Siyasal İslam

fikir_hammalı

Üye
Kayıtlı Üye
Şöyle bir örnek daha vereyim aslında kendimden daha iyi bilirim... :)

Bazen çok nadirde olsa seevmediğim bir kitap alırım sırf dış kap ı güzel diye ama okudukça sıkılır sonrasında bırakırım sonrasında len para verdik biraz okuyalım bari derim kaldıgım yerden yine başlarım okumaya ama nafile yine...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Bazı arketiplerin tekrar ettiği doğrudur.

Bu psikolog Carl G. Jung'un kitaplarına konu olan bir meseledir.

Nors mitolojisi konusu şöyle: BUnlar 10, 11 yy'da Hıristiyan papazları tarafın kaleme alınmıştır. Bu dönemden sonra İskandinav ülkeleri hızla Hıristiyanlaşıyor ve eski dinlerine ait bilgiler büyük oranda kaybediliyor. Senin sayısal...

fikir_hammalı

Üye
Kayıtlı Üye
kurandaki tek adaletsizlik basortusumu yani?
miras meselesi
sahitlik meselesi
acikca dayak meselesi
kole efendi ayrimi
cariyelik
bunlari hallettiniz de en son basortusu kaldi sanirim?

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Baş örtüsü iğrenç bir yanlış anlamadır" diyemiyor.
Kusura bakma ama sen neyin kafasını yaşıyorsun dostum. yakmak yok,haşlama yok,ganimet olayı yok,diğer dinleri ve inançları karalama yok,sanırım çok eşlilikte yok sana göre. pardon hangi dinden bahsediyoruz:rolleyes:

Başörtüsü /kadının...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Sen ne yazıyorum onu oku önce. Salak herifler. Ben seninle dini mi tartışıyorum? neyi tartışıyorum önce ona bak. Hıyar ağası.

Ben sana gördüklerimi anlatıyorum. "Şunları şunları gördüm" diyorum.

Sen (her kimden) cevap:

- "aaa eveeeet. var tabi. gökte nikah kıymak da var. 51 Bölge de var. var hepsi vaaar."

bak ciddi ciddi bir gün birinizi...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
sana ben para satayım. Bende üzeri bayraklı 1 liralardan var tanesini 10 liraya satıyorum almak ister misin?

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Sen ne yazıyorum onu oku önce. Salak herifler. Ben seninle dini mi tartışıyorum? neyi tartışıyorum önce ona bak. Hıyar ağası.
Kırık olduğundan zaten şüphelenmiştim. şimdi belli oldu senin durum arızalı herif. dua et iyi bir ruh halime denk geldin. yoksa ettiğin küfürlere misliyle cevap...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Neyse.

BU konunun sapmasını istemiyorum. Yurt dışında yeri gelince laik kişiler denize haşema ile giren bayanları polise karşı savunmaktadırlar. BU bir zihniyet meselesi. Onlar bunu "Irkçılık yapmayın, bırakın nasıl istiyorsa öyle girsin" olarak görüyorlar. Bu örtünme davasının kültürel olarak çok yaygın olduğu az gelişmiş ülkelerin...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
cici insan hazir diger kitaplarida okumusken ipin ucunu birakmayip daha geriye gitseydin neden durdun?
ALINTI
"
Anasayfa
Haberler
Gündem

Dünya Mitolojilerinden 7 İlginç Benzerlik
07.12.2014

arpad
119K

9

Mitoloji deyince akla genellikle Yunan Mitolojisi gelir. Oysa biz Türklerin de dahil...

fikir_hammalı

Üye
Kayıtlı Üye
boyle fanus icinde bir mantik bir bakis acisi olamaz..
isa hijayesinin birde tarihsel yuzu vardir ne zaman yasadigi ne zaman oldugu belli kabul edilir!
birde sumerlerin hititlerin tarihsel yani var yani senin kuraninda incilinde ortada yok iken yasamis medeniyetler bunlar..
bu medeniyetlerin kulturunde senin cok kutsal ve tarihsel olarak zamana...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Dünya yeryüzeyine Zebur--Tevrat--İncil ve son olarak Kuran gelmiştir her biri ayrı bir cilttir her birinde insanların düşünüp ögrenmesi gerekenlerdir..Müslüman Hristiyan ve Yahudi diye insanların ayrışmasını sevmeyen biriyim ve bu benim şahsi görüşümdür görüşlerimin devamında ek ilave olarak şunu eklemek isterim ki 4 kutsal metni bize ulaştıran...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Dinlerin de bir gelişimi/evrimi vardır. Tek sorun şu: Hititlerin Sümerlerin inanışını biz bir yere kadar yorumlayabiliyoruz. Tıpkı Göbeklitepe gibi. Ortada tapınaklar / resimler / yazıtlar var. Ama bunların neyi simgelediğini biz bir yere kadar bilebiliyoruz.

Ama eski inançlarda da mesela gizemcilik vardır. İnsanın Tanrı gibi olma, Tanrıya...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
AKP döneminin yarattığı iki durum:

1) Zengin Tipler:
- Adamın ne zengini olduğu, nasıl zengin olduğu belli değil. Ama izmandut gibi güneş-gözlüklü adamlar ya da bunların aynı giyimli eşleri, cip, Range Rover ya da ona benzer şeyler sürüyorlar ve hiç çalışmadıkları halde çok paraları var.

2) Başörtülüler:

- Ben büyük şehirlerde filan çok...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Mesela şu Video'da 2:35'e gidin.

Ne kadar ilginç. Örtülü / Örtüsüz, genç / yaşlı karışık. 10 Kasım gününde Atatürklü / Atatürksüz Türk bayrakları ile hep beraber Anıtkabir'e gidiyorlar.

Hem İran gençliği, Hem Atatürk gençliği.

Çok saçma şeyler oluyor.

Ben 15 Temmuz olayına da inanmıyorum. O yüzden...

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Beni geçmişte okumuş olanlar bilirler:

Ben Feto / AKP ayrımı yapmıyorum. Ona bakarsan İran ve Sudi-Arabistan da birbirine düşman ama ikisinin de savunduğu şey aynı. Çünkü savundukları şey de bireysel güç kazanma yönteminden başka bir şey değil.

Burada da sadece bir strateji farkı var. Ben 20 sene önce yetişkindim. Şimdi de yetişkinim...