Aşıklara tavsiyeler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Aşıklara tavsiyeler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,984 kez görüntülenmiş, 185 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Aşıklara tavsiyeler
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan donkişot

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kadınları anlamak gerçekten imkansızmış, haklıymışın freuddd:) kadınlar nasıl dürtülerle hareket ediyorlar kimse çözemez:) emin olmaya en yakın olduğum tek şey güçten hoşlandıkları. her biri bunu değişik biçimlerde gösteriyor.

yok arkadaşlar. kadın arkadaşlarımız kusura bakmasın ama son zamanlarda kadınlarla ilgili yoğun biçimde kafa yordum ve onlara karşı saygım azaldı. bunların karşısındaki erkeği seveni de sevmeyeni de tehlikeli..

Her insan adalet hissiyle doğar derler..evet öyle. ve inanın bu satırları -olabildiğince-duygularımla değil adalet hissimle yazdım..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Aşığım seviyorum falan diyerek büyük laflar etmişim..aşığım demek bu kadar kolay olmamalıymış..

kestanmis

Üye
Yeni Üye
Hala aşık olmadıysa eğer psikoloji üzerine, insan tabiatı üzerine bir şeyler okusun. Aşık olduysa eğer geçmiş olsun...

Dedi Belebele

Felsefe.net
Yeni Üye
Ey Aşık
Bırak şimdi "Seni Seviyom.." teranesini
"Beni Seviyom.." de
Başlangıçta bari dürüst ol

Yürü...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ey Aşık
Bırak şimdi "Seni Seviyom.." teranesini
"Beni Seviyom.." de
Başlangıçta bari dürüst ol

Yürü...

Aşk hakkında akılsal bir yorum bu. ve geçersiz .çünkü ama aşk caddesi akla-mantığa kapalı :)

Dedi Belebele

Felsefe.net
Yeni Üye
Bencilizce bilenler içün idi
Yani aşk içinde aş düşünenler
Benciğini aşamayanlar
Dadanıp da adanamayanlar
Alıcı kuşlar..
Yağmayıp yağmalayanlar..
Yalamacılar..
Üüü daha bir sürüü..
Neyse..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Tutuşur da kalbin uçuşur ya kuşlar gibi
Kalbini ver ruhunu ömrünü boşuna dökülen bu gözyaşın
Tutuşur da kalbin uçuşur ya kuşlar gibi
Sevdiği kadar sevilmez insan ağlama unut dibine kadar..

Toygar Işıklı.. unut adlı şarkıdan..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Artık sana kavuşmak istemiyorum..böylesi daha güzel...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Marifet bize yar olmayan sevgiliyi kalbimizin içinde öldürmek !!! işte en haklı,en masum,en kudretli en muhteşem cinayet . Peyami Safa

Bunu başarıp aşkınızı bitirseniz bile bu kez başka duygular devreye giriyor. Gerçek bitiş ve gerçek zafer umursamazlık /umrunda olmama veya kayıtsızlık durumudur..ancak bu mümkün olmuyor.. artık onu istemeseniz bile bir şekilde iletişim halinde iseniz, az buçukta olsa psikopata bağlıyorsunuz :(

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ebediyen vazgeçen kendine yeter. kierkegaard. bunu aşka uygularsak bu resmen kendini kandırma beaaa:) aşkta olmuyor be soren abi :( ben bu aşkın ız -dı -ra bınıııı ............ :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Hala sana şarkılar yazan
Kalemim elime küser inşallah
Bu şehri yaşanmaz kıldın ya bana
Uykuna huzur vermesin Allah

Adın geçmesin dost meclisinde
Sayılmasın ibadetin hak secdesinde
Canı gönülden ettiğin duaları
Duymasın Rabbim kandil gecesinde

Kıraç-beddua şarkı sözleri.

**

Allah adalet duygusu yoldan çıkanlardan eylemesin beni. amin.

Hatanın çoğu bende ama sende günahsız değilsin elbet ey maşuka. bana ne yaptığının farkında bile değilsin tabiki. Kıracın bedduasını göndermiyorum sana bu adil değil ama bunu hak edenlerde var eminim ki..

Bir de insanlar birbirine kolayca ''Allah belanı versin'' derler ya. sanki çok hafif birşeymiş gibi. bu ne kadar ağır bir söz/beddua farkında değil çoğu..

Zalim,gafil,nankör..bunlar kutsal kitapta yaratıcının insan tanımlamalarından bir kaçı..üzerine düşünmek gerekir..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Aşk; o size kıysada hala ahmakça ona kıyamamaktır... dışardan yapmak kolay kastım içerden bunu yapabilmek.. aşkın tek panzehiri gerçekten de nefretmiş... insanı akıllı yapan tek şey nefrettir.(camus) sözünü bir kezde aşk açısından anladım şimdilerde..

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
sevgi nefrete dönüştüğünde insan kendinden kaçar; bu, kendini bulmak için bir kaçıştır ve fakat nefret sevginin yerini dolduramaz; gün gelir nefretin gereksizliğini anlar insan...

ls2

Kahin
Onursal Üye
sevgi nefrete dönüştüğünde insan kendinden kaçar; bu, kendini bulmak için bir kaçıştır ve fakat nefret sevginin yerini dolduramaz; gün gelir nefretin gereksizliğini anlar insan...

evet kendimden(duygularımdan) kaçmaya çalışıyorum.. tek istediğim kaçmak/kurtulmak başka planım yok gibi:) nefretle bu kaçışı yaptıktan(kurtulduktan) sonra gereksiz olduğunu düşüneceğim belki ama şu an tek panzehir bu görünüyor. nefretle kendimi kandırmaya çalıştığımıda görüyorum..ama resmen çaresizim :(

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
kaçtığın kişi kendinsin ve sonuçta ona döneceksin; geriye bakmadan ilerle, her yara mutlak surette kabuk bağlıyor ve bir çıkış kesinlikle var...sabır, kararlılık ve direnç...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Ebediyen vazgeç.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
aklıma ne geldi şimdi,
gele gele bu geldi;

[video=youtube;CPxJVKin7Bs]http://www.youtube.com/watch?v=CPxJVKin7Bs[/video]

bu da devamı

[video=youtube;QeugB0tSuFk]http://www.youtube.com/watch?v=QeugB0tSuFk[/video]

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Aklıma ne geldi şimdi?
Bi Rasyonalistin sonu başlığına, orada karaladıklarıma, ne anlatmaya çalıştığıma baktım; denk geldim bi an;

ASlında bi mektup yazın demeye getirmişim size, belki de hiç verilmeyecek bi mektup, Kendine ve aslında karşı tarafa da duygularını ve düşüncelerini itiraf eden bi mektup, Bunun sizi rahatlatacağını ve özgürleştireceğini düşünmüşüm; Çünkü hayatımda benzer duygu ve karmaşaları taşıdığım bi dönemde baktım/düşündüm ki ben böyle yapmışım, bunu yapmışım, Bir mail taslağına diyaloglar ya da monologlar karalamışım, Değişik zamanlarda üstünden geçip/okuyup eklemeler düzenlemeler yapıp kendimi/duygularımı görüp şaşırmışım, bunları hatırladım;

bunun dışında bugün bi yerde "jean paul sartre ve simone de beauvoir ilişkisi" üzeirne bi mektup ve yazı gördüm ve biraz araştırdım internette;
google ın bu bi iki sayfasını inceledim; https://www.google.com.tr/search?q=...r&sa=X&ei=TAGoU5aGF4WK4gTx9oCoCQ&ved=0CA0QpwU

Yine düşündüm ki aşıklara tavsiyelerse bu başlık, paylaşmak iyidir, Konuşacak biri iyidir, Mektup yazmak iyidir; Boşluğa postalanacak olsa da bir mektup; ya da boşlukla olsada konuşmak-iç dökmek-itiraf etmek;

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar