İnananların beklediği saygı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Genel Tartışma Alanı kategorisinde köle tarafından oluşturulan İnananların beklediği saygı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 27,162 kez görüntülenmiş, 181 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Genel Tartışma Alanı
Konu Başlığı İnananların beklediği saygı?
Konbuyu başlatan köle
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"
F

faust

Ziyaretçi
Siteye darul kitabı yüklememi istermisin ümit zafer bu sayede gerçek ayetler su yüzüne çıkmış olur,kimsede tereddüt içinde kalmaz

ls2

Kahin
Onursal Üye
İnanmayanlar saygı falan göstermez. her iki tarafta belirli bir alanda ancak saygılı tartışabilir. bu alan dışına çıkıldıktan sonra saygısızlık kendiliğinden doğar.(her iki taraf içinde geçerli). duygular öne çıkar, benim şahsi görüşüm böyle tartışmalar her iki tarafa da kaybettirir. insanın kendini akışına bırakacağı şeylerdir bunlar,insan kendi sessizliğinde kendini dinleyerek ulaşır bazı şeylere. karşılıklı gürültüden çok ses çıkar ama kimse birşey anlamaz.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Gerçekten bir yaratıcının varlığına inanan kimse, onu sorgulamaktan çekinmez.Çünkü gerçeklikte onu bulacağını bilir.Yalnızca bir yaratıcının varlığına kesin kanaat etmemiş ve onu gerçeklikte bulamamaktan korkanlar gerçeğin kendisini görmezden gelir ve tahrif ederler.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Gerçekten bir yaratıcının varlığına inanan kimse, onu sorgulamaktan çekinmez.Çünkü gerçeklikte onu bulacağını bilir.Yalnızca bir yaratıcının varlığına kesin kanaat etmemiş ve onu gerçeklikte bulamamaktan korkanlar gerçeğin kendisini görmezden gelir ve tahrif ederler.

Simdi siz yaraticinin varligini gerceklikte bulan biri olarak mi bunu yaziyorsunuz? Yoksa inanmayarak inananlara inanmak oyle olmaz boyle olur nagmeleri mi atiyorsunuz? Yoksa yaraticinin varligina kesin kanaat getiremeyen korkan ve tahrif etmek icin elinden geleni yapan biri misiniz?

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
ben ayeti açıklıycam sen yine farklı bir konu açacaksın. O yüzden bu sefer ilk sen ayetten ne anladığını söyle. Bakayım senin düşünme tarzındaki hata nerde. Şimdi ben burada sana mesaj yazıyorum demi. sen niye bana cevap vemeden önce benim gerçekten var olduğumu sorgulamadan cevap yazıyorsun. Belki ben yokum ve sen kendi kendine mesajlaşıyorsun. İşte ben de yaratıcıyı görebiliyorum, gördüğüm şeyden neden şüphe duyayım. Evrende her nokta bana onu gösteriyor. Tek eksiğin evrene bakış açının eksik olması. Bana mesaj atıyorsun ama mesajı benim değil bilgisayarın attığını düşnüyorsun. Çünkü beni görmüyorsun.

Sahte filozof

Yeni üye
Yeni Üye
başka bir mealda şöyle yaziyor:"Boşanmış kadınlar, evlenmeksizin üç âdet süresi beklesinler. Eğer Allah'a ve âhiret gününe inanmışlarsa, rahimlerinde Allah'ın yaratmış olduğu şeyi gizlemeleri onlara helâl olmaz. Kocaları, bu süre içinde barışmak isterlerse, onları geri almaya başkalarından daha fazla hak sahibidirler. Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakkı gibi, kadınların da erkekler üzerinde meşru hakları vardır. Yalnız, erkeklerin onlar üzerindeki hakkı, bir derece daha fazladır. Allah'ın kudreti herşeye üstündür ve hükümlerinde hikmet sahibidir." Bakın şimdi ayet açık diyor ki, eger kadını boşamışsa onu almaya BAŞKALARINDAN daha fazla layıktır ama yazmıyo ki, erkek barışmak isterse kadın barışmaga zorunludur. Kadına hak tanıyor ama ona anlatıyor ki, barışması daha makbuldur. ve sonra kadınlarında erkekler üzerinde hakkından bahs ediyor ve diyor ki yaptıklarına denk olacak kadar hakka sahiptir. Yani daha çok işleyen kadın daha çok hakka sahip. sonra erkeklerin kadınlardan bir derce üstün oldugunu veriyor ama yalnız aile içinde. Ailenin reisi ve aileden sorumlu erkek oldugundan aile icerisinde erkek kadından bir derece daha fazla hakka sahip oldugunu veriyor. Bu ayet genel hakkında degil yalnız aile için gecerli.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
ben ayeti açıklıycam sen yine farklı bir konu açacaksın. O yüzden bu sefer ilk sen ayetten ne anladığını söyle. Bakayım senin düşünme tarzındaki hata nerde. Şimdi ben burada sana mesaj yazıyorum demi. sen niye bana cevap vemeden önce benim gerçekten var olduğumu sorgulamadan cevap yazıyorsun. Belki ben yokum ve sen kendi kendine mesajlaşıyorsun. İşte ben de yaratıcıyı görebiliyorum, gördüğüm şeyden neden şüphe duyayım. Evrende her nokta bana onu gösteriyor. Tek eksiğin evrene bakış açının eksik olması. Bana mesaj atıyorsun ama mesajı benim değil bilgisayarın attığını düşnüyorsun. Çünkü beni görmüyorsun.

Alıntı yapmak isterken yanlışlıkla düzenle butonunu kullandığımdan mesajınızı düzenlemişim gibi görünüyor. Mesajda bir değişiklik yapılmamıştır.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye

Cinlerin somut ve bilinen bir gerçek olduğunu iddia eden 17 yaşındaki kardeşimiz bana eleştirilerde bulunmuş.Geçiniz.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Simdi siz yaraticinin varligini gerceklikte bulan biri olarak mi bunu yaziyorsunuz? Yoksa inanmayarak inananlara inanmak oyle olmaz boyle olur nagmeleri mi atiyorsunuz? Yoksa yaraticinin varligina kesin kanaat getiremeyen korkan ve tahrif etmek icin elinden geleni yapan biri misiniz?

Çinlilerin cenin yediği hurafesini doğru kabul ederek bunun peşine takılan, kişilerin yediği yemekten onların iyi yahut kötü olup olmadığına karar vermeye çalışan Sayın Çağatay Yaşar bana eleştirilerde bulunmuş.Geçiniz.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
başka bir mealda şöyle yaziyor:"Boşanmış kadınlar, evlenmeksizin üç âdet süresi beklesinler. Eğer Allah'a ve âhiret gününe inanmışlarsa, rahimlerinde Allah'ın yaratmış olduğu şeyi gizlemeleri onlara helâl olmaz. Kocaları, bu süre içinde barışmak isterlerse, onları geri almaya başkalarından daha fazla hak sahibidirler. Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakkı gibi, kadınların da erkekler üzerinde meşru hakları vardır. Yalnız, erkeklerin onlar üzerindeki hakkı, bir derece daha fazladır. Allah'ın kudreti herşeye üstündür ve hükümlerinde hikmet sahibidir." Bakın şimdi ayet açık diyor ki, eger kadını boşamışsa onu almaya BAŞKALARINDAN daha fazla layıktır ama yazmıyo ki, erkek barışmak isterse kadın barışmaga zorunludur. Kadına hak tanıyor ama ona anlatıyor ki, barışması daha makbuldur. ve sonra kadınlarında erkekler üzerinde hakkından bahs ediyor ve diyor ki yaptıklarına denk olacak kadar hakka sahiptir. Yani daha çok işleyen kadın daha çok hakka sahip. sonra erkeklerin kadınlardan bir derce üstün oldugunu veriyor ama yalnız aile içinde. Ailenin reisi ve aileden sorumlu erkek oldugundan aile icerisinde erkek kadından bir derece daha fazla hakka sahip oldugunu veriyor. Bu ayet genel hakkında degil yalnız aile için gecerli.

Sayın sahte filozof sadece bu değil bir çok ayet ayrımcılık ve nefret söylemleri ile dolu.Bu konudaki 96 ve 99 nolu mesajlarıma bakabilirsiniz.

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Sana cinlerin somut olduğunu kim söylediyse inan ki senin le dalga geçmiş. Sen bana kaynağını maddeden almayan soyut birşeyin yarattığığı birşey söyle dedin. Ben de cinleri örnek verdim. Yaratıcıları soyuttur ve kendileride soyuttur, dedim. Ben senin paylaştığın videoyu açıkladım. Verdiğin ayetide senin yorumundan sonra açıklayacağımı söyledim. Ama sen hala benim video mu ve önceki mesajları açıklamadın. Eğer aklı beyin üretiyorsa neden doğuştan aklı olmayanlara sonradan akıl üretmiyor? Aslında bunlar aklıma gelen benim yazdığım neye cevap verdinki sen?

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Ferdinand abi, sen bu sitede yönetici misin? Ayrıca eskiden düzenleme yapmak için sebep sormuyordu şimdi neden soruyor?

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Sana cinlerin somut olduğunu kim söylediyse inan ki senin le dalga geçmiş. Sen bana kaynağını maddeden almayan soyut birşeyin yarattığığı birşey söyle dedin. Ben de cinleri örnek verdim. Yaratıcıları soyuttur ve kendileride soyuttur, dedim. Ben senin paylaştığın videoyu açıkladım. Verdiğin ayetide senin yorumundan sonra açıklayacağımı söyledim. Ama sen hala benim video mu ve önceki mesajları açıklamadın. Eğer aklı beyin üretiyorsa neden doğuştan aklı olmayanlara sonradan akıl üretmiyor? Aslında bunlar aklıma gelen benim yazdığım neye cevap verdinki sen?

Cinler varsayımdır Ümit.Bir geçerliliği yoktur.Varlığını ortaya koyamazsın.Noel babayı da örnek ver o zaman aynı şeydir.Sen yazdığın yazıları açıklama sanıyorsun ancak birşey açıklamıyorsun.Zaten bir şey açıklamanı da beklemiyorum daha çok küçüksün.
Senin videonda yer verdiğin kişi John Lennox "Günümüz ateistlerin eleştirilerinin tamamına gerçek dışı diyemeyiz,değindikleri bazı konularda onlara yakınlık hissediyorum,ben kendim bir hristiyan olarak haçlı seferlerinde türklerin ve müslümanların katledilmesini onaylamıyorum diyor." Yani senin gibi birşeyleri görmezlikten gelmek yerine , yüzleşmeyi,rasyonel olmayı ve onaylamamayı seçiyor. video için (ingilizcedir çünkü türkçesi mevcut değil)

Ben bazı cevaplar verdim Ümit. Verdiğim cevapları sen alamadın; çünkü henüz felsefenin ne olduğundan habersizsin.Bu durum yaşın itibari ile bir problem değil.Esas problem senin öğrenmeye kapalı olman, doğru olduğuna inandığın şeyi savunmak için, kutsal kabul ettiğin ayetleri kafana göre değiştirerek alıntılaman,felsefeyi görmezden gelmeye ve gevezelik etmeye indirgemende.Bazı zamanlar bırakmayı bilmen gerekir Ümit.

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Paylaştığın linke girmiyor benim ineternet. Yaşım küçük olabilir ama inan ki felsefe yapmak için yaş değil akıl lazımdır. Zaten fark ettiysen senin yaşın benim 2 katımdan fazla. Ve ne zamandan beri ateistsin bilmiyorum ama bunca yıl hala ateistliği öğrenememişsin. Sorduğum sorulara cevap verdiğini sanıyorsun ama tek yaptığın kendi yorumlarını yazıp geçmen. Hiçbir kanıtı olmayan öznel cevaplarla dolusun. Daha çoğu soruya öznel bile cevap vermedin. Ama fark ettiysen ben 17 yaşımda olduğuma rağmen senin bütün sorularına cevap veriyorum ve bana evrimi kanıtlayan kesin bilimsel bir kanıt sun diyorum onu da yapamıyorsun. Tek yaptığın internetteki videoları izleyip, oradan çıkarım yapıp cevap yazman. Senin tek hatan islam konusunda cahil olman. Tekrar tekrar tekrarlıyorum. Sen kolaya kaçıyorsun. İslamın derinliklerine inmeyi, soyut olan cevabı yüreğinde somuta çevirmek yerine evrim adı verilen hayalin peşine düşüğ kolaya kaçıyorsun. Zaten bu Kur'an ayetlerini okuyup, çıkardığın çıkarımlardanda belli oluyor. Çok şeyi kaybediyorsun ama çooook.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Çinlilerin cenin yediği hurafesini doğru kabul ederek bunun peşine takılan, kişilerin yediği yemekten onların iyi yahut kötü olup olmadığına karar vermeye çalışan Sayın Çağatay Yaşar bana eleştirilerde bulunmuş.Geçiniz.

Yahu cinli arkadasim yediklerini buyuk restoranlarin hastaneler ile anlasma yaptiklarini soyluyor sen kalkmis vir vir vir geveliyorsun. Sana sordugum sorulari cevapla bana. Cevir kazi yanmasin yapma.

Simdi siz yaraticinin varligini gerceklikte bulan biri olarak mi bunu yaziyorsunuz? Yoksa inanmayarak inananlara inanmak oyle olmaz boyle olur nagmeleri mi atiyorsunuz? Yoksa yaraticinin varligina kesin kanaat getiremeyen korkan ve tahrif etmek icin elinden geleni yapan biri misiniz? Bunlarin cevaplarini ver. Cin ornegini verdigim yerde onun cevabini alirsin.

Ferdinand Bardamu

Kahin
Yeni Üye
Yaşım küçük olabilir ama inan ki felsefe yapmak için yaş değil akıl lazımdır.

Doğru bilgi olmadan akıl bir işe yaramaz Ümit.

Ve ne zamandan beri ateistsin bilmiyorum ama bunca yıl hala ateistliği öğrenememişsin.

Ateizm öğrenilmez Ümit varılmış bir sonuçtur.Ateistsen şunları şunları bilmen gerekir diye birşey yoktur yani.

Ama fark ettiysen ben 17 yaşımda olduğuma rağmen senin bütün sorularına cevap veriyorum ve bana evrimi kanıtlayan kesin bilimsel bir kanıt sun diyorum onu da yapamıyorsun.

Seni tebrik ederim Ümit ayetleri kafana göre kesip biçerek henüz bu yaşta kapmışsın bu tarz numaraları.Sen haklı çıkmak adına kutsalına dahi saygı göstermiyorsun.Sana bir abi tavsiyesi olarak şunu belirteyim. Siyasete girmelisin yahut bir cemaate üye olmalısın,kesin köşeyi dönersin. Kanıtlayamıyorum değil seninle bunu tartışmanın anlamsızlığı ortada Ümit.Seninle muhattap olmamın sebebi her konuşmanda benim iddialarımı destekleyen davranışlarda ve söylemlerde bulunmandır.

Tekrar tekrar tekrarlıyorum. Sen kolaya kaçıyorsun. İslamın derinliklerine inmeyi, soyut olan cevabı yüreğinde somuta çevirmek yerine evrim adı verilen hayalin peşine düşüğ kolaya kaçıyorsun.

Haklısın Ümit kaçtım.Ancak kaçtığım şey senin gerçekliğindi.Bu kadar da olamaz dedim kendime.Niyetim köşeye sıkışmaktan kaçmak,kendi fikrimi savunamamak olsaydı tam olarak senin gibi ayetleri falan değiştirip, saygı duyduğum şeylerin üzerinde gayri ahlaki bir şekilde oynar ve tahrif ederdim.

Bu sana son yazımdır Ümit.Burada seni alıntı yaparken kesip biçtiğin için uyarıyorum.Aynı şeyi bir daha tekrarlama.

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Alıntı yaparken kesip biçmek derken :) nereden alıntı yapıyorum. Üstelik ayetleri şekillendirdiğimi mi sanıyorsun. Tabi ayetlere senin baktığın gözden bakmıyorum, senin baktığın yönün tersini ve doğrusunu söylediğim için bunlar sana şekillenmiş cümleler geliyor. Üstelik hiçbir sorumun cevabını vermiyorsun bunu anlamıyorum. Uzunca bir yazı yazıyorum ve sen o yazıdan benim birkaç cümlemi seçip, onlar üzerinden kendi lehine yorumlar yapıp, kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun. Sana birşey söyleyeyim. Bence sen evrimle mevrimle uğraşma inan ki onlarında adını batırıyorsun. Ya da önce şu evrimi araştır sonra konuşalım. Şu ana kadar ne bilimsel birşey yayınladın, ne sorduğum sorulara cevap verdin. Tek yaptığın video paylaşıp, öznel yorumlarsa bulunmak

Ümit Zafer Bağcı

Üye
Yeni Üye
Burda ne demek istedin anlamadım?
Bu sana son yazımdır Ümit.Burada seni alıntı yaparken kesip biçtiğin için uyarıyorum.Aynı şeyi bir daha tekrarlama.[/QUOTE]

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar