Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 195,451 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

mavimor

Kahin
Yeni Üye
Burada savunan insanlar eveensel forumu katlederken copluk haline gelen siteye girmeye bile tenezzul etmiyorlardi. Basliklar biraz toparladi aktiflik artti, tenezul edip yazmaya basladilar

Kisisel blog acmak isteyenler buyursun acsin, tutanmi var? Bu site kisisel blog sitesi degildir, kusura bakmayin. Meseleyi anlamak isteyen anlar, anlamak istemeyen sabahtan aksama sorgulamaya devam etsin.

Hocam biz bunu söylemek istiyorduk size en başta:)

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
Evrensel-insan nickli katılımcı üzerinden yürütülen forumlara katılım biçimi açısından genel bir değerlendirme yapmak gerektiği kanısını edindim.
Bir kere evrensel’in katılım biçimlerinin tümünün savunulması olanaklı değildir. Gündeme dair olaylar hakkında analiz yapmak ayrı, herkesin bilişim çağında istediğinde ulaşabileceği haberleri kes kopyala ile aktarması ayrıdır. Onun düşüncelerine katılmak katılmamak katılımcıların değerlendirmelerine bağlıdır. Ancak felsefe sitesinin kendi kuralları dışında diğer katılımcıların istek ve eğilimlerine göre üyeliğin askıya alınması ya da silinmesi gibi bir durumu benimsememesi gerekir.
Siteye konu açma gün-sayısı sınırlandırılabilir. Örneğin bir üye günde en fazla bir forum açabilir gibi…bu şekilde evrensel gibi sürekli forum açan kişinin tanımlandığı gibi –ki ben katılmıyorum, kendi düşüncelerini aktardığı sürece buna katılmam da söz konusu olamaz- ‘siteyi çöplüğe çevirmesi’ engellenmiş olunur.
Katılımcıların site ve yöneticiler hakkında serzeniştte bulunmalarını normal karşılamak gerekir –kişilik haklarına saldırılmadıkça- ve fakat site yönetiminin katılımcılar için ‘lütfen yazdılar’ şeklindeki serzeniştini kabul edemem. –lütfen o gün yazmayanlar bu gün yazmasınlar dense ve o gün yazmayanlar bu gün lütfen yazıyorlarsa ve lütfettikleri düşünülüyorsa felsefe sitesinin böylesi bir katılımcı ile bir yere varamayacağı ilkesinden hareketle o üyenin de banlanması gerekirdi…
Hem katılımcılara hem de yönetimdeki sorumlulara başarılar diliyorum. Saygı ile…

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Evrensel-insan nickli katılımcı üzerinden yürütülen forumlara katılım biçimi açısından genel bir değerlendirme yapmak gerektiği kanısını edindim.
Bir kere evrensel’in katılım biçimlerinin tümünün savunulması olanaklı değildir. Gündeme dair olaylar hakkında analiz yapmak ayrı, herkesin bilişim çağında istediğinde ulaşabileceği haberleri kes kopyala ile aktarması ayrıdır. Onun düşüncelerine katılmak katılmamak katılımcıların değerlendirmelerine bağlıdır. Ancak felsefe sitesinin kendi kuralları dışında diğer katılımcıların istek ve eğilimlerine göre üyeliğin askıya alınması ya da silinmesi gibi bir durumu benimsememesi gerekir.
Siteye konu açma gün-sayısı sınırlandırılabilir. Örneğin bir üye günde en fazla bir forum açabilir gibi…bu şekilde evrensel gibi sürekli forum açan kişinin tanımlandığı gibi –ki ben katılmıyorum, kendi düşüncelerini aktardığı sürece buna katılmam da söz konusu olamaz- ‘siteyi çöplüğe çevirmesi’ engellenmiş olunur.
Katılımcıların site ve yöneticiler hakkında serzeniştte bulunmalarını normal karşılamak gerekir –kişilik haklarına saldırılmadıkça- ve fakat site yönetiminin katılımcılar için ‘lütfen yazdılar’ şeklindeki serzeniştini kabul edemem. –lütfen o gün yazmayanlar bu gün yazmasınlar dense ve o gün yazmayanlar bu gün lütfen yazıyorlarsa ve lütfettikleri düşünülüyorsa felsefe sitesinin böylesi bir katılımcı ile bir yere varamayacağı ilkesinden hareketle o üyenin de banlanması gerekirdi…
Hem katılımcılara hem de yönetimdeki sorumlulara başarılar diliyorum. Saygı ile…

Sizin de bildiğiniz üzere evrensel-insan kuralları hiçe sayan, zor bir üye. Sitede bulunduğu süre zarfında gelen üye şikayetleri sebebi ile katılımcı sayısında ciddi bir düşüş yaşanmıştı, yaz tatili de eklenince bu sayı iyice düştü bu sebeple fatura da evrensel'e kesildi. İlk başta ben de sorumlu evrensel olamaz diye karşı çıkmıştım ancak gördüm ki sorunun en büyük kısmı ondan kaynaklanıyormuş. Bu sebeple çöp değil de takip edilmez bir site yaratma başarısı diyelim...

Evrensel ile ben üye olduğum dönemde de defalarca görüştüm fakat sonuç alamadım. İnsanları rahatsız eden söylemleri sebebi ile ifadelerinde seçici olmasını rica ettim fakat ağzına geleni söylemeyi - öfkelendiği zaman kontrolsüzlüğünü tümüyle "ifade özgürlüğü" kabul etti ve bana da ters ifadeler kullandı.

Kısacası bu konuda @birazdahaderinmavi bana ne kadar kızarsa kızsın @X'e baskı yapmayı da doğru bulmuyorum çünkü biliyorum ki birçok yol denendi ve sonuç alınamadı. Eski yönetim de baş edemedi.

Ekstra bir soruna ayıracak zaman ve gücümüz olmaması sebebi ile şayet blog eklemesi yapılabilirse evrensel'in cezasının açılması daha uygun olacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederim, saygılar...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@birazdahaderinmavi

X arkadaşımıza baskı yapmak istemediğim için bana tepkilisiniz fakat ben siteye fayda sağlamak amaçlı buradayım zarar vereceğini bile bile evrensel için ısrar etmek bana yakışmıyor ayrıca zamansızlık problemim de var bu sebeple X in de onayı ile yöneticilik görevimi bırakıp yine aktif bir katılımcı olarak elimden geldiğince buralarda olacağım.

Evrensel yüzünden bu sitenin zarar görmesine hiç kimsenin vicdanının el vermeyeceğini umuyorum ve bu yasak olayının site için yararını göz önüne alıp, anlayış göstereceğinizden de umutluyum...

Bir konuya daha açıklık getirmek istiyorum, ben dahil yönetimden ayrılan diğer arkadaşlar ve en son @MorteFlore, @Kara Kalem arkadaşlarımız da iş yoğunluğu / zamansızlık sebebi ile üye olarak devam ediyoruz yoksa @X ile yaşanan bir problem yok. X gayet düzgün, saygılı, yapıcı ve siteyi iyi seviyelere taşımaya kararlı genç bir arkadaşımız ve başarılı olacağına da tüm kalbimle inanıyorum. Onun da kendine göre zamana yaydığı bir planı var ve acele etmiyor. Bu plana evrensel'i dahil etmek istememesine ben hak veriyorum. Evrensel bildiğiniz üzere aynı anda birkaç forumda birden yazan ve aynı yazıları paylaşan, yeniliklere tümüyle kapalı, eleştireye tahammülü olmayan ve üyelerle kavga etme potansiyeli çok yüksek kısacası kıtalar arası tüm Felsefi siteleri birbirine katabilecek kadar yetenekli bir üye.

Felsefenin ikinci ön koşulu olan "sınırsız-koşulsuz düşünce özgürlüğü" eminim ki kendini bilen, aklını mantığını yerinde kullanabilen, başka kişilere ve düşüncelere saygılı kişileri kapsıyor olmalı...Evrensel gibi bir sıradışılığı kapsama alanı dışında tutmak Felsefeye ve felsefeye gönül verenlere yapılacak büyük bir iyilik olacaktır diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
hayır, hayır... kimsenin kimseye baskı yapmasını filan istediğim yok... olsaydı, zaten açıkça yazardım... yalnız evrensel için değil de, genel olarak herhangi bir üyenin (ortada düzeltilemeyecek ölçüde ağır hakaret yahut küfür gibi saldırılar olmadıkça), belirsiz bir süreyle ya da sürekli olarak yasaklanmasına karşıyım... bu 'karşı olma tavrımın', yasaklanan üyenin kim olduğu ve siteye katkılarının ne olduğu gibi durumlardan değil de; kendi felsefe anlayışımdan kaynaklandığını, anlatmaya çalışıyorum... neyse, bu toplumda, bu tarihsel aşamada, felsefe işte bu kadar tutunabiliyor... iyi forumlar...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
hayır, hayır... kimsenin kimseye baskı yapmasını filan istediğim yok... olsaydı, zaten açıkça yazardım... yalnız evrensel için değil de, genel olarak herhangi bir üyenin (ortada düzeltilemeyecek ölçüde ağır hakaret yahut küfür gibi saldırılar olmadıkça), belirsiz bir süreyle ya da sürekli olarak yasaklanmasına karşıyım... bu 'karşı olma tavrımın', yasaklanan üyenin kim olduğu ve siteye katkılarının ne olduğu gibi durumlardan değil de; kendi felsefe anlayışımdan kaynaklandığını, anlatmaya çalışıyorum... neyse, bu toplumda, bu tarihsel aşamada, felsefe işte bu kadar tutunabiliyor... iyi forumlar...

Siz yönetimdeyken okur-yazar için yasaklama kararı almayı düşündüğünüz zaman sorun "siteye verdiği zarardı" aynı durum evrensel için de geçerli yani o varken siteye katılım çok azalıyor, insanları rahatsız edip, kaçırıyor.

Sanalmanik değişik konular hakkında yorum yaparken evrensel ona "niye benim yazdığım önemli başlıkları alt sıralara indirip, kendi başlıklarını yukarı taşıyorsun amacın ne" tarzında bir cümle yazdıktan sonra sanalmanik yorum yapmamaya başladı çünkü çoğu üye Evrensel'in sağlıklı düşünemediğinin farkındalar ve herkes bu sebeple geri durmaya çalışıyor, cevap verirlerse kavga edeceğinin de farkındalar, bu üyelere zulüm değil de nedir?Bu sitede diğer üyelerin de hakları var şayet bir üye "sadece benim paylaşımlarım önemli, siz başka yazmayın ya da sadece benim açtığım başlıklara yorum yapın" tarzında üyeleri azarlıyorsa kusura bakmayın ama haddini çoktan aşmış demektir.

Evrensel için blog açılabilir veya başka bir çözüm bulunabilir fakat sonuçta hepsi yazılımsal olarak bazı değişiklikler / eklemeler gerektiriyor ki bu da biraz zaman alacak gibi görünüyor...

up!-başlıklarınızı güncelledim ve yukarı taşıdım şimdi yazabilir miyim? (gönül rahatlığıyla- bilgi boykotu ve düşmanlığı yapmadan)
ama işin ilginci ne yazacağımı-paylaşacağımı da unuttum;
tam bir tane daha yazsam altta kalıyordu başlıklarınız ben de düşündüm-yukarılayayım sonra ama-unuttum işte

gezi ruhu-mizah/eğlence ruhudur!

Senin basliklara gunceleme zorunlulugun yok.

Ayrica guncelemelerin zaten konu ile ilgili degil.

Cunku sen guncellesen de guncellemesen de basliklar zaten guncel.

Son düzenleme:

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
aslında (kendi tavrımı ortaya koyduğum ve) uzatmak istemediğim bir konuyu, yeni açılımlarla dallandırıp budaklandırıyorsunuz... yalnız bu forum ortamında değil, hayatın diğer alanlarında da, yasaklardan ve yasakçılıktan yana olmadım; bu tavrım, eski tartışmalar bağlamında, bu forumun sayfalarına da yeterince yansımıştır... site iklimini bozuyor olduğunu ileri sürerek (sn. okuryazar dahil), hiç kimsenin ''''sürekli yahut belirsiz bir süre için'''' yasaklanması gerektiğini savunmadım... başka konularda olduğu gibi, yasakçılık konusunda da, tutarlı davrandığımı düşünmek istiyorum... forumun, temiz ve özgür bir düşünsel paylaşım ortamı olarak korunması, korunabilmesi iyi olur...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
aslında (kendi tavrımı ortaya koyduğum ve) uzatmak istemediğim bir konuyu, yeni açılımlarla dallandırıp budaklandırıyorsunuz... yalnız bu forum ortamında değil, hayatın diğer alanlarında da, yasaklardan ve yasakçılıktan yana olmadım; bu tavrım, eski tartışmalar bağlamında, bu forumun sayfalarına da yeterince yansımıştır... site iklimini bozuyor olduğunu ileri sürerek (sn. okuryazar dahil), hiç kimsenin ''''sürekli yahut belirsiz bir süre için'''' yasaklanması gerektiğini savunmadım... başka konularda olduğu gibi, yasakçılık konusunda da, tutarlı davrandığımı düşünmek istiyorum... forumun, temiz ve özgür bir düşünsel paylaşım ortamı olarak korunması, korunabilmesi iyi olur...

Yeni açılım dediğiniz bölüm bence en önemli bölüm ve bununla ilgili size özel mesajla geçmiş düşüncelerinizden bir kesit aktarıyorum ki bazen bu tip kararların zorunlu olduğunu, keyfi olmadığını hatırlarsanız konuya daha geniş bir açıdan bakabilme şansınız olur.

Dileklerinize tümüyle katılıyorum hepimizin amacı geçmişten bugüne ortak çizgide ilerliyor, sizlerin / tüm üyelerin görüşleri ve katkıları ile forum bugünlere geldi inşallah daha iyi noktalara da gidecektir.

Yasaklamalar konusunda ben de her zaman tavrımı ortaya koymuş ve asla yasaklama taraftarı olmamışımdır halen de değilim, yasakların olduğu bir forumda ben de bulunmak istemem fakat burada durum bambaşka ancak yine de böyle kalacak değil en kısa sürede bir çözüm bulmaya çalışacağız.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
//''Yeni açılım dediğiniz bölüm bence en önemli bölüm ve bununla ilgili size özel mesajla geçmiş düşüncelerinizden bir kesit aktarıyorum ki bazen bu tip kararların zorunlu olduğunu, keyfi olmadığını hatırlarsanız konuya daha geniş bir açıdan bakabilme şansınız olur.''// bence eğer sorun özelse, özelden; ama yok değilse de, kamuya açık biçimde tartışılmalı... şimdi şu yukarda yazdıklarınız, başka insanların kafasında, aynı sorun konusunda eskiden farklı ve şimdi daha farklı bir yaklaşım içinde bulunduğum yolunda, bir imaj oluşturmaya çalışmak anlamına gelir... ama bu doğru değildir... hiç gerek yok; ''özgür ve temiz'' bir paylaşım platformu olarak, forum ikliminin korunmasından yana olduğumu, belirttim zaten...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
//''Yeni açılım dediğiniz bölüm bence en önemli bölüm ve bununla ilgili size özel mesajla geçmiş düşüncelerinizden bir kesit aktarıyorum ki bazen bu tip kararların zorunlu olduğunu, keyfi olmadığını hatırlarsanız konuya daha geniş bir açıdan bakabilme şansınız olur.''// bence eğer sorun özelse, özelden; ama yok değilse de, kamuya açık biçimde tartışılmalı... şimdi şu yukarda yazdıklarınız, başka insanların kafasında, aynı sorun konusunda eskiden farklı ve şimdi daha farklı bir yaklaşım içinde bulunduğum yolunda, bir imaj oluşturmaya çalışmak anlamına gelir... ama bu doğru değildir... hiç gerek yok; ''özgür ve temiz'' bir paylaşım platformu olarak, forum ikliminin korunmasından yana olduğumu, belirttim zaten...

Kesinlikle böyle bir imaj oluşturmaya çalışmadım sizi tanıyan herkes tutarlı birisi olduğunuzu da bilir ayrıca sizin iyi niyetli çabalarınızdan şüphe eden birisi çıkacağına da ihtimal vermiyorum.

Sizin, Sn. Nejdet Evren'in görüşleri her zaman bu siteyi daha iyi noktalara taşımıştır asla aksi düşünülemez.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Siz yönetimdeyken okur-yazar için yasaklama kararı almayı düşündüğünüz zaman sorun "siteye verdiği zarardı" aynı durum evrensel için de geçerli yani o varken siteye katılım çok azalıyor, insanları rahatsız edip, kaçırıyor.

Sanalmanik değişik konular hakkında yorum yaparken evrensel ona "niye benim yazdığım önemli başlıkları alt sıralara indirip, kendi başlıklarını yukarı taşıyorsun amacın ne" tarzında bir cümle yazdıktan sonra sanalmanik yorum yapmamaya başladı çünkü çoğu üye Evrensel'in sağlıklı düşünemediğinin farkındalar ve herkes bu sebeple geri durmaya çalışıyor, cevap verirlerse kavga edeceğinin de farkındalar, bu üyelere zulüm değil de nedir?Bu sitede diğer üyelerin de hakları var şayet bir üye "sadece benim paylaşımlarım önemli, siz başka yazmayın ya da sadece benim açtığım başlıklara yorum yapın" tarzında üyeleri azarlıyorsa kusura bakmayın ama haddini çoktan aşmış demektir.

Evrensel için blog açılabilir veya başka bir çözüm bulunabilir fakat sonuçta hepsi yazılımsal olarak bazı değişiklikler / eklemeler gerektiriyor ki bu da biraz zaman alacak gibi görünüyor...

neden ismim geçiyor ki -yazılmış onca şey var-söylenmişte

cevap hakları ve cevapsızlık -hakları

oradaki başlık taşımam evrensel-inde belirttiği gibi (bende rumuzunu kullandım-burda olsa öyle derdi)
bilinçli olarak yapılmıştı evet haklıydı
bunu kavgalar olduğu dönemlerde de yaptım
evet haklıydı (bir soru sormuştu bunu bilerek ve bilinçli mi yapıyorsun diye?-evet öyleydi)
evet bilinçli olarak o başlıkları ve konuları da taşımıştım gündeme- bu da benim tepki verme/protest biçimli bi davranışımdı sadece -eylemimdi evet
(ya da birşey anlatma biçimim-denemem-di; sadece bu)
ya da burada oynadığım karakterin /rolü ya da bir yansıması idi

yorum yapmamaya başlama çok subjektif ve bu konuda değerlendirme
yapmayacağım izninizle de
cevap hakları ve cevapsızlıklar ikilemleri

bu sitede yazım azaltan düşüren aktörlerden-etkenlerden biri -de- olabilirim ki
yeri geldiğinde bende o yüzden bi şey diyemem de -hem tarafıda değilim kendimin ya da bi şeyin ve ama söylenmeliyse
(ben ne demeliyimki diyeceğim herşeyi dedim zaten)
(eğer öyleyse) ben sn. evrensel'e benzer bu yönüm hatta fazlası da var-
durmadan -değişen aklıma ne gelirse-doğaçlama ve sebest kurarım cümlelerimi çoğu zaman -forumalr doldurmuşluğum ve kovulmuşluğum -da- vardır
çoğu zaman psikotik hatta OKB li olduğum bile söylenebilir
din karşıtına gelince bende de vardır az çok -bu konuda yaralıyım bu konu aydınlık ister
ben diğer süreçlerde yazdım sanırım ve ben kimim ki?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:25 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:23 ----------

yazdığım cümleler teker teker aklımda-bu yönüm evrensel-e benzer

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@sanalmanik

Din karşıtlığı sorun değil kim neye istiyorsa ona inansın, sorun bunu ifade ederken saldırgan ve aşağılayıcı tutum takınmamaktır yoksa inansın ya da inanmasın bu kimseyi ilgilendirmez.

Bu konuyu çok da uzatmak istemiyorum herkes paylaşımlarında, düşüncelerinde özgürdür yeter ki nefret söylemlerine çevirmesin.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
karaladım yine kendimce ama şunu söylicem

benim yazmam-yazmamam felan bireysel şeyler ve benle sınırlı lütfen

yazmamam çizmemem, nasıl yazmam, ne zaman olursa olsun benim egomdur o; (başkası içinde öyledir sanırım ) bundan öteye gidemez- gitmemeli de ve başkasına ya da şeye yüklenemez-yüklenmemelidir
kimse kimseyi ve yazımını sınırlayamaz aksi benim yanılgım ya da egom olur
üyelik sınırlamaları varsa ve bu çekincelerle yazmıyorsak ya da söylemiyorsak ya da ağzımızı bozmuyorsak ya da açmıyorsak kılıfını sözün -kınından çıkarmıyorsak bazen sözü çatışamlara gidecek-erecek diye ve üyelik sonlamaları örneğin
ya da ortam müsait deil diye-ortamına gidelim-ortam kuralımsız
bu bizim kısıtmızdır ve böyle bir erdem de olamaz
bu erdem merdem de değil dir de?

ben burayı din kapladı büründü dindar kapladı diye küsersem ya da yazmazsam ve sözümü başkalaştırısram olur mu?
ya da anlmıyorlar-anlaşamayacağız ve din karşıtlığı ile başka söylem ile beni çatışmaya çekecekler diye;
-sinir bozucu üyeler gelip geçti ve geçiyor
anlamak için söylüyorum ve bilindik yollarla empati yaparak bunu yapıyorsam ve yapacaksam ya da bu -asla- ve bitmez/bitmeycek savaş-tır da
yazmamakta bir yol ve varolmamakta -başkalarının huzurlarını bozmaktansa (kendi varlığımı susuşumu/yazışımı feda edebilirim de ben) üstelik onlarla bilgideşeceğiz diye karşıtlık savaşlarıyla dörünmektense susmaklı yüzyıllarda
bilgi ya da akıl fikir yetireceğiz diye diye/cihetiyle vs. fe;
tarafı tarafı
taraf oluyorsunuz ve oluyoruz da değilken
bunun da yaraları var ve yaralarını da yazmayı da ifade etmeyi de denedik sanırım- bu bizim öğrenemdiğimiz bir şey ya da yol

-susmak istenci arasında yol-iki kaplı

arkadaşım yazdım çizdim kırkbinyıl farketmez
din fikirlerine karşı -tanrı fikirlerine karşı özgür açık bilinç fikrini savunacağız sertçe-daha yazmadan ve yazacaktada bu
başka neyimiz yok-başka neyimiz var-baştan ve sonda sözümüz bu; sil hep mesajlarımızı bu kalır ve kalıcak
gerisi devindirmece ve susmaca-da geçen kırkbin yıl olurdu
benim sınırlanmam -da- size yarar sağlar-benim kısıtlanmam
-eğer istenciniz bu değilse- bu durumda
bunu evrensel için yazmadım-bu din karşıtı-din karşıtı nedir bu din karşıtı kardeşim?

din fikirlerine karşı -tanrı fikirlerine karşı bireysel istencin ve özgür istencin sorgulanmasını salık vereceğiz tüm mesajlarımız budur bizim burda
din boyalı kaplarda;

dn fikrine karşı özgürlük -özgür açık bilinç istenç fikrini sunmak ve ve kıyaslanmak hala karşıtlıkla yargılanmak hala bu ortamda ve yüzyılda ya da her yerde devam ederken susuşlar içinde biz de ve görmeyişler içinde sizi de yargılarken hala;
burada dönen sözler -boş damacana hala
...

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:16 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:20 ----------

ben size yazmayan (ya da küskün mü bilmem ama) başka üyerlerde söylebilirim ve belirtebilirim neden yazmıyorlar acaba?
iletişim ve kontak kurabilir misniz ? ve kurabiliyor musunuz? bilmiyorum
ocean-nihilist yanılmıyorsam (gruptan olmalı hem de) ve belki alpine ve belki de thetoyman mesela;
eşekherif bile yazmıyor be!- grup abisi-hamili -gibi ya da- bi neşeyle geldiler nerde onlar?
tek mesaj atıp kaçanlar-hiç yazmayanlar ve yazmışlar ve yazmayacaklarda

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:16 ----------

"tanrı fikrini yaralamadan felsefe yapılamaz" -(başlıktır -birleştirme bunu eritmiş olmalı!)

ilk taşı günahsız olanlarımız atsın o zaman
ben delisinden suskunluklarla

"tanrı fikrini yaralamadan-kanatmadan felsefe yapılamaz"

"tanrı fikrini yaralamadan-kanatmadan-deşmeden felsefe yapılamaz"

"tanrı dağına çıkmadan tepe hep berraktır???

tanrı fikrini sorgulamadan özgür açık bu felsefe nereye gider?

eğer ben değil biz
yazmasını isteyeceğim üyeler ya da bir kitle-kütle varsa örneğin onlar adına
bu forum bu konu üzerinde de düşünmeli değerli forum ve üyeler
-benim tek tavsiyem/istencim bu yöndedir; diyeceğim de budur-naçizane;
bu konuya biraz daha tolerans mı gösterilmesi bilemem-nasıla varılır bilemem
ve üyelerin sınrılanmaması ve karşı atışmalara izin verilmemesi ya da göz yumulmaması ya da başka çözümlerde;
bu konuda serbest bırakılması gelecek üyelerin ve söz açmasıdır ya da rahatça konuşması

bütün suskunluklarım adına-diyecek başka şeyimde olmayacak!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:53 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:22 ----------

kimse yazmıyor bari ben yazayım-en azından aynı post ve birleştirilmiş veri düzgeci

--
tanrı çemberindeki bir verileme ya da varlık sorgulama -amenna- içinde siz hep elinizdeki verileri doğrulamaya girşiyorsunuz?
yüceltmeye ya da kakmaya

tamam yaralamadan diyemeyiz demeyelim ya da bir önkoşul olarak sunmayalım (yapılamaz anlamında -ancak- olumsuzluk eki ancak ve ama) cümlenin sarsıcılığı burada saklı
o zaman şöyle yenileyelim
tanrı fikrini sarsmadan tanrı uyanmaz
ve fesefeyi uyanadıramaz çünkü (felsefeyi de tanrı uyandıracak size göre ya da kurtarıcılar ve müjdeciler (-öyle-) mi? sizsiniz o-onlar ki baki)

hayır canım bunlar (tanrı -fikri- ve felsefe -fikri- yanyana (yada üstüste ve alt alta) yatıyorlar ya da tanrı fikri (tırnak içine ama değilde bu) felsefenin üzerine yatmış-görünüyor -
ya da konmuş olmalı -çökmüş (kara bulut ak bulut var-ikiside yağıyor onların)

bir ağırlık gibi çöken bu şey ve sizi özgürlükten-özgür istenç alıkoyan ve vermediğimiz/veremediğimiz ve sunamadığımız -bu- baki-bakiye ve bakire de budur -eriştiremediğimiz ışık ve ten ışkı/aşkı da bilinç-bilinci -tüm söylemler bunun eşiği ve eşiğinde de buna gebedir
ve tüm çocuklar bundan doğacak
tüm ışıklar bilinçler ve bilgiler yeni yetimler -özgür yetimler bu ışığın -(sağındıcı ve) altında
saklanıyorlar ya da ve ve

tanrı -fikri- ile ve felsefe -fikri- sevişir ve çiftleşir ve bundan varlık olur varlık doğar açıklama bu-bilgi bu; alın tepe kullanı felsefe taşıdır bu!

tanrı özgürdür-felsefe de ;

tanrı yalnız mı?
tanrı kimsiz mi?
soru bu ama
hiç düşündünüz mü?

tanrıyı arayan herkesin karşısına felsefe ve de felsefeyi arayan herkesin karşısına da (bazen engel olarak ta) felsefe çıkıyor gibi gözüküyor;
tarnrıya yaranan -yaraşan -ya da yarayan felsefe mi olur a canım!

tanrı felsefenin bekçisi olmalı ya da cenazesi orda
tanrının felsefe içinden ancak kabri ziyaret edilir;nokta; BÜYÜK NOKTALAR!!!

güle güel! esinç kalın!

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Evrensel felsefe yapabilmenin koşullarından yararlanamaz çünkü felsefe falan yapmıyor. sadece kendi doğrusunu bağırıyor. insanların düşüncelerine sürekli 'bunlar senin aklını inandırdığın doğrulardır'' gibi aşağılık yanıtlar veren biri felsefe yapıyor olamaz.(sanki kendi doğruları mutlaklık içeriyor).

felsefe yapılan yere gelip davul çalan adamı oradan kovarlar Derinmavi. bu nick katıldığı tüm forumlardan yasaklanmış. 10 yıldır sanal alemde oldukça aktif ve heryerden kovulmuş. ama adamda zerre değişme yok. iletişimde nerde hata yaptığını oturup hiç düşünmüyor anca karşı tarafı suçluyor.. ayrıca burası atina sokakları değil internet sitesi. haliyle sokaklardan veya yüzyüze iletişimden farklı algılama ve kuralları var. ve evrensel bu iletişim kurallara uyum sağlayamıyor ki kovuluyor. bu bencil ve bağnaz adam felsefeninde,iletişiminde,paylaşımında ,insani duygularında, değerlerinde düşmanıdır. def edilmesi %100 doğru karardır. 0.001 bile hata payı yoktur.

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
//''felsefe yapılan yere gelip davul çalan adamı oradan kovarlar Derinmavi.'' // iyi öyleyse, tamam... kovun gitsin siz de... ne de olsa, 'kovmanın' felsefe tarihinde 'parlak' bir yeri var: tıpkı atinalı'ların, sokrates'e ve aristoteles'e yaptıkları gibi; yahut da giordano bruno'un roma meydanında yakılarak 'kovulması' gibi...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
//''felsefe yapılan yere gelip davul çalan adamı oradan kovarlar Derinmavi.'' // iyi öyleyse, tamam... kovun gitsin siz de... ne de olsa, 'kovmanın' felsefe tarihinde 'parlak' bir yeri var: tıpkı atinalı'ların, sokrates'e ve aristoteles'e yaptıkları gibi; yahut da giordano bruno'un roma meydanında yakılarak 'kovulması' gibi...

Saydığınız isimlerle evrensel-insan'ı yanyana getirmeniz her ne kadar isimlere değil "tutuma" bir gönderme gibi gözükse de saydığınız isimler o zaman da saygınlık gören fakat bazı kesimlerce anlaşılamamış ya da art niyetli çevrelerce yok edilmek istenmiş isimlerdir.
Evrensel ise ne bugün ne yarın ne de 300 yıl sonra anlam ifade edecek düşüncelere çok büyük oranda sahip değildir, doğru bildikleri elbette vardır fakat büyük çoğunluğu hiçbir araştırmaya dayanmayan sağdan soldan derlenmiş ve böyle olduğuna kendisini ikna ettiği için herkesi de ikna etmeye çalıştığı düşüncelerden oluşmaktadır. Bu düşüncelere tahammül edilebilir ve edildi de mesele;
-böyle düşünmeyenleri aşağılaması,
-zeka seviyesinden-beyin düzeyinden şüphe etmesi,
-robot gibi davranarak aynı bilgileri farklı başlıklarda dağıtmaya çalışması,
-üyelerle kavga potansiyelinin yüksek olması ve eleştiri kabul etmemesi,
-nefret söylemleri ve ayrımcılık içeren yorumlara ağırlık vermesi,

Kısacası; kendini herşeyi bilen, anlamış, idrak etmiş birisi kabul edip amacı insanlara ders vermek olan şayet itiraz ederseniz de algılama kapasiteniz yetersiz olduğu için anlayamadığınızı iddia eden ulvi bir şahsiyet edası ile dolaşan bu insanı saydığınız isimlerle yanyana getirmek ya da olaylar arası benzetme yapmak bana hiç mantıklı görünmedi.
Olay benzetmesi yapıyorsunuz da onlara yapılan ciddi bir haksızlık varken burada bir haksızlık yok tek şanssızlığımız evrensel'in Felsefeye ilgisi yoksa saydıklarınızla arada hiçbir benzerlik yok...

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Şimdi konuştuğunuz konuyla ilgisi yok ama burasida konuşma kutusu olduğu için ve cok merak ettiğim için birsey sormak istiyorum :) İsminin ne olarak geçtiğini simdi tam bilmiyorum 'düşünür','gönüllü felsefeci','genel sorumlu ' gibi isimler yaziyor.Bende de yeni üye yaziyordu ama şimdi gönüllü felsefeci olmuş :) neye göre anlamadım anlatabilir misiniz

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Şimdi konuştuğunuz konuyla ilgisi yok ama burasida konuşma kutusu olduğu için ve cok merak ettiğim için birsey sormak istiyorum :) İsminin ne olarak geçtiğini simdi tam bilmiyorum 'düşünür','gönüllü felsefeci','genel sorumlu ' gibi isimler yaziyor.Bende de yeni üye yaziyordu ama şimdi gönüllü felsefeci olmuş :) neye göre anlamadım anlatabilir misiniz

Mesaj sayısına göre değişiyor.:)

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
...//''Olay benzetmesi yapıyorsunuz da onlara yapılan ciddi bir haksızlık varken burada bir haksızlık yok tek şanssızlığımız evrensel'in Felsefeye ilgisi yoksa saydıklarınızla arada hiçbir benzerlik yok...'' // eğer gerçekten öyleyse, 'mesele de yok', demektir... sonuç olarak herkesin vicdanı, kendini yargılar... vicdanımın işaret ettiği yönde, iktidar sahiplerini uyardım; benim açımdan, mesele kapanmıştır... iyi forumlar...

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
acıyan bir varlık olarak insan doğadan ilk aslanı yokederdi?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:37 ----------

-avsız kalmış bi aslana geyik sunan tanrılar adına!

---------- Mesajlar Birleştirildi at 17:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 17:37 ----------

tanrılar ters bakar!

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç