Şuan ne düşünüyorsunuz?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Forum Oyunları kategorisinde Efsun tarafından oluşturulan Şuan ne düşünüyorsunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22,369 kez görüntülenmiş, 344 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Forum Oyunları
Konu Başlığı Şuan ne düşünüyorsunuz?
Konbuyu başlatan Efsun
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan varre

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
4 güvenlik korucumuz can verdi, hdpliler ... yiyin bu vatanseverlerin.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Haklı olsam da özür dilerim, mütevazilik oyunları da yapabilirim, hatta enseme vurulup elimden ekmeğimin alınmasına da bir şey demeyecek kadar aptalım
E9oPnFb.gif
ama o gencecik evlatların bedenlerini öne sürerek korumaya çalıştığı devlete otoritesine kurşun atanlara ve onlara rey verenlere müsamaha gösterilmemesi gerektiğini vicdanım biliyor.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
İktidar/güç ile iyilik arasında denge kurmayı başarmak zordur, güç zehirlenmesi yaşarsan zulm edersin, iyiliği kaçırırsan enseye tokat kıça şaplak yersin.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
İslam ceza hukukunun uygulanabilmesi için sosyal, ekonomik ve siyasal yapının güçlü olması gerekir, ülkede aile kalmamış, fakirlik var insanlar iş bulamıyor evlenemiyor, teknoloji kıçımıza kadar girdi, dünyada siyasal bir gücün yok, el kesecem derken nükleeri yersen görürsün, kendine islam diyenler kendileri çalıyor kendileri oynuyor, batılılar onlara gülüyor,

Ahir zaman mehdisinin islam hukukunda reforma gideceğini düşünüyorum, vicdanın temennisi, ahir zaman yaşantısı bunu gerektiriyor, ahir zaman şahıslarına uyulacak, çünkü işaret edildiğine göre bu şahıslar için aklın ihtiyarı elinden alınmaz diyor, biz temiz müslümanız, bu zatların simasından yüzünden o kutsallığı korkuyu cezb halini yaşarsam uyarım, tarih boyunca biz Türklerin önderleri böyle tasavvuf önderleri olmuştur, bu mübarek insanlar sayesinde savaş islamı tatbik etmek gücünü bulduk biz, onlar sosyal hayatımızı diri tutma noktasında ve dini yaşama noktasında bize güç vermişlerdir, bu zatlar bana 5 değil 10 rekat namaz kılacan derlerse ben uyarım, ne dedik maksat insan taşlamak değil, insanların vicdanlarına aileyi hatırlatmak gönüllerde aileyi sevdirmektir.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
@Prens Ernak , seni kızdırmak istemem ancak görünen o ki, çok safsın gibime geliyor. Çünkü melek gibi tertemiz insanların olabileceĝinin hayalini kuruyorsun, halbuki böyle bir şey mümkün deĝil, çünkü doĝanın tabiatına aykırı bir durum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ls2

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@Prens Ernak , seni kızdırmak istemem ancak görünen o ki, çok safsın gibime geliyor. Çünkü melek gibi tertemiz insanların olabileceĝinin hayalini kuruyorsun, halbuki böyle bir şey mümkün deĝil, çünkü doĝanın tabiatına aykırı bir durum.
başkalarının nefislerini kendi nefislerine tercih eden ruhların olduğuna eminim. Bu durum doğanın tabiatına aykırı değildir çünkü bu insanlar ne zaman celal olacaklarını ne zaman cemal olacaklarını ayarlayabilecek kadar olgunlar. Peygamberler veliler böyledir.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Arkadaşıma baktım, parlıyor gürlüyor, dedim ki sana anlatacaklarım ile kendini savun, eğer seni hocaları ile konuştururlarsa benim sana anlattıklarımı anlat eğer kabul ederse bil ki o temiz vicdan sahibidir, yok hatasından dönmesse bil ki o toplum yıkıcıdır, hadisde mehdinin bu alimleri tahtalı köye göndereceği aktarılır, mübarek olsun.

ls2

Kahin
Onursal Üye

ve hepsinin temeli insanoğlunun efsaneleştirme özelliği.. bu kültür kadim bir gerçek,her halkın, efsaneleri,destanları,kahramanları var. muhtemelen zorunluluktan doğmuştur.. devletler ve dinler efsanelerle kurulur..

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
başkalarının nefislerini kendi nefislerine tercih eden ruhların olduğuna eminim. Bu durum doğanın tabiatına aykırı değildir çünkü bu insanlar ne zaman celal olacaklarını ne zaman cemal olacaklarını ayarlayabilecek kadar olgunlar. Peygamberler veliler böyledir
Elbette doĝanın tabiatına aykırı, ancak dedim ya çok safsınız. Çünkü çocukluktan beri insanların beynine işlenen hikayeler, masallar ve efsanelerden kurtulmak kolay deĝil.
Hani derler ya; şeyh uçmaz, müritleri uçurur. Çok doĝru ve yerinde bir söz.:)

Son düzenleme:

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
@ls2, dedi ki:
ve hepsinin temeli insanoğlunun efsaneleştirme özelliği.. bu kültür kadim bir gerçek,her halkın, efsaneleri,destanları,kahramanları var. muhtemelen zorunluluktan doğmuştur.. devletler ve dinler efsanelerle kurulur..

Haklısın, her toplumda var böyle şeyler. Geceleyin ateşin etrafında otururken anlatılan hikayeler, zamanla kulaktan kulaĝa yayılarak efsaneleşmiş hatta daha sonraları gerçekmiş gibi algılanmaya başlanmış. Her anlatan kendinden birşeyler eklemiş.

• Beğen
Tepkiler: ls2

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
@ls2, dedi ki:

Haklısın, her toplumda var böyle şeyler. Geceleyin ateşin etrafında otururken anlatılan hikayeler, zamanla kulaktan kulaĝa yayılarak efsaneleşmiş hatta daha sonraları gerçekmiş gibi algılanmaya başlanmış. Her anlatan kendinden birşeyler eklemiş.
elbette inanma kapasitesi olmayan da edebiyat yapmalı ki kendi inançsızlığına temel bulmalı

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
elbette inanma kapasitesi olmayan da edebiyat yapmalı ki kendi inançsızlığına temel bulmalı
Hâlâ anlmayak istemiyorsun, deĝil mi?
Yine yanılıyorsun, edebiyat yerine durum tespiti yapıyoruz. Ben öyle boş beleş efsanelerin veya başkalarının masallarının peşinden gitmem, çünkü kendi aklıma, mantıĝıma ve vicdanıma ihanet etmiş olurum.
İnançsızlıksız mış. Hiç gülesim yoktu.:D

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Hâlâ anlmayak istemiyorsun, deĝil mi?
Yine yanılıyorsun, edebiyat yerine durum tespiti yapıyoruz. Ben öyle boş beleş efsanelerin veya başkalarının masallarının peşinden gitmem, çünkü kendi aklıma, mantıĝıma ve vicdanıma ihanet etmiş olurum.
İnançsızlıksız mış. Hiç gülesim yoktu.:D
Sen sorgucu üyesin muhakkkak bir bildiğin vardır.:D

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
biz nefsimizi bir adım daha öne çıkarabilmek için kavgalarımıza devam ederken ilahi plan boş durmuyor ve sevilenler yüceltiliyor, selam olsun güzel insan sana
#Batuhan Şimşek

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Savaşlarda gencecik insanların hayatını kaybetmesi hiç hoş deĝil. Bu nedenle askerlik mercii tamamen profeyonellerden oluşması lazım. Yani mecburi askerlik kaldırılmalı, onun yerine paralı askerlik getirilmeli. Askerlik yapmak isteyen tatmin edici bir maaşa baĝlanmalı. Böyle olunca askerlik yapanlara daha iyi ve profesyonelce eĝitim vermek mümkün.

Neden bunları yazıyorum? Çünkü mecburi askerlik yüzünden, askere gidenlerin küçümsenmeyek bir bölümü isteksizce gidiyorlar ve sıkıntılı olan bölgelere gitmemek için dua ediyorlar. Gönülsüzce gidenleri motive etmek zordur ve görev yerinde odaklanmaları da zordur ve hata yapmalarına neden olur.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Çocukken atari oynardım, anneme hiç büyümek istemediğimi söylemiştim, ta o zamandan büyüyünce bu duyguları hissetmeyecek olmak içime oturmuştu. O günleri düşününce içimde bir tuhaf mana hissederim, bazen oyunun içine düşen yeğenlerimi görünce küçüklüğüm aklıma geliyor onları daha da çok seviyor anlıyorum.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Savaşlarda gencecik insanların hayatını kaybetmesi hiç hoş deĝil. Bu nedenle askerlik mercii tamamen profeyonellerden oluşması lazım. Yani mecburi askerlik kaldırılmalı, onun yerine paralı askerlik getirilmeli. Askerlik yapmak isteyen tatmin edici bir maaşa baĝlanmalı. Böyle olunca askerlik yapanlara daha iyi ve profesyonelce eĝitim vermek mümkün.

Neden bunları yazıyorum? Çünkü mecburi askerlik yüzünden, askere gidenlerin küçümsenmeyek bir bölümü isteksizce gidiyorlar ve sıkıntılı olan bölgelere gitmemek için dua ediyorlar. Gönülsüzce gidenleri motive etmek zordur ve görev yerinde odaklanmaları da zordur ve hata yapmalarına neden olur.
Hiç kimse askerliği para için yapmaz, çünkü cihat etmek nefse en zor gelen iştir.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Hiç kimse askerliği para için yapmaz, çünkü cihat etmek nefse en zor gelen iştir.
Siz harbiden hayattan kopuk yaşıyorsunuz galiba. Yapanlar var ve çok iyi eĝitilerek görevlerini gayet iyi yapıyorlar. Meslek olarak yapanlar var. Paralı askerler dünyanın her tarafına gidiyorlar ve eskiden beri var.

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Siz harbiden hayattan kopuk yaşıyorsunuz galiba. Yapanlar var ve çok iyi eĝitilerek görevlerini gayet iyi yapıyorlar. Meslek olarak yapanlar var. Paralı askerler dünyanın her tarafına gidiyorlar ve eskiden beri var.
Sen ülkenin askerine bu gözle mi bakıyorsun, parasını verince canlarını feda ediyorlar mı diyorsun, 100 milyar da versen bu işi yapmayacak insanlar var.

odun

Filozof
FS - KT. Yöneticisi
Sen ülkenin askerine bu gözle mi bakıyorsun, parasını verince canlarını feda ediyorlar mı diyorsun, 100 milyar da versen bu işi yapmayacak insanlar var.
Sen önce ilk yazdıĝım iletiyi bir daha oku lütfen, çünkü hayatı toz pembe gibi görmeye meyillisin. Hiçkimse yapmaz dedin, halbuki yapanlar var.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç