Aşıklara tavsiyeler

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ls2 tarafından oluşturulan Aşıklara tavsiyeler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,661 kez görüntülenmiş, 185 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Aşıklara tavsiyeler
Konbuyu başlatan ls2
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan donkişot

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
Öyle zorlu bir yola girmişsin ki Allah yardımcın olsun:) Aşıksın ama karşındaki kişinin duyguları net değil bu durumda kaybetmeye mahkumsun... Sen onun da sana aşık olacağı günü beklerken tükenip gideceksin, büyük sözü dinle gel yol yakınken geri dön:)

hatalı bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum... aşk zaten, karşımızda duran sarp kayaların üstünde kurulu (ele geçmez) bir kaleyi fethetme çağrısıdır... kalenin kapılarının daha baştan açık olması, o kazanma sürecinin coşkun duygularını (o korkuları, o heyecanları, o utanmaları, o kaygıları...vs.) yaşayarak, zaten olduğumuzdan biraz daha tamamlanmış olarak kendimizi varlamamıza / üretmemize olanak veremez... dolayısıyla, kendimizi kazanma süreci açısından, kalenin kapılarının kapalı olmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum... geri dönme donkişot...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Benden don kişot olmazmış, ben bir korkağım galiba..şöyle anlamlı kanlı bir savaş olsa kaçmazdım ama kazanabileceğim çok anlamlı bir savaşa girmeye tam bir cesaretim bulamıyorum içimde..aklım gidip geliyor..içime göçtüm ben..cesareti karşımdakinden almayı bekliyorum..bu yanlış..bu korkaklık. cesareti ondan aldıktan sonra (kendini sağlama aldıktan sonra) benim kendimi cesur saymam ,tam bir sahte kahramanlık..

Kierkegaardın böyle bir benzetmesi vardı sanırım..

herkesin isteyeceği bir mücevher donmuş gölün ortasında duruyor..ancak yaklaştıkça buz giderek inceliyor görünüyor..kırılma,suya düşme,donma ve ölme tehlikesi var..ama aslında öyle değil..biraz daha ilerlersen anlayacaksın ki mücevher buzun en sağlam yerinde duruyor ..korkaklar buzun inceldiğini görünce cayacaklar ve akılları ile övünecekler..tutkulular ise ilerleyecek...her türlü tehlikeye rağmen...bu mücevhere sadece gerçek tutkulular kavuşabilir..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
hatalı bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum... aşk zaten, karşımızda duran sarp kayaların üstünde kurulu (ele geçmez) bir kaleyi fethetme çağrısıdır... kalenin kapılarının daha baştan açık olması, o kazanma sürecinin coşkun duygularını (o korkuları, o heyecanları, o utanmaları, o kaygıları...vs.) yaşayarak, zaten olduğumuzdan biraz daha tamamlanmış olarak kendimizi varlamamıza / üretmemize olanak veremez... dolayısıyla, kendimizi kazanma süreci açısından, kalenin kapılarının kapalı olmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum... geri dönme donkişot...

"Arkadaş kalalım, arkadaşça görüşelim." ifadesinin olduğu bir yerde mücadele edilecek bir aşk göremediğim için bu yorumu yaptım. Baştan set çekilmiş bir ilişki çok fazla yol alamaz bana göre fakat her zaman için az da olsa bir umut vardır tabi ki...Kendi adıma arkadaş olarak gördüğüm birisine aşık olamam, aşık olma ihtimalim olan birisini de arkadaş olarak göremem. Arkadaşlıklarım değerlidir fakat arkadaşlarıma sonradan aşık olmam söz konusu olamaz en azından benim yaşantımda arkadaşlık, dostluk başka aşık olmak bambaşka...Arkadaşça görüşelim denilen noktada neyin mücadelesi verilerbilir ki? Yıpratıcı ve üzücü bir süreç olacağını düşünüyorum. Duygular karşılıklı olmadığı sürece biraz geri durmakta fayda var bana göre fakat tabi ki bu benim görüşüm, kimseyi etkilemek istemem. Yaşa ve gör [MENTION=4198]donkişot[/MENTION] umarım herşey istediğin yönde ilerler...

ls2

Kahin
Onursal Üye
Nejat İşler demiş ya; ne yakından seveceksin ne uzaktan, sevmek akıl işi değil . evet öyle arkadaşlar. sevmeyin kimseyi. berbat birşey bu.. düşmeyin bu duruma..hiç birşey iyi gelmiyor..hemde hiç birşey.. yine durumla ilgili bir söz var; kalbin aklı olsa atmazdı . çarpmasın kimse için kalbiniz.. değmez.. iyi dinleyin aşk şarkılarında anlatılanları ve üstadları..işte büyük üstadın günümüz dünyasını anlatan sözü; aşık olunacak insan çokta aşık kalınacak insan yok !! cemal süreyya

bir tavsiye daha seveceksenizde illa birini daha çok seven siz olmayın..daha çok seven kaybeder,daha az seven çok sevene eninde sonunda acı çektirir..duygulara kapılmayın hemen, iyi gözlemleyin karşınızdakini..sizi kaybetmekten korkusu olmadığını anladığınız kişiyi yol yakınken derhal terk edin..hemde böyle bir korkusu olmadından en ufak bir şüpheye düştüğünüz anda terkedin..bu şüpheyi hafife alıp emin olmak için veya şüphenin emarelerinin güçlenmesi için beklemeyi bırakın..bunları yazdım ama yapamayacağınızı biliyorum..bu yazdıklarımı anlayacağınız yer yüreğinizin cehenneme döndüğü yerde olacaktır..

bsra

Felsefe.net
Yeni Üye
bence bu konunun başlığı tavsiye değilde aşıklara teselli olmalıydı..
aşık olan tavsiyelere bakmadan.. yukardada dendiği gibi (@donkişot) anlamaz tavsiyeleri.. ve hem herkes bodoslama aşık olur
çok tecrübeli değilim tabi..tam bilmiyorumdurda..Ama sanki bi körlük söz konusu.. aslında bana oldukça psikolojik geliyor bu durumlar..
teselli cümlem klasik olan "zamanla geçiyor" olabilir ancak..ama geçiyor..buda herşey gibi izafidir elbet..

ilk bi ayaklarımız yere bassında sonra uçarız..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
ne yaptın dostum böyle,malum makus talih mi,benim yazıda anlattım ahvali hıyar meselesi gibi olmuş.ama şu tek ve mutlak gerçek ki;unutmak en büyük nimettir,unutacaksın .
Birde acına tuz basmak sanma ama bu halden öğrendiklerinle yoluna yeni mumlar yaktın.aydınlık için.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Zamanla geçen birşey olmuyor [MENTION=4646]bsra[/MENTION], kabulleniyorsun en sonunda. olan sadece bu . unutmak söz konusu değil. mutlaka dönüştürüyor bizi bu durum. batman filminde jokerin uyarlaması gibi; seni öldürmeyen şey tuhaflaştır ! :)

ve evet duygularınızın manyetik alanını hareketlendiren biri çıkarsa karşınıza, az çokta akla yatkınsa ve az birşeyde umut olursa aşık olmak veya aşkın kıyısına gelmek engellenemez bir durumdur.

ancak bu devirde sadece duyguya /aşka yaslanan uçuruma yaslanan gibidir:) düşüş kaçınılmazdır:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
ne yaptın dostum böyle,malum makus talih mi,benim yazıda anlattım ahvali hıyar meselesi gibi olmuş.ama şu tek ve mutlak gerçek ki;unutmak en büyük nimettir,unutacaksın .
Birde acına tuz basmak sanma ama bu halden öğrendiklerinle yoluna yeni mumlar yaktın.aydınlık için.

teşekkürler. ama şu günlerde hiç pozitif değilim. biraz nefrete ihtiyacım var :)

bsra

Felsefe.net
Yeni Üye
dönüştürmesi unutma halidir belki .) [MENTION=4198]donkişot[/MENTION]
hem bu manyetik alan söz konusuysa eğer nasıl oluyorda aşktan kurtulunamıyor.. başka biriylede bu şartlar oluşursa olabilir demek değilmidir bu..?
yaslanmasak iyi olur..yürüyelim biz yeri bi iyice hissedilm bence .)

ls2

Kahin
Onursal Üye
nasıl ki bir dini bitirmenin yolu yeni bir din ise aşkı bitirmenin yoluda elbet yeni bir aşktır:) ancak önceki din bozulmadan yeni bir din olamayacaksa tersi biçimde duygular düzelmeden yeni bir aşkta olamaz :) duyguların düzelmesi için zaman yeterli ama asla eskisi gibi olamaz insan. unutmak diye birşeye inanmıyorum pek :)

meyelan

Filozof
Yeni Üye
korktuğun çekindiğin herşeyin başına tek tek ve acımasızca geliyor olması şu an yıkıcı bir acı veriyor belki,bu acıyla başetmek için ruhun öfke pompalamaya başladı bile hemde her hücrene,patlayana kadar.öfke krizlerin de olacak.sonra sakinleşip kabul edip unutacaksın.hangi etaptasın bilmiyorum.ne kadar güzel dilek sunsam farkta etmeyecek sana.sessizim diye düşün.ama iyileşecek her derd-i aşka düşen.

ls2

Kahin
Onursal Üye
korktuğun çekindiğin herşeyin başına tek tek ve acımasızca geliyor olması şu an yıkıcı bir acı veriyor belki,bu acıyla başetmek için ruhun öfke pompalamaya başladı bile hemde her hücrene,patlayana kadar.öfke krizlerin de olacak.sonra sakinleşip kabul edip unutacaksın.hangi etaptasın bilmiyorum.ne kadar güzel dilek sunsam farkta etmeyecek sana.sessizim diye düşün.ama iyileşecek her derd-i aşka düşen.

nefret/öfke aşamasındayım. ancak bu ikinci olduğu için öncekinden çok çok iyiyim. ikinci kez aynı duruma düştüğüme inanamıyorum. kendime kızıyorum. tutkunun aklı her seferinde ezmesi kaçınılmaz birşey sanırım. bundan sonra ne yapacağımı bilmiyorum. Phi'nin paylaştığı intihar notlarında ki bir söz çok doğru; kalbinin ya kırılması yada kurşuna dönmesi gerekiyor bu dünyada :)

bsra

Felsefe.net
Yeni Üye
[MENTION=4198]donkişot[/MENTION]
tabi ilk başta inanmak gerek.)
zaten hiçbişi eskisi gibi olmuyo ki tamamen sıfırlayarak bişeye başlamak imkansız olsa gerek..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
evet felsefehayattaki intihar notlarını bende gördüm,kalbinin birşeye dönüşemeyecek bir dönüşüme düşmesindense iniş çıkışlar evladır.damdan düştün damdan düştüm,anlıyorum.hayata dair umutlu söz ler dizme işine [MENTION=4646]bsra[/MENTION] arkadaşım daha uygundur .son söz ne zaman dersen güzin abla köşesine yazabilirsin.kendine iyi bakmaya çalış,çok bakıp eksik arama aynada, bulamazsın sende değil çünkü..
:)

bsra

Felsefe.net
Yeni Üye
:eek: umutlu olduğumu burda farkettim.. bardağın dolmamasından şikayet ederdim sanki.)
sizde yok ettiniz ama sanki onu..)
aynaya baktığınızda hep ordasınız kannatimce, baktığınız her yerde hatta.. sizdesiniz siz.. girdaba yenik düşmeyin. içine çekmesin sizi..

ls2

Kahin
Onursal Üye
aşkımın ve ayrılığın acısını hafifletmek için yaptığım tüm savunma mekanizmalarım ve kendimi kandırma çabalarım, bizansın surları gibi sonunda çöktü..bu savaş/direnç ve yıkılan surları tekrar tamir çabalarım bünyemde türlü alerjik reaksiyonlara,huzursuzluğa,hiç bitmeyen bir gerginliğe ne olduğunu bile anlayamadığım tuhaf bir bunaltıya sebep oldu..herkesin aşkı ve ruhu kendine özel elbet ancak ben sonunda pes ettim arkadaşlar. ben ona aşığım . bunu inkar etmenin zarardan başka bir getirisi yok. bunu kabullendim ve inanın eski durumuma göre iyiyim..tavsiye ederim:) bu da geçecek elbet, inkarla ve savunma mekanizmaları ile değilde bu kabul edişle daha kolay geçeceğini umuyorum..

şöyle bir söz vardı; aşk ve acı kardeştir onu düşünmeyi bırak !! evet bırakın..

ahmet kayanın ayrılığın hediyesi şarkısında dediği;

kafamı duvarlara vurmadan tanıyabilmek seni, beyninin içindekileri anlayabilmek... durumunu yapmayın..bırakın anlamaya çalışmayın..boşa hırpalamayın kendinizi zaten anlayamayacaksınız:) ve bunu onada sormayın . doğru söyleme olasılığı 10 üzeri 50 bence :)

Not: 10 üzeri 50 matematikte sıfır ihtimal kabul edilir. ancak istatistikte 10 üzeri 1500 bile olsa sıfır ihtimal yoktur. siz bu konuda istatistiğe değil matematiğe güvenin :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
donkişot gidip isteyelim olmadı kaçırırız :)

ls2

Kahin
Onursal Üye
donkişot gidip isteyelim olmadı kaçırırız :)

:)

kaçırmayı değil ,bana kaçmasını yeğlerim:cool:

ve bizim ki tam süründürmelik maşuka çıktı , kesin bir red ile ölümcül zehiride şırınga etmiyor bünyeme. ard niyetli değil anladım bunu. ama kadınların genetik kodları böyle işte ,bilinçli yapmıyorlar bunu. anlamak zor.. ve birşey daha; kadınlar asla erkekler gibi tutkulu sevemez, aşkı uğruna genelde erkekler ölür,ferhatlar,mecnunlar yazar destanı , şirinler ,leylalar değil :)

sakal

Kahin
Yeni Üye
ne bileyim canım kızın gönlü var zannettim..hem istemem hem yan cebime koy tripleri yapıyorsa fazla naz aşık usandırır..anlaşılan sen usanana kadar bu işkenceyi çekeceksin dostum:) aşk acısı cin biberine benzemez içini yaktıkça zevk alırsın..buda bişey:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç