gidip küçük altın taktıklarım oldu deme:O büyük trajedi :p
Ahaha yok o kadar düşmedim düştüm ama yıkılmadım lol.
Arkadaş kalirim ben genelde o yüzden bir keresinde davetiye yollayan olmuştu ama gitmedim hiçbirinin düğününe. Gerçi gidip bi boy gösterip ne kaybettiğini görsün isterdim ama şimdi akıl karıştırıp yuva yılmaya gerek yok lol (züğürt tesellisi)

esekherif

Filozof
Yeni Üye
selim pusat
â€￾

@selimpusat13
Takip ediliyor @selimpusat13 adlı kişi takip ediliyor
Daha fazla
eyy erkekler; sevgilinizle sürekli kavga edin. hep sakin ise delirene kadar tahrik edin. kadın sessizce aşamaları içinde yaşıyordur. en tehlikeli versiyon. bi anda alakasız patlar, aa noluyor mk dediğinde iş bitmiştir. artçılarla enerjisini sık sık boşalt ki, ana deprem olmasın.
kadının sessizliği çok tehlikedir. bağırsın, delirsin, tabak çanak fırlatsın, süperdir. sessiz kalmasın ama.

kahin

Kahin
Yeni Üye
aşk aşk aşk ahhhhhh lanet olsun nefret ediyorum bu sözcükten keşke hiç aşk olmasaydı,diyorum bazen,delicesine aşık olduğum kadına karşı hala derin acılar çekmeye devam ediyorum.
espiri yapamıyacağım yaşamdaki tek konu başlığı bu aşk aşk aşk o benim için aşk hayatın gerçek anlamıdır. aşk o kadar acı veriyorki aklıma bazen keşke hiç olmasaydı diyorum. kontrol edemiyorum
sanki içimdeki aşk acısının bir aklı var beni kontrol ediyor onunla mücadele edemiyorum her zaman o kazanıyor.:confused::confused::confused::confused: :(:(

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
aşkta bir frekanstır
aynı frekanstaki hisler ve duygulardır, bu duygular karşılıklı olunca aşk başlar, karşılıksız olursa acılar başlar.

aynı frekansta olmuyan saygı ve sevgide evliliktir, böyle olunca insanlar mutlu olurlar, ama bu mutluluk;
aşk mutluluğu değil ekonomik bir mutluluktur.
ekonomik mutluluk o kadar hassastırki , en ufak bir ekonomik dengesizlikte ve saygısızlıkta evlilik biter ve insanlar boşanır.
ekonomik mutluluğa ünlülerin evliliklerini örnek verebiliriz... bu tür evlilikler genelde
saygı ve sevginin sonu olduğu için biter . ama aşkın sonu yoktur. sadece başı vardır.

Son düzenleme:

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye
bari bu başlık üzerinden sorayım,

aşık oluyor musunuz? çevrenizde aşık olan insanlar-arkadaşlarınız var mı? Bir aşık olma işi vardı ne oldu ona?

ls2 aşkın herhalde tamamen sönmüştür, geriye dönüp baktığında aşık olmanı nasıl yorumluyorsun? bu süreç nasıl bir süreçti ve neye hizmet etti?

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
bari bu başlık üzerinden sorayım,

aşık oluyor musunuz? çevrenizde aşık olan insanlar-arkadaşlarınız var mı? Bir aşık olma işi vardı ne oldu ona?

ls2 aşkın herhalde tamamen sönmüştür, geriye dönüp baktığında aşık olmanı nasıl yorumluyorsun? bu süreç nasıl bir süreçti ve neye hizmet etti?

Hiç aşık olmadım, insanlara duygusal veya cinsel olarak fiziksel dünyada ilgi duymuyorum.
Hiç arkadaşım yok.
Çevremde gördüğüm tek aşıklar kaldırımda yürürken gördüğüm ele ele tutuşan çiftler.

kahin

Kahin
Yeni Üye
karşılıksız aşk tanrının verdiği lanettir,karşılıklı aşk varmı? sorusuna cevap vermek gerekirse
var ama çok az diyebilirim.

kahin

Kahin
Yeni Üye
karşılıksız aşkı bana sorun bu konuda uzmanımdır.( ben bu aşkı kitaplardan değil bizzat yaşıyarak öğrendim.)

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
3,5 senedir rüyalarıma giren, başımı yastığa her koyduğumda onu düşündüğüm biri var. Benimle konuşunca, ben yazmadan ya da aramadan iletişim kurunca çok mutlu oluyorum. Ama sevgilisi var ve beni sadece arkadaşı olarak görüyor.

Önerdiği kitapları okuyorum, mangaları-web comicleri tüketiyorum, filmleri-dizileri- animeleri izliyorum. Sırf onun için kendimi geliştirmeye uğraşıyorum, gerisinde kalmayayım diye.

Daha ne yapayım bilmiyorum valla.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
3,5 senedir rüyalarıma giren, başımı yastığa her koyduğumda onu düşündüğüm biri var. Benimle konuşunca, ben yazmadan ya da aramadan iletişim kurunca çok mutlu oluyorum. Ama sevgilisi var ve beni sadece arkadaşı olarak görüyor.

Önerdiği kitapları okuyorum, mangaları-web comicleri tüketiyorum, filmleri-dizileri- animeleri izliyorum. Sırf onun için kendimi geliştirmeye uğraşıyorum, gerisinde kalmayayım diye.

Onun sevip önerdiği şeyleri yapmak yerine kendi sevdiğin seyleri yap.

Kendini, onun için değil, kendin için geliştirmeye çalış.

Yastığa başını koyduğunda düşündüğün tek şey uyumak olsun. Böylece güne daha açık bir zihinle başlayıp 3.5 sene birisine bağlanmanın aptallığını kavrayabilirsin.

Kaybedecek bir şeyinin olmadığını düşünüyorsan, "olması gereken" yerine yapmak istediğin şeyi yap.

Çağrı

Yeni üye
Yeni Üye

evet güzel aşık olmuşsun, tahminimce bir süre sonra bu aşkın bitmesi lazım. Tabi bu sana göre de bir aşk ise.

ls2

Kahin
Onursal Üye

Evet söndü,geçti..

en başta; aşık olunca hayatın bambaşka bir şekilde algılanabileceğini anlıyorsunuz(aşık olmadan önceki duruma göre)..gerçekten inanılmaz motive edici bir şey, yaşama sevincini de artırıyor,fiziksel enerjinizi de.

aşık olduğunuz kişiyle ilgili konuşurken gözlerinizin parladığını mutlaka duyarsınız(arkadaşlar söyler). kendi gözlemlediğim şeyse koku duyumun artmasıydı. resmen onun kokusunu güçlü ve farklı biçimde alıyordum.

Karşınızdakini fazlaca yüceltmekten olsa gerek ezilmeye başlıyorsunuz, işinizden,elbisenize, huylarınızdan alışkanlıklarınıza daha önce size batmayan veya yeterli gelen şeyler batmaya ve yetersiz gelmeye başlıyor.

LastOutlawu anlıyorum, onun hediye ettiği kitabı 2 günde bitırdim, bowling nedir bilmezdim bowlinge başladım:)

neyse uzatmayım. bu sureç neye hizmet etti / geriye ne kaldı;

anladım ki içimizde hiç bilmediğim bir potansiyel var. bunu kesin olarak idrak ettim.

ayrıca kendimi yeterince tanımadığımıda farkettim. duvarlarım ve sınırlarım var sanıyordum ama sınırları aştım duvarları yıktım. daha ileride gidebilirdim ama kendimi dizginledim sanırım. ve çekildim.( burası biraz karmaşık, neyi neden yaptığıma dair güçlü kanılarım yok yani)

Son düzenleme:

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
Onun sevip önerdiği şeyleri yapmak yerine kendi sevdiğin seyleri yap.

Kendini, onun için değil, kendin için geliştirmeye çalış.

Yastığa başını koyduğunda düşündüğün tek şey uyumak olsun. Böylece güne daha açık bir zihinle başlayıp 3.5 sene birisine bağlanmanın aptallığını kavrayabilirsin.

Kaybedecek bir şeyinin olmadığını düşünüyorsan, "olması gereken" yerine yapmak istediğin şeyi yap.

Kaybedecek bir şey kalmadı zaten, ruh sağlığım, beden sağlığım, ailemle ilişkilerim, arkadaşlarımla ilişkilerim her şeyim gitti. Tabii onunla bir alakası yok gitmesinin, psikolojik sıkıntılar daha çok.

Hayatta tek umursadığım üstteki mevzu işte, elimde değil başka birşeylerden keyif alamıyorum artık.

Eskisi gibi battle shounenler keyif vermiyor, en son D-Generation X'in dönüş haberini aldığımda bir havalara uçtum, onun da etkisi geçti. Özetle pek memnun olduğum bir durum değil.

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Kaybedecek bir şey kalmadı zaten, ruh sağlığım, beden sağlığım, ailemle ilişkilerim, arkadaşlarımla ilişkilerim her şeyim gitti. Tabii onunla bir alakası yok gitmesinin, psikolojik sıkıntılar daha çok.

Hayatta tek umursadığım üstteki mevzu işte, elimde değil başka birşeylerden keyif alamıyorum artık.

Eskisi gibi battle shounenler keyif vermiyor, en son D-Generation X'in dönüş haberini aldığımda bir havalara uçtum, onun da etkisi geçti. Özetle pek memnun olduğum bir durum değil.

Hayatın hariç kaybedecek bir şeyin yoksa kazancağın çok şey var demektir. Cesaretini topla ve kaybettiğin her şeyin daha iyisini bulmaya çalış. Psikolojik sorunların için tavsiye verebilmem için dört sene daha beklemem gerekiyor.

Neredeyse beni de hayatta mutlu eden tek şey anime/manga. Anime/manga dışında yeni şeyler arıyorum ama hiçbirisi ilgimi çekmiyor.

Konularının ve işlenişlerinin benzer olmasından dolayı shounenler bir süre sonra sıkabiliyor, o yüzden ben de şu sıralar seinen mangaya sarmış durumdayım. Şu sıralar güzel animeler başladı SAO 3. sezon, Goblin Slayer, Shingeki no Kyojin güncelde takip ettiğim güzel animelerden.

LastOutlaw

Üye
Yeni Üye
Hayatın hariç kaybedecek bir şeyin yoksa kazancağın çok şey var demektir. Cesaretini topla ve kaybettiğin her şeyin daha iyisini bulmaya çalış. Psikolojik sorunların için tavsiye verebilmem için dört sene daha beklemem gerekiyor.

Neredeyse beni de hayatta mutlu eden tek şey anime/manga. Anime/manga dışında yeni şeyler arıyorum ama hiçbirisi ilgimi çekmiyor.

Konularının ve işlenişlerinin benzer olmasından dolayı shounenler bir süre sonra sıkabiliyor, o yüzden ben de şu sıralar seinen mangaya sarmış durumdayım. Şu sıralar güzel animeler başladı SAO 3. sezon, Goblin Slayer, Shingeki no Kyojin güncelde takip ettiğim güzel animelerden.

Anime-mangalara özgü bir şey değil ya. Diziler-filmler-kitaplar için de aynısı geçerli. Ama shounenler konusunda haklısın, en son keyif ala ala izlediğim seri bir shounendi gerçi.(Shigatsu Wa Kimi no Uso)

Seinen bir manga olarak Feng Shen Ji okuyorum şu an, 3. sezonundayım. Gerçi o da battle tabanlı. Arkadaşlar Berserk'ün mangasına başlamam konusunda başımın etini yiyor, Goblin Slayer ise listemdeydi zaten.

Shingeki no Kyojin'in 3.sezonundayım ben de, mangasına da geçeceğim. 3x4'de filanım.

Anksiyete bozukluğu - şizo obsesif bozukluk sebebiyle okulu bırakmak zorunda kaldım ve üç sene boyunca sınavlara filan girmedim. Bunun hayatımda çok negatif etkileri oldu. Ama şu an bir bilim insanı olabilmeyi diliyorum. Tabii o konuda da büyük temel eksiğim var, bakalım deneyeceğim en azından.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç