Şuan ne düşünüyorsunuz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Efsun tarafından oluşturulan Şuan ne düşünüyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22,335 kez görüntülenmiş, 344 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Şuan ne düşünüyorsunuz?
Konbuyu başlatan Efsun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan varre

Ay

Meraklı Üye
Yeni Üye
İnsanın kendi içinde bir şeyleri ölürken izlemesi kadar acı bir şey yokmuş, engel olamamak kaybolan her bi hisse, her bir inanca, umuda, ömrüne. Zaman her şeye ilaç olurken seni adım adım öldürüyormuş meğer.
Hissizleşmek hislerin en hissedilir olaniymis, anladım.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ankaragücünden de 3 yemiştik ama bugun bir başka. üzüntü derin bugun. birşeyleri hayal etmek/öngörmekle yaşamak aynı şey değil. bu maçın böyle olabileceğini öngörmüştüm ama bu kadar üzüleceğimi düşünmemiştim.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
artık hiç birşeyi etraflıca hatta ,teğet noktasından başka bir dokunuş olmayacak kadar yetersiz düşünebildiğimi ..düşünmeye çalışıyorum.Vehamet ..vehamet.. vehamet ...daha mı kötü olur ki sonra?şimdi bunu düşünmeye çalışayım.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
[MENTION=4480]meyelan[/MENTION] dusun dusun :) .. isin.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Bağlanma sorunu olan insanlar bağımsız yaşamayı ve kendi kendine yetmeyi iyi öğrenmiştir." ifadesini okudum bir makalede ve çok doğru bir tespit olduğunu düşünüyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Hayat devam ediyor ve her koşulda da devam edecek bu sebeple değiştiremeyeceğiz koşullar için kendimizi tüketmemeyi öğrenmeliyiz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yağmur daha kaç gün yağacak ki? Böyle giderse yakında ulaşım için sandala ihtiyacımız olacak gibi görünüyor.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Güzel ülkemin gelir dağılımı adaletsizliğinde Dünya'da nasıl 3. sırada olmayı başarabildiğini düşünüyorum:p ve bu beni çok üzüyor; ahilik kültüründen gelen bir toplumun ve devletin nasıl bu kadar kapitalist olabildiğini düşünüyorum. Bir zamanlar Çinli işçiler karın tokluğuna çalışıyor derdik; şimdi baktık ki Çin'deki bazı eyaletlerde asgari ücret Türkiye'yi bile geçmiş. Evet, İslamcılar büyük ümitler ile iktidara gelmelerine rağmen ve ahilik/Türk-İslam kültürünün temsilcileri olmalarına rağmen sosyal adaleti sağlayamadılar, İslamcılar da memurların en sevdiği hükümet yani memur hükümeti oldular.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Değerli zamanımı boş insanların, boş muhabbetleri ile harcayamayacak kadar yoğun birisiyim çok şükür.

Yağmur durdu galiba, sokak hayvanlarımı kontrol etmeye ve mama dağıtmaya gidebilirim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bazı insanlar kötülükle beslendiklerinin farkında bile değiller ne yazık ki.
Kötü düşünce üretmek ve fesatlık çok ağır bir yüktür.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bazı insanlar kötülükle beslendiklerinin farkında bile değiller ne yazık ki.
Kötü düşünce üretmek ve fesatlık çok ağır bir yüktür.

Kötülük/iyilik göreceli kavramlardır. Eğer, kişi yaptığı işin kötü olduğunu düşünmüyorsa onun için ağır bir yük değildir. Zaten bu yüzden genelgeçer yasalar oluşturulup, genel olarak "iyi" ve "kötü" belirlenmiştir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kötülük/iyilik göreceli kavramlardır. Eğer, kişi yaptığı işin kötü olduğunu düşünmüyorsa onun için ağır bir yük değildir. Zaten bu yüzden genelgeçer yasalar oluşturulup, genel olarak "iyi" ve "kötü" belirlenmiştir.

Göreceli olabilir ve kişi için kötü bir eylem gibi de algılanmayabilir fakat sonuçta kötülük sadece kötülüğü hayatına çekeceği için, istese de istemese de ağır bir yük altına girmiş olacaktır.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Göreceli olabilir ve kişi için kötü bir eylem gibi de algılanmayabilir fakat sonuçta kötülük sadece kötülüğü hayatına çekeceği için, istese de istemese de ağır bir yük altına girmiş olacaktır.

Kötülük kötülüğü, iyilik iyiliği çeker düşüncesinin (ilahi adalet, karma vb.), anlık duygulara bağlı oluştuğu kanısındayım.

Planlı ve üstünde iyice düşünülerek yapılmış işlerin sonuçları tahmin edilebilir ve istenilen sonuç elde edilebir diye düşünüyorum.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye

Yükselmek için başkalarının sırtına basmayı doğru bulan insanlar var. Sorsak bunun kötü bir şey olmadığını söylerler, onlara göre bu gereklidir. Kötülüğün ve iyiliğin göreceli olduğu durumlar da evrensel olduğu durumlar da var.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kötülük kötülüğü, iyilik iyiliği çeker düşüncesinin (ilahi adalet, karma vb.), anlık duygulara bağlı oluştuğu kanısındayım.

Planlı ve üstünde iyice düşünülerek yapılmış işlerin sonuçları tahmin edilebilir ve istenilen sonuç elde edilebir diye düşünüyorum.

iyilik yapan iyilik bulur,kötülük yapan kötülük..

bu köklü inanç hem şamanizde var hemde tasavvufta( ve ikiside budizmden etkilenmiştir) ve haliyle islamıda böyle yorumlamışız.

kökenini çözmek zor ,tüm inançlar iç içe girmiş. ama bu topraklarda bu inanç çok güçlü bunu ateist arkadaşlarımda bile gözlemliyorum.

üzerine ne kadar düşünürsen düşün sonuçları kestirmek zor, şans kelimesi zaten bu hesaplanmaz olasılıklar yüzünden çok kullanılan bir kavram. kader,nasip,kısmet,ilahi taktir vb kavramların çok kullanılmasıda bu sebepten olmalı..

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
“İyiliğin karşılığı iyilikten başka bir şey midir?” (Rahman Suresi, 60)
İslamda karşılığı var
Hayatımızda da çok yaşanılan bi realite..Ve evrensel yasa.. Sadece zamanı var..

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Size iyilik yapan birine kötülük mü yaparsınız? Size kötülük yapan birine iyilik mi yaparsınız? İyilik iyiliği, kötülük kötülüğü çeker. Bir hırsıza veya herhangi bir suçluya engel olmak ona kötülük yapmaktır. Bu durumda yaptığınız iyi bir şeyden dolayı zarar görebilirsiniz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Herkes insan olma potansiyeli ile doğduğu halde, ne yazık ki çoğu yaşadığı hayat boyunca insanlıktan çıktığının farkına varamıyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Birileri düzeltmeye birileri de bozmaya çalışıyor, bu devran kolay kolay değişmez.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç