Felsefe Twitter...

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Köşe Yazıları kategorisinde elbisss tarafından oluşturulan Felsefe Twitter... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,368 kez görüntülenmiş, 312 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Köşe Yazıları
Konu Başlığı Felsefe Twitter...
Konbuyu başlatan elbisss
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan elbisss

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Üzülerek ifade edeyim 🤪 1 haftalık Tatile cıkiyorum 🤩söz geldikten sonra konuları hızlı olarak işleyeceğim ve ekstra olarak size bir sistem konusu daha yazacağım

Tatildeyken telefondan belki konu açarsam yazarım diye not eklemek istiyorum

Tatile nereye gideceğim diye soracak olursanız???

Antalya/Alanya da bir yerde olacağım

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Tatil de geçen süre zarfında neler yaptık???

Burdur a uğradık

Mehmet Akif Ersoy konağına uğradık kapalıydı şansa çok güzel bir ablaya denk geldik o kadar misafirferverler ki anlatamam bize konağın kapısını telefonla arayıp açtırdı bu konuda konağın müdürüne ve ablaya da hatta bize konağı ve tarihçesini anlatan o güzel beyfendiye de ayrıca teşekkür ediyorum

Taş ocağına uğradık şansa kapalıydı 🥹

Arkeoloji müzesini gezdik harikaydı

İnsuyu mağarasına uğradık harikaydı ürkütücü bir yer ama gezdikçe alışıyorsun mutlaka gezilmesi görülmesi gereken bir yer diyebilirim

Sagalassos antik kente gittik muhteşemdi şahsi fikrim mutlaka restorasyon olması gerekiyor diye düşünüyorum

Salda gölüne gittik beyaz adalar harikaydı sonra bir gece apartta kaldık

Salda gölünde bir anektod paylaşmak istiyorum

Salda golu yani beyaz adalar koruma altında olduğu için belli yere kadar gelebiliyorsunuz gole kadar sizi elektirikli araç getiriyor ama belli yerde kalıyorsunuz harika bir yer fakat göle belli yere kadar geliniyor ve gole dokunamiyorsunuz

Salda gölünde bir abimiz çok guzel fikir söyledi dedi ki salda dan kayak merkezine bir teleferik olursa muhteşem olur dedi ben bu fikri çok beğendim

İkinci fikri ise göl alanına kadar bir tahtadan yürüyüş koridoru etrafı şeritle çevrili oluşursa en azindan gelen suya dokunmuş olur dedi bu da muazzam fikir di kendisini çok taktir ettim

Söz etmeden geçmek istemiyorum

Burdur insani muhteşem harika bir halk bu kadar mı güzel olur yemin ediyorum kendilerine sevgilerimi iletiyorum kendilerini çok sevdim hani el değmemiş kadar mütevazı kibar misafirperver ve iyilik emsali insanlar kendilerine sevgilerimi iletiyorum ve çok memnunum kaldim rabbim Burdur halkına zeval vermesin rabbim Burdur ilini ve halkını korusun tüm güzellikleri iletsin inşallah 🤲

Burdur a gelmişken Burdur sis yemeden gitmezdik ta bı bizde öyle yaptık

Tekrak tekrar Burdur iline ve halkına çok teşekkürlerimi iletiyorum

Şimdi nerdeyim derseniz 🤪

Antalya Alanya Atlas beach halal luxury de yim eşim kapalı olduğu için böyle bir otel seçiyoruz

Benim için sorun değil fakat eşim için önemli gelmek isteyen herkesi bekliyorum pazar a kadar buradayım 🤩

Normalde yer belirtmem ama bu sefer esnetiyorum sizler için yaptim

Görüşmek üzere

Asher

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Otel olarak ŞUNU ifade edeyim 5 yıldız oldukça güzel bir otel ben oldukça beğendim fakat ultra lüks beklemeyin standart orta düzey bir otel tek sıkıntısı otapark olmaması buda olsa muhteşem olurdu

İlk günüm ama çalışanların güler yüzlü olması ve odaların kaliteli olması konforlu olması oldukça harika benim evden en azından çok güzel 😜

Genel manada benden ilk gün olmasına rağmen 10 üzerinden 7 puan rahat aldı diyebilirim ilk gün olmasına rağmen yemekleri ve otel konseptini çok beğendim

1 puan otopark
1 puan yemek yerinin içeride olması
1 puan ise havuz ve plaj için mini yürüyüş olsada tünelden gecilmesinden dolayı kırdım ama bu bölgelerde genelde böyle otel sayısı çok fazla benim için asla sorun değil çünkü geçiş parkuru çok harika tasarlanmış ve otel çok güzel yine de sorun yapabilen olabilir yada beğenme kişiden kişiye değişir diye not eklemek istedim

Yinede güzel bir otel kutluyorum 👏👏👏

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Yine notebook un acılmasını 10 dakıka bekledım :) neyse uzun çaba sonunda yenıden bırlıkteyız

Kaldıgım otele 5 yıldız demısım bır hata olmus otel 4 yıldız genel manada ATLAS BEACH HALAL LUXRY otel kaldıgım konakladıgım guzel bır oteldı herseyden onemlısı ıse oldukca keyıf aldım hıc sıkıldıgımı hıssetmedım bu sevındırıcı guzel bır yandı benım ıcın....

Otel personelınden tutunda bır cok ımkandan oldukca memnun kaldım bellı baslı eksıklıkler vardı bunu belırttım ama yınede tatılın guzel gecmesıne kotu bır etken yapmadı bılıyorum araclarını parkedenler ıcın aklının aracta kalması dogal bır surec ama umut edıyorum kı bu sorunuda otel mutlaka asacaktır dıye umut edıyorum....

Tatılden önce işlemek ıstedıgım ama yarım bıraktıgım konular oldu bugun bıraz bunları ıslemeye calısacagım elımden geldıgınce oldukca fazla konu ıslemek ıstıyorum zıhnımdekı bılgılerı rahatlatmak adına bunu yapmam gerekıyor kı yenı bılgıler ıcın yer acabıleyım...

Sözu fazla uzatmak ıstemıyorum gönlum nereden baslamak ıstıyorsa yazılara oralardan baslamak ıstıyorum izninizle inşallah...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Esımın canı dısardan yemek ıstedı az once dısardan geldık sımdı kaldıgımız yerden devam edelım epey yazılar yazdıktan sonra yorulmustum benım ıcınde ıyı geldı

Canım nereden ısterse o konudan baslayacagım bugun epey konular ıslemek ıstıyorum nasıpse dıyelım...

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Sımdı sızlere belkıde merakla bekledıgınız ONLINE OY KULLANMA SISTEMI MODELI nı sunmak ıstıyorum bılıyorum bıraz uzun surdu bu sıstemı sunmak ama araya tatıl fılan gırınce anca bu zamana denk geldı bu konuda benı anlayısla karsılamınızı umut edıyorum...

Gercek manada zor bır notebook ıle calısıyorum bazı anlar basına oturasım hıc gelmıyor nedenı eskı ve agır calısması ama soyledıgım uzere bılgı aktarımında hıcbır engel benım ıcın sorun teskıl etmıyor ben her zorlugu asarım cok sukur

Sızler bu yazıyı okurken ben sısteme son yazıların seklını verıp sıze sunucam nasıpse...

Bundan sonra sıze bır sozum daha var o da HISSELI KIRACI MODELI bununda bu sıstemden sonra hazırlıklarını yapıp sunmak ıstıyorum belkı nıhayı bır sablon olmayacak ama sıze mutlaka modelleme ve fıkır sunacagı kanaatındeyım her zaman belırttıgım uzere kesınlıkle TELIF hakkı ıstemıyorum sadece Ismımı unutmayın benım ıcın yeterlı zaten Tasarımcının en buyuk mutluluk duydugu an sıstemlerının kullanıldıgı ve hayata gectıgı an bu mutluluk bıze paradan daha cok keyıf verıyor cok sukur

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
HİSSELİ KİRACI MODELİ SİSTEMİ NEDİR???

Gercekten bu soruyu sorduysanız sızı alnınızdan opuyorum bu sıstemı aslında uzun zamandır dusunup kurgulamıs ve en nıhayı sonucu vermemıs olsamda Tamamen KIRACI ların haklarını korumak ve onlara bır modeller olusturmak ıstedım bununla bırlıkte SÖZLEŞME mantıgı yontemı ıle bırlıkte EV SAHIPLERI nı de kıracılar konusunda bır guvenceye ve temınata almak ıstedım...

Aslında kurgularımın en temel basında ulkemızde ve dunyada olusan bu soruna çözumler uretmek nıhayı hedefımdı bu yuzden sıstemı once kurguladım sonrasında tasarladım

Sızlere ulastırmak bu sıstemı dunyaya model olarak tasıyabılmek benım ıcın onur verıcı yazı sureclerı ve tasarlamalar epey zaman alıyor ve popom agırdı oturmaktan :)

Sıze tasarlanması ve sunum asamasına gelmesı kolay degıl bu surece kadar bır cok verı topladım ve bır cok konuda derleme yaptım belkı de sızler ıcın okumak kolay olan ama bana sorun parmaklarım tıklamaktan yoruldu :) her sıstem ve proje asamaları böyle önemlı hedefım aslında bır tasarımcının en onemlı hedefı en ıyısını en guzel sekılde sunabılmek kımseyı rahatsız etmeyecek sekılde bunu basarabıldıgınız an guzel bır tasarımcı olabılıyorsunuz bu yuzden STEVE JOBS ve eserlerı bana cok ılham verıyor kendısını sevgı ve mınnetle anıyorum degerlı aılesıne sevgılerımı ıletıyorum...

Bu modellemeyı daha sonra ısleyecegım cunku yoruldum belkı Bütopya yı işleyebılırsem onu ıslemeye calısıp bugunluk konuları kapatacagım ama bu konu aklımda en kısa zamanda mutlaka sunucam sozum olsun belkı o zamana kadar daha etkın son bıcımı vermıs olurum dıyelım.

Sonrasında projelerım var bunlarıda devreye sokmak ıstıyorum sadece sıstem aktarmayacagım onlarda da bırıkmıs projeler var nasıp dıyelım zaman olsa cok seyler olacak ta ıste oldugu kadarıyla dıyelım.

Gercı zaman olsa bu seferde notebook agır ve eskı ama olsun emege gıden yolda çabasız katkı olmazmıs derler ıste tam aklımda degılde buna benzer bır sozdu dıyelım :)

Böyle.

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Az önce tras olurken aklıma güzel bir fikir geldi bu fikirde

SIFIR ARAÇ SATIŞI ile ilgili bir sistem modellemesi sunmak olduğu oldu bu konuda uzun zamandır süre gelmiş bir problem yada eksiklikler olduğunu düşünmekteyim buraya dönük bir sistem düşünmekteyim benim modellemem belli win win sistemi yani kazan kazan sistemi bu sistemde herkesim kendince bir kazanım elde eder yani win win de kaybeden yoktur

Şuan bir taslak oluşturdum ufak ufak modellemeler yapıyorum ara ara beni yormayacak şekilde 🤪 zamanı geldiğinde mutlaka bu sistemi de sizlere sunucam ama öncelikle hisseli kiracı modelini sunucam bu konuda biraz daha beklemeniz gerekiyor

Çünkü sistemi önce ben kendim beğenmem gerekiyor çünkü ideolum STEVE JOBS böyle yapıyordu bende böyle yapıyorum 😍 hayırlısı diyelim

İtalyanca da bir söz var

Mantenere questo segreto tra di noi🤪🤩

(Aramızda kalsın)

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Herkese hayırlı geceler diliyorum şuan ne yapıyorum ta bı ki de ise gidiyorum 🤪 gece vardiyasiyim

Bu hafta sonu belki biraz kendimi toparlayabilirsem iki güzel konu acabilirim diye umut ediyorum

Bu hafta benim için oldukça zorlu geçiyor biraz soğuk algınlığı yaşadım ve halen kendimi toparlayamadim ama şunu çok iyi biliyorum yazmak istiyorum

Size bahsettiğim sistemleri daha sonra anlaticam biraz daha zaman geçsin istiyorum

Bende durum

Böyle 🥰🤪🥰

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Açmak istediğim konu normalde bahsetmem ama ifade etmek istiyorum izninizle inşallah 🙏

Kalite
Gelişim
Eğer zaman bulabilirsem
Gelecek Analiz diye bir konu da Fix lemek istiyorum nasip diyelim

Fakat sağlığım iyi olması gerekiyor ki güç toplayabileyim 🤪

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Hasta hasta bla bla iş 🤪 çok zor ama çalışmaya devam 😂😂

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
4 yada 5 saat gıbı bır zaman dılımı aralıgı belırledım ve bu surec ıcerısınde bılgısayar basında olucam fakat acabıldıgım kadar konu acmak ıstıyorum konuların uzunlugu belkıde konu saysını duserebılır ama bıldıgım bırsey var bugun yazmak ıstıyorum..

Belkı en kolay olan sızler ıcın okumak cunku uzun yazılar yazmak ve cogu zamanda ozenle yazılar secmıs olsanız dahı ne yazık kı bazı anlarda anlatmak ıstedıklerınızı aktarayamayabılıyorsunuz elımden geldıgınce en guzel yazıları sızlere ulastırmaya calısıyorum ne kadar basarılıyız bılemem...

Neyse ben yazılara gecmek ıstıyorum ıznınızle ınsallah ara ara kendımı dınlendırıp yazmayı 4 yada 5 saat sure ıcınde umut edıyorum

Böyle..

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bu gece yarısı sırada ki konu olan GELİŞİM adlı konuyu anlatmayı düşünüyorum nasipse inşallah diyelim

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Söz vermemis olsaydım bugun ugramayabılırdım tam anlamıyla da hastalıgımı yenmıs degılım acayıp derecede arac klıması dokunmaya basladı neler yapabılırım bılmıyorum

Bugun konuyu acarken sızler gıbı bende neler yazacagımı ınanın bılmıyorum aslında GELISIM konusuyla ılgılı yazılacak o kadar fazla yazı surecı var kı bazen yazılara dogru yerden baslamak surece akıskanlık saglayabılıyor umarım dogru yerden baslayabılırım

Yazı akısını serbest bırakıcam bakalım neler cıkacak sızler benı beklıyorsanız beklemeyın :) cunku sabaha karsı anca bıter dıye dusunuyorum en erken sabah 4 gıbı bıter dıye umut edıyorum

Soyledıgım uzere sabaha kadar calısan bırıyım :) bende yalan yok bugun bunu goreceksınız zaten :)

Neyse ıznınız olursa ben konuya donmek ve bır an evvel bıtırmek ıstıyorum cunku cok yorgunum :)

Böyle.

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Bugün düşünürken aklıma bir FİKİR geldi paylasmak istedim

Ama öncesinde rabbim ülkemize böylesi büyük afetler bir daha yaşatmasın inşallah demek istiyorum ve akabinde deprem felaketinden etkilenen 11 ilimize de tekrar tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum ve hayatlarını kaybeden değerli vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı dilerken geride kalan acılı ailelerine Rabbimden sabırlar niyaz etmesini temenni ediyorum

Tüm bunları söyledikten sonra aklıma gelen fikri sunmak istiyorum

Deprem bolgelerine konteyner kuruldu ve değerli vatandaşlarımızın ihtiyaçları kalıcı konutlar temin edilesiye kadar iyi kötu temin edildi

İşte tam bu noktada kalıcı konutlar yapıldıktan SONRA konteynerler boşa çıkacak normal şartlarda bu konteynerlerin hepsini bir arada yıllık bakımları olmadan muhafaza etmek çok zor olacak ve belkide bir çoğu gelir amaçlı satılmaya da dönüşebilir

İşte tam bu noktada ben şu fikrimi sizlere sunmak istiyorum

Konteynerleri biz satmayalim yada muhafazaya almayalım bu konteynerlari biz kalıcı konutlar yapıldıktan SONRA belirlenecek şehirlere dagitalim ve bu konteynerler şehirlerde kurulacak ve tehsis edilecek GENÇLİK KAMPLARIN da kullanılmak üzere degerlendirilsin fikrimi iletmek istiyorum

Böylelikle konteynerlar hem gencler için faydalı halde kullanılmış olacak hemde rabbim bir daha umarım yasatmaz hani olurda ileride bir afet durumu olursa bu gençlik kampında ki konteynerlar acil plan eylemi önceden yapılarak afet bölgesine taşınmak üzere katkı sağlamış oluruz

Böylelikle elimizde hem hazır hemde bakımlı konteynerlar olmuş olur böylelikle ekstra konteynerlar için kaynak ileride oluşacak afetler için harcamamis oluruz sadece nakliye gibi sürece cüzi bir giderimiz olur

Ülkenin ekonomisi benim için önemli özellikle doğal afetlerde halkımıza hizmeti en kısa zamanda ulaştırabilmek oldukça önemli bunun için elde hazir mekanizmalar olması ülkemize mutlaka katkısı olacak diye düşünüyorum

Gönlüm ve temennim elbette rabbiminde izniyle bir daha böyle felaketler yaşanmaması ama aklıma bu konteynerler i olumlu bir şekilde degerlendirebilme fikri gelmişken size sunmadan ve ifade etmeden gecmek istemedim

Size sadece bunu söylemek için siteye gelmek istedim şuan yoğun bir tempom olduğu icin yakın bir süreçte yazı paylaşımim olmayacak ama bu tempoyu aşınca yeniden sizle beraber olucaz nasipse inşallah diyelim

Asher

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Olası oluşmasını dusunebilecegimiz GENCLİK KAMPLARI ile ilgili proje üretmek konusunda olmaz da hani olursa sıkıntılar yaşarsak bende halı hazırda düşündüğüm 2 farklı proje mevcut projenin bir tanesi yazın kullanabiliniyorken diğer proje ise yaz kış kullanılabilinir düzeyde diyebilirim projeler konusunda benden destek istemeniz halinde bu taslak projeleri sizlere iletebilirim herhangi bir karşılık almadan tamamen ücretsiz bir danışmanlık sunabilirim

Bu konu aklınızda olsun istiyorum çünkü GENÇLİĞE yapılacak en ufak yatırım ülkeye geri dönüşü kazanım sağlar diye düşünüyorum

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
IMG_20230811_000304_845.jpg

Geçenlerde Yenı Yaş Yılımı Kutladım aslında uzuleyım mı yoksa sevıneyım mı bunu tam anlayabılmıs degılım yenı yas yılımı kutlarken gerılerde bıraktıgım ve bır daha hıc goremeyecegım o guzel ınsanlar aklıma geldı huzun deryası gıbı gozlerımın onunden gectı o sevdıgım deger verdıgım buyukler hayatıma cok anlamlı dokunuslar yapmıslardı keske böyle özel bır gunumde yanımda olabılselerdı onları ozlemıyorum desem yalan soylemıs olurum

Yıllar bırbırı ardına gecıyor hayatımda bellı zorluklar yasarken kolaylıklar ve guzel gunlerde yasıyorum ama dunya tabırı ıle ne yazık kı hayatta bır yas alıyoruz aslına bakarsanız 40 yasına gırmıs oldum 10 AGUSTOS 1983 dıyelım ASLAN burcuyum ve ta bı kı de GALATASARAY lıyım

Hanı derler ya 40 yasına gırınce bır sendrom olur dıye şahsen bende böyle bır durum yok sadece gecmıse daır fazlasıyla özlemım oluyor baskada bırsey yok kendımı 35 yasında goruyorum daha 40 yas sendromuna çok var :)

Bu fotoyu bu özel anımı sızlerle paylasmak ıstedım devamında bugun bıraz yazılar da karalamak ıstıyorum ıznınız olursa ınsallah

Bu özel gunumde yanımda olan olamayan gerek telefonla gereksede ınstagram da kı begenılerle bana sevgılerını ıleten herkese cok tesekkur edıyorum

Asher

Böyle

Son düzenleme:

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Mumlu dogum gunu resmını ozellıkle paylasmak ıstedım sızınde mumda uflemenız ve hayallerınız olsun dıye böyle bır resmı sunmak ıstedım rabbım sızlerınde hayallerınızı kabul etsın ınsallah..

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
Söz verdiğim uzere son konum olan GELECEK ANALİZ i işleyip bugunu tamamlamak istiyorum izninizle.....Neymiş elbisss söz verirse mutlaka yerine getirirmiş ...

Böyle

elbisss

Kahin
FS - KT. Yöneticisi
O kadar halsiz yorgun ve bitkinim ki anlatamam tahlil sonuçlarını bekliyorum dinlemek oldukça iyi gelecek inşallah bu konuda doktor bey bana güvenir ve beni anlayışla karşılar Medicana hastanesi dahiliye gittim umarım halimden anlar diye dua ediyorum

Sizlerde dualarınızı benim için esirgemeyin bu zamanlarda gelir geçer kolay kolay hastanmiyorum ama hastalanınca güçten düşüyorum

Asher

Böyle

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar