Kur'an'da değiştirilmiş olamaz mı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Neo tarafından oluşturulan Kur'an'da değiştirilmiş olamaz mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,082 kez görüntülenmiş, 108 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kur'an'da değiştirilmiş olamaz mı?
Konbuyu başlatan Neo
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

Ocean

Üye
Yeni Üye
bence kuran'ın değiştirilip değiştirilmediği tartışması yerine, kuran veya diğer dini kitapların bir yaradan tarafından mı indirildiğine yoksa insanlar tarafından kaleme alınmış birşey mi olduğuna dair tartışma alanı oluşturulsa daha ilham verici bir başlık olurdu, hatta durun ben açayım : )

don kişot

Felsefe.net
Yeni Üye
bence kuran'ın değiştirilip değiştirilmediği tartışması yerine, kuran veya diğer dini kitapların bir yaradan tarafından mı indirildiğine yoksa insanlar tarafından kaleme alınmış birşey mi olduğuna dair tartışma alanı oluşturulsa daha ilham verici bir başlık olurdu, hatta durun ben açayım : )

olması gereken bu zaten. önce en geniş açıdan bakılmalı.açarsanız başlığı katılırım.

Nava

Felsefe.net
Yeni Üye
Elbette değişmiştir. O kadar yıl aynı kalacak değil ya, ki [MENTION=787]Phi[/MENTION]'nin dediği çok doğru. Müslümanlar şimdi böyle, değişmemiş haliyle de bir farkları olacağını sanmıyorum.

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=787]Phi[/MENTION],insanlar ve cinler için desem acaba nereye gider konu diye en kısa cevabı seçiyorum.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
[MENTION=4480]meyelan[/MENTION] cinler kitabi okuyup anliyorlar mi?

Ocean

Üye
Yeni Üye
Cin nedir ? şizofreni hastalığının şehir efsanesi dilindeki adı cin ve peri oluyor sanırım ?

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=787]Phi[/MENTION] ,evet öyle olması gerekiyor.İddialar bu yönde :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
De ki: Hakikat bir takım cinnin Kur'ân dinleyip de şöyle dedikleri bana vahyedildi. Şüphesiz biz, hayret verici bir Kur'ân dinledik. (Cin Suresi 1. ayet)

Allah'ın kulu (Hz. Peygamber) kalkmış O'na dua ederken, neredeyse (cinler) onun etrafında keçe gibi birbirlerine geçeceklerdi. (Cin Suresi 19.ayet)

De ki, Haberiniz olsun, ben size kendiliğimden ne bir zarar verebilirim, ne de bir yol gösterebilirim.
(Cin Suresi 21. ayet)

Cinler Kur'an okuyamaz fakat dinleyebilirler yani okunan Kur'an'ı dinleyebilirler. Cinler farklı bir boyutun varlıkları olduğu için insanlar ile temasta bulunamazlar, 21.ayet de bunun için gönderilmiştir.

İnsanların cin gördüklerini iddia etmeleri aslında bu varlıklar için değil başka bedensiz varlıklar içindir. Eskiden tüm bedensiz varlıklara cin dendiği için Kur'an'da bahsi geçen "cin" ile karıştırılıyor oysa cinler 2. boyutta bulunan bir varlıktır ve asla 3. boyuta geçemez.

[MENTION=4929]Ocean[/MENTION]
Ruhsal hastalıklar sebebi ile sanrı görmek ayrı bir şeydir, gerçekten bedensiz bir varlık ile karşılaşmak bambaşka birşeydir. Demon, Reptilian, Gri varlıklar, Şeytan v.s. 3. boyut, 4.boyut hatta 5.boyutta olabilecekleri için alt boyuta inebilirler fakat alttaki bir varlık üst boyuta çıkamaz.

Hurafe kabul edenler olabilir fakat yurtdışındaki Parapsikolojik araştırmalar bu gerçekleri ortaya çıkartmıştır.

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Neyse ben durtmeyeyim fazla bu konuyu.

Son sorum seytan cin midir? [MENTION=4480]meyelan[/MENTION]

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
[MENTION=4293]dijital[/MENTION] ask olsun ya :( bildirimlerden bakip direkt cevap yazdim, olur mu hic oyle sey. Sana da sorulmus olsun o halde

meyelan

Filozof
Yeni Üye
[MENTION=787]Phi[/MENTION] bence kaçıyorsun :) mevzu benim inancım olmadığına göre konuyu bir noktaya getirmen gerek.Ben metin kökeninin değişmediğine insanın anlama ve anlatma dejenarasyonuna inanıyorum.
Şeytan ateşten yaratıldığı için cin taifesinden sayılır.(bu soru kaç puanlıktı)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
[MENTION=787]Phi[/MENTION] bence kaçıyorsun :) mevzu benim inancım olmadığına göre konuyu bir noktaya getirmen gerek.Ben metin kökeninin değişmediğine insanın anlama ve anlatma dejenarasyonuna inanıyorum.
Şeytan ateşten yaratıldığı için cin taifesinden sayılır.(bu soru kaç puanlıktı)

Benim bildiğimkadarı ile Şeytan cinden üstün bir varlıktır hatta Kur'an'da bahsedilen insana secde etmek istememesinin sebebi de üst boyutta bir varlık olmasından dolayıdır. Kötülük de ona verilmiş olan görevdir, yani o da ruhsal bir plandır tıpkı melek planı gibi.

[MENTION=787]Phi[/MENTION] konuyu nereye bağlayacak ben de merak ettim.:)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Cinler atesten mi yaratilmistir?

Bir yere baglamayacagim, sohbet ediyoruz. :)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Seytanin atesinde duman var cinlerinkinde yok mu yani tam anlayamadim ben?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Seytanin atesinde duman var cinlerinkinde yok mu yani tam anlayamadim ben?

Evet dumansız ateş ile ne kast ediliyorsa bizim bildiğimiz ateş değil yani bunlar birer sembol. Şeytanın yaratımı ateşten insan toprak derken her biri birer semboldür.
Zaten aynı olsalardı birisi şeytan diğeri cin diye adlandırılmazdı değil mi?:)

phi

Felsefe.net
Yeni Üye
Ilgin hal almaya basladi bu durum. Yani ates, su, toprak gibi yaratilis maddeleri birer sembol, sadece onlari tasvir etmekte kullanilmis asil olan sey baska bir sey mi?

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ilgin hal almaya basladi bu durum. Yani ates, su, toprak gibi yaratilis maddeleri birer sembol, sadece onlari tasvir etmekte kullanilmis asil olan sey baska bir sey mi?

Toprak ile yeryüzünde yaratım ifade ediliyor yani yaratılışın bu dünyada gerçekleştiği anlatılıyor ve haliyle Cennet diye ifade edilen yer de bir sembol olup, yine bu dünyada olmalı diye görüşler var. Yaratılıştan kasıt bedenlerin yaratımı yani yoktan var etmek değil.

Son düzenleme:

Ocean

Üye
Yeni Üye
De ki: Hakikat bir takım cinnin Kur'ân dinleyip de şöyle dedikleri bana vahyedildi. Şüphesiz biz, hayret verici bir Kur'ân dinledik. (Cin Suresi 1. ayet)

Allah'ın kulu (Hz. Peygamber) kalkmış O'na dua ederken, neredeyse (cinler) onun etrafında keçe gibi birbirlerine geçeceklerdi. (Cin Suresi 19.ayet)

De ki, Haberiniz olsun, ben size kendiliğimden ne bir zarar verebilirim, ne de bir yol gösterebilirim.
(Cin Suresi 21. ayet)

Cinler Kur'an okuyamaz fakat dinleyebilirler yani okunan Kur'an'ı dinleyebilirler. Cinler farklı bir boyutun varlıkları olduğu için insanlar ile temasta bulunamazlar, 21.ayet de bunun için gönderilmiştir.

İnsanların cin gördüklerini iddia etmeleri aslında bu varlıklar için değil başka bedensiz varlıklar içindir. Eskiden tüm bedensiz varlıklara cin dendiği için Kur'an'da bahsi geçen "cin" ile karıştırılıyor oysa cinler 2. boyutta bulunan bir varlıktır ve asla 3. boyuta geçemez.

[MENTION=4929]Ocean[/MENTION]
Ruhsal hastalıklar sebebi ile sanrı görmek ayrı bir şeydir, gerçekten bedensiz bir varlık ile karşılaşmak bambaşka birşeydir. Demon, Reptilian, Gri varlıklar, Şeytan v.s. 3. boyut, 4.boyut hatta 5.boyutta olabilecekleri için alt boyuta inebilirler fakat alttaki bir varlık üst boyuta çıkamaz.

Hurafe kabul edenler olabilir fakat yurtdışındaki Parapsikolojik araştırmalar bu gerçekleri ortaya çıkartmıştır.

ayetleri geçelim lütfen :) ayetler üzerinden yürürsek ve konuşursak hiç bir noktaya ve sonuca ulaşamayız.

ayrıca hangi gerçekleri ortaya çıkarmıştır merak ettim açıkçası, bizimle paylaşabilir misin ?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar