Siyasal İslam

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Böyle bir başlık açmayı uzun zamandır düşünüyordum. 15 temmuz olayından sonra ülkenin gidişatı iyi değil. Öncesinde de 3 darbe yemiş bir ülkeydi. Mesela ezberci ve itaatkar birey yetiştiren, kendi gencini öldüren ülkeydi. Ama siyasal İslam bundan beter. Çünkü laikliği terk ettiğinde artık sonu olmayan bir "Allah emretti", "Allah yasakladı"...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

Leonardo18

Üye
Kayıtlı Üye
Bir de şu var. Beni bu güne kadar kimse bir şeye zorlaması. Mesela ben hayatta hiç aç da kalmadım. Aynı şekilde mesela örtünmeye veya karımı örtünmeye zorlanmadı. Ya da bu tür şeylere "teşvik" edilmedim. Ya da bir takım şeyleri yapmadığım için dışlanma, dövülme vs. durumu ile karşılaşmadım.

Tabi ki eğriyi doğruyu öğrettiler. Dinden uzak da...

Dark1234

Yeni üye
Kayıtlı Üye
İnsanları bu ülkede ayrıştırırsanız kutuplaştırırsanız bu sorun hep devam eder, Kürtçü müy, Atatürkçüymüy, islamçıymış ...v.b asıl mesele bi siyasal görüşün kendisiyle aynı düşünmeyeni pasifize etmesi, saygı göstermemesi, yadırgaması bu zihniyet değişimi olmadıkça bu ülkede bı şey olmaz , ancak özgür olan insanlar farklılıklara saygı gösteren...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Başaramazlar canını sıkma. dincilerin ne bok olduğunu ahlaksızın yalancının önde gideni olduğu gördü millet. şu an devlet kurumlarında çokca oldukları için kuvvetliymiş gibi görünebilirler ama öyle değil. bu cumhuriyet kurulduğundan beri bunlarla mücadele var. bu son iktidarları bence. devlete sızdıkları anda vatan ve devlet gibi milletimizin...

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
hayatın bir anlamı yok, diyalektik materyalizm kuralları açıkça belli oluyor, diyalektrik materyalizm kuralları
çatır çatır işliyor.(güçlüler kazanıyor dahada güçleniyor, zayıflar iyice zayıflıyor ve yok olup sindiriliyor...
tanrı bunun neresinde? görmek isterdim!!!

kusursuz agnostik

Üye
Kayıtlı Üye
3 yıl sonra (2023) erdogan yok ama türkiye de yok olucak..erdogan türkiyeyi yok edicek sonra gizlice bir gece(iç savaş başladıgında ) kaçıcak satın aldıgı adalarda krallar gibi yaşarken türkler iç savaşta can vericek..bu türklerde bir garip arkadaş ülke her gün satılıyor hala uyuyorlar.. ne bekliyorlar iç savaş çıkmasınımı?

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
"SİYASAL İSLAM" için net bir açıklama yapabilirmisiniz?

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
"SİYASAL İSLAM" için net bir açıklama yapabilirmisiniz?
sonrada etimolojik ve akademik bir tartışmaya mı girecegiz! nerede yaşıyorsunuz! 17 yıldır hükümette hristiyan demokratlar mı var?

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
Bu ne hiddet bu ne celal...
17 yıldır hukümette olanların siyasal islam olduğuna deliliniz nedir?
Ben size siyasal islamdan ne anladığımı özet olarak söyleyeyim...
Kişi ve devlet nizamını kuran esaslarına adepte etmek için yapılan siyasi hareket kısaca siyasi islamdır... 17 yıldır iktidar olanlar siyasi islam adına ne yaptılar?

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Bu ne hiddet bu ne celal...
17 yıldır hukümette olanların siyasal islam olduğuna deliliniz nedir?
Ben size siyasal islamdan ne anladığımı özet olarak söyleyeyim...
Kişi ve devlet nizamını kuran esaslarına adepte etmek için yapılan siyasi hareket kısaca siyasi islamdır... 17 yıldır iktidar olanlar...

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
saydıklarının hangisi siyasal islamı ispatlıyor?
adamlar 17 yıldır laik demokratik düzende siyasal partiler kanunu sınırları dahilinde iktidar da değil mi? SİYASAL İSLAM BUNUN NERESİNDE?
-genel evlerimi kaldırdılar,
-içki üretimini durdurup içkiyimi yasakladılar,
-faiz haram deyip bankacılık sisteminimi değiştirdiler,
-vergi yerine zekat...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
adamlar 17 yıldır laik demokratik düzende siyasal partiler kanunu sınırları dahilinde iktidar da değil mi? SİYASAL İSLAM BUNUN NERESİNDE?
-faiz haram deyip bankacılık...

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
bu cevap şaka mı! sen saf mısın trol müsün arkadaşım?

ortada anayasa varken,ordu varken cumhuriyetçi kurumlar varken nasıl yapacaksın bu işleri? daha da önemlisi halkın çoğunluğu şeriatçı değilken nasıl halk nezdinde meşrulaştıracaksın bu eylemleri? ayrıca bir siyasal islamcının derdi içki,zinah günah falan mı sanıyorsun? siyasal islamcının...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
bu cevap şaka mı! sen saf mısın trol müsün arkadaşım?
çünkü bu mesaj hiçte normal bir forum üyesi mesajı değil.
Yıllar önce eski nikinle yazıştığın eski bir üyeyi troll olmakla suçlamanın mantığı nedir? Kendisinin troll olmadığını gayet iyi biliyorsun değil mi?

Lütfen tartışmaya...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
sana siyasal islam nedir? dediğimde verdiğin cevaptan itibaren herşeyi bilir havasında ve bir şey bilmediğinden kaynaklanan kavgacı tutumla cevap veriyorsun....

SEN ÖNCE SİYASAL İSLAMCININ NE OLDUĞUNU ÖĞREN...
EĞER BİLMİYORSAN BEN SANA ANLATAYIM.

Mesela senin siyasal islamcı dediğin 17 yıllık iktidar döneminde salih mirzabeyoğlu gibi kaç...

ls2

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
Yıllar önce eski nikinle yazıştığın eski bir üyeyi troll olmakla suçlamanın mantığı nedir? Kendisinin troll olmadığını gayet iyi biliyorsun değil mi?

Lütfen tartışmaya kişilere yönelmeden ve gereksiz suçlamada bulunmadan devam edin.
eski diye trol olmayacak mı? mantığını gözden geçir ve...

Lefty

Tanınmış üye
Kayıtlı Üye
eski diye trol olmayacak mı? mantığını gözden geçir ve tartışmayı objektif gözle oku.
Sen kendisi ile bizzat tartışmış birisi olarak troll olmadığını gayet iyi biliyorsun fakat fikir ayrılıkları yaşanıyor diye bu tarz bir suçlamada bulunmak doğru değil. Lütfen suçlamada bulunmadan ve hakaret...

ÖzcanY

Üye
Kayıtlı Üye
yıllar evvel yine böyle kısır bir tartışma sonucu üzülerek bu forumdan ayrılmıştım...
bildiğim konularda samimiyetle paylaşımlar yaparak faydalı olmayı bilmediğim konularda sorup öğrenmeyi ve bilerek yapılan yanlışlara müdahae etmeyi seviyorum...

-Baştaki iktidarı sevmeyebilirsin,ki benimde sevdiğim söylenemez,
-icraatlarını...

elbisss

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Yanlışların var ülkenin Siyasal islama doğru gittiği bir süreç yok aksine insanlara daha fazla özgürlük sunabilmek adına bütün gayret ve çabalarını oldukça gösteriyorlar Eskiden bahsedersen TR nin ekonomi çarkları bu kadar kolar değildir borcu ödeyecek güç neredeyse hiç yoktu borcu yani en ufak kalem olan kamu borçlarını borç alarak...

Dark1234

Yeni üye
Kayıtlı Üye
-faiz haram deyip bankacılık...