Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,078 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@sanalmanik ne istiyorsan yaz beğenmiyorsak okumayız. Yazım tarzın da yazdıkların da ilgi ile takip ediliyor madem, tarzını bozma.

Amaç sınır çekmek değildi, daha anlaşılır olmak ve başkalarının değerlerine az da olsa saygıydı.

Forumdan atılsın bir üye diye saçma bir talep asla olamaz. Hiç kimse atılmamalı, her görüş yer bulabilmeli ancak başkalarına dayatma yaparak değil. Sen inanmazsın, ben inanırım asla bu tip konularda baskı yapılamaz.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 10:57 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 10:52 ----------

Çatışmalarını çözmek için seni anlayacak birisine ihtiyacın var, çok şanslısın @epoché anlıyor seni ve eminim destek olacaktır.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@sanalmanik

3000 e yakın mesajım var sitede halen bana bu saçma soruları soruyorsan yazılanları hiç okumamışsın demektir. Tanrıyı sorgulamış mıyım? Herkesi kendin gibi sanma.

Uzatmak istemiyorum okuduğumu gör fakat artık sana cevap yazmacağım. Bir tasavvufçuyu bile idrak edemeyen, kendi hayallerini o Hak erine monte eden birisinin görüşleri benim icin bir anlam ifade etmiyor. Hayat görüşümüz farklı konuyu kapatalım bence.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
konu bu değil- uzatabilirsin ve uzatmayabilirsin
bana ya da başkasına cevapta yazabilirsin ve yazmayabilirsin
bir tasavvufçuyu bile idrak etmek sitemindeki karşı tarafı ve yanılgını sana göstermedik
sen bir çırpınmayı ve sana uzatılan anlamı -hiç- gördün mü?
anlam ifade etmemesi şimdilik acı ve yıkım verici ya da üzücü
biri diye bahsedilmesi daha ters-cümleler açık anlam kalıplarıdır neden biri yapıştırıyorsun ona
Ondan çıkarsa değerli bundan çıkarsa değersiz /bu senin yargın-sence yargı ve sen olanın sorunu..
ve neden ben e saldırıyorsun ve yükleniyorsun ve hükmediyorsun;
hayat görüşü lafı-lafın bulanık,
konunun kapatılması sence -öyle ifade edilmiş- ama ifade etmek istediğin bu mu?

cevap veremedin digital -ilk yargı-n bulanık;
hiçerledin ama ve oysa?
soru ya da cevaplarını bulamadık -şimdilik bunu bilmelisin

beni ya da sanal sanılacağı suçlamaların ertesi ve tersi
mesele ya da meseleler senin ifade ettiğin ya da -kendine- algılattığın ve bize ve diğerlerine algılatmayı denediğin gibi değil
burdan öyle gözükmüyor
ya da bildiğini ve senin anlattığını sandığın gibi değil
sanal değersizleştirlebilir ama diğerine alet olma;
şimdi böyle kapatalım bence...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Phi

Hoşgeldin, unuttun buraları belli ki.:)

@sanalmanik

Arkadaşım senin çocuğunu büyütememe sebebin inançlılar değil. Senin aklın çok karışmış başka suçlu arama.
Benim değer verdiğime saygı duymayanın ben de fikirlerine saygı duymam. Ben sana bir şey dayatmadım yine hayal görüyorsun. Senin özgürlük anlayışın beni aşar, bu seni ötekileştirmek değil sadece bana hitap etmiyor demektir.

---------- Mesajlar Birleştirildi at 11:39 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 11:35 ----------

Neyse vazgeçtim hiç bu tip konulara ayıracak vaktim yok.

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
mesele o değil ama
yapabileceğimin (ya da yazabilecek) en iyi-si bu şimdilik sen kendim ve diğerler için

anlaşılmadım öncelikle bunu bilmelisin . senin tarafında ben anlaşılmadım
saydığın sıraladığı şeyler benle ilgili değil-benim hakkındaki kanıların
"sanalmanik" anlanmadığını -anlaşılmadığı ve benim onun hakkında yanlış değerlendirmeler uydurduğumu öne ya da yanlış anlaşıldığını öne sürüyordu
buradaki yazın geçmişine binaen son not sizdem ricam sizden ve herkesten bu hatırlatmanının ve değerlendirmenin akıldaa kalmasıdır -benle ilgili
öne sürdüğün geri dillendiriğin sanalmaniğin sanalmanikle ilgisi yok yanlış bir portre kurmuşsun önce benle ilgili

sanalmanik digital tarafından -henüz- anlaşılmadığını belirtiyor;
digitalin kendi hakkındaki değerlendirme ve yorumlarını hiçliyor
oysa
---
yargılar ve suçlamalara gelince; (bunları onları yazınca söylemeye gerek yoktu ama
şöyle yapalım

yargılar ve suçlamalar (geri dönüşleri) -onların ucunu önce kendine kıvrılmalısın ve kendi içinde büküp kendi etinden çıkarıp tarihe ucunu bana bükmelisin ve sokmalısın bak o zaman ben alıyor muyum almıyor muyum
o yargıların ucunu
onun sokulacağı yeri sonra ben bulurum
tüm tarihin ve neslinde bunu yapmalı

onları (yargıların) kendi aklında türediğini önce seni işaret ettiğini öğrenmeden önce;
-
onları
kendi gözüne ve aklına -önce- sokmayı ve kendinde önce kullanmayı, sonra ikram etmeyi sen henüz bilmiyor ve öğrenememiş olabilirsin ve olsanda; bunların burdan (makul ve tartışmasız amaçlarının görülüp sezilip anlandığını ve) yenmediğini/içilmediğini, dönüp dolaşıp bulup onları, ektiğini, kendin biçeceğini ve dönüp dolaşıp senini tarafından çiğneyeceğini ve tüketeceğini , onların kendi öğünün-neliğin ve sanın olacağını, bunu şimdi anlayamıyorsanda bir gün anlayacağını ve bunun burdan sana hatırlatıldığını bilmelisin:

kelimelerin yaptığı yapıldığı yapacağı dağlar sizle açık iletişmiyor farklı ters bi dinamik olacak diğeri ve yüzden çatışma ve ben başka bir dağ arayacağım
burada olanların-oluşacakların aksine

---

sağlıcakla kalın;

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Senin yolun sana benimki bana, herkes seçiminde özgürdür. Sen de kal sağlıcakla.

L

lamei

Ziyaretçi
Sanalmanik ve Dijital,
Ne çok mesajınız var öyle.
Gerçekten büyük bi istikrar ister..

Ve Merhaba. :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@Is2

Bu siteye emek verenlerin emeği alaya alınıp hor görüldüğü için çoğu kişi yazmayı bıraktı. Celebhol o gün neler yazdı, alttan aldık hepimiz niye çünkü Felsefe sevgisi olarak algıladık, en azından ben öyle algıladım. Sanalmanik ise maalesef lafın ucu nereye gidiyor hiç düşünmüyor çünkü onun özgürlük anlayışı böyle bir şey.
Kısacası kimse buraya stres olmaya gelmiyor. Ben zaten çok stresli bir süreç yaşadım şimdi deli miyim sanal ortamda birilerinin beni germesine izin vereyim, asla ! Madem geriliyorum uzak dururum.

Ortam düzelince, ilgimi çekerse dönerim fakat şimdilik işlerim de çok yoğun zaten en güzeli biraz uzak kalmak.

Kendine iyi bak.

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
@Is2

Bu siteye emek verenlerin emeği alaya alınıp hor görüldüğü için çoğu kişi yazmayı bıraktı. Celebhol o gün neler yazdı, alttan aldık hepimiz niye çünkü Felsefe sevgisi olarak algıladık, en azından ben öyle algıladım. Sanalmanik ise maalesef lafın ucu nereye gidiyor hiç düşünmüyor çünkü onun özgürlük anlayışı böyle bir şey.
Kısacası kimse buraya stres olmaya gelmiyor. Ben zaten çok stresli bir süreç yaşadım şimdi deli miyim sanal ortamda birilerinin beni germesine izin vereyim, asla ! Madem geriliyorum uzak dururum.

Ortam düzelince, ilgimi çekerse dönerim fakat şimdilik işlerim de çok yoğun zaten en güzeli biraz uzak kalmak.

Kendine iyi bak.

İnsan neye inanırsa inansın veya hangi düşünceyi benimserse benimsesin bağnazlaşabiliyor sanırım doğamız faşist :) içimizde uyuyan faşist bazen uyanıyor ve tartışmalarda oyuna hükmediyor :) yapacak fazla bişi yok bizler böyleyiz..bu canavarı uyandırmamak için elimizden geleni yapmaya çalışmalıyız başka ne diyim..

farkında olsanda olmasanda bu şikayet ettiğin şeyler sende de var Dijital.(bunu açmayacağım açmayada gerek yok) düşüncelerimize dokunulduğunda pek alevlenmeyiz ama inançlarımıza dokunulduğunda duygular öne çıkar..

tasavvufu,tekamülü veya vahyi savunmak çok zordur seni anlıyorum..aynı Sanalmanik'in kasyopyayı savunması kadar zor.. her türlü yıpranırsınız :)

Doğru düşündüğümüzden nasıl emin olabiliriz? kimsenin elinde doğru düşündüğünü sağlam kılacak bişi yok. materyalistler avantajlı çünkü ellerinde elle tutulur gözle görülür ölçülebilir şeyler var ancak bu sadece avantaj daha fazlası değil.. ben varlık-varoluş bilinemez tarafındayım o yüzdende rahatım. senin gibi kesin bildiğimi iddia etseydim işim tabiki zorlaşırdı..kısaca senin işin zor ve bu gayet normal..duygusal tepkilerinde normal.. sende kendine iyi bak ve bence mücadeleden vazgeçme :) ve bence burada esasta başkaları ile değil kendimizle mucadele ediyoruz..

bu yüzden bu sayfalar burdaki dostlar,forumdaşlar bize acısyla tatlısıyla iyiliktir faydalıdır diyorum ve daha fazla uzatmadan klavyeden elimi çekiyorum :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Kişisel atışmaları sevmem, sen okumussundur zaten sildim:)

---------- Mesajlar Birleştirildi at 16:08 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 15:34 ----------

Bu arada epoche için de bir ekleme yapmak isterim. Onun kullandığı dil öyle kolay kolay herkesin yazabileceği bir dil değil ayrıca o dili tercih etme sebebi de anlaşılmaz olmak yani felsefi bir taktik uyguluyor, böylece anlamadığın için karşıt görüş de üretemiyorsun. Dünyanın en anlaşılmaz filozofları bu taktik sayesinde halen anlaşılamamış bu sebeple de gündemden hiç düşmemiştir.:)

Son düzenleme:

Maimonides

Felsefe.net
Yeni Üye
Bu ülke konusunda zaten umutsuzdum, şu siteyi görünce daha da umutsuz oldum. Felsefeden anlaşılan buysa, biz toplumca komple kafamıza sıkalım.

Dostum kusura bakma uzun zamandır siteye giremedim o yüzden yeni cevaplayabiliyorum; Umarım çevirilerini geri alırsın arkadaştan :) ben en iyisi kitaplarımı bitirip sonrada kierkegaardla devam edeyim

---------- Mesajlar Birleştirildi at 22:31 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 22:29 ----------

Bu arada sitede mesaj yazmayı öğrenirsem kendimi tebrik edecem :))

Benim celebimi kim üzmüş böyle?

Dostum bu celep kim bilmiyom artık çünkü animeci celeple konuştuk bu sitede yazmiyormus kim bu celep acep?

Leonardoş ve malta geyiği ile diyer sitede takılıyoz şimdilik fırsat olursa gelirim

kierkegaardsoren

Felsefe.net
Yeni Üye
Arkadaşlar S. Zizek hakkında ne düşünüyorsunuz? Okuyan var mı? Okuduysanız tavsiye edermisiniz?

L

lamei

Ziyaretçi
Arkadaşlar S. Zizek hakkında ne düşünüyorsunuz? Okuyan var mı? Okuduysanız tavsiye edermisiniz?

Abimle tanımıştım onu.

Bi yazısında,
S.Kutub için olumsuz şeyler söylemişti,
ondan sonra gözümden düştü.
İstese de yükselemez.

Ha bi de manken bi kadın ile mi ne evliydi,
neyse özel hayatı..

Velhasıl sevmiyorum.

epoché

Üye
Yeni Üye

Zizek'in düşünceleri çoğunlukla Lacancı psikanalizin Marxizm tasavvurundan ibarettir, dolayısıyla Lacancı bir kavramsal altyapı yoksa Zizek'i (dolayısıyla Hegel / Marx kritiklerini) anlamak biraz zorlaşabilir..

kierkegaardsoren

Felsefe.net
Yeni Üye
Zizek'in düşünceleri çoğunlukla Lacancı psikanalizin Marxizm tasavvurundan ibarettir, dolayısıyla Lacancı bir kavramsal altyapı yoksa Zizek'i (dolayısıyla Hegel / Marx kritiklerini) anlamak biraz zorlaşabilir..

Teşekkürler epoche arkadaşım, merak ediyorum Zizek'in düşüncelerini. Zizek okumak için Lacan da okumak gerekecek demekki. Okunması gereken güzel kitaplar ne çok :) Bu arada sinema incelemesi üzerine çok güzel belgesel filmleri de var.

ls2

Kahin
Onursal Üye
Dijital Majöre kardeşim demiş :rolleyes::rolleyes:

şok şok şok yoksa Majör , Okur-Yazar mı :p

Celebhol

Yeni üye
Yeni Üye
http://www.felsefe.net/145706-post4.html

Merak ediyorum, sitede uzun süreden beri var olan başka siyasi konular mevcut, ayrıca seçim döneminde buraya "Evet" reklamı da alındı. Konu, mühürsüz oy pusulalarına geldiğinde neden böyle bir tutum ortaya çıkıyor?
Screenshot_20170326_172126_1.png

epoché

Üye
Yeni Üye
http://www.felsefe.net/145706-post4.html

Merak ediyorum, sitede uzun süreden beri var olan başka siyasi konular mevcut, ayrıca seçim döneminde buraya "Evet" reklamı da alındı. Konu, mühürsüz oy pusulalarına geldiğinde neden böyle bir tutum ortaya çıkıyor?
Screenshot_20170326_172126_1.png

Herhalde sitenin felsefeyle pek bir alakası bulunmadığından — görünürde de bulunamayacağından :redface:

Şimdiye kadar yazıştığım arkadaşlar, sağlıcakla kalınız.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Ilginctir ki yasa onurunu korumak ya da yasamaya uygun ve esgudum yurutme islevi yasamanin ve yurutmenin islevidir
yasama yurtume yetki devri yapilanlarindir muhalefetin degil
Muhalefet yurutmede...ya da yurutme muhalefette

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
@lamei trollemeye devam edersen suresiz olarak girisini yasaklayacagim.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç