tanrının kötü olduğunu düşünüyorum.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan tanrının kötü olduğunu düşünüyorum. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,386 kez görüntülenmiş, 65 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı tanrının kötü olduğunu düşünüyorum.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
içine ettin katlettin gü-zelim felsefeyi... elbbisssssssssssssss :D :D ordamısın? elbisssss

:D :D :D

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
elbis senden bir ricam var
şimdi gülücem hatta kükrüyecem :D hahahahahahaahhahahahahaahahahahahahahaahahahahahahaahahahahaha ahhhhh elbisssssss hahahahahahahahahahahaa yihhuuuuu :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
iyiki varsın sen olmasan nasıl? gülücem.. :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Sende iyi ki varsın kahin bende senin sayende gülüyorum heheeee :) :D

Onu boşverde konuya geçelim hiçlik kavramından sen ne anlıyorsun bilebilirsek birşeyler karalayabiliriz :)

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
içine ettin katlettin gü-zelim felsefeyi... elbbisssssssssssssss :D :D ordamısın? elbisssss

:D :D :D

Burdayım gitmedim bir yere :) sana öyle geliyor ben birşeyler karaladım ama sen görmek istediğin yeri görüyorsun oyun bozanlık yapıyorsun :)

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Bunu söylemiştim tekrar hatırlatmak gerekir kanısındayım :9

Mesela UÇAN KAYKAY şuan dünyada HİÇ yok fakat bende sana diyebilirim ki Dünya yakın gelecekte UÇAN KAYKAYA sahip olacak ....ve hatta gelecekte ROBOTIC ÇAĞ ı oldukça yakından hissedeceğiz...

Bir HİÇ lik daha sana söylemek isterim şuan yapay zekadan bahsedilmekte....Nasıl olacak nasıl işleyecek diye konuşulmakta Şuan olmayan var edilmesi düşünebilemeyen bir durum yani HİÇ likte fakat yakın gelecekte YAPAY ZEKA oldukça hız ve ivme kazanacak ve bu yakın gelecekte YAPAY ZEKA bir çok devlet dairesinde kendisine yer alacak Devletle yapay zeka sayesinde oldukça yakın sıcak mesajlaşmalar ve bilgiler edinilecek...

Belki bunlar fazla absürt oldu diyebiliriz ama yakın gelecekte ROBOTIC ÇAG da beklenilen süreçler diyebiliriz...

Farklı bir SUNUM daha HİÇ lik adına yapmak istiyorum...

Bugün otomobiller 4 teker üzerinde gitmekte değil mi şuan görebiliyor ve algılayabiliyor ve hiç değişmeyecek gibi düşünmekteyiz....Gleceğin nasıl şekillenebileceğini ise sunulan pencereler gün yüzüne çıkıp yeni şeyler icad edildiğinde görebiliyoruz...

Bende diyorum ki..

Gelecekte bildiğimiz asfalt yollar Manyetik çubuklarla degiştirilecek yine bir yol olacak fakat bu yollar manyetik yollar olacak devamında otomobiller ise tekersiz üretilecek ve yol üzerinde manyetik enerji ile yol ve sürüş keyfi verecek bununla birlikte otomobiller otomatik sürüş eşliğinde uydu vasıtasıyla ve kamera sensörler ile bu keyfi verecek kanaatindeyim..Gelecek çağ da lastik sektörü cant sektörü gibi bir çok etmen ortadan kalkacak gelecekte şimdiden yer edinmek isteyen firmalar teknolojileri değiştirmek zorunda kalacak...

Gelecekte evlere giren Playstation gibi oyunlar sanal gerçeklik vermek üzere insanı oyunda hissedecek şekilde sanal gerçeklik şeklinde oynanabilir düzeyde olacak daha gerçekçigrafikler ve daha gerçekçi hissedebilir segmentler kullanılacak Gelecek uçuk gibi gözüksede aslında gelecek insanlığı baştan aşagıya değiştirecek...

Hiçlık kavramında hiç olmayan bir etmenden söz ediyorsak yukarıda bir çok yenilik hiç olmayanlardır ve bir gün gelecekte insanlığa gözüken ve olacak olanlardır...Tanrıda hiç yok gibidir fakat vardır...

Hiçlik kavramını nasıl tanımladıgımız ve nasıl baktıgımız önemli kanaatindeyim..Ölüm de hiç gibidir fakat her nefis bir gün kendi ölümüyle tanışacaktır...Ve her beden bir gün ölümden sonra yaratıcsının yakınen görecek ve tanıyacaktır.ALLAH verdiği sözleri tutar...

Böyle..

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
aman tanrımm elbisss sen gerçekmisin? yani gerçekten senmisin? :D :D
sen gerçek olamazsın bu aklımın bir oyunu, senin yerin cennet olmalı ne işin? var burda
sen bir meleksin elbisss hattta sana cennetin allah katını versinler hatta sen allah olmalısın.
harcama kendini fani dünyada .. :D :D

allahın verdiği sözü tutucak elbisss için rahat olsun hatta bende söz veriyorum.
sen cennet için yaratılmışsın. :D bu yüzden gülüyorum yanlış anlama :D

bak senin için beste yaptım beste yaptım
elbis sen bizim herşeyimizsin .
elbiss sen bizim umudumuzsun
elbiss sen bizim güneşimizsin
elbiss sen bizim eğlencemizsin.
teşekkürler elbiss çok yaşa elbiss 950 yıl yaşa .. :D

Tövbe haşa... ALLAH tek ve eşi benzeri olmayandır ..Övülmekten hoşlanmam..Cennetlıkmıyım yada cehennemlıkmıyım orasına ben karar veremem halıyle ınsanda karar veremez ve bılemez.. Yaşamımızda ıyısıyle kotusuyle ne kazandıysak taktırımde kazancımda odur ...İnsanların sözüne ihtiyacım yok ALLAH ın sözü bize kafidir..

Uzun yaşama gibi bir derdim yok vakti zamanım gelince giderim sıramı başkasına bırakırım bu kadar basit kazandıklarım yada kazanmadıklarımda benım haneme yazılacak ALLAH a karşı kulluk borcumuz var onda da ne kadar başarılıyızdır ALLAH bılır..

Böyle...

Son düzenleme:

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Teşekkürler. Konuyu güncel tutalım herkes görsün :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar