Kariyer Yükselişi ve İnsan Yönetimi İlişkileri Sunumu

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Kariyer Yükselişi ve İnsan Yönetimi İlişkileri Sunumu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 743 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Kariyer Yükselişi ve İnsan Yönetimi İlişkileri Sunumu
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün Üniversitedeyim ve bana dediler ki yaa Fatih şu KARİYER YÜKSELİŞİ VE İNSAN YÖNETİMİ İLİŞKİLERİ ile ilgili bana bir söyleşi hazırla ve bunu öğrencilere taktim et dediler bende hayhay efendim dedim ne demek benim için bu vazife bir onurdur çünkü geleceğin genç dinamik yöneticilerine yada olmayı hayal edenlere katkım olabilirse sevinirim...

İşte yukarıdaki KURGUMUZ bu şekilde ve yazıları bu şekilde HAYAL etmeniz ve canlandırmanızı istiyorum...

Ta bi burada sunduğum RESİM leride Arka fonda SLAYT gösterdiğimi HAYAL edip CANLANDIRMANIZI istiyorum..oke...

Yani ben şuan Üniversitedeyim ve Salonda 1000 kişilik öğrenci kitlesine hitap etmem gerekiyor oke..işte şimdi birlikte bakalım nasıl bir SUNUM ve SERGİLEYİŞ ile KİTLEME seslenip SOSYAL MESAJLARI doğru ve etkin aktarabileceğim hadi birlikte bakalım not karnemi siz aklınızdan bana verin :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yukarıda çizgi çektim çünkü bundan sonraki aşamada Artık Öğrencilerime SUNUM yapacağım.... :)

work-place-if-you-were-CEO-today-Account-Strategist-Interview-April-2014.jpg

Sevgili Değerli Ülkemizin Güzide Güzel Öğrencileri...

Konuşmaya başlamadan evvel öncellikle hepinize katılım için çok teşekkür ederim...Biliyorum ve sizlere inanıyorum ki gelecek Türkiye nin genç dinamik ve atik yeni nesil KARİYER ZİRVELERİ ni yapacağınızı ve İNSAN YÖNETİMİ ile ilgili aldığınız karar ve etmenlerde eminim ki en doğru ve radikal çözümlerle ilerleyebileceğinizi düşünüyorum...

Bugün bu sıralarda oturan 1000 kişilik kitleye hitap ederken aslında içlerinizde gelecek hayata damga vuracak ve devamında yöneticilik ve girişimcilik yada yetkinlik konusunda İNSAN YÖNETİMİ anlamında gerek FİRMAYA gerekse BÜNYE içerisinde Çalışma adabı içerisinde Genel yönetim ve karakteristik analizleri en iyi şekilde yapabileceğinize inanıyorum...

Bugün gelişen çağın en büyük sorunlarında bir taneside Takım olabilmek devamında Takım içerisinde ki yetkin vazifeyi idare edebilmek devamında yönetirken yönetilen olmamak sizlerin gelecek hayallerinizin bir yeri ve arasında olabilmesini umut ediyorum...

İnsan ilişkileri ilk insanın yeryüzüne ayak basmasıyla gelişim aşamasını sağlamış olup sonraki süreçlerde ise gelişim teknoloji ve bir çok neden ve sebeplerden ötürü insan ilişkileri farklılıklar gösterme eğiliminde olmuştur..

Bu arada ta bi ki gelişen SANAYİ ENDÜSTRİ alanları yeni iş alanları açarken akabinde Yeni sektör ve sunumları gerçekleştirmiş oldu...

Bu aşamada ilerleyen süreçlerde iş hayatına o kadar fazla yönelim ve eğilim olmuş ki neredeyse insanların sosyal yaşam hayatları sosyal etkileşimleri yok denecek kadar azalmış..

Çünkü SANAYİNİN GELİŞTİĞİ dönemlerde o zamanın en fazla yönelimi daha fazla üretim daha fazla çalışma ve daha fazla kapasite arttırımı olmuş ama o dönemlerde İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ DEPARTMANI olmadığı için o zamanlarda ki düşünceler insanların sosyal gelişimi devamında dağınık düzenden yerleşik düzene geçişte Fabrika hayatının insanlara sunduğunun ötesinde insanların fabrika içerisinde gerek kalite gerek işbirliği gerekse takım çalışma olanakları gibi etkileşimlerde insanların geri dönüş etmenleri malesef ilk gelişen sanaayi endüstrisinde görülememiş...

Zaman süreç ilerleyince işte insanlar fabrikalarda yorulduğunu yada ruhsal açıdan yöneticilerin kendilerini yorduğunu yada çeşitsel iş arkadaşları ortamlarının insan seçimindeki hatalardan dolayı kaynaklanan presibıl yani pozitif enerjinin yayılımın etkileşiminin sağlanmaması devamında çalışanlara sosyal etkinlik çağdaş yönetim eğitim derslerinin verilmemesi devamında sıkça karşılaşılan zorluklara karşı lider kısımların yetiştirilememesi malesef Fabrikaların ve gelişim sektöründeki olanların çağdaş kaliteli ve mutlu bir eğtim seromanisini vermesini kısıtlamış...

Devamında ilk sanayi endüstri alanı kurulduğunda aklıma ilk sendikanın kurulduğu yer 1824 İngiltere geliyor o zamanların gelişim ağında ve sektöründe Girşimcilik çok öndeydi ve o dönemler içerisinde hızlı çalışmak hızlı üretmek çok önemliydi çünkü pastadan ne kadar fazla hızlıysan o kadar fazla pay alıyordun ama bu süreç içerisinde ilerleyipye yarım kalanlarda oldu yani bir şekilde içerisindeki teknoloji geliştiremeyenler olduğu kadarıyla iç dinamiklerin çoşkunu enerjisini heyecanını verimini katkısını düşünemeyipte geride yarım kalanlarda oldu...

bigstock-young-multi-ethnic-business-pe-82942358.jpg

Elbette girşimcilik için öncelik olan sermaye ama sermaye olduğu kadarıyla tanınmışlık buna bir nevi değer algısı yada yargısı diyorlar ki en önemli etmen kalitenin vermiş olduğu güven...

Gelişen sanayi endüstrisi ile birlikte pastadan fazlasıyla pay gelişimini iç dinamiklerini arttıran devamında piyasada güvenilir kadro ile yer alan bir yer zaman sonra bu zamanların köklü firmaları ve markaları haline gelmişler...bu firmaların başlı başına seçilmelerinde bir çok etmen olabiliyor misal bazen kadronuzda öyle bir sihirli değnek bulundurursunuz ve farkına varıp desteklersiniz ki işte ortaya bu zamanın sihirli değneği olan ve benimde ideolüm olan STEVE JOBS u yakalamış olursunuz..

Ama yakalamak için yakalananın farkındalıkta size sunacağı ilişki değer ve yönetim şemaları çok önemlidir..zaten işini bilen sistemsel bir kurguyla kendi yapısal dinamiklerini şekillendirir yani bazı yetenekli insanlar vardır ki bu yetenekler farkındalığını sağlayabildiği için olur kimisinde sonradan olur kimisinde doğuştan olur benim burada size anlatmak istediğim değerli geleceğin güzel insanları hangi insan olursa olsun o insanın sınıfına değerine konumuna asla bakmayın bazı insanlar vardır iyi oyuncudur iyi rol yapar kendi iyi gizler çünkü bu insanlar itimat etmezler bir yere gidip beni al demezler bu insanlar mutlu olduğu sürece size değer sunar eğer bir insan yetenekliyse ve bir yere güven duyduysa karşılıksız paylaşımını yapar ama arada etkileşimde sıkıntı varsa bazı insanlar bulunmak isteyebilir kendi gitmez kendi dilemez ve bazen bu insanları bulsanızda sizle olmayabilir çünkü onun ilgi alanına göre sunabileceğiniz ortam en iyi verimli ortamdır...

Yani bir insanı bir yere atarken yada konumlandırırken o insanı sadece CV değerlerine bakıp değerlendirmeyin o insanı olabildiğince araştırabilmeniz gerekiyor...

Yani bugün Türkiye de rastlanan en büyük sıkıntıların başında malesef CV analiz değerlendirmeleri yada onun ışığında tavsiye mektupları gibi elbette her insan fabrikalar yerleşik özel şirketler için oldukça değerlidir ve değerli olmalıdır...

Eğer sizler gelecek çağın yöneticileri olacaksanız ilk değeri öncelikle kendinize vermeniz yada verebilmeniz gerekiyor..Çünkü yönetici olmak yada kariyer zirvesinde ilerlemek yada insan yönetimi konusunda etkin radikal kararlar alabilmek kolay iş değildir..

1543814590_20130503215939.jpg

Çünkü yöneticiysen bir kere şunu çok iyi bileceksiniz..

Hayata 1 sıfır yenik başlıyorsunuz demektir... :) Güldüm belki ama gerçekten de öyle yani yönetici olmak hani o gösterilen şahşalı yada nasıl desem Muhteşem kariyerinin zirvesini gelmiş insan profilini görmek güzeldir... :)

Zaten İnsan doğası gereği hep güzel şey ister güzel söz ister ama yöneticiyseniz bu düşünceyi mutlaka kenara atın çünkü artık siz birer sorumluluk vasfına sahipsiniz çünkü yönetici olmak kolay iş değil çünkü kadronun eğitimi kadronun kalitesi kadronun bilgisi kadronun nasıl desem etkileşimi bilgiye ulaşımı vss çok önemli konular...

Bu konularda arkadaş ortamında bir çok aradan kaçmış insanlar neticesinde zorluklar yaşayabilirsiniz işte insan kaynakları departmanında istemediği şey aradan kaçan insanlar neden kaçıyor yani bu insanların kişilik analiz değerlendirmeleri çok önemli eğer bir firma için değerlerde insanın karakter analizinde yeterli puanı almadan kaçması o firmanın iç dinamiklerinide çoğu zaman körertebiliyor...

Burada ta bi ki insanların emeklerini ziyanlarını yada ekmek kapılarına engel olmamalısını ama şu var firma bundan sonraki seçim ve süreçlerde bence sınavların yanı sıra kişileri güzel birebir kapalı bir ortamda kamerayla izleyip kişisel davranışlarını izlemeli sonrasında sabır testlerinden geçirmeli devamında kişinin birebir karşılıklı görüşmelerde size verebileceği cevaplarında puanlaması bence olması gerekir....çünkü bir firma için kalitenin yanı sira iç dinamiklerin kalitesi çoşkusu heyecanıda çok önemlidir..

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sevgili güzel gençler...

Bugün uzuncana anlattığım söyleşimde şu ana kadar söylediklerimi birleştirmem gerekirse...

Gelecek çağda yönetici olmak idareci olmak taktim eden olabilmek devamında heyecanınızı üstten en alta kadar indirgeyebilmek devamında sunum başarınızın yanında güvenilir olabilmek çok önemli...

Fabrika Patronları kolay kolay fabrika içerlerine gelmez bazı zamanlar bazı patronlar sıkıldığı için yada bazı sıkıntıları duyduğu için birebir şantiye içerisine girebilir yada firma bünyesine kendi iç danışmanlarını çalışan olarak gönderebilir bu hayatta olan birşey o yüzden kime ne söylediğiniz yada ne söyleyeceğinizi bence bir kere daha oturup düşünmelisiniz :) yani bugün dünyada para kazanmak öyle kolay iş değil hani patronlarda öyle sevecen iyi kalpli filan değil yani :) adamlar haklılarda çünkü para kaybetmeyi kimse istemez yani bu bilinmesi gereken şeyler eğer sen dinamikleri arttırabiliyorsan iç sorunları çözümleyebiliyorsan güzel ama içerde birşeyler varsa yada bir yerlerde sorunlar varsa işte tam burada nasıl İnsan kaynaklarının ilk başta seçim başarı oranı çok önemli...

Elbette kimse insanı tanıyamaz hani %100 başarı sağlayamazsın ama şu olabilir seçim aşamalarında dinamiklerini sistemlerini geliştirebilir departmanının eğitim bilgi derecesini yükseltebilir devamında daha fazla kadro ile kişilerin daha fazla takip edilmesini sağlayabilirsiniz...
En iyi yönetici kavramı yoktur...her yönetici benim gözümde en iyidir ama bazıları bazılarından önde gelir işte buda sistemsel sorunlara çözüm üretebilmesi devamında ne yaptığını iyi bilen biri olmasıdır...

Bu insanlar her yerin gözde insanlarıdır çünkü bu tarz insanlar ender ve nadir bulunun devamında bu tarz insanlarla yola devam edenler ayni IPHONE gibi fazla kazanım hanelerine eklerler...ama doğru seçim işte burada çok önemli...Eğer IPHONE STEVE JOBS u doğru seçim insan yönetimiyle yapmasaydı belki bugün IPHONE NOKIA gibi untulur gidebilirdi...
Bugün NOKIA aslında geçmişte çok köklü bir FİRMAY dı ta ki sistemsel seçimler tercihler ve değer aşama süreçlerini yanlış işleyesiye kadar yani bazen LİDER ileriyi görebilmeli ki geçmişten dersler alıp varsa güzel yanlar teokride değerlendirip düşünüp geleceğini şekil ve dizayn edebilmelidir...işte bu aşamada NOKIA da bir STEVE JOBS olsaydı bugün NOKIA belkide IPHONE dan daha önde olabilirdi...işte siz geleceğin insan kaynakları yönetimi kadrosu çok önemli yani bazen birini almazken neyi kaybedeceğinizi bilemiyor olacaksınız bazende birini alırken aslında size ne getirisi olacak onuda bilemiyor olacaksınız...
fintech-financial-iphone.jpg

İŞİN ÖZÜ ...

İnsan seçimi karakter analiz değerlendirmesi zor iş yani hiçbir zaman yüzde yüz başarı elde edemezsiniz ama İnsan kaynakları departmanı olarak şunu çok iyi bilmek gerekiyor...seçeceğiniz ve yapacağınız her adım geleceğe ya yeni çiviler çakıp daha ileriye taşır yada geleceğe çivi çakmaz yerinde saydırır belkide NOKIA gibi satış olur...
Yani Departmanlar arasında en öndemli birim bence İNSAN KAYNAKLARI DEPARTMANI dır..katılırsınız katılmazsınız size bırakıyorum...
Sevgili değerli öğrenciler umarım anlatımlarla sizleri sıkmamışımdır amacım maksadım sizlere birşeyler yani değerler aktarabilmek ...
Biliyormusunuz

Bazen o hani fabrikalarda yadırganan temizlikçiler olur onlar genelde hani alt rütbe aşağıdalar ya genelde hep hor görülürler oysaki ben onlara o gözle bakmam çünkü gördüğüm şahit olduğum durumlar oldu bir gün bir temizlikçi öyle bir öneri verdi ki yemin ederim dedim ki yaa içeride insanlar işçiler çalışıyor ama bu adam temizlik işini yapıyor ama adam öyle bir öneri sundu ki hani anın tebessümü sana güveni vss içersinde yaa içeriden bunca zamana kadar böyle bir öneri almamıştım adam gerçektende sunduğunu öyle güzel heyecanla anlattı ki önerisi gerçekten zaman sonra oldu ve biliyormusunuz belkide sahanın çözülemeyen sorununu çözmüş oldu....
Yani benim sizlere demek istediğim...

Ne olursanız olun öncelikle insana insancana değer verin dinleyin konuşun ve hatta bu temizlikçi arkadaşlarıda öneriler yazması konusunda teşvik etmelisiniz inanın insanı sıfına göre değerlendirirseniz o zaman gelişemez bilgiye teknolojiye inovasyona ulaşamazsınız...
yani bir yönetici bilgi şuradan(etrafımdan) gelecek dememeli...
Bilgi her yerden bir şekilde size gelir ulaşır ama önemli olan işte farkındalığı alabilmek....ben çoğu zaman herkesle konuşmaya çalışırım kendim sıfım nedir ne değildir çokta umrumda değil benim ilgilendiğim alan karşı tarafa pozitif enerjiyi akatarabilmek çoğu zaman şu şikayetleri aldım dinlenmiyoruz dinlemiyorlar işte konuşmuyorlar ilgi duymuyorlar bizleri düşünmüyorlar diye benim ilgi alanım değil ama bir insanı konuşturursanız samimi şekilde ve dinlerseniz inanın o insan size bir çok sorunları aktarır ama hangi insanı dinlediğinizi çok iyi bilmeniz gerek yoksa KALBİ fesat bir insana denk gelirseniz ben o insanlara KALBİ ÇİFT atıyor diyorum işte bu insanlar size zarar bile getirebilir bunları ayırabilmek konuşma ve dinleme açısından çok önemli...
Sakın beni yargılayamayın değerli öğrenciler...

Ben Temizlikçi diyorum aslında hepimiz temizlikçiyiz yani bunlar güzel insanlar hayatların saygı duyulması gereken insanlar bunlar sizlerin attıkları pislikleri temizliyorlar...işleri evet ama kaç kişi bu işi eve rızık götürmek için seçer ...seçmezsiniz değil mi??..ama o insanlar evde çocukları ve gelecekleri için çalışıyorlar onlar isterlerdi büyük olmak yönetici olmak yani kim istemez ki her insan ister ama gerek tutanların yoktur gerekse okuayamamışlardır gerekse çocuk yaşta öksüz büyümüştür vardır bir nedeni illa ki....
İşte siz yöneticilerde olması gereken durum...en önemli özellik bana göre...

Sınıf ayrımı kesinlikle yapmayın arkadaşlar...en iyi yönetici en iyi idareci dinleyen değer veren düşünen ve üretendir...bu her yerde katkı olarak size ve kariyer basamakları tırmanışınıza değer verir..

Gören üst yönetici olur olmaz onlar önemli değil hani bir şeyi göstermek için yapmayın gerçekten de karşı tarafa İNSAN olduğu için değer verin bu kariyer basamağınızın etkileşimli gelişimi ve süreci için çok önemli....eğer tabandan kendinizi güzel şekilde dersler alıp yetiştirebilirseniz insan yönetimi konusunda oldukça ilerleme sağlarsınız ama insan yönetimi oldu bittiyle olmaz yani insan her daim kendini yenileyebilmeli görüşlere fikirlere açık olabilmeli devamında kendini geliştirebilmelidir..

Yani diyeceğim o0 ki...

Temizlikçi arkadaşlarımıza büyüklerimize bizlerde yardımcı olalım....yani kalkıp onun işini elbette yapmayacağız ama elimizde bir çöz varsa onu yere atmayacağız yada yerde çöp gördüysek az ileride çöp kutusu varsa onu yerden alıp çöpe atıcağız devamında temizlikçi arkadaş temizlerken az müsade verip güzel ve etkin temizlemesine yardımcı olacağız bunlar insan ilişkileri ve davranışları konusunda çok önemli bir konu...

Eğer bir insan kendinden aşağısındakine değer verebiliyorsa ve bunu hal hareket ve tavırlarıyla sergiliyorsa güzel bir işarettir...önemli konu zaten kimse görecek diye bu tavrı sergilemeyin içinizden geldiği için yapın yoksa birileri görecek beni sevecek diye yaparsanız olmaz o zaman samimi olmaz...

Bunları söyledim ki siz Yönetici alanında ilerlerke hitap şekliniz konuşma uslubunuzu devamında dinleyiş tarzınızı iyi değerlendirmeniz ve gerçek sunumu sunmanız çok önemli....
ziele.jpg

Hayat döngü içerisindedir...bazen bazı yerlerde kader seni alır başka yere götürür sakın böyle durumlarda üzüntüye kapılmayın çünkü hayatta herşeyde bir hayır vardır İnsan mutlu olduğu sürece o yerde değer sağlar bu mutluluk değer esası oranı çok önemli...
Bir yerin gelişimi büyümesi inovasyon üretimi vss bunlar çok önemli konular ama İNSAN değerini ASLA unutmamak gerek....

Eğer kazanırken TERAZİ de BAŞARI ağır basıyor ama İNSAN sosyal yaşamı kötüyse bu size şirkete kısa dönem yada belli dönem başarı getirir ama zaman sonra şirketlerin iç dinamiklerinde sorunlar oluşur en büyük sorun raporların artması insanların çalışmayı aksatma grevleri vss gibi..

• Beğen
Tepkiler: Cry

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bunlar önemli konular Terazide bir büyüme varsa bu AİLECEK olmuştur Terazide DENGE EŞİT olabilmeli ki insanların size MUTLULUK ile sundukları daha fazla olur yani iç dinamiklerin huzuru ferahı ve sizlere güveni çok önemli...

Eğer ortada sıkıntılar oluşuyorsa yada bir güven sorunu varsa kişinin kendini acilen toparlaması gerekir çünkü bu bir acil lamba işaretidir...eğer kişi toparlayamazsa kendini döngüde bir başkasına bırakır üzgünüm ama bu işlerin kuralı böyle....Kişi kendini toparlar yöneteyim derken yönetilen olmazsa gerçek bir lider profili çizerse seviyeyi korur kişilere yaklaşımları ve davranışları orta düzeyde tutar insan ayırmazsa bu iç ortamın huzurunada yansır...

İç ortamın huzuru senin liderliğinden üzgünüm daha önemli...Yani kimse senin artılarına bakmaz....100 tane artı yaparsın ama öyle bir hata yaparsın ki tüm artılarını siler bu her yönetici için çok önemli...eğer yükseleceksen kendinin başarısı olacak birilerinin üzerinden geçerek değil...
Bu farkedildiğinde kişi son kez uyarılır bu ikaz kırmızı alarm demektir...bundan sonraki süreci kendisi belirleyecektir ya gerçektende buraya layık olduğunu gösterecek yada döngü gibi sırasını bir başkası için verecek...

Bu yönetim şemaları ve çarkları çok önemli değerli öğrenciler....

Yani hiçbir şirket sahibi yada patron yada yönetici firmasında kalitesiz yönetici istemez herdaim yönetici kaliteli etkin ve radikal olmasını ister ...işte bu yüzden insan yönetimi analizi çok önemli bir kavram ve dikkat edilmesi gereken bir durum..

Bugün sizlere seslenirken değerli öğrecilerim sakın üzerlerinize alınmayın Hayatta birşeyleri başaracaksak birlikte başaracağız hayatta birşeylere üzüleceksek birlikte üzüleceğiz ama şunu unutayacağız konum durum ve farklılık ne olursa olsun bizlere birer AİLEYİZ...aile arasında tartışma olur anlaşmazlıklar olur vsss ama bu yarına yansımasın yada gidişatınızını bozmasın bazen bazı şeyler olur demek kşi herkeste birşeyler eksiktir o yüzden sizler hangi basamağa gelirseniz gelin yalan söylemeyin doğru olun dürüst olun ve ne olursa olsun aşağıdan geldiyseniz yukarıda dahi aşağıya değer vermeyi unutmayın eğer hep yukarıdaysanız aşağınında birer nabzı olduğunu unutmayın ve değerinizi sunun ..
stajbasvurusu.jpg

kariyer basamaklarını yükselmek bir yere dinamik içerisine yerleşmek öyle kolay basit işler değil...
Neden sizi seçelim sorusuna yanıtınız çok önemli olduğu kadarıyla sizi sunan durumunuzuda anlatan sunumunuzda çok önemli...
çünkü gelecekte iş ararken size gittiğiniz firmalar bu soruyu çokça soracak ve sizler artık aşina olacaksınız...
Çoğu insanlar bir Firmaya girmek için internetten birşeyler öğrenir öyle gider ezber cinsten diyelim...
Oysaki sizlerden istenilen doğal olmanızdır kendizi ifade edebilmenizdir...Bu kadar basit yani ...

Eeee ta bi çeşitsel sınavlar testler izleme notları vss bunlar da ayrı değerlendirilir ayrı konular ama bizlerde şunları iyi bilmek gerek hani iyi seçim nasıl sizlerde bizler için önemliyse firmalar içinde önemli...
Niye firmalar en iyisi için çaba verir...çünkü geleceğini teminat altına alıp yetiştirebilmek için....ancak bu şekilde uzun sürelere ekmek kapıları sağlanmış olur buna ben KAZAN KAZAN diyorum yani burada herkes kazanır....kaybeden olmaz...ama iyi bir nasıl desem yanlış anlaşılmasın seçimi tercih isabeti çok önemli...

Futbol kulüpleri sürekli transfer yaparsa o zaman ALTYAPILARININ önemi olur mu ?? yada ALTYAPIDA ki adama güven vermiş olabilirmisin yani o insanlar belli zaman sonra herşeylerini aksatırlar hatta anlamasanızda idmanlarını yarım yaparlar ama sürekli işleyen bir BARCELONA ALTYAPINA bakın TAKIR TAKIR oynuyorlar neden ??..

Çünkü ALTTAN DİNAMİKLER ÖZGÜVENLE geliyor çünkü ÜST A TAKIM BARCELONA ALTTAKIMDAN oyuncu alıp VİZYONA sunuyor işte bu dinamikle geleceğin MESSİLERİ çıktığı gibi STEVE JOBS larıda gelemeye devam eder...
Eğer ALTYAPIN varken Kullanamıyorsan yada kullanmıyorsan kusura bakma bir BARCELONA yada bir IPHONE olamazsınız ama BARCELONA VE IPHONE da şunun farkında ALTYAPIDAN verim ve kalite Aldıkları sürece varlıklarını ve güçlülüklerini daim ettirebilirler...

Yani bu örnekte sizlere şunu demek istiyorum güzel öğrenciler...

ALTYAPI dahi olsa önemsiz değip sakın geçmeyin....eğer iç dinamikleriniz iyi ise başarıları getirir ama sorunları çözebilen kadronuzun olabilmesi çok önemli ama en önemlisi İSABETLİ SEÇİM işte sorunda burada bu seçimlerin yüzdeyüz garantisini ne BARCELONA nede IPHONE verebilir o yüzden bu tür köklü kuruluşlar sistemlerini ve ekiplerini ve çalışma düzenlerini doğru güzel ve kordineli eşit düzeyde yapmaya çalışırlar yani burada gerçektende çalışanın hakkı verilir işte bu yüzden BÜYÜKLER :),
İşte burada size İNSAN YÖNETİMİ VE KARİYER BASAMAKLARI ndaki Yükselişi anlatmaya az çok çalıştım ne kadar başarılı olabildim bilemem ama sunum sonunda hepinizin gözlerinin ışıldadığını görür gibiyim devamında işte benimde değinmek istediğim nokta buydu dediğinizi duyar gibiyim...

JTD8a.jpg

SON OLARAK

Bu söyleşinin ilk metni olanı ÖYLESİNE adlı yazı dizisinde ifade etmiştim ama bu kadar köklü ve derin bir sunum değildi o an yüzeysel geçmiştim ama şuan derinlemesine işlediğimi size sunumladığımı düşünüyorum aslında yöneticilik ve kariyer anlamında girmek istediğim o kadar çok konu ve yazılarım var ki sizleri daha fazla yormak istemediğim için şimdilik bu kadarını bilmeniz iyidir diyelim.Bu sunum paylaşımını herkes kullanmak isterse kullanabilir her türlü hakları serbest bırakıyorum :)

Sunuma KATILAN herkese TEŞEKKÜR EDERİM..

Böyle..

• Beğen
Tepkiler: Cry

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
10 Ocak 2016 Tarihinde farklı bir sitede yazdığım konuyu buraya taşıdım tam olarak neler yazdığımı bilemiyorum fakat şunu söylemem gerekirse o zamandan bu yana bir çok düşüncelerim fikirlerin süreçlerim değişti yani sizler bu yazıları okuyun diye buraya yazıları taşıdım ama az çok konunun yeniden yazılması gerektiğini düşünmekteyim zamanım olursa aslında uzun zamandırda aklımda Kariyer Yükselişi ve İnsan Yönetimi ile ilgili yeni konu açmayı umut ediyorum yeni konuyu açtığımda bir çok değişikliği sizde göreceksiniz kanatindeyim..

O zamana kadar şimdilik en iyisi bu diyelim :9

Böylesi.

fatihaltinagac

Felsefe.net
Onursal Üye
10 Ocak 2016 Tarihinde farklı bir sitede yazdığım konuyu buraya taşıdım tam olarak neler yazdığımı bilemiyorum fakat şunu söylemem gerekirse o zamandan bu yana bir çok düşüncelerim fikirlerin süreçlerim değişti yani sizler bu yazıları okuyun diye buraya yazıları taşıdım ama az çok konunun yeniden yazılması gerektiğini düşünmekteyim zamanım olursa aslında uzun zamandırda aklımda Kariyer Yükselişi ve İnsan Yönetimi ile ilgili yeni konu açmayı umut ediyorum yeni konuyu açtığımda bir çok değişikliği sizde göreceksiniz kanatindeyim..

O zamana kadar şimdilik en iyisi bu diyelim :9

Böylesi.

Bu tarz yazıları sitede daha fazla okumak isterim. Bununla ilgili bir kişisel gelişim kategorisi açmayı düşünüyorum. Düşüncelerimizi daha rahat ifade etmek adına güzel olabilir kanısındayım. Bu bilgiler için teşekkürler. Yararlı olmuş. Sadece yazının eski tarihli olmasından dolayı bazı revizyonlara ihtiyacı var bilginiz olsun.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Güz
Bu tarz yazıları sitede daha fazla okumak isterim. Bununla ilgili bir kişisel gelişim kategorisi açmayı düşünüyorum. Düşüncelerimizi daha rahat ifade etmek adına güzel olabilir kanısındayım. Bu bilgiler için teşekkürler. Yararlı olmuş. Sadece yazının eski tarihli olmasından dolayı bazı revizyonlara ihtiyacı var bilginiz olsun.
Güzel yorumlarınız için bende Teşekkür ederim..Bu tarz konuları bende çok seviyorum fırsat buldukça üzerinde değinip arada olsa açmaya özen gösteriyorum...Evet yazılar eski bir tarihtekşi düşünce envanterine göre yazıldı yeniden düzenlenmesi ve yeniden yapısallaştırılması gerektiğine bende inanıyorum..

Fırsatım olursa Etkili İletişim ve Kazanımları ile ilgili bir konu açmak istiyorum devamında Kariyer yükselişi ve İnsan ilişkileri 2 adlı yeniden bir konuyu harmanlamak istiyorum...

Kişisel gelişim kategorisi adlı konu açmanız oldukça faydalı olabilir kanaatindeyim..

Böylesi.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu konunun yenısını yazmak ıstıyorum ne zaman olur bılemem ama uygun anımda ınsallah yenıden yazmak ıstıyorum..

Böyle.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar