Siyasal İslam

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
@Dark1234
Katılmayabılırsın zorla bırşey dayatamam ıslamıyette zorlama netıcesınde yoktur ....Kuran kendısı soyluyor zaten 3 kutsal metınlerın tamamlayıcısı ve son kutsal metın oludugunu..

şöyle düşünmeni istiyorum..

4 ansıklopedı olsun ılk ansıklopedı 1.cılt oluyor ılkı yazılıyor sonrasında ıkıcı cılt cıkıyor ılk cıltten...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Dark1234

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Neden bu kitaplar Mezopotamya ve Arabistan tarafına geliyorda başka yerlere gitmiyor?

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Neden bu kitaplar Mezopotamya ve Arabistan tarafına geliyorda başka yerlere gitmiyor?
Kutsal şehirler olduğu için olabilir mi yada yüce yaratıcının seçtiği güzel peygamberler bu yerde yaşamış olduğu için olabilir mi??

Aslında herşey sorulabilinir ve bir çok cevap alınabilir ama benden...

Dark1234

Yeni üye
Kayıtlı Üye
Kutsal olmayan yerlerde yaşayanların dine ihtiyacı yok mu? Peygamberlerde diğer yerlerde yaşayamaz mı? Sayın elbisss aydın kişilikli birisiniz;ama bu konuda gerçeklerden kaçıp kaçamak cevap veriyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: ls2

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Söylediğim üzere peygaamberler seçilmiş insanlardır o zamanların dilimlerinde yerleşik bir şehir düzeni yoktu yani yerleşikten kastım yayılmacı bir düzen yoktu genelde insanlar toplu halde ırmak ve sulama kenarlarına tarıma yakın elverişli alanlarda yer alırlardı peygamberler zorlu sınavlardan sonra peygamberlıklerını alırlardı ...

Kutsal...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Bir de savundukları şeyin genelde tam tersi gerçek. Örnek ben şu anda sahildeyim. Sahilde iken her türlü kilo,buruşukluk, sarkma, bikininin ucuz olması hemen anlaşılır. O yüzden ben bakıp geçerim. Yani erkeklere baktığımda fazla bakmam.

Hatta sebebini bilmiyorum. Bayanların poposunu tamamen açık bırakan bikiniler var. Ona bile öyle çok bakmam...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Kuran dünya yeryüzeyine gelmiş geçmiş olan son kutsal metinlerdir tüm dinlerin bütün bilgilerini barındıran açık yazılmış değerli bilgilerdir.
dostum sen gerçekten naif,iyi yürekli,samimi bir adamsın. her müslüman senin gibi olsa heralde inanmasam da ses etmezdim :)

mesela şuna ne...

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
dostum sen gerçekten naif,iyi yürekli,samimi bir adamsın. her müslüman senin gibi olsa heralde inanmasam da ses etmezdim :)

mesela şuna ne diyeceksin sorayım o vakit;

Kuranda ganimet hukuku var bilirsin. bu hukuka göre savaş kazanıldığında karşı taraftaki insanlarda köle-cariye olarak değerlendiriyor...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
KURANDA GANİMET HUKUKU VAR!!!
Kuranı okuyan herkes bunu bilir...
Ama kurandaki ganimet hukukunu düzenleyen ayetlerin hiç birisinde ((( "Kuranda ganimet hukuku var bilirsin. bu hukuka göre savaş kazanıldığında karşı taraftaki insanlarda köle-cariye olarak değerlendiriyor. kadınlara cariye deniyor. ve...

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
her başlıkta senle uğraşacak kadar boş vaktim yok....

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
her başlıkta senle uğraşacak kadar boş vaktim yok....
verecek cevabın yok! varsa yaz kıvırma!

seni git çevrendeki cahillere anlat bu yalanları. buralarda tutunamazsın din bezirganı!

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
verecek cevabın yok! seni git çevrendeki cahiller anlat bu masalları. buralarda tutunamazsın din bezirganı!
''sırf bir zekâ oyunu olarak kalan “akıl yürütme” (muakale) arzusu olmayan ezbercileri yolda yürüyüşünden tanıyacak kadar uzmanım ve bu sayede kuyruklarına basar zehirlerini kusmalarını...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
''sırf bir zekâ oyunu olarak kalan “akıl yürütme” (muakale) arzusu olmayan ezbercileri yolda yürüyüşünden tanıyacak kadar uzmanım ve bu sayede kuyruklarına basar zehirlerini kusmalarını sağlarım ki ne kadar çirkef olabileceklerini etrafları görebilsin...:D:D:D:D:D
iyice alçaldın! yalanını...

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
iyice alçaldın! yalanını yutturamayınca iftiraya başladın. (sana değil bu sayfayı okuyacaklar için yazıyorum, bana inanmıyorsanız bu kişi ile tartışın ve gerçek yüzünü görün arkadaşlar)
sayfayı okuyacaklar alacağını alıyor merak etme...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye

mesela şuna ne diyeceksin sorayım o vakit;

Kuranda ganimet hukuku var bilirsin. bu hukuka göre savaş kazanıldığında karşı taraftaki insanlarda köle-cariye olarak...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Güzel düşüncelerin için teşekkür ederim senin güzelliğin diyelim...Savaşta kazanılan parasal ganimet dağıtılmak ve ihtiyacı olanlara vermek üzerinedir ihtiyaçlar karşılandıktan sonra parasal anlamda kalanlar o zamanın yönetiminde kalır gelişim ve tşcaret için kullanılır..

Biliyormusun öncelerde ki...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
ah Elbisss ah..sende mi kardeş :) inanç böyle bişi işte ne diyeyim ..elimize ulaşan en eski tefsir olan mukatil bin süleymandan bile okudum..diyanettende oku farketmez..yanlışlık falan yok, sadece bu ayeti 3 gün falan araştırdığımı hatırlıyorum.. ben ne desem boş tabi..kendin araştırmalısın...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Ayetler sadece 1 paragraf halinde değildir onların başı ve sonu vardır başta anlatılan ile sonda ki bölüm net fikirleri bir araya toplar sadece belli bir bölümü alıp değerlendirirsek yanlış olur çünkü ayetin devamında bazı başka bilgileride içermektedir eğer belli bölümü alıp yorumlarsak yanlış...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Şu an bilgisayarım yok o yüzden bütün mesajlara bakamadım. Ama "tanrının komutları bellidir. Dinde yoruma yer yoktur" diyenlere şöyle bir örnek vereyim:

Bazı tanıdıklarımın ve Arapların oruç tutma biçimi. Öğlen 3'e kadar yatıp gece yaşarlar.

Bizler buna güleriz örneğin. Orucun amacı sığır gibi aç kalmak değildir. Diğer doğu inançlarında ve...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Son bilimsel araştırmalar beynimizin 21-22 yaşına kadar gelişimini sürdürdüğünü söylüyor. bu insanlar beyinlerinin henüz gelişmediği dönemde (özellikle çocukluk) islam ögretilerine maruz kaldılar,beyinleri buna göre inşa edildi, hemde HAKİKAT VE YÜCELİK temeli ile. bu atılan temelin üzerinde gelişti...