Ölümden Sonra Bizi Ne Bekliyor ?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefi Tartışmalar kategorisinde Adem tarafından oluşturulan Ölümden Sonra Bizi Ne Bekliyor ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,149 kez görüntülenmiş, 89 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefi Tartışmalar
Konu Başlığı Ölümden Sonra Bizi Ne Bekliyor ?
Konbuyu başlatan Adem
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan TENTEN
M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Çinli bilim insanları, tamamen yeni bir insan türüne ait olabileceği belirtilen ve en az 146 bin yıl öncesine ait bir kafatasıyla ilgili bilgileri paylaştı.

taş devri.jpg

Sağ taraftaki kafatası başka bir insan türüne ait.
İbrahim dinleri ise sadece 3 bin yıldır var.

Kafatasından görüldüğü gibi yapısı tamamen farklı, yüzbinlerce yıllık olduğu söyleniyor. Acaba bu insan türüne de din gelmişmidir? Merak ediyorum :)

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Çinli bilim insanları, tamamen yeni bir insan türüne ait olabileceği belirtilen ve en az 146 bin yıl öncesine ait bir kafatasıyla ilgili bilgileri paylaştı.

Ekli dosyayı görüntüle 492

Sağ taraftaki kafatası başka bir insan türüne ait.
İbrahim dinleri ise sadece 3 bin yıldır var.

Kafatasından görüldüğü gibi yapısı tamamen farklı, yüzbinlerce yıllık olduğu söyleniyor. Acaba bu insan türüne de din gelmişmidir? Merak ediyorum :)
Muhiddin-i Arabi kabe'yi ziyaretinde keşifte bir insan görüyor ve şaşırıyor, adama sorunca adam ben ademden falanla zaman kadar önce yaşadım diyor, okuduğum yeri tam hatırlamıyorum ama buna benzer birşey yazıyordu, kendisinin eserlerini okumak istemiyorsan bu bilgiyi direk olarak aşağıdaki eserde bulabilirsin, fotosunu çektim:
20211111_010421.jpg

Ayrıca Mehmet Okuyan gibi başka günümüz çağdaş alimlerinin adem peygamber hakkında başka tespitleri de var, youtubeye yazarsan çıkar.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Muhiddin-i Arabi kabe'yi ziyaretinde keşifte bir insan görüyor ve şaşırıyor, adama sorunca adam ben ademden falanla zaman kadar önce yaşadım diyor,
Bazı şeyhlerinde azraili kovduğu söyleniyor. Her söylenene inanmamak gerekir diye düşünüyorum. Hem dini hem bilimsel açıdan bakarsak...

Hadi başka çağlarda yaşamış insanları açıkladın, dinozorları nasıl açıklayacaksın?

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Bazı şeyhlerinde azraili kovduğu söyleniyor. Her söylenene inanmamak gerekir diye düşünüyorum. Hem dini hem bilimsel açıdan bakarsak...

Hadi başka çağlarda yaşamış insanları açıkladın, dinozorları nasıl açıklayacaksın?
Dinozorlar ile ilgili dine nasıl bir eleştiri getiriliyor?

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.

İlmi ve yaşantısı ile toplumda meşhur olmuş İslam büyüklerinin eserlerini de dikkate alırız ve izahlarını Hadisler ve Kuran terazisinde değerlendirip istifade ederiz amel etmeksek de.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
Dinozorlar ile ilgili dine nasıl bir eleştiri getiriliyor?
Dinozorlar yüz milyonlarca yıl Dünya hayatına egemen kalmışlar.
Sadece iki milyon yıl boyunca 2,5 milyar civarı T-rex yaşamış.
Peygamberlerin cinsel hayatlarından bahseden kutsal kitaplar neden bu canlılardan hiç bahsetmemiş anlamak(!) güç.

Dinozorlar, 243-233 milyon yıl önce ortaya çıktılar ve 66 milyon yıl önce kuşlar haricindeki tüm türlerin nesli tükendi. Dinozorlar sıcakkanlı ve soğukkanlı arası özellikler gösteren mezoterm canlılardır.

M

Mantıksız2022

Ziyaretçi
İlmi ve yaşantısı ile toplumda meşhur olmuş İslam büyüklerinin eserlerini de dikkate alırız ve izahlarını Hadisler ve Kuran terazisinde değerlendirip istifade ederiz amel etmeksek de.
Din büyüğü denilen kişilerin çoğu bipolar, şizofreni gibi rahatsızlıkları olan kişiler. Bu durumun bütün dinler için böyle olduğunu düşünüyorum. Budizm gibi uzakdoğu dinlerini de buna dahil edebiliriz.

Önemli insanlar ölümlerinden sonra efsaneleştirilirler. Hristiyan din adamları, havariler yada Musa'dan sonra ortaya çıkan Yahudi peygamberleri çok iyi örnekler olarak gösterilebilir.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Din büyüğü denilen kişilerin çoğu bipolar, şizofreni gibi rahatsızlıkları olan kişiler. Bu durumun bütün dinler için böyle olduğunu düşünüyorum. Budizm gibi uzakdoğu dinlerini de buna dahil edebiliriz.

Önemli insanlar ölümlerinden sonra efsaneleştirilirler. Hristiyan din adamları, havariler yada Musa'dan sonra ortaya çıkan Yahudi peygamberleri çok iyi örnekler olarak gösterilebilir.
Ama sen din adamları denilen kişiler şizofreni dersen ben seninle ne konuşabilirim ki:D

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Dinozorlar yüz milyonlarca yıl Dünya hayatına egemen kalmışlar.
Sadece iki milyon yıl boyunca 2,5 milyar civarı T-rex yaşamış.
Peygamberlerin cinsel hayatlarından bahseden kutsal kitaplar neden bu canlılardan hiç bahsetmemiş anlamak(!) güç.
Dinlerin dinozorlardan bahsetmemesi dinsel bilginin yanlış olduğu noktasında beni ve birçoklarını düşündürmüyor, bunu böyle söyleyim.
O ayetlere baktım, peygamberlerin cinsel hayatı gibi gelmedi bana, normal ailesi ile ilişkisinden bahsediyor, konu ile ilgili aşağıdaki cevap beni tatmin etti:

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç