Acıma Duygusunu Hissedmemem

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde ÜstünKişi tarafından oluşturulan Acıma Duygusunu Hissedmemem başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,932 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Acıma Duygusunu Hissedmemem
Konbuyu başlatan ÜstünKişi
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ÜstünKişi

insane

Yeni üye
Yeni Üye
Şehit cenazesi sadece bir örnekti. Kazada ölen hastalıktan ölen de olabilir.
Ben şehidin kendisine empati yapamam. Ama tabutuna sarılıp ağayan eşi-çocuğu-annesi-kardeşi ile empati kurar ve üzülürüm. Anlayamıyorsun

Bu arada ben filmlerde de ağlarım Gerçekçi olarak çekilenlerde :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanları tanıma sürecinde onları çok iyi gözlemlerim ve onlara ihtiyacım olduğu sürece onları tüm ayrıntılarıyla hatırlarım.

Vicdan, merhamet, duygular vb. bireyin kontrolünde kontrolünde olmayan, çoğunluğun yıllar içinde sentezlediği "doğru-yanlış"larla doğrudan ilişkili kavramlardır.
Örenğin; [MENTION=6718]insane[/MENTION] 'nin yaşamış olduğu, televizyondaki şehit cenazelerine ağlamak. Ölen asker kendi isteiğiyle savaşmıştır ve öldüren de kendi isteğiyle öldürmüştür, ortada ilginç bulunacak bir durum yoktur. Ama Türk/İslam Kültürü etkisiyle kişi Şehit'in çok değerli bir şey olduğunu düşünür, teröre lanetler yağdırır ve ağlar. Burada yapılması gereken ölen askere ağlamak ağlamak değil, o askerin ölme nedenini duyguların esiri olmadan ortadan kaldırmaktır.

Hissetmek yerine düşünmeyi yeğlerim, hayvanımsı bir insan olmak yerine insanımsı bir robot olmak daha çok hoşuma gidiyor. Robottan kastettiğim var olan şeye farklı anlam yüklemeden olduğu ve olabileceği şekilde düşünmek. İnsanımsıdzn kastettiğim ise duygularımı kaybetmemiş olmam; ben de her insan gibi mutlu olurum, nadiren üzülürüm, ara sıra öfkelenirim vb. Hayvanımsıdan bahsettiğim, düşünceler yerine içgüdüleriyle yaşamak.

Kontrollü bir yaşam benim aklımın alacağı bir şey değil yani acı çekerim ya da üzülürüm diye kendi kendime sınırlar koyamam, içimden geldiği gibi davranmayı severim. Ağlamam gerekiyorsa ağlarım, merhamet gerekiyorsa ederim ve yardım gerekiyorsa da hiç düşünmeden yapmaya çalışırım. Kim ne demiş ya da birileri tarafından kullanılmış mıyım, zerre kadar da umurumda olmaz.

Kendi doğrularım ve yanlışlarım önemlidir benim için, toplum ya da başkalarını dikkate almam çünkü kendimi bu konuda geliştirmiş-yetiştirmiş bir insanım. Vicdanım-aklım-kalbim beni çok şükür pek yanıltmadı. Kendim kadar başkaları için de iyi olanı isterim çünkü bütünün hayrına kafa yormaz ve 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın.' mantığı ile yaşarsak, er ya da geç o kötülük bize dönecektir.

İnsanımsı bir robot olarak değil, gerçek bir insan olarak ve kendime özgü yaşamayı tercih ederim. Taklitçilikten hiç hoşlanmadığım için insanımsı robotlar bana göre birbirinin kopyası olmaktan öteye gidemezler. Sürekli onları programlayan bir üst akıl vardır oysa ben kendi aklımı kendim kullanmayı severim. Düşünerek-sorgulayarak yaşamak güzel fakat aşırı kontrolcü tavrın seni yaşamdan soğutur çünkü hayat belirsizliklerle güzeldir, her şeyin baştan planlı olması tadını-heyecanını kaçırır.

Özgürlüğünü yaşamaya çalış Ulu Efendi, bu neyin korkusu böyle? Hissedeceklerinden ve yaşayacaklarından asla kaçma!

Klişe olacak belki ama Nietzsche'nin bu şiiri, tartıştığımız konuya iyi bir cevap bence...

Öyle bir hayat yaşadım ki
Cenneti de gördüm cehennemi de
Öyle bir aşk yaşadım ki
Tutkuyu da gördüm pes etmeyi de
Bazıları seyrederken hayatı en önden
Kendime bir sahne buldum oynadım
Öyle bir rol vermişler ki
Okudum okudum anlamadım
Kendi kendime konuştum bazen evimde
Hem kızdım hem güldüm halime
Sonra dedim ki "söz ver kendine"
Denizleri seviyorsan, dalgaları da seveceksin
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin
Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin

Öyle bir hayat yaşadım ki, son yolculukları erken tanıdım
Öyle çok değerliymiş ki zaman
Hep acele etmem bundan,

Anladım...

Son düzenleme:

M3CSL

Meraklı Üye
Yeni Üye
Şehit cenazesi gibi durumlarda, tabiki üzülür insan ama inancı olan insan şunu düşünür
"Allah kimseye gücünün yettiğinden fazla yük yüklemez"Bakara 286

kahin

Kahin
Yeni Üye
yorumlara bakıyorumda, üstün kişinin anlatmaya çalıştığı, değerli yorumların sadece benim tam
olarak anlamamda çok ilginç geldi bana :) üstün kişinin yaptığı yoruma sadece ben mantıklı
cevap verebiliyorum, diğer yorumlarının tamamı farklı yorumlamış hatta üstün kişiyi hiç
anlamadan yorumlamışlar ilginç..

verdiği bir örnek bile çok değerlidir, keşke anlasanız ve ona göre yorumlasanız. :)
verdiği şiddet ve tecavüzle ilgili yorumunu anlamanızı ve anladığınız biçimde yorum
yapmanızı bekliyorum.

yorumlarının neden? yanlış olduğunu çok iyi anladım, gerçek tarih konusunda eksik
bilgilerimiz ile yorumlamıyalım. yorumlarken gerçek tarihi araştırarak yorumluyalımki.
daha iyi anlaşılır olsun herşey.

ahlaki değerler çok ağır bir konudur, ahlakın tanımını yapmadan ahlaki değerleri
oluşturmuyalım aksi halde yanlış yorumlarız tıpkı şimdi olduğu gibi.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
yorumlara bakıyorumda, üstün kişinin anlatmaya çalıştığı, değerli yorumların sadece benim tam olarak anlamamda çok ilginç geldi bana :) üstün kişinin yaptığı yoruma sadece ben mantıklı cevap verebiliyorum, diğer yorumlarının tamamı farklı yorumlamış hatta üstün kişiyi hiç anlamadan yorumlamışlar ilginç..

Neden acaba değil mi?:) Birbirinizi bu kadar iyi anlıyor olmanız gerçekten çok ilginç.:)
[MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] ve sana bir önerim olacak.

Hissetmek yerine düşünmeyi yeğlerim, hayvanımsı bir insan olmak yerine insanımsı bir robot olmak daha çok hoşuma gidiyor. Robottan kastettiğim var olan şeye farklı anlam yüklemeden olduğu ve olabileceği şekilde düşünmek

Madem insanımsı robot olmaya bu kadar heveslisiniz, o zaman şu Çinli Mühendis gibi alın bir yapay zeka ve onla evlenip, yaşamınızı sürdürün. İstediğiniz gibi programlarsınız ve 3D yazıcı aracılığıyla bir çocuğunuz da olur, hissiz bir şekilde mutlu mesut yaşar gidersiniz. Hem masraf da çıkmaz.

https-2F2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F4362572Fe704f9bd-f719-4dc4-8207-ca11f95388b4.png

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Neden acaba değil mi?:) Birbirinizi bu kadar iyi anlıyor olmanız gerçekten çok ilginç.:)
[MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] ve sana bir önerim olacak.

Madem insanımsı robot olmaya bu kadar heveslisiniz, o zaman şu Çinli Mühendis gibi alın bir yapay zeka ve onla evlenip, yaşamınızı sürdürün. İstediğiniz gibi programlarsınız ve 3D yazıcı aracılığıyla bir çocuğunuz da olur, hissiz bir şekilde mutlu mesut yaşar gidersiniz. Hem masraf da çıkmaz.

https-2F2Fblueprint-api-production.s3.amazonaws.com2Fuploads2Fcard2Fimage2F4362572Fe704f9bd-f719-4dc4-8207-ca11f95388b4.png

İnsanımsı robot kelimesine bakıp duygusuz, hissiz anlamı çıkartılmamalı. Duygusuz robottan bahstettiğim hayatı duygular yerine düşünceleri öne plana alarak yaşamak.

Dikkat edilirse bu başlığın konusu hiç bir duuguyu hissetmemem değil, insanların genel olarak acıma duygusu hissettiği şeylere karşı bu duyguyu hissedememem olduğu görülür.

Sayın [MENTION=6633]kahin[/MENTION] 'in beni sizden daha iyi anlamasının sebebi, düşüncelerinin önüne çoğunluğun doğrularını koymak yerine objektif düşünme sistemini koymasıdır.

Yapay zeka biraz daha gelişirse aykırı fikirlerimin sonuçlarını yapay zeka üzerinde denerim. Gerçi o zaman da çıkıp onun da düşünceleri var gibisinden bir şeyler söyleyip beni suçlu durumuna getirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanımsı robot kelimesine bakıp duygusuz, hissiz anlamı çıkartılmamalı. Duygusuz robottan bahstettiğim hayatı duygular yerine düşünceleri öne plana alarak yaşamak.

Dikkat edilirse bu başlığın konusu hiç bir duuguyu hissetmemem değil, insanların genel olarak acıma duygusu hissettiği şeylere karşı bu duyguyu hissedememem olduğu görülür.

Sayın [MENTION=6633]kahin[/MENTION] 'in beni sizden daha iyi anlamasının sebebi, düşüncelerinin önüne çoğunluğun doğrularını koymak yerine objektif düşünme sistemini koymasıdır.

Yapay zeka biraz daha gelişirse aykırı fikirlerimin sonuçlarını yapay zeka üzerinde denerim. Gerçi o zaman da çıkıp onun da düşünceleri var gibisinden bir şeyler söyleyip beni suçlu durumuna getirebilirsiniz.

Bilimsel nedenlerini açıkladım, bu tavır hiç normal değil yani koşullar insanı hissiz yaşamaya mecbur bırakıyormuş gibi ifadeler okudum ki böyle bir şey mümkün olamaz fakat şu olabilir; İnsan gördükleri karşısında artık ruhen yorulmaya başlar ve yavaş yavaş insanlara-olaylara karşı ilgisini kaybeder. Yaşanan bu durum da yine beyinle alakalıdır ve mutlaka uzman görüşü alınmalıdır.

Yapay zeka tam senlik Ulu Efendi. Düşünceleri var fakat hisleri yok yani taklit ediyor sadece. İyi anlaşacağınızdan şüphem yok, o ara ölümsüzlük de bulunursa cidden çok şanslısın demektir.:)

kahin

Kahin
Yeni Üye
objektif düşünce tekniği iyidir , sevgili üyeler özelliklede tartışma ortamlarında kullanılması
bir avantajdır subjektif olmamak şartıyla herkesle objektif olarak tartışabilirsiniz.

ama benim hünerlerim farklıdır, yorumlama tekniklerinizi anlıyabilir,samimi olup olmadığınızı
hissedebilirim.. saygılar ..

sevgili lefty gerekirse yapa yzekaylada evlenirim, mutlu olucaksam eğer mükemmelik ve ölümsüz varsa
evlenirim..

Objektif
Objektif tarafsızdır. Nesneldir. Konuşmacının geçmiş deneyimlerinden bağımsızdır. Olgulara, istatistiklere, verilere bakılarak ve matematiksel hesaplamalar yaparak doğrulanabilir.

Subjektif
Subjektif ise konuşanın ya da yazanın karakteri ile renklenmiştir. Özneldir. Taraflıdır. Genelde gerçeklere dayanan bir temeli vardır fakat aktaranın perspektifini yansıtır. Somut verilerle doğrulanamaz.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Bilimsel nedenlerini açıkladım, bu tavır hiç normal değil yani koşullar insanı hissiz yaşamaya mecbur bırakıyormuş gibi ifadeler okudum ki böyle bir şey mümkün olamaz fakat şu olabilir; İnsan gördükleri karşısında artık ruhen yorulmaya başlar ve yavaş yavaş insanlara-olaylara karşı ilgisini kaybeder. Yaşanan bu durum da yine beyinle alakalıdır ve mutlaka uzman görüşü alınmalıdır.

Yapay zeka tam senlik Ulu Efendi. Düşünceleri var fakat hisleri yok yani taklit ediyor sadece. İyi anlaşacağınızdan şüphem yok, o ara ölümsüzlük de bulunursa cidden çok şanslısın demektir.:)

pardon ölümsüzlük bulunursamı? :D lefty üyemiz ölümsüzlüğü anlıyamamış sanırım,,
ölümsüzlüğü anlamaya çalış lefty başarabilirsin... :D

şu ruhen yorulmayı biraz açarmısın? lefty üyemiz :D birazcık gülmek istiyorum , hadi yorumlada gülelim biraz burası buz gibi oldu ısınsın biraz hava çok soğuk ..
:D

veee tanrı dediki yapay zekaları ölümsüz yapıcam :D artık onlarda hisseden yemek yiyen
uyuyan tuvalete giden, aşık olan ağlıyan gülen , ama ölmüyen ebedi yaşıyan
doğurmayan doğrulmayan soyut! varlıklardır, dermi? sizce hiç sanmıyorum. hahaha :D

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
şu ruhen yorulmayı biraz açarmısın? lefty üyemiz :D birazcık gülmek istiyorum , hadi yorumlada gülelim biraz burası buz gibi oldu ısınsın biraz hava çok soğuk ..:D

Ruhun ne olduğunu gayet iyi biliyorsun, kaldı ki ÜstünKişi de ruh hakkında şöyle bir yorum yapmıştı; "Bilinç ile alakalı bir yapı olduğunu düşünüyorum."

Ruh sağlığı diye ifade edilen her şey beyninle alakalıdır.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Ruhun ne olduğunu gayet iyi biliyorsun, kaldı ki ÜstünKişi de ruh hakkında şöyle bir yorum yapmıştı; "Bilinç ile alakalı bir yapı olduğunu düşünüyorum."

Ruh sağlığı diye ifade edilen her şey beyninle alakalıdır.

ruhun sağlığımı? varmış lefty, :D ruhlar hasta oluyor öylemi? :D ve hasta
olunca acı çeken beden değil ruhumuz öylemi? hımmmm :rolleyes:;)

eğer senin doğruysa, cennette herkes sürekli hasta olucak demektir. :D

demekki beynimiz olsa ama çalışmasa çünkü beyinle alakalıya o bakımdan

bacağımız kangren olsa aam beynimiz algılmasa biz hasta olmamışmı? sayılıcaz. hımm enteresam bir yorum.
bu konuda seni incelememiz gerekiyor lefty uzaylılar gelsin seni güzelce
bir inceletelim bakalım senin algı sorununa çözüm bulabiliceklermı? hiç sanmıyorum
ama bir deneyelim bakalım.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
ruhun sağlığımı? varmış lefty, :D ruhlar hasta oluyor öylemi? :D ve hasta
olunca acı çeken beden değil ruhumuz öylemi? hımmmm :rolleyes:;)

eğer senin doğruysa, cennette herkes sürekli hasta olucak demektir. :D

demekki beynimiz olsa ama çalışmasa çünkü beyinle alakalıya o bakımdan

bacağımız kangren olsa aam beynimiz algılmasa biz hasta olmamışmı? sayılıcaz. hımm enteresam bir yorum.
bu konuda seni incelememiz gerekiyor lefty uzaylılar gelsin seni güzelce
bir inceletelim bakalım senin algı sorununa çözüm bulabiliceklermı? hiç sanmıyorum
ama bir deneyelim bakalım.

Bacağın kangren olması ile ruhun ne alakası var? Acıyı beyin hissetmez, sinirler hisseder. Duyguların nasıl oluştuğunu bilmiyor musun cidden? [MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] anlatsın sana o zaman çünkü birbirinizi daha iyi anlıyorsunuz.

Aşk acısı çeken sensin, daha iyi bilmen gerekiyor. Aşk acısını beyin mi hissediyor sanıyorsun?

Beyin olsa ama çalışmasa mı? :)Bu soruya cevap verip seni daha da komik duruma düşürmek istemiyorum.

Columbia Üniversitesi’nde psikoloji alanında çalışmalar yapan araştırmacı psikolog Edward Smith’e göre; fiziksel bir uyaran olmadığı halde sevdiğimiz biri tarafından reddedildiğimizde hissettiğimiz fiziksel acının bir açıklaması var. Yani ‘ayrılık acısı’ tamlaması gelişi güzel söylenmiş bir söz olmanın çok ötesinde, oldukça somut bir anlam barındırıyor. Smith, bir grup araştırmacıyla birlikte yürüttüğü çalışmada yoğun duygusal acının beyindeki fiziksel acıyı yöneten sinirsel bağlantıları harekete geçirdiğini buldu.
-Alıntı-

"Kangren veya kompartıman sendromu, dokuların kendilerini besleyen atardamarların herhangi bir sebeple, tamamen yetersiz hale gelmesi sonucunda hayatiyetini kaybetmesi durumu..."
-Alıntı-

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
biyolojık beynim çalışmasaydı, yani ben deli olsaydım ama biyolojık deli çünkü delinin soyutu olmaz
o zaman aşk acısı çekermiydim? yada aşık olurmuydum?
senin mantıgına göre acıyı genel olarak almışsın hata etmişsin lefty :)
bacagımdakı sinirsel dokular yıpranmasaydı ama yinede kangren olsaydım yani felç olsaydım beynım bu
acıyı nasıl? bulucaktı .. komıksın lefty bugün çok komıksın :)

çok merak ettim beynim var ama çalışmıyor sadece görüntü, nasıl? cevap vericektın hadi beni komık duruma düşür bekliyorum.. :D
,
hemen atlama önce nasıl? ve ne teknikle? yazdıgımı anlamaya çalış nasıl? olsa yazarsın
dostum..

çünkü ruh tamamen beyinseldir, beyin demek ruh demektir dersek daha net!
olur..
ruhun bacagımda ne işi var lefty... asıl bu komık olmazmıydı? :D

ruh bedene hayat veren şeyse o zaman özgür irade hiç yoktur.. ama ruh islama göre
akıldır ve beyındır özgür iradenınde ispatıdır.
hemen ispatlıyım ruh beynimiz olmasaydı, sadece düşünen tek bölge beyindir, ve beyin işlemcidir lefty bilgisayarda
işlemciler olmasa bilgisayar calışmaz bile
insanda ruh var ama beyın çalışmıyor hadi açıkla bakalım ben acıyı nasıl? hissedicem. :D
ruh heryerdeymişya o bakıımndan :D

acıyı sinirler beyne iletmeseydı acıyı nasıl? hissedicektin lefty,, ordamıısn? lefty
kaçma gel buraya :D
sinirler hissetmez lefty acıyı beyin hisseder beynimizin görevi bu başka bir organ bu görevi
yapsaydı beynimiz olmazı zaten. saan göre ruh her yerde .. :D asıl sen komık duruma
düştün..
felç tamamen beyinle alakalıdır, leftyy heyyyy leftyyy :D bütün sinirlerini kes bakalım
felçli bir hastanın acı çekmediğini görüceksın.. istersen ispatlarımda.. ama seni daha
fazla küçük duruma düşürmek istemiyorum. lefty. hahaha :D :D :D
yazıklarından bir tane dogru bir kavram yok lefty dediğim gibi sen önce ruhu bir araştır
sonra devam edelim. :D

Son düzenleme:

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
[MENTION=6533]ÜstünKişi[/MENTION] anlatsın sana o zaman çünkü birbirinizi daha iyi anlıyorsunuz.

Bahsedilen biribirini anlama durumu bu konuyla sınırlıdır. [MENTION=6633]kahin[/MENTION] 'i çoğu zaman anlayamıyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sinirler hissetmez lefty acıyı beyin hisseder beynimizin görevi bu başka bir organ bu görevi yapsaydı beynimiz olmazı zaten. saan göre ruh her yerde .. :D asıl sen komık duruma düştün.. felç tamamen beyinle alakalıdır, leftyy heyyyy leftyyy :D bütün sinirlerini kes bakalım felçli bir hastanın acı çekmediğini görüceksın.. istersen ispatlarımda.. ama seni daha fazla küçük duruma düşürmek istemiyorum. lefty. hahaha :D :D :D yazıklarından bir tane dogru bir kavram yok lefty dediğim gibi sen önce ruhu bir araştır sonra devam edelim. :D

Beynin kendisi acı hissetmez, bunu bilim söylüyor ve sen neyi iddia ediyorsun halen, cidden anlamak mümkün değil. Laf olsun diye yazıyorsun.

Konumuz hisler ve bu hisleri oluşturan da beyindir yani ÜstünKişi'nin durumunu ilk başta nörologlar değil psikiyatristler inceler ve şayet farklı bir durum varsa nöroloğa yönlendirirler. Pisikiyatristlerin diğer adı nedir? Ruh doktoru.

Söyleyeceğimi ilk başta yazdım yani kısacası, uzman görüşü alınması gerekiyor. İnsan çoğu zaman kendinde olanı fark edemez fakat uzman kişi ile görüştüğü zaman, varsa bir sorun anlaşılır ve çözülür.

Tıpta yazan tanımı mı değiştireceksin? "Ruh Sağlığı Doktorları" diye geçiyor.

Ruh sağlığı ile ilgili sorun yaşayan kişiler nereye başvuracakları konusunda da kararsızlık yaşamaktadır. Ruh sağlığı hizmeti bir ekip çalışması içerisinde yürütülmelidir. Ruh sağlığı alanında çalışan kişiler şöyle sıralanabilir:
Psikiyatri hekimi, pratisyen hekim/aile hekimi, psikolog/klinik psikolog, psikiyatri hemşiresi, sosyal hizmet uzmanı, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hekimi

Kaynak:

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Beynin kendisi acı hissetmez, bunu bilim söylüyor ve sen neyi iddia ediyorsun halen, cidden anlamak mümkün değil. Laf olsun diye yazıyorsun.

Konumuz hisler ve bu hisleri oluşturan da beyindir yani ÜstünKişi'nin durumunu ilk başta nörologlar değil psikiyatristler inceler ve şayet farklı bir durum varsa nöroloğa yönlendirirler. Pisikiyatristlerin diğer adı nedir? Ruh doktoru.

Söyleyeceğimi ilk başta yazdım yani kısacası, uzman görüşü alınması gerekiyor. İnsan çoğu zaman kendinde olanı fark edemez fakat uzman kişi ile görüştüğü zaman, varsa bir sorun anlaşılır ve çözülür.

Tıpta yazan tanımı mı değiştireceksin? "Ruh Sağlığı Doktorları" diye geçiyor.

Ruh sağlığı ile ilgili sorun yaşayan kişiler nereye başvuracakları konusunda da kararsızlık yaşamaktadır. Ruh sağlığı hizmeti bir ekip çalışması içerisinde yürütülmelidir. Ruh sağlığı alanında çalışan kişiler şöyle sıralanabilir:
Psikiyatri hekimi, pratisyen hekim/aile hekimi, psikolog/klinik psikolog, psikiyatri hemşiresi, sosyal hizmet uzmanı, psikolojik danışmanlar, psikiyatri hekimi

Kaynak:

hahaha :D ben zaten beyin acı çekiyor demedimki beyin çalışmasaydı diyorum sevgili
lefty bunu anlamak bu kadar zormu? beynin acıyı hissetiren organ değilmi? beyin
olmasa sinirler ne işe? yarar biliyormusun?
neden? benimle inatlaşıyorsunki ben sadece sana izah etmeye çalışıyorum.

bilimsel konuşuyorum bilim diyorki beyin çalışmazsa sinirler bir işe yaramaz.
senın anlıyamadığın bu bir anlayabilsen .

bende hislerden bahsediyorum zaten senin beynin bazen çalışmıyor, gülmen gereken yerde
kızıyor kızman gereken yerde gülüyorsun, buda enteresam ,

acıyı sinirler beyne iletir beyinde sana bu acıyı hissettirir.

şimdi belki anlaşılır olmuştur sevgili lefty, hala çok iddialıyım beyin çalışmıyor diyelim.
acıyı hissetmek imkansızdır, felçli hastaları görmedinmi? felç beyinın hasarıyla oluşur
sinirlerin hasarıyla oluşmaz.

beyin ölümü gerçekleşmiş bir hasta saglıklı olsa ne olur? olmasa ne olur? öyle değilmi?
lefty üyemiz.
bu hastanın tüm organları sağlam diyelim, sinir hücreleri muhteşem diyelim. dur dur
daha etkili bir örnek geldi aklıma
narkoz yiyen hastanın beyin gücreleri gecici olarak durur ve beyin etkisiz hale geli bu sürece
bacagını kolunu keserler bagırsaklarını sökerler hatta insanı isteseler param parça ederler
ve hiç birşey hissetmezsın lefty , umarım benı anlamışsındır .

daha nasıl? ispatlıyayım bende bilmiyorum, üstün kişi bile anlamıştır...

ruhta öyle beyin yoksa ruhta yoktur, çünkü bilinç varsa ruh vardır, bilnç yoksa ruhta yoktur. ai sana bir ispat daha .. son nokta..

üstün kişi acıyı hissetmiyorum demiyor bazı anlamsız bulduğu yaşam biçimlerine acı hissetmiyorum diyor, aksine bu onun acımasız bir canavar oldugunu ispatlamıyor oda
bir insan ama acıyı ve hislerini zamanla yitirdiğini anlatıyor.

inanmadığı ve anlamsızlaştıdıgı ritüellere karşı zihin bağışıklık kazanmış tıpkı benim
gibi anlamsız olgulara anlam veremediği ve mantıklı bulmadığı için acıma hisside
tamamen yok olmuş. onunla aramızdakı tek fark ben hala aşka inanıyorum . ama
o artık hiç birşeye iannmıyor çünkü artık ölümsüzlük dışındakı herşeye karşı umudunu
ve anlamını tüketmiş durumda.

üstün kişinin en ufak psikolojık problemleri yoktur, % 100 garanti veriyorum,
sadece yaşama karşı aşırı gerçekler onu umutsuzluğa ve anlamsızlıga itmiş o kadar
basit birşey değil aksine çok önemli bir konu bu, bende aşk dışında herşeye
anlamını yitirdim, lefty, elimde sadece aşk kaldı onuda kaybedersem, herşeyi
kaybeder ve üstün kişiden farkım kalmaz..

dipnot:

üstün kişi doğuştan hissiz ruhsuz tatsız amaçsız anlamsız doğmamış onu bu hale
yaşamın acımasız gerçekliği getirmiş son nokta....

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
hahaha :D ben zaten beyin acı çekiyor demedimki beyin çalışmasaydı diyorum sevgili
lefty bunu anlamak bu kadar zormu? beynin acıyı hissetiren organ değilmi? beyin
olmasa sinirler ne işe? yarar biliyormusun?
neden? benimle inatlaşıyorsunki ben sadece sana izah etmeye çalışıyorum.

bilimsel konuşuyorum bilim diyorki beyin çalışmazsa sinirler bir işe yaramaz.
senın anlıyamadığın bu bir anlayabilsen .

bende hislerden bahsediyorum zaten senin beynin bazen çalışmıyor, gülmen gereken yerde
kızıyor kızman gereken yerde gülüyorsun, buda enteresam ,

acıyı sinirler beyne iletir beyinde sana bu acıyı hissettirir.

şimdi belki anlaşılır olmuştur sevgili lefty, hala çok iddialıyım beyin çalışmıyor diyelim.
acıyı hissetmek imkansızdır, felçli hastaları görmedinmi? felç beyinın hasarıyla oluşur
sinirlerin hasarıyla oluşmaz.

Yok artık, bana ilkokul düzeyinde açıklama yaptırıyorsun. Neredeyse "Cin Ali" düzeyinde yazmak zorunda kalacağım; Kahin topu at, Ali topu tut...

Felçli hastanın, felçli olan kısmı acıyı hissetmez yani belden aşağısı tutmuyorsa o bölüm hissetmez ama belden yukarısı yine hisseder. Felç türüne göre değişir.

Kısacası beyin ölümü gerçekleşmediği sürece beyin çalışmaya devam eder.

Diş tedavisinde, bir dişe kanal tedavisi yaptıkları zaman sadece o diş acıyı hissetmez çünkü o dişe bağlı sinirleri alırlar ama diş etine ya da yandaki dişe müdahale edilirse, acı duyulur.

Her neyse sonuçta anladık birbirimizi diye tahmin ediyorum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Yok artık, bana ilkokul düzeyinde açıklama yaptırıyorsun. Neredeyse "Cin Ali" düzeyinde yazmak zorunda kalacağım; Kahin topu at, Ali topu tut...

Felçli hastanın, felçli olan kısmı acıyı hissetmez yani belden aşağısı tutmuyorsa o bölüm hissetmez ama belden yukarısı yine hisseder. Felç türüne göre değişir.

Kısacası beyin ölümü gerçekleşmediği sürece beyin çalışmaya devam eder.

Diş tedavisinde, bir dişe kanal tedavisi yaptıkları zaman sadece o diş acıyı hissetmez çünkü o dişe bağlı sinirleri alırlar ama diş etine ya da yandaki dişe müdahale edilirse, acı duyulur.

Her neyse sonuçta anladık birbirimizi diye tahmin ediyorum.

sevgili lefty, ister sag kol ister sol kol sag bacak sol bacak belden aşagı bunların
tamamı beyindeki hasarlardan oluşur sinirlerden oluşmaz.

beyin ölümü gerçekleşmediği sürece bitkisel hayatta beynın çalıştıgınımı? düşünüyorsun
şaka gibisin beyni zorla çalıştırıyorlar diyaliz makınası gibi düşün artık böbrek ölmüş ama diyalız sayesınde hala yaşamak mümkün. :)
dişin şiştiğinde yada zehitli iltihaplandığındada beyin devreye girer nereye gidersen git beyınden kaçamazsın beyin herşeydir beyin yaşamdır acıdır tatlıdır ölümdür doğumdur. beyin tanrı gibidir,

sinirleri aldırdıgında sana acı yokmuş hissini aldırdığın sinirler vermez acı yokmuş hissini sinirler
beyne iletir beyinde acı yokmuş hissini sana hisettirir..

Son düzenleme:

Aze

Üye
Yeni Üye
Konuyu nasıl dine bağladınız hayret.
Bu tamamen insanin kendisiyle olan sıkıntısı açıklaması da gayet kolay daha önce yazdığım gibi. Öyle abartılacak bir psikopatlik bir durum yok. Dünyadaki acıları abartmazsınız da olay kendi derdiniz olunca çok başka oluyor durum. Sözüm ona buna değil kimse üstüne de alınmasın ya da alınsın belki bir parça ise yarar.
Ya hu elbette binlerce yıldır var olan bir durum bu yıkımlar canlıların başına gelenler bunun farkındayız heralde ve çocuğunu kaybeden bir anne bile yıllar geçtikten sonra acısı yine baki kalsa da hayatına devam edebiliyorsa elbette ateş düştüğü yeri yakar biz de üzülsek de zaman geçince unutmak zorunda kalıyoruz ya da yeni yeni acılar görüyoruz. Bunun sonu gelmeyecek bunu da biliyoruz ve bunların yaşanmasının nedeni de bir parça da olsa insanların bu umursamaz tutumları yüzünden.

kahin

Kahin
Yeni Üye
konumuz illakı acı değilki, konumuz hisler hisler deyince sinirlerini aldırmış birinin hisleri oluyor
öyle değilmi? acımıyor ama gülüyor zevk alıyor bunlarda his değilmi? hatta aşık bile olabilr.
:) :)

leftye bir türlü anlatamadım beyin ölümü gerçekleşmiş biri ölmüş demektir.
bu kişi hiç birşey hissetmez ama rüya görür. rüyasında acı hisseder zevk alır ama
gerçek yaşamda hiç birşey hissetmez demekki ruh kavramı sadece beyinle
alakalıdır çünkü ruh ölüm sonrası bedene ihtiyac duymaz yaşamın zamanın
içindeki göreceli bedenlere ihtiyac duyar öyle değilmi ?lefty..

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar