Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 197,364 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

kahin

Kahin
Yeni Üye
Kahin kardeşim

Ne amaçla burdasınız derken bu gayrıihtiyari iyiniyetle sorulmuş bir soru idi. Bu soruyu hala soruyoruz. Arayışınız ve güdünüz nedir? Bize ve bana benzer sorular yöneltildiğinde samimiyetle yanıtlandı ki bana tarafınızdan öncelikle böylr sorular yöneltilmiş idi

Beni anlayanların dünyası
Şimdi 'felsefe' kavramı biliyoruz ki bu sitenin başlığı ve bu kavram dünyadaki en ağır kavramlardan biridir. İnsanlar kişisel gelişiminin ilerleyen aşamasında artık bu kavrama ihtiyaç duyar.
Yani öncelikle sanıyorum ki ben doğru yerdeyim

Sonraki cümlenizi alaycı ve içerik olarak yakıştıramadım
Beni yorumlamak zorunda değilsiniz ki mesele ben değilim. Örneğin matematikten ve fizikten konuşursak içerik hakkında konuşuruz
Yine dediğim gibi sonraki cümlenizde alaycı bir içerik
Ve niye konu böyle bir düzleme çekiliyor
Foruma asılan bir içeriği birileri afaki buluyor diye açıktan dalga geçme hakının kurumsallaşmasına dair bir dejavu yaşatılıyoruz. Bunu anlattık sadece.
Beni anlamak gibi bir sorun yok ortada.
Bu tip bir forum alanı içerik ve konu üzerine tartışma da yürütebilir sanıyorum

anlıyorum, sizin iç! dünyanız bu inanın saygı duyuyorum,dikkat! ettinizmi? ben
diğer forumdaki üyeler gibi sizinle dalga geçmedim, hafif espiri tabanlı cümleler
kurdum,neden? biliyormusunuz? iç dünyanız oldukça gerçekçi duruyor,ama bu size
ait bir dünya bu dünyaya karışmaya siz karşı kırıcı olmaya hakkım yok,yalnız
ben sizin dünyanıza ait değilim.benden daha fazlasını beklemeyin lütfen,size ciddi
anlamda saygı duyuyorum, bilgi birikiminize ve dahada önemlisi çok iyi birisiniz.
oldukça zeki ve IQ seviyeniz çok yüksek, size karşı kırıcı olduysam özür dilerim.
yılların vermiş olduğu emeğinize saygı duymak zorundayım. ben alaycı değilim
sadece espiriyi bazen fazla kaçırıyorum, inanın kötü bir niyetim yok, sadece
karakterim gereği şakacı biriyimdir, tıpkı eşek herif gibi,tabiki doğru yerdesiniz.
ve iyiki varsınız, merak etmeyin bundan sonra size karşı espiri yapmıyacağım
bundan sonra sizi anlamaya çalışıcam,anlayabilirsem ,yorum yapıcam.
çünkü siz bu konuda uzmansınız.ayrıca haklı olduğunuz bir nokta var,
belirsizlik ilkesine göre, önerdiğiniz tüm kavramların yani tolojık olarak
önermeleriniz gerçekten reelizm kokuyor en azından pragmatık birisiniz
yaptığınız teorilerin pragmatık olarak birşeyler sunduğunu düşünüyorum, sadece
sonuç bağlamında farklı düşünüyoruz
.
lütfen şimdi söylüyeceklerimi yanlış algılamayınız, binlerce yıldır, felsefenın çekirdeğinde yetişmiş aristo! platon ve arıstoteles socrates gibi filozoflar bence insanlığa bilgiden çok
bilgi kirlilği aşılayan zihinler olmuştur(kişisel olarak çok iyi insanlar fakat sonuç baglamında yetersizler) fakat! nikola tesla ve eistein ,Nietzsche,karl max, gibi proflar özellikle
bilim fesefesine çok şey kazandırmış, onların sayesınde bilim felsefeside gerçek değerini
bulmuştur.
dipnot! yanlış anlaşılmasın, atheist olmalarına rağmen tanrı bilimi ile ilgili teoriler üreten
nikola tesla ve eistein ,Nietzsche,karl max gibi teologlar!! bana göre gerçeğe biraz daha yaklaşmıştır.

filozofların tamamı bana göre, zamanının en iyi bilim insanlarıydı, bundan şüphem yok
fakat söz konusu teolojı olunca sonuç bağlamında hipotez! üretmekte imkansız hale geliyor.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
anlıyorum, sizin iç! dünyanız bu inanın saygı duyuyorum,dikkat! ettinizmi? ben
diğer forumdaki üyeler gibi sizinle dalga geçmedim, hafif espiri tabanlı cümleler
kurdum,neden? biliyormusunuz? iç dünyanız oldukça gerçekçi duruyor,ama bu size
ait bir dünya bu dünyaya karışmaya siz karşı kırıcı olmaya hakkım yok,yalnız
ben sizin dünyanıza ait değilim.benden daha fazlasını beklemeyin lütfen,size ciddi
anlamda saygı duyuyorum, bilgi birikiminize ve dahada önemlisi çok iyi birisiniz.
oldukça zeki ve IQ seviyeniz çok yüksek, size karşı kırıcı olduysam özür dilerim.
yılların vermiş olduğu emeğinize saygı duymak zorundayım. ben alaycı değilim
sadece espiriyi bazen fazla kaçırıyorum, inanın kötü bir niyetim yok, sadece
karakterim gereği şakacı biriyimdir, tıpkı eşek herif gibi,tabiki doğru yerdesiniz.
ve iyiki varsınız, merak etmeyin bundan sonra size karşı espiri yapmıyacağım
bundan sonra sizi anlamaya çalışıcam,anlayabilirsem ,yorum yapıcam.
çünkü siz bu konuda uzmansınız.ayrıca haklı olduğunuz bir nokta var,
belirsizlik ilkesine göre, önerdiğiniz tüm kavramların yani tolojık olarak
önermeleriniz gerçekten reelizm kokuyor en azından pragmatık birisiniz
yaptığınız teorilerin pragmatık olarak birşeyler sunduğunu düşünüyorum, sadece
sonuç bağlamında farklı düşünüyoruz
.
lütfen şimdi söylüyeceklerimi yanlış algılamayınız, binlerce yıldır, felsefenın çekirdeğinde yetişmiş aristo! platon ve arıstoteles socrates gibi filozoflar bence insanlığa bilgiden çok
bilgi kirlilği aşılayan zihinler olmuştur(kişisel olarak çok iyi insanlar fakat sonuç baglamında yetersizler) fakat! nikola tesla ve eistein ,Nietzsche,karl max, gibi proflar özellikle
bilim fesefesine çok şey kazandırmış, onların sayesınde bilim felsefeside gerçek değerini
bulmuştur.
dipnot! yanlış anlaşılmasın, atheist olmalarına rağmen tanrı bilimi ile ilgili teoriler üreten
nikola tesla ve eistein ,Nietzsche,karl max gibi teologlar!! bana göre gerçeğe biraz daha yaklaşmıştır.

filozofların tamamı bana göre, zamanının en iyi bilim insanlarıydı, bundan şüphem yok
fakat söz konusu teolojı olunca sonuç bağlamında hipotez! üretmekte imkansız hale geliyor.

yukarıda belirtilen ifadelerin hiç birine gerek yok
konu bireysel algılanmış bir konu değil
tamamen forum düzenim ile ilgiliydi
yani şunu düşünün ben üst üste tuğlalar koyuyorum sonra araya bir ahşap parçası ekleniyor ben diyorum ki bu ahşabı buraya koymasaydık hem diğer tuğla biçimleriyle örtüşmüyor hem de dokusal farklılar oluşturuyor
konuyu asla bireysel alana çekmedim kişilerin kişiliklerine, sizin kişiliğinize pek tabi ki benim de saygım var. Burada herkese var
Yani ne kişisel bir açıklama bekliyordum ve de buna benzer bir şey

Sanırım duygusal tepki verdim ama şöyle
Bu gelecekle iletişim dediğimiz konu ile ilgili o başlığı ben dört ayrı foruma astım. Yaklaşık yedi sekiz yıldır ben bu metni internette anlatmaya giriştim. Evet almadığım absürt tepki kalmadı. Bize verilen bir çok tepkinin de zaten daha önceden verilmişi var.. biz alışığız zaten

Pek çokları yok olamaz öyle şey, gelcekle iletişim diye bir şey olamaz ya da bir viya tahtasıyla bu iş yapılamaz dediler. Deneysel sorgulucuk önerdik biz de. Bilimsel gözlem ve tanıt sağlama önerdik.
Ben de dedim ki peki böyle diyorsunuz o halde bu süreci canlı bir biçimde sorgulayalım. Bunlar yaşayan gerçek insanlar onlarla yazışalım ve ne olduğunu soralım hatta bu süreci bize canlı izletsinler. Yani sen yok olamaz öyle şey diyorsun da bu arkadaşlar bunu yaparken Amerika da sana bunu canlı gözlemletse, onlara yazıp bunu önersek. Neden hemen olamaz öyle şey diyoruz dedim. Ben yazdığım dört forumdan buna benzer bir sınama oluşturmak için katılımcı arkadaşlar arıyordum. ve bunu uzun dönemdir yapıyorum. Şimdi konumun böyle bir bağlamı olunca ve araya farklı bir tepki gelince en daha önce tekrar tekrar açıkladığım şeyleri yeniden açıklamak ve başa dönmek zorunda kalıyorum.

Size de aynı şeyi söylüyorum o zaman. Gelecekle iletişim kurduğunu söyleyenler bunu viya tahtası yani ruh tahtası ile tam yirmidört yıldır düzenli biçimde yapıyorlar ya da yaptıklarını söylüyorlar. Celselere dışarıdan konuk alıyorlar. Celselerin tümümün video kaydı mevcut. Skype gibi uzak bağlantılarla dünyanın değişik yerlerinden insanlar bu celselere aktif katılıyor bazen. Forumlarına yazılan kimi sorular bu celselerde soruluyor.

Size de aynı şeyi soruyorum. Siz ya da bir tanıdığınız Amerika da bu süreci gözlemleme şansınız var mı? Bu sizi ikna eder mi? Ney sizi ikna eder?
Siz bu süreci objektif bir biçimde nasıl sorgulardınız?
Şimdi mesela biz grupla yazışmaya çalışıyoruz ve bunu başarabilirsek belki sorular iletme şansımız olacak. bunu başarabilsek ne sorardınız

İngilizce bilen bir arkadaştan bunlar için çeviri ve iletişim yardımı istedim. İngilizce biliyor musunuz? ya da bu süreçte bize katkı sağlar mısınız?
Örneğin biz bu metni mail vb. yoluyla resmi kuruluşlar, haberciler, akademisyenler gibi ilgilere iletmeye çabalıyoruz. ilk postlarımız da örnek mailler var .Bize bu ya da benzer bir konuda bir yardımınız dokunabilir mi?

Konumun içeriği bu idi....

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
Hadi be kâhin söyle artık çatlatma özel mesajda atabilirsin. .

sakal

Kahin
Yeni Üye
Meyelan merhaba nasılsın görüşmeyeli bende özlemişim sizleri ve forumu..

X

FAdmin
Onursal Üye
[MENTION=3569]sakal[/MENTION] [MENTION=4925]Alper[/MENTION] ‘i ozledin mi peki?

sakal

Kahin
Yeni Üye
günaydın X alper isminde bir üyeyi hatırlayamadım

sakal

Kahin
Yeni Üye
dijital nedir bu nick değiştirme modası kimseyi tanıyamıyorum..yaklaşık 4 senedir de yoktum ortalarda bi yabancı geldi bana buralar..

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
dijital nedir bu nick değiştirme modası kimseyi tanıyamıyorum..yaklaşık 4 senedir de yoktum ortalarda bi yabancı geldi bana buralar..

Yeni üyeler var ve bazı eski üyeler de yeni nikle giriş yapıyor ama eski niklerini açıklamıyorlar, o yüzden bazılarının kim olduğunu ben de bilmiyorum.

[MENTION=4925]Alper[/MENTION] nik değiştirmedi ancak senin tam ara verdiğin dönemlerde site el değiştirmişti, hatırlamıyor olabilirsin. @X ve Alper devralmıştı.

X ara ara Alper'e takılıp espiri yapar, ben de ona istinaden öyle yazdım.:)

Alper'i X'in anlattığı kadar tanıyoruz, sitemizin teknik admini olup "Gecelerin Yargıcı" olarak nam saldığı da söyleniyor ama bilemiyorum tabii...:)

sakal

Kahin
Yeni Üye
jaguarı görünce tırstım biraz umarım karşılaşmayız :(

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
jaguarı görünce tırstım biraz umarım karşılaşmayız :(

@Alper o jaguar ile subliminal mesaj veriyordur tahminimce, kesin kadın üyeleri korkutmak içindir o, senin tırsmana gerek yok.:)

@birazdahaderinmavi'den haberin var mı? Siz görüşüyordunuz diye hatırlıyorum, nerelerde acaba?

sakal

Kahin
Yeni Üye
Hayır haberim yok ama eminim derin sularda yüzüyordur kendisi..sığ sularda pek işi olmaz onun :)ve gerçekten ismiyle müsemmadır. .

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
öyleyse tanrı için soyut ve somut arasındaki fark nedir? Veya ölü olanla diri olan arasında fark? Veya yarattığı bu dünya ile başka bir dünya arasındaki fark? Veya yarattığı ile hayal ettiği arasındaki fark? Veya fiziki olanlar fiziki olmayan arasındaki fark. Tanrı bu farkı nasıl belirliyor?

Bizler için belirliyor diyelim. Bunun açılımı; fizik dünyayı yaratıp,kendisini bu alanda dahil olmayıp,saklanmaktır.

Tanrı neden saklanır? Tamam saklanmak istiyorsa bizimle aynı alanda asla olmayacaksa bu onun taktiridir. Zaten bana göre aynı alanda olmamız saçmadır. Tanrının varlığını duyularımızla hissettiğimiz bir alanda bizler bu kez kendimizi hissedemeyiz.

tanrı varsa bile asla karşılaşmamamız gerekir.. çünkü tanrıyla karşılaşsak bile aradaki sonsuz yapı farkından dolayı asla bilemeyeceğimiz açıktır, öyleyse neden karşılaşalım. Tanrı his olarak bile varlığını bize iletmez bence.. Bu his bile bizi yok eder..
**

biraz felsefe yapayım dedim:) tasavvufculara yakın şeyler söylemiş olabilirim, ama o üfürükçüler gibi kuranın geldiği kaynaktan geliyor düşüncelerim, tanrısal olandan besleniyorum falan demiyorum.kendi düşüncelerimi onlar gibi bulunduğum cografyanın dinine göre dizayn etmiyorum. Insan gibi felsefe yapıyorum. Hepsi o kadar.

Felsefe parçacıkları dinlediniz. :) iyi geceler[/quo

:D

şu alıntılarını düzelt lütfen Kahin. görüntü kirliliği oluyor.

alıntılanan kısmın başında bu..

sonunda bu [./QUOTE] olacak..o kadar basit..

son iraretin içindeki nokta(.) yok..alıntıya çevirmesin sistem diye ben yazdım..

Son düzenleme:

Cry

Üye
Felsefe.NET
forumun eski üyelerine yani 7bin kişiye mail yolladık , yuzde 33 mailler kullanılmıyormuş , şuana kadar 200 kişi okudu sanırım 2 kişi geldi bakalım yeni , eski üyeler tekrar gelirler umarım :)

Cry

Üye
Felsefe.NET
google algoritmasına istinaden en çok aranan felsefe ile alakalı konuları foruma katkı olması adına ekliyoruz , ard arda flood gibi aynı kategoride 10larca konu görürseniz sebebi bundan dolayıdır , göz zevkinizi bozdugumuz için şimdiden özür.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç