Kur'an'da değiştirilmiş olamaz mı?

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Neo tarafından oluşturulan Kur'an'da değiştirilmiş olamaz mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,070 kez görüntülenmiş, 108 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kur'an'da değiştirilmiş olamaz mı?
Konbuyu başlatan Neo
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UpBot

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Latife kültürünü öğren de gel. Senin gibiler benim kalbimi kıramaz, bir hiç kadar değerin yok zira.

Ocean

Üye
Yeni Üye
senin gözünde değerli olmak isteyen kim ki ? aksine değersiz olmam daha güzel, benden daha fazla nefret etmen için ne yapabilirim, yardımcı olayım sana ? senin yaptığın gibi şahsını kötülesem, cehalet seviyenle ile dalga geçsem, olur mu ?

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Dersini Almış Da Ediyor Ezber

Dersini almış da ediyor ezber
Sürmeli gözlerin sürmeyi neyler
(aman aman ben yarelendim aman)
Bu dert beni iflah etmez del' eyler
Benim dert çekmeye dermanım mı var
(aman aman sürmelim aman)

Kaşın çeğmellenmiş kirpik üstüne
Havada buludun ağdığı gibi
Çiğ düşmüş de gül sineler ıslanmış
Yağmurun güllere yağdığı gibi

Yozgat'ı sel almış Soğluk'u duman
Sıtkınan severim billahi inan
Ölünce mezara girdiğim zaman
Ben susayım kemiklerim söylesin

HİÇLİKLER ALEMİNİN ALİM EFENDİSİ, KİMSENİN ŞAHSIYLA İŞİM YOK BİLİRSİN. AMA ŞUNU DA BİLMELİSİN Kİ; SAYGISIZLIK KİŞİLİĞİN ÖNEMLİ BİR VERİSİDİR.

BEN CAHİLEM UŞAKCIK, CEHALETİMLE,MİNİ ETEĞİMLE, ŞARKILARIMLA DALGA GEÇ EĞLEN. YETER Kİ DALGLARDA BOĞULMA.

Ocean

Üye
Yeni Üye
ben çok iyi yüzerim, denizi okyanusu severim. ocean ordan geliyor zaten, birşey olmaz bana. niye büyük yazıyorsun ? :) sinirlendin mi ?

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Neden sinirleneyim ki? Dikkatini çekip, daha iyi anlamanı sağlamak içindi.

Ne ustaları, ne profesyonelleri gördük. Boğulan yüzme şampiyonları, dağlara çakılıp parçalanan usta paraşütçüler, ralliler de ölen dünya şampiyonları ralliciler. Ama ben cahilim ya işte, sen anlamazsın bu işlerden.

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Somut olarak ortada duran Kuran'ın değişmediği gerçeğini İslam'a karşı olan ihtiraslarınıza kapılarak kabullenemeyişiniz hiç de bilimsel görünmüyor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
17 değil mi ? 23 tane var yani, daha iyiya ? :) 6 yaşında himayesine alıp evlenip, 9 yaşında da cinsel ilişkiye giren adamın sözlerine mi inanmayı beklemek, yasak elmayı yemiş iki insanın, ceza olarak dünyaya gönderildiğini inanmayı beklemek, daha sonra bunların üreyerek, sonra çocuklarının, kardeş kardeşe devam ederek, hala, teyze, amca, enişte ne varsa aile içi ensest ilişki sonucu bu günlere kadar geldiğimizi inanmak insan aklına hakarettir. yahu buna çocuk bile inanmaz : )

kaç yaşında olursa olsun, al 9'una girdim mi istediğini yap, eğer bakabileceksen sınırsız sayıda kadın alabilirsin ? böyle dini hangi erkek sevmez ?

Kuranda bilim adına, günümüze katkısı olan zırnık birşey yok, hep o ayette bu kastediliyor, zaten bu anlama çıkıyor diye tabir edilmekten başka hiç bir cacık yok. Kaldı ki kuran zaten diğer kitapların kopyası, diğer kitaplar dediğim dini kitaplarda değil sadece, mısır zamanına, hatta sümerlerin zamanına kadar dayanıyor. yani toplama bir kitap, hepsi bir birinden çalınmış ve üzerine eklenmiştir.

bence okuduğun kitabı tekrar oku, ama anlayarak oku. sonra diğerlerini de oku, diğer üç kitabı da oku. sonra daha eskiye git, mısırların, sümerlerin yazılarını ve yaratıcı için yazmış olduklarını oku.

kutsal denilen kitabı okuyupta anlamayana dindar denir zaten. bence sen bir kez daha oku. kitabında da diyorya zaten, oku :)

haydi, hoş kalın.

DNA'nın kimyasal yapısını bana anlatsana desem, google'a bakmadan tek kelime edemeyecek insan, gelmiş bana felsefe yapmaya çalışıyor, dini nerden anlasın diyor :)

Yüce kitap mı ? :) yüce kim Allah'mı ? hani şu diğer üç kitabını koruyamayan Allah :) hadi ama, sorgulamaktan korkma. Kır zincirlerini, o saçmalıklara inanmak için çocuk olmak lazım. Emin ol ben senden daha dindardım :) senden daha çok iyi kuran bilirim, senden daha çok kuran okumuşumdur (çokta güzel okurum) hatta diğer (allah tarafından korunamayan) kitapları da okumuşumdur.

Korkarsan olmuyor, biraz zorla kendini. cesaretini topla :) komik şey seni.

Kur'an ve Sümer/Mısır ya da Mu/Atlantis yazıtları-tabletleri Yaradan hakkında aynı bilgileri içeriyor, haklısınız çünkü aynı kaynaktan geliyorlar yani Kur'an kopyalanmış değildir. Kaldı ki Sümer/Mısır döneminde bilgiler açık olarak bilindiği için dine ihtiyaç duyulmazdı. Tevrat'ın ilk 5 bölümü ve Kur'an "Apaçık bir kitaptır" ayetine zıt düşmeyecek şekilde kat kat gizlenmiş sembolik bir dil içerir. Bu dili bilmeyene bazı bilgiler kapalıdır. Kur'an'ı eline alıp her okuyanın aynı şeyi anlayamıyor olma sebebi de budur. Sembolik ayetlerin gerçek anlamı bilinmediği için daha doğrusu bu konuda araştırma yapmaya imkan olmaması ve bazı kesimler tarafından bilerek gizlenmesi sebebi ile şu an Kur'an tam anlaşılamıyor ya da yanlış anlaşılıyor.

Gelecek nesiller bizlerle yani Kur'an'ı kabul edenlerle alay etmeyeceği gibi inanmayanlarla da alay etmeyeceklerdir çünkü gerçeğin ne olduğu (dünyada bilinmesi mümkün olan kadarını) bilecekleri için ve bilgi ile hareket etmenin avantajı ile hepimizi güzel sözlerle anacaklar çünkü dünya artık güzel bir çağa doğru ilerliyor. Beklenen tufan ve kıyamet sonrası dünyada herşey yerli yerine oturacaktır. Bu güzel çağ büyük bir yıkım olmadan gelmeyecek çünkü tüm ezoterik öğretiler, dinler ve mitolojiler aynı şeyi ifade ediyor, tufan ve kıyamet kaçınılmaz sonumuzdur.

Allah kitaplarını, peygamberlerini koruyamamış derken galiba insanların bu dünyaya gelirken zorla değil kendi seçimleri ile geldiklerinden bihabersiniz. Kur'an bilen biri olarak mutlaka Ahzab Suresi'ni de biliyorsunuzdur.

"Biz o emaneti göklere, yere ve dağlara arz ettik, onlar, onu yüklenmeye yanaşmadılar, ondan korktular da onu insan yüklendi. O gerçekten çok zalim ve çok cahildir."

Bu ayette geçen zalim ve cahil olan kimdir? İnsan neden tekil kullanışmıştır? Zalim ve cahil olan insandır ve insan ile insanoğlu farklıdır. İnsan tüm insanlığı kapsayan Adem'dir. İnsanoğlu ise insan olma yönünde ilerleyen, insan- kamil olmaya çabalayan insanoğludur. İnsan bu dünyaya gelmeyi kendi kabul etmiştir. Rabbine söz vermiş gelmiş fakat dünyaya gelmenin doğal koşulu olarak nereden geldiğini, verdiği sözü hatta sizler gibi Yaradanını da unutmuştur. Bu çok normaldir herkes bilincinde olacak olsaydı dünyada olmanın bir anlamı kalmazdı. Dünyanın kendi bir ilizyon ve mizansen iken bu kadar karışıklık çok normaldir. Elma yediği için cennetten kovulmak da bir semboldür. Elma yemek sureti ile cennetten kovulmak; iyilik ve kötülüğü birbirinden ayırt edemeyecek duruma gelmenin sembolüdür.

Allah Hz. İsa çarmıha gerilirken ya da Hz. Muhammed zor zamanlar yaşarken insanlığın tepesine yıldırım indirmedi diye zannetmeyin ki korumaya gücü yetmediğinden yapamadı, tabi ki hayır sadece Allah verdiği sözden dönmez. İnsana ve şeytana süre verildi, bu süre dolana kadar herkes seçimlerinde, yaptıklarında özgürdür. Hz. İsa çarmıha gerileceğini bile bile bu görevi kabul etmiş, dünyasal yaşamı ve acıyı hiçe saymıştır hatta bir sözü vardır; "Ben dünyayı yendim." diye...Hz. Muhammed için de; ilk başta görevli olduğunu bilmese bile öğrendikten sonra bu yolda yürümeyi kendi iradesi ile kabul etmiştir.

İnanmamak da sizin yolunuzdur ve yolunuz açık olsun ne diyelim...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
17 değil mi ? 23 tane var yani, daha iyiya ? :) 6 yaşında himayesine alıp evlenip, 9 yaşında da cinsel ilişkiye giren adamın sözlerine mi inanmayı beklemek, yasak elmayı yemiş iki insanın, ceza olarak dünyaya gönderildiğini inanmayı beklemek, daha sonra bunların üreyerek, sonra çocuklarının, kardeş kardeşe devam ederek, hala, teyze, amca, enişte ne varsa aile içi ensest ilişki sonucu bu günlere kadar geldiğimizi inanmak insan aklına hakarettir. yahu buna çocuk bile inanmaz : )

kaç yaşında olursa olsun, al 9'una girdim mi istediğini yap, eğer bakabileceksen sınırsız sayıda kadın alabilirsin ? böyle dini hangi erkek sevmez ?

9 yaşında ya da 6 yaşında kız çocukları ile evlenmek maalesef günümüzde çarpıtılmış bir anlatımdır. Olacak iş midir bu? Hangi din, hangi peygamber ya da hangi insan evladı bunu kabul edebilir?

O dönem kız çocuklarına daha yeni yeni değer verilmeye başlanmıştı, hatırlarsanız öncesinde kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu. İslamiyet kadına verilen değeri azaltmamış tam tersi en kötü noktadan alıp, yukarı taşımaya çalışmış fakat yanlış anlama ve uygulamalar sonucu bugün bile tam anlaşılamamıştır.

Kız çocuklarının yaşı o dönemlerde regl olduğu günden itibaren sayıldığı için 9 yaşında olan şayet en alt sınır sayılabilecek 11-12 yaşında regl olmuşsa 21-22 yaşına denk gelmektedir.

Tüm bunlar bugün bile tam olarak bilinmediği için bir bakıyorsunuz ki dini yaptırım gücü olan bazıları 9 yaşında kız ile evlenebilirsiniz gibi asla İslam ahlakına yakışmayan İslamı bırakın insan olmaya yakışmayan söylemlerde bulunuyor. Bu onların ayıbı, Allah affetsin ne diyelim...(sözüm size değil )

UpBot

Kahin
Yeni Üye
Konu kaldığı yerden devam edebilir.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar