Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,689 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@birazdahaderinmavi

3. Dünya Savaşı öngörünüz ile ilgili farklı kehanetleri de bir ara forumda paylaşmayı tasarlıyorum. Biliyorum bu satırları okurken ne kehaneti diyorsunuz:smile: ancak kehanetler yüzyıllar öncesinden sizi doğruluyor ve her ne kadar bu kehanetler size hayal-masal gibi gelse de bu gerçeği bilmeniz gerektiğini düşünüyorum.:smile:

Dileğimiz böyle bir savaşın asla çıkmaması tabii ki...

X

FAdmin
Onursal Üye
Siyasi sohbetler demek? :)

Ak ve kara troller olmadan konusabilirseniz ne ala, yoksa isiniz zor.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Rica etsem birisi buranın amacını açıklayabilir mi? :)

Serbest konuşma bölümü yani üyelerle sohbet veya bir konu hakkında konu dışı yorum yaparken bu bölümü kullanıyoruz. Chatbox iptal olduktan sonra bu bölümü açıp sohbet etmek istediğimizde burayı kullanmaya başlamıştık.

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Biraz zor olmuyormu yani sayfa sayisi 180e ulasmis bende sonradan gorunce hic konuya falan bakmadan direk son konusmaya baktim ama bisey anlamadim bide sayfada bildirim sistemi falan olaydi daha kolay olurdu konusmalari takip edebilirdik :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Biraz zor olmuyormu yani sayfa sayisi 180e ulasmis bende sonradan gorunce hic konuya falan bakmadan direk son konusmaya baktim ama bisey anlamadim bide sayfada bildirim sistemi falan olaydi daha kolay olurdu konusmalari takip edebilirdik :)

Sürekli takip etmeyenler için anlaşılmaz olabilir:) Zamanla kişileri tanıdıkça sen de anlarsın:smile: @OnlyBlack

Bu bölümü açan arkadaşımız sohbeti pek severdi, chatbox kapandığında çok üzülmüştü fakat şimdi gelir-gider tek kelime yazmadan çıkar, bu vesile ile ona da selam yollamış olalım.@sakal

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Sürekli takip etmeyenler için anlaşılmaz olabilir:) Zamanla kişileri tanıdıkça sen de anlarsın:smile: @OnlyBlack

Bu bölümü açan arkadaşımız sohbeti pek severdi, chatbox kapandığında çok üzülmüştü fakat şimdi gelir-gider tek kelime yazmadan çıkar, bu vesile ile ona da selam yollamış olalım.@sakal

Burayı anlıyorum ama diğer konular ağır geliyor baya anlamını bilmediğim kelime ,konu çok fazla bazen sasıriyorum o kadar bilgiyi nasıl aklınızda tutuyorsunuz diye zorlancak gibiyim galiba :smile:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arkadaşlar hoşgeldiniz
- yeni arkadaşlar ve üyeler;
hepinize hoşgeldiniz demek isterim

ilginç mesajlar görmeye başladık yine;

yıldırıcı-yargılayıcı mı desem ya da yoran ve tartışma başlatıcı-çekici yorumlar mı
- üstünkörü- üzücü ya da insanı rencide edici denebilir de hatta - kişilik haklarıyla ya da hatta kişilerle ya da düşüncelerle ve düşünce sistemleriyle de uğraşan gelişigüzel yorumlar
üzüldük buna- yani sevinmedik te

bazı arkadaşların yeniden dönüşünü hatırlattı ya da ikinci kez üye olan- üyelik alan arkadaşları
ya da birden çok hesabı olanları

en azından yeni arkadaşlar için belirtmek istedim;
ya da herkes için de
rahatsız edici ya da rahatsızlık veren , gereksiz, yersiz-ve felsefe getirmeyici ya da felsefeden alıkoyan amaç dışı mesajlara tek tek tepki vermesekte (kişilerle yersiz yazışmalara girmemek için) ve mesaj mesaj tepki belirtmesekte
en azından buna-bunlara tepkisiz ve kayıt da olmadığımızı (görmezden gelmediğimizi ve bunları sevmediğimizi de) belirtmek-iletmek için de yazdık;
en azından ben kendi adıma;
düşünmek-konuşmak paydaşmak isterim herkesle ve dinlemek-dinleşmek
için burdayız;

her kim olursanız olun; yazın umarım ve küsmeyin
felsefeyle-bilgiyle-ilgiyle-arkadaşlıkla ve dostlukla da ilgileniyoruz; bunu belirtmek isterim;
yazmaktan çekinmeyin ve yazın umarım; her ne olursa;
ve her ne olursa hissettikleriniz/düşündükleriniz

iyi akşamlar-geceler ve iyi forumlar dilerim

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
arkadaşlar hoşgeldiniz
- yeni arkadaşlar ve üyeler;
hepinize hoşgeldiniz demek isterim

ilginç mesajlar görmeye başladık yine;

yıldırıcı-yargılayıcı mı desem ya da yoran ve tartışma başlatıcı-çekici yorumlar mı
- üstünkörü- üzücü ya da insanı rencide edici denebilir de hatta - kişilik haklarıyla ya da hatta kişilerle ya da düşüncelerle ve düşünce sistemleriyle de uğraşan gelişigüzel yorumlar
üzüldük buna- yani sevinmedik te

bazı arkadaşların yeniden dönüşünü hatırlattı ya da ikinci kez üye olan- üyelik alan arkadaşları
ya da birden çok hesabı olanları

en azından yeni arkadaşlar için belirtmek istedim;
ya da herkes için de
rahatsız edici ya da rahatsızlık veren , gereksiz, yersiz-ve felsefe getirmeyici ya da felsefeden alıkoyan amaç dışı mesajlara tek tek tepki vermesekte (kişilerle yersiz yazışmalara girmemek için) ve mesaj mesaj tepki belirtmesekte
en azından buna-bunlara tepkisiz ve kayıt da olmadığımızı (görmezden gelmediğimizi ve bunları sevmediğimizi de) belirtmek-iletmek için de yazdık;
en azından ben kendi adıma;
düşünmek-konuşmak paydaşmak isterim herkesle ve dinlemek-dinleşmek
için burdayız;

her kim olursanız olun; yazın umarım ve küsmeyin
felsefeyle-bilgiyle-ilgiyle-arkadaşlıkla ve dostlukla da ilgileniyoruz; bunu belirtmek isterim;
yazmaktan çekinmeyin ve yazın umarım; her ne olursa;
ve her ne olursa hissettikleriniz/düşündükleriniz

iyi akşamlar-geceler ve iyi forumlar dilerim

Yanlıs bisey mi yaptım farkinda olmadan :) @sanalmanik

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
estağfurullah nerden çıkardınız ki!

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
estağfurullah nerden çıkardınız ki!

Yok populerlikle ilgili olan yazinin altinda Rock nickli bir arkadasla tartisma falan oldu o yuzden sordum belki görümüşsünüzdür.Arkadas bana popülerleri kıskandigim icin o yaziyi yazdigimi falan soyleyince tartisma cikti haliyle

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Tartışmaktan çekinme :) seçenekleri görmenin en kolay yollarındandır.Reaksiyoner tavırda saygı yitirmeyenlerden de faydalanmak gerek hatta.insan herşeyi bilmek zorunda değil ,mümkün de değil asla yeni öğrenmelerin peşini bırakmamalı sadece..off walla sabah sabah nasihat etmek niyetinde değilim.içses bunlar :)) .geçmeden vakit günaydın dileklerimide sunayım dostlar

OnlyBlack

Yeni üye
Yeni Üye
Yok çekinmem ben zaten sadece sordum beni o sekilde yargilayan olursada susmam da konu çözülene kadar ama merak ettim buranin kurallarinida bilmiyorum fazla siz yardimci olun nasihat falan nasil isterseniz yoksa ben zorlancak gibiyim :)

X

FAdmin
Onursal Üye
Yeni gelen arkadaslar olmus, hosgelmis hepsi..

Birde yeni geldigini sanan fake trollcukler var, onlarla ayrica ilgilenecegim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Yok çekinmem ben zaten sadece sordum beni o sekilde yargilayan olursada susmam da konu çözülene kadar ama merak ettim buranin kurallarinida bilmiyorum fazla siz yardimci olun nasihat falan nasil isterseniz yoksa ben zorlancak gibiyim :)

Yeni gelen arkadaslar olmus, hosgelmis hepsi..

Birde yeni geldigini sanan fake trollcukler var, onlarla ayrica ilgilenecegim.

@Alper'den rica etsek bir de troll dedektörü kursa:)

@OnlyBlack zorlanacak birşey yok rahat ol, hakaret-küfür-nefret söylemi v.s olmadıkça görüşlerini rahatça savunabilirsin, sana karşı olursa da rapor edersin. Yaşın çok genç hata da yapabilirsin hiç kimse bunun için seni incitmez merak etme, yaşını bilmedikleri için biraz sert çıkıyor olabilirler zamanla üyelerle kaynaşırsın zaten.

@meyelan size de hayırlı günler:smile:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yok populerlikle ilgili olan yazinin altinda Rock nickli bir arkadasla tartisma falan oldu o yuzden sordum belki görümüşsünüzdür.Arkadas bana popülerleri kıskandigim icin o yaziyi yazdigimi falan soyleyince tartisma cikti haliyle

belki rock'a çatmışızdır; belki sert rocktır o!
sert kaya mı çattık ki!

çattık-çatıştık;
çatmak aslında şu anlamlara da gelir; rastgelmek-denk gelmek ve buluşmak-geçişmek gibi anlamlar yerli dilde
ve çatmak yine silah çatmaktaki gibi birleşerek ayakta tutmak-durmak gibi
çatır vardır mesela üstünüzü-müzü örter mesela
olmadı bu-bunlar yeniden deneyelim mi?

"we will rock you" da şöyle bi çeviri yapılır-sizi sallayacağız; ya da google translate ile sizi eğlendireceğiz;
burada kaya mı bu anlama geliyor; eğlendirmek ya da sallamak
- ben ingilizce anlamam gerçi ama kafama takılır mesela

"-biz irade kaya ve sen" bu sözcükler birleşiyor mesela yukarıdaki çevride bu oluyor birden;
ve eğer rock ve you yani kaya ve sen birleşirse bu sallamak anlamına geliyor;
ilginç;
kemal sunal gibi bitecek sonu çıkışsız;
tencere kapağına uymadı-uyduramadık

olmadı bu-

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sonsuz tekamülün anlamı olabilir mi?

bazı felsefeciler herşeyin değiştiğini öyleyse bilgiye ulaşmanın mümkün olmadığını söylüyorlardı. herşey değişiyorsa ve değişecekse bilgi aynı zamanda anlamsızdı. zenon hareket mümkün değil çıkışı ile bir nevi değişimi reddetmiş ve mutlak bilginin mümkün olduğunu savunmuştu.

idealistler için tekamül hayatın anlamının cevaplarından en güçlüsüdür. ve aramızda bunu savunan ve temellendirmeye çalışan bir arkadaşımız var adı Dijital. bu soruyu özellikle sana soruyorum yani Dijital :)

Eğer sonsuza kadar tekamül edeceksek tekamülün ne anlamı kalır?

Tartışma konusu önerisi yaparken beni hedef almasan olmaz değil mi?:smile:Herkesin katılacağı / yorum yapabileceği bir konu seç lütfen:rolleyes:

Sonsuza kadar tekamül etmek benim ortaya attığım bir görüş ya da bilgi değil bildiğin üzere öteki tarafa gidip gelebilme kabiliyetim yok:smile: Bu görüşü sunanlar da yine tahmin ettiğin gibi Kabalistler, Tasavvufcular.

Niye böyle düşünüyorlar, çünkü sonsuz olan bir yaratıcının yarattıklarına bir son belirlemesi ruhun sonsuzluğuna ters düşüyor. Ruh yaratıcıdan bir parça olduğu için sonsuzluk özünde mevcut böyle olunca da ruh ölümsüzdür ve tekamül de sonsuzdur sonucu ortaya çıkıyor.

Ruh ile insan aynı şey değildir. İnsan ruhsal bir varlıktır ancak gölgedir sadece yani ruhun kendisi değildir. Mesela; senin ruhun asl olan Ruhun bir gölgesidir, tekamül etmesi için Ruhun kullandığı bir araçtır.

Tekamül sonsuza dek sürecek çünkü tekamül etmek sureti ile ulaşabileceğin bir son nokta yok yani ulaşabilsen zaten Yaradan olman gerekir ki bunu düşünmek bile mantıksız olur.

İnsan bedeni ile bu dünyada tekamül eden biz gölge varlıklar, dünya tekamülümüzü bitirdiğimiz zaman Cennet ve sonrasında ise görevli bir varlık olarak tekamül planına hizmet edeceğiz. Üst planlara yükseleceğiz fakat bu yükselmenin de bir sonu yok ve çok kolay değil mesela peygamberlerin bulunduğu plana bile yükselmek çok zor. Peygamberler de insandı ancak görevli varlıkların bedenlenmiş haliydi onlar da dünya okulunu bitirip o plana yükselmiş ve kendi istekleri ile dünyaya bedenlenmeyi kabul etmişlerdi.

Tekamül ettikçe daha yüksek planlara yükseliyorsun ve varoluşun bir parçası oluyorsun. Bu dünya birgün gelecek yok olacak ve yeni bir dünya kurulacak yine o dünyada Ruh dolayısıyla insanlar-canlı-cansız herşey tekamül edecek ve o dünya da yok olacak başkası kurulacak bu da sonsuza dek sürüp gidecek.

Kısacası tekamülde son nokta Yaradan ile aynı noktada buluşmak olurdu ki bu imkansız çünkü şunu unutma Yaradan yokluktan varlığı yaratmıştır. Yokluk bizim gibi varlıklar için anlaşılması imkansızdır çünkü biz sadece varlığı biliriz. Yaradan ile aynı noktada buluşmak mümkün değildir O tek ve eşsizdir. Kendi yarattıkları içinde ona en yakın olanlar (görevli varlıkların en üsttekileri)bile bizim aklımızın alamayacağı kadar O'na uzak bir noktadadır ve bize ise uzaklıklarını tarif etmek imkansızdır. Üst plan alt planlar aracılığı ile biz insanlara ulaşır yani üstten altta doğru çok sayıda plan vardır.

Metafizik konularda net konuşmak imkansızdır ve yine tekrar edeceğim üzere benim aktardıklarım %100 doğrudur diye bir iddiam yok çünkü Allah bilir en doğrusunu ve benimkiler de alimlerin görüşleri doğrultusunda aktarımlardır sadece...

Ayrıca Vahdet-i Vücut kavramında bahsi geçen birlik/ yok olma bağlı bulunduğun ruhsal plan ile bütün olmaktır ve dolayısıyla Yaradan'la bütün olmak diye aktarılır ancak bu sembolik bir anlatımdır yani Yaradan'a ulaşmak imkansızdır, yok olmak diye birşey de söz konusu değildir. Ulaşabileceğin nokta bağlı bulunduğun ruhsal plandır. O planı da geçersen bir üst plandır v.s. böyle sonsuza dek uzar gider.

@donkişot

Son düzenleme:

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sn. evrensel ne zaman ve neden yasaklandı... ? yasağı ne zaman bitecek...? bilmek istiyorum.... bilen bir arkadaş, aydınlatırsa, sevinirim...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
sn. evrensel ne zaman ve neden yasaklandı... ? yasağı ne zaman bitecek...? bilmek istiyorum.... bilen bir arkadaş, aydınlatırsa, sevinirim...

Hoşgeldiniz:)

Evrensel-insan aşağıdaki linkte göreceğiniz sebepler nedeni ile (tabii ki öncesi de var)yasaklandı. Üyelerden gelen yoğun talep doğrultusunda ve kendisi ile yapılan görüşmelerin sonuç vermemesi sonucu yasaklanmıştı. Asker-polis cenazeleri gelirken şehitler aleyhinde paylaşımlar yapması da inanılır gibi değildi.

Sorunuzu @X'e yöneltelim çünkü ne kadar süre yasaklı kalacağını ben de bilmiyorum.

http://www.felsefe.net/istekler-ampamp-oneriler/75472-forum-olmus-pkk-militaristi.html

birazdahaderinmavi

Kahin
Yeni Üye
sn. dijital, verdiğiniz linki açtım... sn. evrensel'in aktardıkları ulusal basından neredeyse günlük (yani benzerlerini hergün gördüğümüz) gelişmeler, haberler... hiçbir şey anlamdım... şimdi kendisi, ne için, hangi nedenle ve ne demeye yasaklanıyor... donkişot'un birkaç tutarsız eleştirisi uğruna mı... sn. evrensel'in (basından) aktardıklarına bir itirazı olan var mı... varsa, aynı şekilde ilgili başlığa itirazını ve eleştirisini yazamaz mı... yasaklamak nereden (ve neden) ortaya çıkıyor; anlamış değilim... yawh, ey aklı başında insanlar, felsefe sitesinde, günlük gazete alıntılarından ötürü bir üye yasaklanır mı... ''evet, yasaklanır'' diyen beri gelsin...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar