Uçan Kuşlar, Lanetli Yazılar!

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Oradan, birileri geçti. Onlar o yolu gördüler. Sen geçmedin, görmedin. Bağlantı kurabilirsin, anlatırlar, şu yola benziyordu. Ne kadar benzeyebilir? Bildikleriniz, gördükleriniz ile sınırlıdır. Kitaplar ile bilgeler, gözünde gözlük, önünü göremez olmuş, kitapla dolmaktan. Gafil olma, düşünmeden okuma, bu bir öğüt ister alma, istersen alma. Ben...
İçeriğin tamamını görüntülemek için lütfen giriş yapınız.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Aksini söyleyene kadar öyledir. Delinin attığını çıkarmak zordur bu yüzden. Niye çıkartıyorsunuz ki, kalsın olduğu yerde. Evet her bir köşede keramet göstermişler, azizler ve de dedemiz evliyalar. Gördüm diyor, elinde bastonuyla ateş ediyor. Biri diyor, gördük ki uçtuğunu senden başkası bilemiyormuş. Uçmuşsun işte görüyor. Taşlar kuyuda kalsın...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Bir tek ben mi, yoksa sen de mi. Gerçekten mi. Biliyordum oradasın, bir başıma kalmadım: dünyanın her yerinde benim canlarım. Güzellikler ile donatırlar yeryüzünü, gönlümü. İyilik şiarları, gözleri capcanlı. Selam olsun oradaki, ben buradaki.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Kutsal olan kimdir?, insan mı, kitaplar, su, melekler. Kutsal kılan nedir, kutsal olanı kutsal yapıp önünde eğdiren büyük bir hale sokan dokunulmaz yapan. Kusursuz kılan, kusursuz olmayan kutsal olamaz. Sevgi bile kutsal değildir. Kutsala yakın olan yakındadır içinde değildir. Ağlama severken gocunma, dikkatli ol, sevgin seni haktan ayırmasın...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Kutsalın dokunulmazlığı, yüzeysel değildir. Yüzeysel beyinleriniz için hariç. Beyinleriniz bir buçuk kilo değil, sadece yüzeyden oluşuyor, yüz gram.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Neoldu, okumuyormusunuz. Acaba varmı bunları yazabilen, örnek verin, beni susturun. Kimse uğraşmaz, uğraşsada bulamaz.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Soruyorum, bir sözü değerli kılan nedir? Merak etmeyin siz vermeyin, veremezsiniz. Ben cevabını vereceğim. Ben övünmüyorum, olanı söylüyorum. Olan buysa biçare ben anlatıyorum. İki şey değerli kılar, birincisi yüzeysel, seversiniz, ikincisi ve de derin ben severim. Sözlerin uyumu, ahenk. Bir de o sözlerin anlattığıdır değerli kılan, ifade...

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Gece oldu. Bir gün daha solmadı, sadece son buldu. Alnım ak, işlerimi bitirdim. Bu sefer son, ne bir kandırmaca, ne bir gizlilik, sadece gerçeklik. Uzandım, muzaffer olmuş biri gibi. Elime aldım sigaramı, ne o tadı bayat mı, yok derdim yokmuş, sigara dertsiz için toymuş.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Ormandaki bir çocuk, her yer aynı gözüküyor ona, evinin yolunu arıyor, bir türlü emin olamıyor. Gözünü göğe kaldırıyor, bir bakıyor. Hangi yıldız kutup yıldızı bilmiyor, bütün yıldızlar aynıymış gibi geliyor ona. Daha fazla dayanamayıp vazgeçiyor aramaktan, bir yöne doğru koşmaya başlıyor. Koştuğu yön sayesinde annesine kavuşuyor.

NuriKara

Aktif üye
Kayıtlı Üye
Annesi sarıp sarmalıyor onu, nasıl kaybolduğunu soruyor. Sadece diyor, sana gelmeye çalışıyordum. Bazen çok özlüyorum, bu sefer özlemime esir düştüm. Bıraktığı için kendisine kızıyor annesi. Ne olursa olsun yanında kalmalıydım diyor. Siz siz olun anneler, bırakmayın. Sonra çocuklarınız kaybolurlar. Yolu nasıl buldun kaybolduktan sonra diye...