Teknik Sorunlar

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Felsefe.Net Arşiv kategorisinde chimera tarafından oluşturulan Teknik Sorunlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 48,556 kez görüntülenmiş, 347 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Felsefe.Net Arşiv
Konu Başlığı Teknik Sorunlar
Konbuyu başlatan chimera
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Üye silindi 3937

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Forumumuz gün geçtikçe gelişiyor ve güzelleşiyor ama sanki aynı zamanda da yavaşlıyor. Mobil olarak bağlanmakta azcık zorluk çekiyorum ama onu da geçtim, bilgisayardan bile girerken bir yavaşlık söz konusu. Bir aralar gayet güzel hızlanmıştı ama sanırsam son zamandaki aşırı yenilikler siteyi yavaşlatıyor. Yenilikler de kalsın ama site hızlı da olsun :)

E

evrensel-insan

Ziyaretçi
Evet, ayni sorunu ben de yasiyorum. Bazan site dahilinde bir yere sayfa degisimi icin tiklandiginda sayfanin degisimi dakikalar aliyor.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Evet sitemizde yavaslama var bunun sebebi makinamizi Amerika'ya tasimamizdan kaynaklanmaktadir. Turkiye'de iken hizliydi evet fakat pahaliydi. Ayrica suan kullandigimiz sistem vbulletinin en son versiyonu. Facebook paylasimi blog vs bunlarin birbirine entegreli olmasi sebebiyetiyle ayrica kurmus oldugumuz forum statistigi ve chat alani ve buna benzer eklentiler forumumuzun yavaslamasina sebep oluyor. Yapabilecek bir durumumuz yok maalesef.

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Sitedeki yavaşlama hostumuzun değişmesinden kaynaklanma.. Netinternet hosting'ten hostgator'e geçtik. Sebebi de tamamen maddi.. aylık 142 TL VPS ödüyorduk, google reklamları kalkınca herhangi bir geliri kalmadı sitenin.. Dolayısıyla 6 ayda 150 dolar odemek varken ayda 140 TL ödemek ağır oluyordu. Dolayısıyla ne kadar ekmek o kadar köfte misali:) iyi host iyi para...

P

Pyramos

Ziyaretçi
Sitedeki yavaşlama hostumuzun değişmesinden kaynaklanma.. Netinternet hosting'ten hostgator'e geçtik. Sebebi de tamamen maddi.. aylık 142 TL VPS ödüyorduk, google reklamları kalkınca herhangi bir geliri kalmadı sitenin.. Dolayısıyla 6 ayda 150 dolar odemek varken ayda 140 TL ödemek ağır oluyordu. Dolayısıyla ne kadar ekmek o kadar köfte misali:) iyi host iyi para...

fazlaca şikayetçi olandan üyelik aidatı isteyin, birden hızlı görünecektir gözüne site,hatta en hızlı:)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Database tablolarini optimiza ettim. Forum eklentilerinden bir kacini deakif ettim. Hizi eskisine nazaran duzelmis olmasi gerekiyor.

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Forum içindeki avatar resmimizin altında çeşitli bilgiler yazıyor. Bunlardan birisi de "Üyelik tarihi" kısmı ama o kısımda sadece üye olduğumuz gün ve ay yazıyor, yıl yazmıyor. Teknik bir sorun olduğunu düşünüyorum, bilgilerinize sunarım :)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
en az 4-5 defa göndermek istediğim uzun mesajları kaybettim... ama bugün sn. faşist'in vergi sorunuyla ilgili başlığına göndermek istediğim , sadece 4 satırlık bir mesajı da kaybettim... sanırım bir çözüm gerekli...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Oradaki sorun konunun kısıtlı olması ile alakalıydı. Mesajınız kaybolmadı aktifleştirdim. Kısıtı da açtım. Geçiş sırasında yanlışlıkla kapalı kalmış olabilir..

Talha senin yazdığına da bakamadım daha. İlgileneceğiz.

Sorunları özel mesaj yerine buraya yazarsanız, adminlerden hangisi önce görürse çözmeye çalışır.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
bazı eski mesajlar nedense okunamaz hale gelmiş durumda...örn.faust'un 'diyalektik felsefe yöntemi' başlığındaki dördüncü mesajı gibi... teknik olarak, basit şekilde düzeltilebiliyor olsa çok iyi olurdu... slmlar...

fides

Kahin
Yeni Üye
Ben biliyorum konuları anladım sizi. Daha önce görmüştüm değişik yazı karakterleri vardı ama neden olduğunu anlayamamıştım.Eskiden öyle değildi.Sonra bakarım derken de unutmuşum:)
Bu konuyu şu an resimli şekilde anlatmaya çalışıyordum daha bitmedi ama belki gerek kalmaz. Eğer anlamazsanız lütfen söyleyin resimli anlatacağım size. Konularda/mesajlarda bir tuhaflık görüyorsanız o gördüğünüz mesajın sağ altına dikkat ediniz.Beyaz renkte "Blog this post" yazısını görüyor musunuz? Onun yanında bazı butonlar olacak ünlem işaretli bir buton ve "mesajı şikayet et" diyor. Onu tıklayıp incelememizi isterseniz biz direk o konuya yönelmiş olacağız ve daha hızlı müdahale edeceğiz.

Mavimor, sağ alt taraftaki butonların rengi belli değil fark edilmiyor. Göze çarpan bir hale getirilmesi mümkün müdür?

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
mesajı yetkiliye bildir anlamında, bir üçgen içinde ünlem işareti var... onu tıklayıp sanırım size ulaştırdım...ilginize teşekkürler...

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Düzenle Hızlı Cevap Cevapla Alıntı

ise kastettiğin bence gayet anlaşılır:)

Ben biliyorum konuları anladım sizi. Daha önce görmüştüm değişik yazı karakterleri vardı ama neden olduğunu anlayamamıştım.Eskiden öyle değildi.Sonra bakarım derken de unutmuşum:)
Bu konuyu şu an resimli şekilde anlatmaya çalışıyordum daha bitmedi ama belki gerek kalmaz. Eğer anlamazsanız lütfen söyleyin resimli anlatacağım size. Konularda/mesajlarda bir tuhaflık görüyorsanız o gördüğünüz mesajın sağ altına dikkat ediniz.Beyaz renkte "Blog this post" yazısını görüyor musunuz? Onun yanında bazı butonlar olacak ünlem işaretli bir buton ve "mesajı şikayet et" diyor. Onu tıklayıp incelememizi isterseniz biz direk o konuya yönelmiş olacağız ve daha hızlı müdahale edeceğiz.

Mavimor, sağ alt taraftaki butonların rengi belli değil fark edilmiyor. Göze çarpan bir hale getirilmesi mümkün müdür?

Feylesof TeCe

Filozof
Yeni Üye
Profil ve Avatar resimlerinde sıkıntı var. Uzun bir aradan sonra resimleri değiştireyim dedim. Yüklenen avatar resmi nokta kadar küçültülüyor. Profil resmi de hemen kişinin rütbesinin yanında duruyor. Yani örnek vermek gerekirse...

535527_10150777181407487_729482486_9663833_808935597_n.jpg

540590_10150777181597487_729482486_9663834_1494693641_n.jpg

Painti de çok kötü kullanıyorum be :)
Neyse yardımcı olabilecek var mı?

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Talha, bir sorun yok gibi durmakta. Ben profil resmini silip yeniden yukledim bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Senden ricam benim profil resmimi sag tıklayıp farklı kaydedip, bilgisayarından profil resmi yapar mısın? Eğer aynı sorun bu foto da çıkarsa o zaman baska çözüm bakarız. Sanıyorum resim boyutları ile alakalı bir sorundur sende ki.

E32

Felsefe.net
Yeni Üye
"Son gönderiler" kısmı sadece bende mi maviş maviş duruyor acaba?
4xq1k.png

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç