Felsefe Twitter...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Felsefe Twitter... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,953 kez görüntülenmiş, 312 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Felsefe Twitter...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Konuları salı gecesine kaydırıyorum büyük ihtimalle bir aksilik olmazsa salı gecesi yazicam bu ara biraz halsizlik ve yorgunluk var bu yüzden erteleme gereği hissetim

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yaşanılan üzücü ve vahim doğal afet olan depremden dolayı tüm yazı akışı süresini tarihi belirsiz bir sürece erteliyorum

Ülkemin insanı acı ve zorluk çekerken ben burada bu süreci asla yapamam

Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah 🤲

GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
ONNO PROJESİ

Onno diye bir proje düşünüyorum fakat bu projeyi anlamak için bazı şeyler bilmek gerekiyor

En önemli husus bundan bir kaç yıl önce diye hatırlıyorum bir proje paylaşım yapmıştım bu sitede mi yada başka bir sitede mi bilemiyorum fakat demek istediğim konu MMI ve MCI diye iki farklı projeler di

Bu projelerden olan MMI manyetik mıknatıs ışını olmasıydı ki bunu sizlere sundum bir üst versiyon olan MCI ise manyetik merkez ışını olmasıydı bunun merkezleme kuvvetinin olmasının yanı sıra etki alanı daha güçlüydü fakat bu projeyi sizlere hiç sunmadim halen detaylar aklımda ilk olan proje MMI yi İsrail geliştirdi

Bu projelerdeki esas amaç manyetik alan oluşturup etki alanı içerisinde ki cihazları Kontak kapatma gibi etkisiz bir hale getirme

Bu projeyi böyle düşünürken ONNO yi nasil geliştirebilirim ve hangi alana etki oluşturabilir diye düşündüm aslında ONNO dünya için bir gelecek ve belkide ihtiyaç diye düşünüyorum

ONNO NEDİR?
Onno aslında sismik bir manyetik enerji boşaltım sistemlerini barındıran yeni nesil akıllı bir cihaz diye düşünüyorum

Onno nasıl aktif hale gelebilir ?
Harika bir soru onno yu aktif hale getirmek için bazı şeyler anlatmak gerekir

O da şu yer altı depremlerinde yer tabakasında hareket eden yer altında ki plak hareketlerine herhangi bir etkimiz olması söz konusu olamaz bu bir doğal olaydır ve bu doğal olayda bazı hareketler ile bazı kıtalar birleşir bazı kıtalar ise ayrılır yer hareketleri dünyanın sistemi için oldukça önemli bir yer tutuyor bu yüzden bu plakalara müdahale asla yapılamaz yapılamıyor da zaten fakat bu plakların harekete geçmesini sağlayan enerji kütleleri oluyor bu kütleler zamanla enerji biriktiriyor ve yükten fazla enerji kütlesi olduğunda plaklar harekete geçiyor ve enerji patlamasıyla kırılmalar oluyor bunu bilmek önemli

Peki ONNO NASIL AKTİF GOREV ALABİLİR ??

ONNO nun sahada ki görevi MMI VE MCI dan esinlenerek ortaya muazzam bir enerji boşaltım sistemi koyuyor olmasıdır

Eğer biz yer tabakasına gönderdiğimiz delerek sağladığımiz cihazdan yer tabakasında ki enerjiyi bosaltim şoklama vasitasiyla sağlayıp bunu dışarı atabilirsek boylelikle depremi öteleme ve depremle mücadele konusunda zaman kazanmis ve depremin gelecek kuşaklar için en azından otelenerek kontrol şansını sağlamış oluruz diye düşünüyorum böyle

Onno bir gelişim projesidir tıpkı paletsiz tank yapay güneş ve MCI projeleri gibi bunları özel kılan patentin ve proje detayların benim zihnimde olmasıdır

Dünya olarak birşeyler üretebilir ve gelistirebilirsek geleceğe belkide daha etkili neticeler bırakabiliriz diye düşünüyorum

Onno gelişim projesi olduğu için ben geliştirmeye devam edicem fakat size yazilarda bazı detaylar ve fikirler vererek aslında sizlerde bir yoldan başlayabilirsiniz diye düşünüyorum

Size sumak istediğim proje bu değil onu zamanı gelince sunucam konu zamanı değil belki ama aklıma böyle bir fikir geldi sunmak istedim

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Beni merak edenler oluyormuş aslında çok kendimi ön plana atmıyorum ve göstermemin anlamı da yok hatta daha önce kendimi gostermistim ama yine de sizleri kırmak olmaz yazın çekindiğim fotoğraf ı sunmak istiyorum

Projeler konusunda şunu ifade edeyim sunduğum her proje ve her sunum tamamen bana ait ve prensiplerim içinde ise piyasada olmayan içerikler sunmak olduğudur yani başkalarına ait hiç bir eser kesinlikle beni alakadar etmiyor ve ilgilenmiyorum da

Umarım bu isteğinizi karşılamışımdır

Rabbim afet bölgesinde olan herkese yardım etsin inşallah dualarım sizinle birlikte inşallah 🙏🥹❤️🤲

IMG_20220714_004846_402-min.jpg

Asher

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
#Futbol da SİYASETE HAYIR!!!...........

Asher

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugun sıze bır konu açmak ıstıyorum aslında epey uzun olacak fakat yıne de acmak ıstıyorum bu konu ıcınde 3 proje olacak ve surecı anlatarak ılerleyecegım ....

Normal şartlarda pek fazla konu ısmını onceden vermem ama bu sefer sıze sunacagım....

Konu ısmı Deprem Otolojısı ve SOM--SUN--JU projeleri olacak bırlestıgınde SOMSUNJU Projesı oluyor....

Aslında ısleyecegım o kadar fazla konu ve projeler var kı anlatamam zamanı geldıkce sızlere sunarım....

Sızler bu yazıları okurken ben konuyu ıslemeye başlamak ıstıyorum.....

Konunun bıtmesı epey zaman alabılır belkı 4 saat aralıksız yazabılırım bılgınız olsun....

Asher

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Önümde işleyeceğim 5-6 proje var beni biliyorsunuz işleyeceğim her proje ilk olmalı ve benzersiz olmalı ve ilk ben sunan olmalıyım piyasada asla benzeri olmamalı

Aslında sürekli birşeyler üretiyorum ama çok fazla yüklenmek istemiyorum sonrasında bana ağırlık veriyor aşama aşama diyelim

Size sunacağım proje 2 in 1 yani iki proje aynı anda olacak hani deprem olmadan önce size proje sunacaktim ve bir kere tarih atlatmistim sonrasında deprem olunca ertelemek durumunda kalmıştım ya o proje bu proje olacak ama geçen süre içinde ben bu projeyi çok geliştirdim

Bu projeye BEST--QUENN ismini verdim best ilk projenin adı Quenn ise ikinci projenin adı olacak

Geçen sure zarfında çok şeyler yapmaya çalışıyorum dün gece yarısı UEFA ya bir öneri yazısı yazdım bu öneride 8 grup 8 takım şeklinde idi detaylı sunmadim sadece yüzeysel fikrimi ifade ettim ama ta bı ben bunu felsefe net de biraz açıp anlaticam nasipse

Düşüncelerim kısa kısa 2

Çoğu zaman yoğun bir programda olabiliyorum bazı anlarda ise hiç yoğunluğum olmuyor onda da dinleniyorum elimden geldiğince sizlere faydalı şeyler aktarmaya çalışıyorum çünkü sizleri de böyle görmek istiyorum bir insan ne kadar fazla insanlığın katkısına fayda sağlayacak işlerle ugrasirsa mutlaka peşinden ilerleyenler gelecektir diye düşünüyorum

Evet fikir beyan etmek çok güzel hatta eleştiri sunmak da güzel fakat bunu nasıl yapabildiğiniz çok önemli ben bu zamana kadar nereye fikir sunduysam yada nereye eleştiri ilettiysem hiç olumsuz dönüş almadım yada engel yemedim insanlar sizlerin samimiyetine güvendiği zaman her sözünüz karşı taraf için altın değerinde olabiliyor

Ülkemde birşeye çok dikkat ediyorum sadece söz söylüyoruz ama cevap ve çözüm üretmek bizde eksik olan süreçler aslında her çözüm ve üretmek ülkemize katkı sağlayacak ama ne yazık ki kazanımlar bize daha tatlı gelebiliyor

Kişiden kişiye göre değişir bunu ifade edeyim ama genel manada ifade etmem gerekirse

Araştırmiyoruz az üretiyoruz ve çok az düşünüyoruz devamında forumda eski kullanıcıysan değerin az oluyor yeni kullanici senden daha değerli kaçmasın yazsın diye 😜biz cepte gözüyle bakılıyor 🤩

Genel manada düşünce ve fikre bakmak lazım sonrasında eleştirel yapıya bakmak lazım sonrasında ise yazının içeriğini görmek lazım bazen öyle yazılar ortaya konur ki düşünceden fikirden uzak olur tamamen sizi karıştırmaya zihni bulaniklastirmaya dönük olur bunu genelde dış kaynaklardan gelenler akıci olmasa da etkin bir Türkçe ile yaparlar

Ben ülkemin insanını araştırma konusunda ve irdeleme hatta ironi olusturma konusunda eksik buluyorum biliyorum belki bana kızan bir çok insan olacak ama bunu ifade etmem bizlerin gelişimi için önemli

Neden gelişim önemli????

Gelişim denince ilk akla sanayi ve teknolojik unsur gelir ama esas gelişim

Düşünce ve fikri yorumlama ve görme sanatıdır

Bugün bir çok insan düşünceyi ve fikri yorumlama yapabilir ama esas bu değildir esas olan görme sanatıdır eğer hayatınızda bunu basarabilirseniz emin olun bu zamana kadar göremediğimiz bir çok şeyi farketmiş oluruz

Yazılarda tonlama vardır tıp ki ti sesi gibi bu ses bir tını sesi gibidir her notaya vuruş ortaya bir kimlik döker

Bu dökülen kimlik yazarın puanı ve kişiliği olur bununla birlikte amacı ortaya çıkar ta bı ülkemde ki her bireyin bu kadar zeki olmasını çok istiyorum ama bu büyük ütopya olur ve benim için supriz olur ama bir yerden başlamak önemli ifadeler ve biçimler bazen yazıyla olmaz söz ile tonlama ve vurgu arasına bakılır bununla birlikte konuşmacının tavrı vücut dili ve hareketleri fiili eylemlerini verir

Bu süreçleri okumak ve görmek gerçekten uzun yıllar isteyen bir süreç ama şunu bilmek gerekiyor ki deneyim ve tecrübe ve birikim sahibi olabilmek hayatlarımıza bir çok artı değer katabilir diye düşünüyorum

Bu hayatta size sunarlar ve sunulan görülmesi istenir fakat çok az insan sunulani değil sunanin anlatmak istediklerini görür gerçek netlikte burada gizli oluyor

Düşünsenize karşınızda iki pencere var ikisi de aynı hiçbir farkı yok fakat iki pencereyi farklı ustalar monte etti ama insanlar genelde gözde olana bakar yani pencere orada ve monteli burada bir fark olmaz oysaki herşey detay da görebilmekte gizli detay gelince bir ustanın diğer ustaya göre işini daha iyi yaptığı ve kaliteli malzeme kullandığı ortaya çıkar

Ama kaç kişi detaya bakar ki işte bu yüzden çok az insan farkeder diyorum

Hayat bize bir çok şey sunar çoğu zaman asla farkında olmayız ama detaya baktığımızda aslında her bir kare bizim için anlam taşıdığını farkederiz burada her bir kare derken her bir saat dilimi aralığını ifade ediyor diyebilirim

Herneyse telefondan yazıyorum benim çene gene düşmeden 😜 ufaktan ben kaçayım

Son söz olarak şunu ifade edeyim

Yakın zamanda konuyu işleyeceğim ne zaman olur bilemem kendimi dinç hissettiğim zaman diyelim

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugun bır kac konu acmak ıstıyorum eger yetıstırebılırsem proje konusunda açmak ıstıyorum...

Böyle...

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yazıları yazdım sıldım yazdım sıldım bır turlu begenemedım :) ılk defa basıma böyle bırsey geldı

En iyisi konuları açıp yarın akşama yazıları yazmak belki zaman kalırsa projeyi de işleriz nasipse inşallah

Böyle...

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Uzun zamandır yazamadım fakat bu demek değil ki bundan sonra hiç yazmayacağım diye aklınıza dahi gelmesin 🤪

Ramazan ayında ihtiyaç olmadıkça yazmamaya çalışıyorum çünkü böyle bir geleneğim mevcut

Bu arada Geçmiş Ramazan Bayramınız mübarek olsun

Yakın zamanda işleyeceğim konular ve projeler mevcut fakat bu aralar oldukça meşguliyet durumum mevcut yaklaşık olarak 1 ay daha sahalardan uzak olurum diye düşünüyorum yaa pardon sahalardan demişim 😜 forumlardan olacaktı

Bende durum böyle biliyorum belki yazıları özleyen olabilir ama 1 ay daha sizlerden müsade istiyorum

Böyle 🥰

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Şuan ne mi yapıyorum 🤪 bir AVM deyim ilk kez böyle birsey yapıyorum buradan yazıyorum

Sinemaya büyük ihtimalle 19:00 gibi giricem

Yazılar konusuna gelince aslına bakarsanız konular epey birikti işlemek istiyorum belli başlı projeler de mevcut

Yoğunluğum oldukça fazla olduğu için fırsat bulamıyorum ama biliyorsunuz ben yazmayı seviyorum o yüzden buradan kopamam

Sevgiler

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sinemaya 19:30 da giricem eywah babam diye film

Bu arada epey zaman var ne dersiniz telefondan bir konu açıp yazalım mi ???

Bence evet dediginizi duyar gibiyim

Biraz sosyal mesaj içerikli bir konu açmak istiyorum izninizle inşallah

Yazılar bitince paylaşım sunucam

Böyle 🥰

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün gece yarısına doğru yeni paylaşımlar yapıcam

3 konu işlemeyi düşünüyorum normalde işleyeceğim konuların başlıklarını önceden paylaşmam ama bunu esnetiyorum 🤩

Paylaşmak istiyorum izninizle

1---Yeni Avrupa ligi sistemi
2---ONline oy kullanma sistemi
3----İlk kitabım (belki değişkenlik gösterebilir)
Zaman kalırsa 4 .ncü konuyuda isleyebilrim izinde olduğum için 🤪zaman sorunu yok fakat uykuya bağlı sunuda ifade edeyim ilk 2 konuya mutlaka görsel hazırlayacağım o yüzden zaman alabilir bilginiz olsun

Genel manada işleyecek konular çok fakat elimde ki bilgisayar notebook o kadar geç açılıyor ki 10 dk sürüyor çoğu zaman başına oturasim gelmiyor 🤪

Bazen gıcıklık yapıp yazdığım onca şey bir anda ekranı kapatarak gidebiliyor ve inanır mısınız yazıları tekrar yazmak için yeniden mücadele veriyorum ama olsun her zorluğa rağmen ben size aktarmaya devam ediyorum böyle 🥰

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Herkese selamlar böyle 🥰🤪🤪

IMG_20230614_125553-min.jpg

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Daha önce resmimi gösterdim fakat yinede bilmeyen perdenin gerisinde olanı görmek isteyen varsa diye sunmak istedim

Sevgilerimi sunuyorum böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu gece yarısı yazmayı düşünüyordum fakat bugün oldukça yoğun bir gün yaşadım ve eve henüz yeni gelebildim affınıza istinaden yarın gece yazıları yazma kararı aldım hem daha dinc hem daha sağlıklı yazılar yazmış olurum diye düşünüyorum siteye gelip haber vermek istedim

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Herkese selam bu ara fotoğraf yükleme hevesim geldi 🤪 herşey bir yana konulara yeni konular ekliyorum 2 yeni konu daha oluşturdum biri supriz büyük ihtimalle sistem konusu olacak diğeri Bütopya diye bir konu farklı ve bir o kadar düşünce isteyen bir konu ne zaman işlerim bilemiyorum projeler konusuna gelince yaklaşık 5 projem var ama onlara sistem konularından fazla zaman kalmayacak yani biraz bekleyecek beni biliyorsunuz her konu benzersiz ve tek olsun istiyorum aynı şekilde projelerde günümüzde benzeri olmayan olsun istiyorum neyse ben ne yapıyorum diye soracak olursanız geziyorum 🤩 keyif yapıyorum az once konularımdan birine son rutuslar yaptım baktım yol kenarında sandalye var oturdum ve yazdım şimdi size böyle güzel bir yerden yazıyorum neyse görüşürüz
IMG_20230615_140907-min-min (1) (1).jpg

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Fotografı duzenleme sansım olmamıstı yenı oldu bugun geldım ve notebook karsısına oturdum her sefer kı gıbı agır acılması ıste sayfalar arası donması fılan benı yormus olsada sızlerle bulusabılmenın mutlulugu ıcındeyım

Burada yazıları uzatmayacagım fakat sızler ıcın ozel hazırlamak ıstedıgım konuda anlatmak ıstıyorum KARAR YILIM dıye sıze bu konu ıle suprız yapmak ıstedım sonrasında tek tek soz verdıgım konuları ısleyecegım...

İzniniz olursa ben konulara gecmek ıstıyorum....Konular tek tek tamamlandıkca anasayfada gorebıleceksınız efenım.......:love:

Asher

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Dün eksik konular kaldı bugün nasipse değişiklik yapmazsam diğer eksik konuları işleyebiliriz diye düşünüyorum

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün milli maç var uzandım öyle hiç notebook a takilasim gelmiyor yarına diyelim 🤪

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar