Teknik Sorunlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde chimera tarafından oluşturulan Teknik Sorunlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 48,155 kez görüntülenmiş, 347 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Teknik Sorunlar
Konbuyu başlatan chimera
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 3937

fides

Kahin
Yeni Üye
sevgili Mustafa,
yordum seni. ancak yeniden baktığımda 13 sayfaya kadar tek tek açıldı ve fakat 14 sayfa açılmadı. 14 sayfaya tıkladığımda orta sayfalara geri döndü.

yalnızca ben bu sorunu yaşıyorsam inan sorun değil. üye olmayıp izleyenler adına iletimde bulunmuştum.

Şimdi ben de denedim bir sorun çıkmıyor 14. sayfada açılıyor. Hem "firefox" olarak denedim hem "google chrome" olarak denedim. Sizde internet sunucunuzu değiştirip tekrar dener misiniz? (Belki alakasız ama bazen absürt durumlar çıkabiliyor)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Diğer Seçenekler: İmzamı (signature) göster
Linkleri otamatikmen URL´e cevir
Automatically retrieve titles from external links

Goruldugu gibi "gulumsemeler gosterilmesin" diye bir şık yok.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye

Goruldugu gibi "gulumsemeler gosterilmesin" diye bir şık yok.

Sorunuzu anlamadim daha acik bir dille yazar misiniz?

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Sorunuzu anlamadim daha acik bir dille yazar misiniz?

Sorun; olan asagidaki seceneklerden

Diğer Seçenekler:

İmzamı (signature) göster
Gülümsemeler gösterilmesin

Koyulastirilmis olan cumlenin, bende olmamasi yani seceneklerin sadece;

olmasi.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Bir hatırlatma da benden (biri ayağa kalkarsa herkes susarmış misali bir bardak da ben su alayım :) )
Felsefe.NET galiba (galiba bile değil) yine sorunlu. Sadece hatırlatayım dedim...

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Bir hatırlatma da benden (biri ayağa kalkarsa herkes susarmış misali bir bardak da ben su alayım :) )
Felsefe.NET galiba (galiba bile değil) yine sorunlu. Sadece hatırlatayım dedim...

Talhacim yeniledim felsefe.org u kusura bakma o kurdugumuz sistemde virus sikayeti geldi sirketten ve silmemizi istediler bende sildim. Simdi yeni sistem kurdum umarim begenirsin

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Talhacim yeniledim felsefe.org u kusura bakma o kurdugumuz sistemde virus sikayeti geldi sirketten ve silmemizi istediler bende sildim. Simdi yeni sistem kurdum umarim begenirsin

Beğendim, hoş olmuş ama micro blog tabanlı olup Felsefe.NET'in sosyal paylaşım sitesiyken şimdi farklı bir site gibi olmuş. Yine de ellerine sağlık... (Galiba bazı yeniliklere alışmam gerek :) )

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Yonetici arkadaslar benim daha once 45 nolu mesajda dile getirdigim soruna bir teknik cozum yok mu?

Zaten yazilarim genelde "agir" ve ciddiyet" izlenimini kalici kiliyor ve ben gulucuk kullanma s1k1nt1s1 cekiyorum. :)

Tek kullanabildigim yukaridaki gulucuk.

P

Pyramos

Ziyaretçi
Moderatör konularında evet biraz dertliyiz. Bir süre sonra yazı yazmayı, foruma uğramayı bırakmaları gibi.
Dr.Can Güngen, kendisine ait siteleri var.Onlarla daha çok uğraşıyor sanırım.
Macavitiy, akademik olarak çok yoğun biri. Branşına yoğunlaşmış olacak.Nete bile giremiyor.
Kartal, bana nette bir süre problem yaşayacağını söylemişti zaten. Öğrenci bir arkadaşımız. Ve öncesinde foruma daha sık gelirdi bu aralar vize zamanı olduğundan gelmemesini normal karşılıyorum.Kendi içimde durumu vizelerden dolayı normal karşılasam da genel bir ilgisiz alakasız bir durumda "olması gereken" olur.
Kalliope, uzun zamandır sağlık problemleriyle uğraşıyor.Hatta bu aralar daha yoğun bir şekilde uğraşıyor.Şiir bölümünde oldukça emeği geçen bir arkadaşımız. Forum olarak belkide biraz nankör davrandık. O da şiirlere resim ekleyerek daha ilgi çekici hale getirmeye çalıştı.Oraya eklenen resimler belki de olması gerekenden çok daha büyüktü kesti, küçülttü, beğenmedi başkasını araştırdı vs. yani emek harcadı.Arada okuduğunuz şiirlerin altına yorum yazmanız; beğenmeniz,eleştirmeniz ya da "teşekkür" butonuna basılması o paylaşımı yapan kişi için motive edici bir şey olabiliyor. Basit gibi ama boşluğa söylemekten iyidir. Zamanla boşluğa paylaşım yapmak insanları forumdan da soğuttu. Ama e-dergi bölümüne onun sesinden bir şiir eklemeyi düşünüyorum.

Sayın Fides ; motivasyon konusunda benimde gözlemlediğim (tahminim) üyeler teşekkür konusunda biraz cimri gibi:) teşekküre alternatif bir kaç buton daha açılamaz mı? o okunun okunduğuna/ görüldüğüne dair?

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Konuyu okuyan üyeler, konunun en altında gözükmekte. Bir de fazla eklenti siteyi yavaşlatır. Sadelik güzel kılıyor bazen:)

Sayın Fides ; motivasyon konusunda benimde gözlemlediğim (tahminim) üyeler teşekkür konusunda biraz cimri gibi:) teşekküre alternatif bir kaç buton daha açılamaz mı? o okunun okunduğuna/ görüldüğüne dair?

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Benim de algilayamadigim "... mesajina ....kere tesekkur edilmistir" cumlesi.

Sonucta mesaj sayisi kisinin "mesajlar" karsisinda yazilan kadar degil mi? O zaman "...mesajina" kismindaki .... mesajlarsayisi kadar degilse, .... neye gore belirleniyor?

Ya da, tesekkur edilen mesaj sayisi ile ... mesajina'daki sayi arasinda, nasil bir bag vardir?

fides

Kahin
Yeni Üye
Benim de algilayamadigim "... mesajina ....kere tesekkur edilmistir" cumlesi.

Sonucta mesaj sayisi kisinin "mesajlar" karsisinda yazilan kadar degil mi? O zaman "...mesajina" kismindaki .... mesajlarsayisi kadar degilse, .... neye gore belirleniyor?

Ya da, tesekkur edilen mesaj sayisi ile ... mesajina'daki sayi arasinda, nasil bir bag vardir?

sanırım şöyle demek istediniz "57 mesajına 55 kere teşekkür edilmiştir." saçma değil mi?
Evet saçma ters olmuş o. onun aslı:
Toplam şu an için 1.165 mesajınız var. buna teşekkür edilen 55 mesajınızdır.55 mesajınıza da 57 teşekkür edilmiştir. Bunun matematiksel dökümü 54 mesajınız hepsinde sadece 1 tane teşekkür var. kalan 1 mesajınız 3 teşekkür almıştır.54 teşekkür(54 mesaj)+3teşekkür(1 mesaj)=57
Evet bu durum herkeste var. Sistem olarak hata var.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Bu teşekkür işine ilk günden beri karşıyım Fides:) mantık hatasını buşmaya çalışacağım. Bulursam düzeltiriz.

sanırım şöyle demek istediniz "57 mesajına 55 kere teşekkür edilmiştir." saçma değil mi?
Evet saçma ters olmuş o. onun aslı:
Toplam şu an için 1.165 mesajınız var. buna teşekkür edilen 55 mesajınızdır.55 mesajınıza da 57 teşekkür edilmiştir. Bunun matematiksel dökümü 54 mesajınız hepsinde sadece 1 tane teşekkür var. kalan 1 mesajınız 3 teşekkür almıştır.54 teşekkür(54 mesaj)+3teşekkür(1 mesaj)=57
Evet bu durum herkeste var. Sistem olarak hata var.

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Bu teşekkür işine ilk günden beri karşıyım Fides:) mantık hatasını buşmaya çalışacağım. Bulursam düzeltiriz.

Buradaki mantik hatasi cumle ve siralanistan kaynaklanmaktadir. Mesela sende, "40 mesajina 51 kere tesekkur edilmistir." yazmasi gerekir. Yani tesekkur sayisi ya mesaj sayisina esit, ya da fazla olabilir. Ama, az olamaz. Fazla olmasi bir mesajin birden fazla tesekkur almasi ile ilgilidir. Mesela 40 mesaja en az 40 kere tesekkur edilir. Obur turlu, yani su an olanin kalmasi halinde de, yine senden ornekle "1222 mesajina 40 kere tesekkur edilmistir" demek gerekir.

Yalniz buradaki mantik hatasi ise, " tesekkur sayisinin mesaj sayisini vermemis olmasidir. O zaman bu temeldeki aciklama "1222 mesajindan 40 tanesine (ya da bir mesaja birden fazla tesekkur acisindan daha azi), 40 kere tesekkur edilmistir." olur.

Kisaca mesaj sayisi tesekkurden fazla olamaz ve mesaj sayisi ya tesekkure esit, ya da daha az olur. Mantigi bu.

fides

Kahin
Yeni Üye
Bence güzel motive edici.Birilerinin bir şeyleri beğendiğini görmek gayet motive edici.Tabi ben de daha çok görüş bildirilmesinden yanayım ama bi türlü bunu tutturamadık. Teşekkürler butonu olmasa sadece "teşekkürler" diye "yazmak olsun diye yazan" bir sürü kişi olacak.En azından birileri "laf olsun diye teşekkürler" yazınca diyebiliyorum : "Orada teşekkür butonu var bunun için içeriksiz ileti yazmana gerek yok."
Tamam oylamaya sunalım; Senin gibi düşünenler senin mesajının altına "teşekkürler" butonuna bassın.Benim gibi düşünenler de benim mesajımın altına "teşekkürler" butonuna bassın. :) Zorla teşekkür ettireceğim milleti:)
Hem ben bir şeyler bakınca sağda solda altında bir sürü "beğen/teşekkür" ya da "oy" almış mesaja ve konuya yöneliyorum merak ediyorum ben ne kaçırmışım gibilerinden okumaya başlıyorum. Genelde okumaya değer bir şeyler de buluyorum.
Youtube'da ne güzel(bazen) adamlar yorum yazıyorlar: " beğenenler parmak kaldırsın" diyorlar bir sürü oy.Bakıyorum yoruma bazen öyle güzel yorum oluyor ki o gün gülebildiğim ender şey olabiliyor .Ya da bir konu hakkında bilgi edinmiş oluyorum.
O yüzden böyle yazıları daha dikkat çekici hale getirmek lazım "teşekkür" butonuyla bence tabi:)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Ben, her ikinizinde tesekkurunu tiklayarak "arabuluculuk" yaptim. :)

matrix

Felsefe.net
Yeni Üye
yazdığımız yazılarda tekrar değişiklik hakkımız yokmu.. Bunu nasıl yapabiliriz..

fides

Kahin
Yeni Üye
Matrix, yanılmıyorsam ilk 15(?) dakika içinde değişiklik yapabilirsin.Sonra böyle bir hakkın yok.İyi niyetimizi kötü niyete dönüştüren kişilerin sayesinde böyle oldu.Yazılarını/hatalarını düzeltmektense silme yoluna gittiler.Bu da taktir edersin ki anlam kaosuna sürükledi.
Yani değiştirmek/düzenlemek gibi bir şeylerin gerektiğini farkedersen/düşünürsen admin veya o konudaki moderatör arkadaşa gerekli düzeltmeyi yazıp özel mesaj atmanı öneririm.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç