Emperyalizm ve Anti-Emperyalizm Nedir?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Siyaset Meydanı kategorisinde cemozen tarafından oluşturulan Emperyalizm ve Anti-Emperyalizm Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,415 kez görüntülenmiş, 140 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Siyaset Meydanı
Konu Başlığı Emperyalizm ve Anti-Emperyalizm Nedir?
Konbuyu başlatan cemozen
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cemozen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cemozen

Üye
Yeni Üye
antiemperyalist ulusal kurtuluş

Seyduna sormuştun ya, "bunlar neden böyle anti-emeryalist zanneder kendilerini" diye.

Benim jeton tam düştü şimdi.

Bu takım taklavat, Türk olmayı anti-emperyalist olmak için yeter zannediyorlar. O yüzden aslında Türk bağımsızlık haraketine anti emperyalist diyorlar, Arnavutlarınkine, Bulgarlarınkine, Kürtlerinkine hiç öyle bir sıfat takma ihtiyacı duymuyorlar. Aslında yine bununla bağlantılı olarak "anti-kapitalizm olmasa da olur" diye çaresizce zırvalıyorlar gitsin.

Hani demiştim ya "anti-kapitalist olma koşulu kalkarsa bu işin sonu sırf batıya kafa tutuyor diye Ahmeti Nejatı da, Ladin'i de, Humeyni'i de anti-emperyalist ilan etmeye kadar" diye.... "Korkum budur" demiştim ya.

Kormaya gerek yokmuş anladım. Bunlar Türk olmayanlara zaten anti-emperyalist falan demiyorlar. Adamın adının içinde Atatürk matatürk gibilerinden bi Türk geçsin ki bunlar için anti-emperyalist olsun.

Bu güruh için anti-emperyalizm=Türk olmaktır.

Teori sonradan da uydurulur nasıl olsa. :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar