Rastgele..

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde non tarafından oluşturulan Rastgele.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25,797 kez görüntülenmiş, 274 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Rastgele..
Konbuyu başlatan non
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Daha çok oyuncak oyuncak istiyorum, daha büyük planlarım var, daha büyük bir oyun oynamak istiyorum. Oyuncaklarımı daha akıllı yapmak istiyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanların kendisini bile kandırmaktan çekinmediği bu dünyada, dürüstlük beklemek çok büyük saflık olmalı.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
İnsanların çoğu bana garip geliyor. En fazla yüz sene olan hayatlarını kanıtlaymadıkları bir şey üzerine harcıyorlar ve kendilerini daha zeki insanlara kullandırıyorlar. Varken elde edebilecekleri en değerli şey olan hayatlarını asla kazananı olmayan bir kumar masasına koyuyorlar. Tavsiye olarak size de bunu öneririm. Nedeni ise içimdeki küçük merhamet kırıntısınında yok ettiğimde sizi bir oyuncak gibi kullanmak.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Nietzsche'nin bir sözü vardır: “Büyüyen bilinç tehlikedir, hastalıktır.”
Bilinç büyümesi, insanı gerçeklik algısından koparır ve şizofren yapar.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
"Raslantı ve Kaos" hayatın en önemli şifresi olabilir mi? Olasılıklar dahilinde periler de gerçektir belki...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanın en değerli hazinesi sağlam dostlukları galiba, çünkü her koşulda birbirinizi sevebiliyorsunuz ve yargılamadan, içtenlikle anlayabiliyorsunuz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Zaman bana yetmiyor, iş hayatımda aldığım eğitimlerden "Management Trainee" kapsamında, bu konuda özel teknikler öğrendiğim halde şu an zamanımı doğru planlamayı başaramıyorum, keyfi işler bile zorunluluğa dönüşmeye başladı.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Napolyon "Para, para, para" dedi de ne oldu, şimdi hepsi tarih oldu.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Evliyaları çok takdir ediyorum, bazı insanlara sabretmek için cidden evliya sabrı gerekiyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ne film izleyebiliyorum, ne de kitap okuyabiliyorum bu aralar, dikkatimi veremiyorum.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
İnsanların basitliği ve ikiyüzlülüğü karşısında şaşkınım, en düzgün kabul edebileceğin insan bile profesyonel bir yalancı çıkabiliyor. Bu durum ümitsizlik mi yaratmalı yoksa kendi değerimizi görüp, böyle olmadığımız için mutlu mu olmalıyız?

Başkalarının seçimleri için üzülerek harcayacak zamanımız yok tabii ki, herkesin yolu kendine...

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Tahminen bundan sonra yaşayacağım zamanı hesaplıyorum. Bu zaman içerisinde ne yapabileceğimi düşünüyorum, aklıma en mantıklı cevap mutlu olmak geliyor. Nasıl mutlu olayım, mutlu olmak için önce mutsuz olmak gerekiyor diyorum, mutsuz olmak istemiyorum zaten mutsuz olmadan mutlu olmak tüm ahlaki değerler tarafından yasaklanmış. Bu gidişle ya mutsuz öleceğim ya da mutsuz edip mutlu öleceğim. Varsın mutluz ölmek yerine ahlaksız birisi olarak ölüyüm.

ÜstünKişi

Ordinaryus
Yeni Üye
Bir şey fark ettim. Ben ölümlü fazlasıyla güçsüz bir tanrıymışım, ama yine de herşeyin varlığı benim var olmama bağlı. Ben öldüğümde bilincimle beraber bildiğim şeyler (dolayısıyla benim için her şey) yok olacak. Her şey yok olduğunda hiçbir şey kalmayacak; ne gökyüzü, ne çikolata, ne melek kanatlı sarı benekli maymun kafalı hipopotamlar. Daha da ilginç olanı beni var eden siz insanlar da yok olacaksınız, meğerse kendi ellerinizle kendi sonunuzu hazırlamışsınız. Yazık oysa ki çok eğlenceli zamanlar geçirebilirdi kolur ya belki 10101974737363894846463292938^85859585749493983738394948473'da birihtimal tutar da evrendeki tüm atomlar şu anki konumlarında aynı şekilde gelirler de yine bunları düşünüp herşeyimle mutlu olabilirim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Büyük laflar etmemek gerekli çünkü ilk olarak o konuda sınanıyor insan...
"Asla" dediğim ne varsa karşıma çıktı ve şu an "Asla, asla deme." cümlesinin ne anlama geldiğini çok iyi öğrenmiş bulunuyorum.

elbiss

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Mutlu ol Mutlu yaşa ve Pozıtıf enerjını başkalarıyla paylaş.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Erken seçime gidiyoruz, 24 Haziran 2018. Meral Akşener'in önünü kesmek için mi bu çaba acaba?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sıcak bir haber ancak olumlu karşılıyorum.Zira bu ülke 2019'u bekleyemezdi.

Yaklaşık olarak 4-5 ay önce CHP'li yöneticilerden birisi Mayıs'ta erken seçim olur demişti ama inanmamıştım, Mayıs değil de Haziran olsun, demek bir bildiği varmış.

Son düzenleme:

Prens Ernak

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Üniversite Bölümü
Tarih Öğretmenliği
Ünvan
Dr.
Çok bunaldığım zamanlar, ruhumun bedenimden çıkıp doğada özgürce dolaştığını ve geri bedenime girmediğini hayal ediyor ve umudu ile yaşıyorum

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar