Allah Insana Yardım Etmez.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Thurgood tarafından oluşturulan Allah Insana Yardım Etmez. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,096 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 3 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Allah Insana Yardım Etmez.
Konbuyu başlatan Thurgood
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan odun

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Bir Allah varsa bile nasıl vahşi hayata müdahale etmeyip zulümler doguyorsa insanlar arası hayatada müdahale etmiyor.

İnsan ne elde ediyorsa yada edemiyorsa doğduğu coğrafya, doğduğu aile, fiziksel ve zihinsel yeteneklerine göre şekil alıyor.

Açlıktan bitap düşüp ölümü bekleyen insanlara Allah müdahale etmiyorsa, benim hayatıma iyi yönde müdahil olacağını hiç zannetmiyorum.
İnsanlar korkuyor. Bu Dunya'da bizzat zulüm görüyoruz fakat insanlar Allah'a isyan edip ahiretide kaybetmekten korkuyorlar. Allah'a duyulan sevgi bir diktatore duyulan sevgi gibi sahte. Zulüm görüyoruz fakat diktatörü sevmedigimizi belli edersek daha büyük cezalar gelecek.

Mert.A

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
Radyo Tv
Bizim yaşadığımız hayat çok basit. Biz de çok basitiz.

Küçük bir rahatsızlığımızda yardım bekleriz. Eğer yardım gelirse seniriz gelmezse isyan ederiz. Dünya hiyerarşisi gerçek.

İnanmadığın kendinsin. İsyanların. Olmuşlukların.

Aynaya bak varlığını kanıtla.

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Bizim yaşadığımız hayat çok basit. Biz de çok basitiz.

Küçük bir rahatsızlığımızda yardım bekleriz. Eğer yardım gelirse seniriz gelmezse isyan ederiz. Dünya hiyerarşisi gerçek.

İnanmadığın kendinsin. İsyanların. Olmuşlukların.

Aynaya bak varlığını kanıtla.
Evet basit ve onemsisiz. Doğada bir Ceylan'ın sırtlanlar tarafından canlı canlı yenmesini Allah ve insanlar doğal karşılıyor. Hayvandır işte diyoruz. Fakat Allah'ın insandır işte diyip maruz kaldığımız zulümlere sessiz kaldığı gerçeğini kabullenemiyoruz.

Serçe

Üye
Yeni Üye
Hala neyi inkar ettiğinizi çok anlamış değilim. Sen Allaha kalben ellerini açıp dua ettin de namaz kılıp yolunda gittin de ne zaman yardım etmedi ?
Ayrıca Peygamber sav efendimizin dahi sınava tabi tutulduğu bir dünyada biz kullar olarak hemen isyan ediyoruz. Derdi de çareyi de veren Allah. Ne istediğini bilirsen Allah ta sana vermemezlik yapmaz.
Her an bizi duyan işiten ve bir anne babadan dahi fazla merhamete sahip olan yaratan sana yardım etmemezlik yapmaz vermiyor ise senin için hayırlısıdır. Veriyor ise şükretmelisin.

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Hala neyi inkar ettiğinizi çok anlamış değilim. Sen Allaha kalben ellerini açıp dua ettin de namaz kılıp yolunda gittin de ne zaman yardım etmedi ?
Ayrıca Peygamber sav efendimizin dahi sınava tabi tutulduğu bir dünyada biz kullar olarak hemen isyan ediyoruz. Derdi de çareyi de veren Allah. Ne istediğini bilirsen Allah ta sana vermemezlik yapmaz.
Her an bizi duyan işiten ve bir anne babadan dahi fazla merhamete sahip olan yaratan sana yardım etmemezlik yapmaz vermiyor ise senin için hayırlısıdır. Veriyor ise şükretmelisin.
Klişe cevaplar. Bir klişe cevapta "dünya kâfirlerin cenneti, müslümanların cehennemidir." oysa zulüm altinta, açlıktan çocukları ölen on binlerce hristiyan aile var Afrika'da.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bir Allah varsa bile nasıl vahşi hayata müdahale etmeyip zulümler doguyorsa insanlar arası hayatada müdahale etmiyor.

Yanlış.
Nasıl;?

Tevratta şöyle der.ç Sodom ve Gomaryı gökten kızgın ateşler göndererk yaktık ve yıktık içindkei tüm insanları ve çocukları ve kadınları da bir güzel katlettik

Kuran da buna Ad-Lut kavmi helakları denir ve tanrınız bu cinayeti üstleniyor.
Yani insan katili olan fail meçhul değil.

Canı istediğinde yapabiliyor.

Kızıldenizi yarabiliyor.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Bu arada bilindik anlamda monoteist bir tanrı figürünün varolamayacağını söyleyen ben bile arkadaşa katılıyorum

Doğa acımasız değildir
Afrika da aç insan ve çocuklar tanrının değil insan ırkının, insan birliğinin sorunudur. Beyaz adam oraya gidene kadar kölelik, açlık ve sefalet eminim yoktur. Hepsini elinde incil ve kölelik var.
Burundi'ye giden Belçikalılara karşı özgürlük kazanmışlar ama onlar gittikten sonra hiç bir zaman sistemi yönetemişler

Beyaz adam heryere köleliğini ve İncilini götürdü.
Bugün ay da 10 dolar kazanan Burundililer pazar günü incillerle dansediyor

Tanrıyı öne sürerek insanca sorumluluktan kurtulamıyoruz
ve Burunduliler için çabalasaydık bir şeyler yapabiliridk. Basit bir ekonomi modeline ihtiyaçları var.
Gerçi kendi ülkemiz için yapamadık ama insanı birleşmiyor ayrıştı

Doğa da denklik vardır savaş acı gelişim vaorlsa bile inan insan gibi kronik inflamasyoın anksiyete gelecek kaygısı derdi yok
Doğanın acısı bile makul ve dengede...
Doğa da çekebildiğin gücün yettiği kadar acı deneyimlersin. Bir kaplan yük taşımaz diğer kaplana yemek toplamaz, atlar kendi sırtına semer vurmaz, diğerini sırtına binmez ve sömürmez , Özgür tutarlı makul ve çekilir bir acı deneyimlerdin

Bir hayvan tarafından yenmek anlıktır ve iyi bakarsanız iyi bir şeydir. O yırtıcı olmasa kaçma saklanma korunma koşma karşı koyma becerilerinin hepsi körelirdi ve otlak sulak bir yerde yerleşik sürkli çoğalıp duran atıl şişko bir varlık olurdun. Türün en son ataletten yokolurdu.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Bütün bak doğada acı çeken hayvanları toplasam insanın sefaletinde yaşayan kedi köpeğin yanına yaklaşamaz

Küflü çöp yiyor diyabet oluyor kör oluyor üst solunum yolları hastalanıyor
Esaret deneyimliyor yapay ışığa ve güce korkuya maruz kalıyor
Sosyalleşme yok ,üreme yok, iğdiş ediliyoır kısırlaştırılıyor

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Benim iddiam ile bu cevap ters düşmüyor. Allah bu dünyada yardım etmiyor.

Nuh'a gemi yaptırdı, İsarailoğullarına geçsin diye Kızıldenizi yardı ve Ortadoğuyu vaadetti
Ve onları diğer halklara onları yönetsin diye üstün kıldı

Sen hiç aç Yahudi/Musevi gördün mü var mı?

Daha ne yapsın bu tanrı

Hiç aç açık var mı?

Yeryüzünde istesende geçemeyeceğin/seçemeyeceğin tek din o

EvilBeauty

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
bilg prog

İnsan ne elde ediyorsa yada edemiyorsa doğduğu coğrafya, doğduğu aile, fiziksel ve zihinsel yeteneklerine göre şekil alıyor.

Açlıktan bitap düşüp ölümü bekleyen insanlara Allah müdahale etmiyorsa, benim hayatıma iyi yönde müdahil olacağını hiç zannetmiyorum.
İnsanlar korkuyor. Bu Dunya'da bizzat zulüm görüyoruz fakat insanlar Allah'a isyan edip ahiretide kaybetmekten korkuyorlar. Allah'a duyulan sevgi bir diktatore duyulan sevgi gibi sahte. Zulüm görüyoruz fakat diktatörü sevmedigimizi belli edersek daha büyük cezalar gelecek.
kardeşim bilimi biraz kurcalasan yaratıcı fikri sana spider-man öte gelmez merak etme xd

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sınıf atlamak, ekonomik toplumsal yeni biçim statü ekonomik alternatif umut aranıyorsa belki hrisiyanlığa geçilebilirdi;
En azından moden toplumdan gelişmiş dünyadan saygı gröme şansı artar, iltica şansı artar
Müslümanlar her zaman üçüncü düny ve ortaoğuda da diğeeleri tarafından ötekilenen çoğu zaman padişahlık krallıkla yönetilen köle ya da alt sınıflar oldular, oalrak görüldüler

Müslümanlı khristiyanlı kgibi evrilemdiği ay da kitabının yoruma kapalı değişmez addedilmesi nedneyle de büyük ölçü de evriltilemediği için paradigma olarak başka lanaldan dönüşüme uğramalı yani çoğu zaman birdne yıkılmal ıderiz ki bu üçlü kutsal itiifakın ortadıoğu ibrahimi tek tanrılı dinlerini nbütün oalrak yıkımı deşifresi ve ifşasıan gebedir

Kaderine küsmemelisin
Tanrıda varsa yoksa da varoluş demgesiz ya da adaletsiz değil, varoluş kötü değil
Tüm bunlar gelip geçicidir, uygun eylemle her zaman rahat buluanbilir zorluklsr eğer onlsra sabredersek aşarsak bize öğretir ve çok şey katar ve güçleniriz, istekleri elde edemyebiliriz dürüst olmalı ve çabalmalıyız

Tanrı dışında seçenkler arıyorsak alternatif açıklamalar her zaman mevcuttur bu hiç bir zaman bir tane değildir
Örneğin Buda'nın dini ki Buda Ortadoğu da saygı görür bütün insanlara saygı sevgi kardeşlik beslemeyi öğütler
Başka bir öğreti başka şeyi söyler
Uzakdoğuluların aşkın bir Brahman (varlığın bütünlüğü) tasviri vadır ve bu hiçbir zaman tanrı değildir
İlkel insan doğa ile birlik bütünlük duyan öğretiler yapılandırdı. Animizm gibi.
Bunların hiçbiri varolşun doğası ya da koşullarıyla boğuşmadı

Thurgood

Üye
Yeni Üye
Nuh'a gemi yaptırdı, İsarailoğullarına geçsin diye Kızıldenizi yardı ve Ortadoğuyu vaadetti
Ve onları diğer halklara onları yönetsin diye üstün kıldı

Sen hiç aç Yahudi/Musevi gördün mü var mı?

Daha ne yapsın bu tanrı

Hiç aç açık var mı?

Yeryüzünde istesende geçemeyeceğin/seçemeyeceğin tek din o

Allah insana yardım etmez, müslüman da müslümana yardım etmez ama yahudi Yahudiye yardım eder 😀

2017'de bı pilavcida calisiyordum. 5 vakit namazını kılan biri. Sabah kahvaltı yapıyordum beni akşama aldilar. Artık kahvaltı yapamıyorum 5 TL yevmiyeme ekleyin dedim işten cikardilar. Cebimde 250 TL falan kaldı çıkarken 200 TL borcumu ödedim 50 TL kaldı.
Bir gün sadece bir simit yemiştim bir günde aç yatmistim. Sonra bı caycida iş buldum.
İslam kardeşliğinin yalan oldugunuda böyle tecrübelerle anladım.

EvilBeauty

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
bilg prog
Allah insana yardım etmez, müslüman da müslümana yardım etmez ama yahudi Yahudiye yardım eder 😀

2017'de bı pilavcida calisiyordum. 5 vakit namazını kılan biri. Sabah kahvaltı yapıyordum beni akşama aldilar. Artık kahvaltı yapamıyorum 5 TL yevmiyeme ekleyin dedim işten cikardilar. Cebimde 250 TL falan kaldı çıkarken 200 TL borcumu ödedim 50 TL kaldı.
Bir gün sadece bir simit yemiştim bir günde aç yatmistim. Sonra bı caycida iş buldum.
İslam kardeşliğinin yalan oldugunuda böyle tecrübelerle anladım.
kardeşim ne islamı ne kardeşliği ne diyon spider-mana inanmak gibi bişeyden bahsediyon sen. Spider-manında comic booksları var oda mı gerçek. Azcık büyü pls. 21.yüzyılda yaşıyoz bilgiye ulaşımda o kadar zor değilki azcık araştır kurcala masturbasyon yapacağına sory ben biraz sert konuşurum ama yalanlarla mutlu olmak istiyosan sen bilirsin engelle geç beni

xmatrix

Yeni üye
Yeni Üye
kardeşim bilimi biraz kurcalasan yaratıcı fikri sana spider-man öte gelmez merak etme xd
Dediğiniz gibi hojam, bilimi biraz kurcaladım.. Kuantum dolanıklığı.. Kuantum dalgalanma.. Çift yarık deneyi.. Bana çok ilginç geldi.. Kuantum mekaniği bana hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlatıyor.. Ya size ne anlatıyor bilemem.. Ayrıca sitede bu konuda yazıları okumanızı tavsiye ederim.. Daha önce belirttiğim gibi Madde veya enerjinin sonsuz geçmişi olabilir mi sizce.. Sonsuz geçmiş akıl , mantık , bilim çerçevesinde ne kadar spider-man olur acaba..

Thurgood

Üye
Yeni Üye
kardeşim ne islamı ne kardeşliği ne diyon spider-mana inanmak gibi bişeyden bahsediyon sen. Spider-manında comic booksları var oda mı gerçek. Azcık büyü pls. 21.yüzyılda yaşıyoz bilgiye ulaşımda o kadar zor değilki azcık araştır kurcala masturbasyon yapacağına sory ben biraz sert konuşurum ama yalanlarla mutlu olmak istiyosan sen bilirsin engelle geç beni

Ben Allah'a inanmıyorum. Allah'ın olduğunu biliyorum. Biliyorum çünkü kesin delillerini gördüm. Bu kesin delilleri görmüş olmama rağmen memnuniyetsizligimi dile getiriyorum.
Eğer görmeseydim şayet kolayca ateist olabilirdim.

EvilBeauty

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
bilg prog
Ben Allah'a inanmıyorum. Allah'ın olduğunu biliyorum. Biliyorum çünkü kesin delillerini gördüm. Bu kesin delilleri görmüş olmama rağmen memnuniyetsizligimi dile getiriyorum.
kesin delili gördüm derken? şizofren misin kafayı mı yedin kanka. Halisülasyon felan görmüşsündür git bi akıl hastahanesine :D

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

Olmayışıınn kesin delillerini gördüm yine de ateist olamadım
ilgili kamp uyum ya da kendini tanımlama biçimi sorunu ya da kabulleri

Ateizm anti zıtlık temelli bir felsefedir ve ve mevcut teizmin antiparadigması ve bir ileri ki aşamasıdır ya da yeni versiyonudur
Belki bir gün hepinizin oraya taşınması beklense ve umulsa da şu aşamda atezim orta sınıfınızın dinidir ve onların hizmet kabul temelli belli ritüellerini aşmaksızın kolay koşlay sahip olamazdınız
Dawkins'i hatmetmelisin, ara formu savunmayı öğrenmelisin bilimin kutsal şovalyesi olarak savaşmalı ve bilimi kutsal emanet olarak korumalısın

Yani bu kafayla ancak deist felan olabilirdin

Eğer peygamber (ya da bunu söylemem hoş değilse aziz diyelim) kıtlığı çekilseydi ya da peygamber (aziz) boşluğu olaydı sanırın Efruz sen ya da Adem nöbetçi peygamber (aziz) olarak atanabilirdiniz

Üç azizler

Eminim Efruz da duymuştur ve kesin delillerine erişmiştir ama Adem kesin sizden önce bilmiştir ve duymuştur

Tanrıyla ilgili son paragrafta verdiğin özeleştirileri duymak sevindiriciydi.
Bunu çok azınız başarabilir. Umarım diğerleri seni duymuştıur ,empati anlamında...

EvilBeauty

Yeni üye
Yeni Üye
Üniversite Bölümü
bilg prog
peygamberlerin çıktığı zaman şizofreni halisülasyon nedir bilmiyolardı şuan bilim sayesinde biliyoruz geçmişin mucizeleri günümüzün akıl hastalıkları :D

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar