tanrıya göre,cennete iyiler değil?,iman edenler giricekmiş.

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde kahin tarafından oluşturulan tanrıya göre,cennete iyiler değil?,iman edenler giricekmiş. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,262 kez görüntülenmiş, 68 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı tanrıya göre,cennete iyiler değil?,iman edenler giricekmiş.
Konbuyu başlatan kahin
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

kahin

Kahin
Yeni Üye
eğer iman etmiyorsanız ver inanmıyorsanız,istediğiniz kadar iyi olun,insanlara
yardım edin açları doyurun,hiç yalan söylemeyin,sizin gerçekten iyi olmanız
tanrı için hiç bir anlam ifade etmez,siz tüm kötülükleri yapın ama tanrının
kitabına inanın ona iman edin,tanrı için değerli olan şeyler bunlardır,
eğer tanrı iyi ve merhametli olsaydı ölüm önceside hesap sorardı.demekki tanrı
için iman ve inanç iyilikten önce gelir.bunu teyit
etmesi içinde cennet ve cehennemi yaratmış yersen tabi....

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
bu mantığa göre teistler dışındakı 4 milyar deist agnostık,atheist bunlar kafadan cehenneme gidicek,
bunlar tanrıya göre,iyi insanlarda olsalar cehenneme gidicekler.

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
bu kadar yorum yapıyorsun ve gördüğüm kadarıyla az çok bilgiye sahipsin.
Cennet ve cehennemi dahi ayırt edebilecek bir kapasiten var.
Allah'ın varlığına inanıyorsun diyeceğim artık bu yorumların ile. Keza sürekli yaradılış ve yaradılışın neden olduğunu da sürekli sorguluyorsun.
Gerçekten çok basit bir soru olacak ama, sen hiç düşündün mü beni kim yarattı? Neden yarattı? neden hastalık var, kaza var, kötülük var, neden cennet ve cehennem var?

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
parmağın neden 10 tane, neden iki tane elin var, kulağın mesela çok şikayet ettiğin bazı şeyleri duymadığını kusurlu bulduğun kulağın neden sen yürürken o dizlerinin her hareket ettirişinde ki sesi duymuyor?

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
Senin her yaptığın şey mükafatlandıralacaktır, her haltın da yanında kalmayacak ;d

T

Togepi

Ziyaretçi
siz tüm kötülükleri yapın ama tanrının
kitabına inanın ona iman edin,tanrı için değerli olan şeyler bunlardır,
Buna ancak Kadir İnanır ile kahin bey inanırdı zaten. İlkokuldan kalma din dersinden mi alıntı bu cümleler. asdg İnanmamak ayrı bir şey ama siz böyle tam inanacak ama sonra bir gülme tutuyor gibisiniz. Ne dediğiniz belli değil ya da ne istediğiniz. sdfh

ls2

Kahin
Onursal Üye
Kuran Kahini doğrular.. hemde defalarca..

Allah siyaset yapıyor kendi görüşünde olmayana aynı bir kral gibi acımıyor,adaletinin meşruiyetini de gücünden alıyor..

Kuran okuyun..

kahin

Kahin
Yeni Üye
bu kadar yorum yapıyorsun ve gördüğüm kadarıyla az çok bilgiye sahipsin.
Cennet ve cehennemi dahi ayırt edebilecek bir kapasiten var.
Allah'ın varlığına inanıyorsun diyeceğim artık bu yorumların ile. Keza sürekli yaradılış ve yaradılışın neden olduğunu da sürekli sorguluyorsun.
Gerçekten çok basit bir soru olacak ama, sen hiç düşündün mü beni kim yarattı? Neden yarattı? neden hastalık var, kaza var, kötülük var, neden cennet ve cehennem var?

gerçeklerden korkmayın, yalnızca aklınızı özgürleştirmeye çalışıyorum bana güvenin,benim doğrularım kutsaldır, akıl ve mantık yürütmek kutsaldır. sizlere saygı duymasam gerçekler ,yerine hayallerle sizi avuturdum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Buna ancak Kadir İnanır ile kahin bey inanırdı zaten. İlkokuldan kalma din dersinden mi alıntı bu cümleler. asdg İnanmamak ayrı bir şey ama siz böyle tam inanacak ama sonra bir gülme tutuyor gibisiniz. Ne dediğiniz belli değil ya da ne istediğiniz. sdfh

gerçeklerden korkmayın, yalnızca aklınızı özgürleştirmeye çalışıyorum bana güvenin,benim doğrularım kutsaldır, akıl ve mantık yürütmek kutsaldır. sizlere saygı duymasam gerçekler ,yerine hayallerle sizi avuturdum.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Senin her yaptığın şey mükafatlandıralacaktır, her haltın da yanında kalmayacak ;d

bak rahibe bana iyi bak, ben sıradan bir insan değilim, ben mükafat yada tapınmak için
bu dünyaya gelmedim, böyle bir tanrıyı reddediyorum,intikam almayı düşünen bir tanrıyı şiddetle reddediyorum. ve insancıl buluyorum..aksine böyle bir tanrı olmasının
mantıksız ve imkansız olduğundan eminim. aklım ve vicdanım gerçekten çok rahat,sizler gibi değilim sizler imanlı ve iannçlı olduğunu düşünen fakat her an her saniye sınav korkusuyla yaşıyan canlılarsınız, benim öyle bir derdim yok, gerçekler benim için
herşeyden değerlidir. ve gerçekler diyorki aklıma fısıldıyor tıpkı bir gülün kokusu gibi,
gördüğün şeylere inanma görmediğin herşeye inan.

kahin

Kahin
Yeni Üye
Gerçekten çok basit bir soru olacak ama, sen hiç düşündün mü beni kim yarattı? Neden yarattı? neden hastalık var, kaza var, kötülük var, neden cennet ve cehennem var?[/QUOTE]

evet bende senin gibi, çok düşündüm beni kim? yarattı dedim, ve halada düşünüyorum. :)
neden? yarattı,neden? hastalık var,kaza var ölüm var,neden? cennet ve cehennem var.
ama sonra gerçekten! düşünmeye başladım, işin ilginç yanı ne biliyormusun? rahibe! benim aklımıda
senin aklınıda tanrı yaratmış olmasına rağmen farklı düşünmemiz sınav olamaz öyle değilmi? çünkü sınav kuranda şöyle belirtilmiş ,yapılan iyilikler ve kötülükler fiziksel
olgular demiş. düşündüğün mantığı fiziksel olarak uygulamıyorsan günah yada sevap değildir demiş..ama düşünmek sınav değildir. anlıyormusun? ama neden? farklı düşünüyoruz
evettttt rahibeeee pekkiii?? seeeennn hiç böyle düşündünmü? neden? farklı düşünüyoruz..

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
Kuran Kahini doğrular.. hemde defalarca..

Allah siyaset yapıyor kendi görüşünde olmayana aynı bir kral gibi acımıyor,adaletinin meşruiyetini de gücünden alıyor..

Kuran okuyun..
Bravo! Kuran'ın ilk emri de İkra'dır ama öyle bedavaya okumak ile olmaz. Önce anlamak gerek. Siz kahin beyin yazdıkları gibi anladıysanız o sizin bileceğiniz iş. Anlama işine de tamamen kolayınıza nasıl geliyor ise öyle açıklıyorsunuz. Bu şey değil mi ya ? Önce Allah Allah sonra yallah. sdgsd bu mu yani mantık kaliteniz?

Lütfen bana saygı vs duymayın. Çünkü ben size duymuyorum. Bunun inançsız ya da süslü adıyla agnostik olmanız ile bir alakası yok. Siz boş konuşuyorsunuz. Siz kimsiniz ki sizin doğrularınız kutsal olsun. Ben size niye güveneyim? İlk olarak daha önce de söylediğim gibi ; fikirlerinizi savunur ve dile getirirken yakışıksız cümleler kuruyorsunuz. O yüzden çoğu zaman sizin konularınızı ciddiye almak yerine eğlenerek yorum yapıyorum. Siz de öyle yapın lütfen.

Son düzenleme:

kahin

Kahin
Yeni Üye
Bravo! Kuran'ın ilk emri de İkra'dır ama öyle bedavaya okumak ile olmaz. Önce anlamak gerek. Siz kahin beyin yazdıkları gibi anladıysanız o sizin bileceğiniz iş. Anlama işine de tamamen kolayınıza nasıl geliyor ise öyle açıklıyorsunuz. Bu şey değil mi ya ? Önce Allah Allah sonra yallah. sdgsd bu mu yani mantık kaliteniz?

Lütfen bana saygı vs duymayın. Çünkü ben size duymuyorum. Bunun inançsız ya da süslü adıyla agnostik olmanız ile bir alakası yok. Siz boş konuşuyorsunuz. Siz kimsiniz ki sizin doğrularınız kutsal olsun. Ben size niye güveneyim? İlk olarak daha önce de söylediğim gibi ; fikirlerinizi savunur ve dile getirirken yakışıksız cümleler kuruyorsunuz. O yüzden çoğu zaman sizin konularınızı ciddiye almak yerine eğlenerek yorum yapıyorum. Siz de öyle yapın lütfen.

ama size saygı duymazsam benı bu forumdan atarlar bir daha tartışamayız,hatırladınmı? özgür irade yok demiştim.
burdakı özgür iradenın bile bir sınırı varken hiç tavsiye etmem,özgür iradem gerçekten olsaydı,benimle hiç kimse baş edemez. :D benimle baş etmenin tek yolu var oda benden daha gerçekçi birinin olması, ama böyle bir canlının olduğunu hiç sanmıyorum. özgür iradem yok size saygı duymak zorundayım. :rolleyes::rolleyes: özgür iradem olsaydı yani admin! olsaydım,inanın, şu eleştirinize çok ağır eleştirilerde bulunurdum. bak ben dogruları söylemek için yaratıldım.
bana inandığın güvendiğin toz kondurmadığın ve iman ettiğin varlığın senin gibi düşündüğünü ispatla! dikkat! ettinizmi? kleo patra hanım sizden ianndığınız varlığı ispatlayın demiyorum sadece sizin gibi düşündüğünü ispatlayın diyorum,karşımda
korkunç derecede psikolojık olarak küçüldüğünüzü görücem. inanın bu çok hoşuma gidicektir.
:D

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
ama size saygı duymazsam benı bu forumdan atarlar bir daha tartışamayız,hatırladınmı? özgür irade yok demiştim.
burdakı özgür iradenın bile bir sınırı varken hiç tavsiye etmem,özgür iradem gerçekten olsaydı,benimle hiç kimse baş edemez. :D benimle baş etmenin tek yolu var oda benden daha gerçekçi birinin olması, ama böyle bir canlının olduğunu hiç sanmıyorum. özgür iradem yok size saygı duymak zorundayım. :rolleyes::rolleyes: özgür iradem olsaydı yani admin! olsaydım,inanın, şu eleştirinize çok ağır eleştirilerde bulunurdum. bak ben dogruları söylemek için yaratıldım.
bana inandığın güvendiğin toz kondurmadığın ve iman ettiğin varlığın senin gibi düşündüğünü ispatla! dikkat! ettinizmi? kleo patra hanım sizden ianndığınız varlığı ispatlayın demiyorum sadece sizin gibi düşündüğünü ispatlayın diyorum,karşımda
korkunç derecede psikolojık olarak küçüldüğünüzü görücem. inanın bu çok hoşuma gidicektir.
ddfaff yahu siz daha Türkçe’yi doğru düzgün kullanamıyorsunuz ne ağır eleştirisi. dfgf. Ayrıca saygı duymuyorsunuz diye illa hakaret içerikli cümleler mi kullanmanız gerekiyor ki? Bu mu sözüne ettiğiniz özgür irade ya da ifade? dfgfa Psikolojik olarak küçülmek(?) bu terimi de siz mi buldunuz? Ay vallahi siz çok yaşayın ya. Ben doğruları söylemek için yaratıldım diyo. fdfaff

kahin

Kahin
Yeni Üye
ddfaff yahu siz daha Türkçe’yi doğru düzgün kullanamıyorsunuz ne ağır eleştirisi. dfgf. Ayrıca saygı duymuyorsunuz diye illa hakaret içerikli cümleler mi kullanmanız gerekiyor ki? Bu mu sözüne ettiğiniz özgür irade ya da ifade? dfgfa Psikolojik olarak küçülmek(?) bu terimi de siz mi buldunuz? Ay vallahi siz çok yaşayın ya. Ben doğruları söylemek için yaratıldım diyo. fdfaff

işte böyle yahuuu :D ne oldu? sana hakaret edicegimimi? düşündün, kleo patra ;)
sen ne kadar? cesur ve kendin olursan sana saygım o derece artıcaktır.

kleo patra teşekkür ederim, aradaki iltifatıda gördüm, :rolleyes: senin komik halini
seviyorum,içi boş eleştirin beni mutlu ediyor, seni uyandırmayı başardım, artık sen sen olduğun için eleştirdin, kendi gerçekliğini dışarı çıkarmak en sevdiğim şeylerdir.
ben tartışırken sadece yazıların değil, gerçekliğinde aklımdayım,sanki senın yanındayım.
yanında olsam ,iannki benim ben olmadığımı anlardın, sana burda gerçekliği
sadece yazabilirim. ama yanında olsaydım gerçekliğin resminide çizerdim.
türkçeyi doğru kullnarak,gerçeği bulamayız, biliyormusun? öyle olsaydı atheistler
ve sanalmanik tanrı olurdu... :)
iannkı kle patra konuştukça şaşırman ve garipsemen çok hoşuma gidiyor.
özelliklede eleştirmen, hala kendin olduğunu ispatlıyor, içsel ruhunu ban yansıtman
saygı duyduğum şeylerdir.
e nsevdiğim yanınız ne biliyormusunuz? hiç bir zaman ayetlerden ve kitaplara göre beni eleştirmediniz, bu mükemmel birşey sadece aklınızı kullandınız ve beni eleştirdiniz. işte bu sizsiniz siz gerçekten derinden saygıyı hakettınız, bu bir sınavdı ve bu sınavı geçtiniz. tebrik ederim.

Son düzenleme:
T

Togepi

Ziyaretçi
Şu an Kahin bey

gulmekten-karniniza-agrilar-girecek-eglenceli-ve-komik-karikaturler_780x439.jpg

kahin

Kahin
Yeni Üye
parmağın neden 10 tane, neden iki tane elin var, kulağın mesela çok şikayet ettiğin bazı şeyleri duymadığını kusurlu bulduğun kulağın neden sen yürürken o dizlerinin her hareket ettirişinde ki sesi duymuyor?

sahi neden? 10 tane elim biraz daha geniş olsaydıda 11 olsaydı sencede daha iyi olmazmıydı? eeee nerde? kalmıştık :D
kulagım dizlerimdekı haraketleri duymuyorsa sen nasıl? duydun peki? duyduğunu :D

verdiğin örnekler çok etkiledi beni, :D düşünmedim bile sadece güldüm.
sana hissetirmeden zekamı gösterimmi?
sana bir soru sorucam, yapışık ikiz olsaydın ve kafalarınız bitişik olsaydı ve organlarınızı
ortak olsaydı, ruhun tekmi? olurdu yoksa ikizmi?
bu soruya doğru cevap ver sana tapıcam tüm forum şahittir.

Son düzenleme:

Efsun

Yeni üye
Yeni Üye
sahi neden? 10 tane elim biraz daha geniş olsaydıda 11 olsaydı sencede daha iyi olmazmıydı? eeee nerde? kalmıştık :D
kulagım dizlerimdekı haraketleri duymuyorsa sen nasıl? duydun peki? duyduğunu :D

verdiğin örnekler çok etkiledi beni, :D düşünmedim bile sadece güldüm.

duymak değil mesele araştırıp öğrenmek ;d sahi senin öyle bi merakın YÖK gibi. eh kahin cik bunu da ben öğretemem ya sana. ama ne diyoruuuuzzzzzzzz yanacaksınız bende caaayyyyır caayyyııııırrrr sjfkkg

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar