Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,737 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
s.....m bu cehennemi belki yeni bi cehennem doğar peydah olur! bilmem ne name?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
konuşmak istiyorum gibi bu şeylerden bıktım ruh demek cin demek ne -(şarkı sözü gibi)
bi şeylere göre düşüncelerimizi şekillendirdik -şimdi bakıyorum ne görüyorum hiç bi şey görmüyorum gibi kendim/kendime olan yalnızlığımdan başka
-bütünleşmesizliğimden -korkumdan kaygımdan her neyse
ha evet dünya
çok biliyorsunuz sizler- bilin bakalım neler olacak hadi bekleyelim yarını ve bugünü de kutsayarak yaşayalım bizler bakalım oluyor mu? tedirginlikler ve aldatmacalar bir son buluyor mu? bazen bi ruh huzuru için dilenir insan -işte öyle
bildiğim o ki ben varım ve yokolmayacağım ve son dahil ölüm dahil hiçbir fikre kanmıyorum/inanmıyorum ve tamah etmiyorum bunu aklım almıyor her nedense bunu biliyoru m
bildiğimin farkındayım gerisi boş iş kalır bunun yanında
,iyi bir düşüncede subjektif yapının çözüneceği ve dağılacağı (ve ölümü de tabi) aşikarsa o halde ben kimim? ki kendimi kim sanıyorum ben ne?

ya felsefe yazmicaktim , hohtan bir dünya işte karmadağıl acı ya da bilinmez benzeri içindeyim
acayip bi yerde yaşıyorum sanarak çalışıyorum sanıyorum ve bu canımı sıkıyor inanmıyorum buna sevmiyorum da üstelik bunu ama gidemiyorum para var pul var iş var her halt var burda
burda orda olmak isitimiyorumkene nerde olmak istediğimi de bilmiyorum
nere olduğu bilinmeyen yerde bilinmeyen bir durumda gibi kendim olmak istiyorum mu ne?
şimdi ne denir ya hepimiz hayata sıkıştık ya da hayat bize
burda olmak istemiyorum ya da bu durumda ;böyle hissetmek

ne yazılacağını bilmek istemiyorum ve istiyorum
ne isteyeceğimi ;

kararlar alsam ne olur? hayata meydan okuma mı bu - hayat bize çok meydan
gidip başarılar yapsam ne olur ha arkadaş en son başarı
gidip paralar kazansam ve hatta dünyalar kursam yıksam da ne olur
gidip felsefeler kursam gidip manyaklar bestelesem

aklımda bunun çaldığını -birden- kim bilebilir? ve bu ne anlama geliyor
ıslıkla çalışıyorum bunu -şimdi- ve bi yandan gogle amcada şarkıyı arıyorum orjinali var mı bakacağım -bi uyarlama

"evde her köşeyi döşedikçe böyle zevkli
aaaa
her şey hayatımdaki her şey
güzelleşti değişiverdi birdenbire
konfor zevkle buluştu
çağdaş yaşam bu demek
aaaaa
rahatlık bu kolaylık bu
nı nı nı nı nıııı nı nı nııı"

ulan reklam internette yok be- kadının sesi hala kulaklarımda
ne yapsam ha kasyoypa okusam
olmadı devianatart da gezsem ya da baksam 35photo ya da biraz
buraya yazsam biraz size bize yazsam ne söylesem ne çalsam kendi kendime

ıslıkla çalması zevkli ha -harbi

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
hem linklerden hemde nette baktım biraz kasyopya nedir böyle karman çorman..
olabilir-öyledir, öylese öyledir

gayet net bir temel dayanağı olmalı,
olmalı mı kim çıkarıyor bunu
o da ne ; dayanak nedir? ne değildir ; neyse nedir kime ne

dayanak subjektif
dayanak yoksun
'bunun temel bir dayanağı olma' bir varsayma -konu bu değil ki arkadaş -size göre
dayanaca olacağını neden çıkarıyorunuz neye dayanmalı -
dayanacağını nerden çıakrıyorsunuz
istiyorsanız ben açıklamalar sunayım; bi tahtayla iletişen bi kadına ve onun hayallerine umutlarına dayanıyor olmalı gibi -gibi görünüyor bize?
kime ne

bir gerçeklik iddiası bu kadar karmaşıksa gerçek değildir gibi geliyor bana..
o da size göre ;gibi geliyor -açık

ya donkişot eskiden sattım artık satmıyorum bu metni desem valla yalan olacak o yüzden yine satıyorum arkadaş ama ne diyeyim ben şimdi sana bana bize

ls2

Kahin
Onursal Üye
olabilir-öyledir, öylese öyledir

olmalı mı kim çıkarıyor bunu
o da ne ; dayanak nedir? ne değildir ; neyse nedir kime ne

dayanak subjektif
dayanak yoksun
'bunun temel bir dayanağı olma' bir varsayma -konu bu değil ki arkadaş -size göre
dayanaca olacağını neden çıkarıyorunuz neye dayanmalı -
dayanacağını nerden çıakrıyorsunuz

Dayanak derken; örneğin dinin dayanağı peygambere olan güvendir. gibi. dedim yoksa dayanaktan kastım başka birşey değil.

istiyorsanız ben açıklamalar sunayım; bi tahtayla iletişen bi kadına ve onun hayallerine umutlarına dayanıyor olmalı gibi -gibi görünüyor bize?
kime ne

evet.öyle görünüyor. peygamberlere benzer bir durum.

ama şunu bilki derdini/sıkıntını vb anlamadım dostum. herkes tüm insanlık kasyopyaya inansa nolur,inanmasa nolur? ne değişir? sonuçta inanç...herkes aynı şeye inansa bile inanç kişiseldir..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Dayanak derken; örneğin dinin dayanağı peygambere olan güvendir. gibi. dedim yoksa dayanaktan kastım başka birşey değil.

donkişot -eğer okunursa- metin kendi dayanağına ilişkin subjektif algısını/algıyı kendi oluşturacaktır;
Yani kişiye subjektif bir dayanağı zaten bu metnin okunması sağlayabilir;
sonsuz algılayıcıya göre sonsuz dayanak tanımlanabilir
bu durumda -dayanak subjektif ama

cevap bu değilse donkişot metin kendini şöyle açıklıyor;

biz hepimiz herşeyiz ve kendimiz yazıyoruz ,
ama bize göre/iletişim noktasına göre; siz bizim geçmişimizsiniz; ve size göre biz sizin geleceğiniziz;
bu durumda -metne göre- sunum dayanağı-biziz
metnin dayanağı -metne göre- ben sen ya da tümvarolan
bana sorarsan
metnin dayanağı -eğer bu doğruysa- sende olabilirsin -bu subjektif bir yorumdur
ve benim ısrarım sen olup olamayacağın üzerinedir
ve -eğer bu doğruysa-
senin ve diğer herkesin dayanak oluşunun /ve nelere dayanak olacağının ve olabileceğinin (ve aslında zaten olduğunun da) farkında olmayışı ilginç değil mi?
donkişot;

bir ölçüde
-donkişot bana göre dayanak yok-ya da bir varsayımdan ibaret olur;
herkesin sorgusuna ithaf edilir dayanak

-şimdi bana kafakarşıklı ve tuhaf açıkalmalı bu yazdırışın sebebi olan bu metini sunuyoruz-

verinin bir -ouja- tabla yoluyla alındığı iddia ediliyorsa ya da zaman zaman trans subje yoluyla edinildiği bu durumda dayanak gerçekten tahta da olabilir ya da fenomendir ama insan bedenidir;
tahta bedeni de buna karışık;

ama şunu bilki derdini/sıkıntını vb anlamadım dostum. herkes tüm insanlık kasyopyaya inansa nolur,inanmasa nolur? ne değişir? sonuçta inanç...herkes aynı şeye inansa bile inanç kişiseldir..

donkişot zaten elinde -henüz bozulmamış bir yaşam varsa -onun bir sıkıntısı yoksa- iyi akış varsa- bilgi ya da ferah arayışı ya da karmaşasında değilsek zaten tavsiye konusunda çok ısrarcı değilim sanırım
- bunun dışında

ben bütün insanlık kasyopya inansın/okusun -isteğim varsa bu bağımsız ama bunu anlatması karmaşık

kendi bireysel sıkıntım üzerinden sundum ama beni sarsması üzerine de birileri bi göz atmalı , biraz daha yayılmalı ve sorgulanmalı ve gerçekliğe ilişkin ipuçları derlenmeli ilgilerce dikkate alınmalı ve sorgulanmalıdır -bu benim bağımsız yargım;
ben böyle düşünüyorum -ilgililerini bulmalı ya da emin değilim

bu tartışma ya da anlatım genişletibilir donkişot tam anlattığım bu değil belki/ben kişisel sunumumu yaptım-onu düzelteceğim;

benim sıkıntım yaşam sıkıntısı-yaşam zorluğu-yaşamımın karmakarış olması ve cevaplara ihtiyaç duymam, ve yardımlara -ama yardım olacağına inandığım- bunu dışında evet -kendimce zor ve tantanalı -bir çeşit- yaşıyorum eğer bu demekse bundan öte bireysel ilgi sunamam

yaptığım açıklamalar biraz kendimi rahatlatabilmek/çözümleyebilmek ve zor durumumu aşabilmek inancı ve umudu taşıyordu -bu durumda bu amaçlı denemelerdi

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bugün okuyabildiğim ya da duyduğum ya da habermiş gibi yaptığım tek haber
Putin, Rusya'nın Uzak Doğu Bölgesi'ni kalkındırmak ve bölgenin nüfusunu artırmak için halka bedava arazi tahsis edilmesini öngören kanunu imzaladı

sadece rus vatandaşları mı? çünkü asya ve pasifik ülkelerinden göçlerin artacağı belirtilmiş
147 milyon hektar mesela savaş mağdurlarını alır mı ve arazi verir miydiniz? ya da dünya vatandaşları, neye göre
ve bir hektarı 1000 dekar sanan ben oldukça saçmaladım vikipedi yi görmem işe yaradı ki bu da 10 dekar ve 10 dekar az değil mi? tarım için yetersiz ve sanayi içinde öyle değil mi?

Son haftalardan aklımda kalmış bi haber daha

Antakya'da "Neşeli ol hayatını yaşa" yazılı mozaik bulundu

5719f23ac03c0e5e50431d89.jpg

[/ sahnede ise ehli keyif bir iskelet. Elinde içki kasesi yanında bir ekmek ve şarap testisi. Onun üzerindeki yazıda da Grekçe 'Neşeli ol hayatını yaşa' yazıyor. "]

-bu mümkünse tabi-

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
bilinen yollarla -kendim- olasım var -kendime gelesim;
kendine getiresi bi şeyler var mıdır?

ls2

Kahin
Onursal Üye
bilinen yollarla -kendim- olasım var -kendime gelesim;
kendine getiresi bi şeyler var mıdır?

kendini bil,kendini bul kendin ol felan masal bence. neysek oyuz. kısacası geldine gelmek kendini bulmak diye bişi yok. olmadığı içinde bulunamıyor,bulunamayacakta :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
sabah sabah iki haber tıkırtısı

davutu davutlamışlar-bu davut o golyat'a taş atar mı?

bu haberi okuyunca aklıma bugünlerdeki İş-Kur aracılığıyla -sözde- işe yerleştirmeler de geldi .Aslında başlık açılabilir.Ve yıllardır var. Devlet işveren adına para ödeyip işçi çalıştırıyor ve bunu sözde işsizlik fonunda karşılayıp geçici iş ve işsizlikte yaratıyor. 50 lira yevmiyeli bi yıllık bu kitle bakalım ne yapacak. Yasa tasarıları yasa tasarıları -fon deliniyor- neye?
İşsizlik fonundaki-yasasındaki iyileştirmeler biliyoruz ki işçinin direnme gücünü artıracak ve iş bırakma/pazarlık gücünü; bekleyin siz; bi parmak bal çalınan kitle

---
bu arada dün-lerde yıldönümüymüş 37 dersim olayları ile ilgili bi kaç şey okudum
zaman bana bi şey ifade etmiyor onu farkettim
jung'un eşzamanlılığı gibi bugüne koydum onu /ya da bunu ters çevirip-sessizlik atalettir -Tarihin tekerrürü gibi bi şey daha çok bu atalet işi -yuvarlanmayan taş eşzamanda geri döner
----

-güçlü sezgileri, olanlar yazmalı gördüklerini ve sistemle ilgi sezileri/gördükleri olanlar
-uçmuş bir teknotoplum
tekno toplum üzerine ağır sosyal gözlemlerimiz var-kişilik tipleri çatışması/balonlar -geçirilebilir şeyler değil ve Freud olmaya gerek yok -kişilik tiplerini inceleyin-konuşma balonları konuşan kişiler hep aynı nedense
4 adet telefon konuşmasında aynı kişinin ve kişilerin konuştuğu izlenimini yaşadım- kişiler başkaydı ama
sosyal yazışmalardaki kısırlıklar-dönenceler -bu tehdit- karşılıklı kişilik tipleri çatışıyor gibi

,bu hallerde/haberlerde kavruluyoruz

teknoçocuklar ve cinayet
teknoloji sağırlaştırması ve dilsizleştirmesi-gözsüzleştirmesi; cep telefonları cinayettir bunu daha iyi anlıyoruz bunu daha iyi anlıyoruz

avitariadan -evdeki çocuklara ve başka çocuklara kadar çocuk ve insan gözlemleri ; bi kaç çevresel gözlem ve telefon konuşması ve kavgaya tanık olma; uzak iletişim üzerine (baskın-çekinikli) gözlem ve çatışma izlemlemesi özellikle konuşan kadın ve profillerini ve hatta seslerini ses biçimlerini (ki kavga biçimlerinide) benzeştirme izlenimi-ki aslında erkekte öyle-evsel gözlemler ve kişilik değişimleri aşamaları- bunun ötesinde sosyal yazışmalarda kişilik tipleri benzeştirmeleri gözlemleri -balonları /konuşma biçimleri benzerlikleri -istek/sunum biçimi benzerlikleri

dört olayın benzeştirilmesi çok tuhaftı aynı merkezden -nasıl anlatılır ama nerdeyse bir kişi konuşuyor ve bu aynı anda oluyor gibiydi
-başka şeylerde var tabi
evlilik aşık çatışmaları/arayışlar- başka arayışlar da ama bunların hepsi bi yerde kesişiyor

konuşma balonları-kişi durum balonları ve gerçek durum alanları ve baremleri gibi gözlemler
-özlelikle bi yerden bi yere karşında kişi olmadığında telefonla yapılan bu görüşemeler tuhaf
---------- Mesajlar Birleştirildi at 05:59 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 05:48 ----------

belirli ve aynı sorun yumaklarına bağlanmış insan bütünlükleri gözlemleri

---------- Mesajlar Birleştirildi at 06:03 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 05:59 ----------

jung un eşzamanlılığı gibi anlatılamayan bi bi şey- eşbakışlılık gibi -eşalanlar da - yaşayanlar belki anlayacak-yaşayanlarımız var olmalı

Son düzenleme:

X

FAdmin
Onursal Üye
Sanalmanik senin nicki REYİZ'mi yapsak acaba? :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
nick i mi? narsisit-bencil ya da empati yoksunu yapabilirsiniz; Benim hakedeceğim nickler bunlar -öteye gidemem, Ha bu da bi narsistlik göstergesiyse (bunu yazışım bile ukalaca bi narsistlikse) toplum bana-bize yardım etmeli-yardımlaşmalı- napılacağını bilmiyorum ben -siz yakıştırın

nick im beş kuruşu haketmez ama giriş noktam iyiydi-iyi toparlamıştım ama kötü dağıttım saygılar
gerçek ve şaka mirim onlarla yüzleşmek öyle kolay değil; her insanda var mıdır ya da ne kadar vardır bilmem ama bende kendini başkası sanmak hastalığı var-dışlamak;
kalbimi rahatlatıcağını bilsem neler neler yazardım-bugünleri atlatacağını; iç çalkantıları ve zor günler

benim nickim iyi bir yola çıkmış kötü bir adamı andırıyor ya da ne yapacağını diyeceğini unutmuş kafası karışmış bi salak; kendime yetineni bulsam hemen oracıkta edeceğim o lafı ve beni tanımlayanı bulsam öylelikle ortaya sereceğim bunu ;

kendi kendine konuşan düşünen bi adam oldum sonunda ya da kendi kendine düşünen evet yeri geldi bildirimler ve vaazlar veren bi salak-başkalarını umursamayan kendi düşünceleri olan-insanları horlayan ya da görmemekle suçlayan ve gerçeği küçümseyen; gerçeğin içindeki zavallılar

bi şey çok basittir söylersin onu ve kurtulursun;

herkesin adının (ve konumunun) REYİZ olduğu bi yerde kendi personamı sınatmak ve eşitletmek isterdim
bunun için yardım ve destek alırdım-elimden geleni de
Son haftalarımın düşünüşü; İnsana grup -kabile ya da (geniş) bi aile ve eşitlik anlayışı veren bi çevrede dünyaya gelmek ve baştan omuz omuza göğüs göğüse ve bilek bileğe dövüşen ve övüşen kendi güçlendiren ve daha çocukluktan güç ve denge ve bi arada anlayışı bahşeden aşlıyan bi toplumda doğmak fikri

daha burda ders veriyorsam ya da bi şeyler çözümlüyor (kendini satıyor tutuyr ve atıyorsam şimdi) ve bi şeyleri çözümlediğimi sanıyorsam ben ne yaptım kendimi bu ben ne yapayım yani şimdi oldum buysa
bana yardım edin

ya da ben kötü biri olsamda (kötü erdemlerle donansamda) beni içleyen ve iyileştiren umursamayan bi toplum sevgi dolu-bunu umursuyorum çünkü-iyileştirmeyi

kadın erkek fikirlerini kafamda erimesini isterdim- diğer tüm eşitlikler ve bakmalar ; çocukları tam insanlar gibi görmek öyle davranmak-tüm bunlarda ne yapılacğaını bilmek- aile ve ahlak kuramlarının kafamda erimesini isterdim- Tüm bu şeylerin beni incitmemesini ve ne yapılacağını bilmek isterdim;
İnsan gün gelir kendi yüzleriyle yüzleşir; Çekinik'im ben kimseyi güdemem ve yönetemem (kenarda dururum) ancak sahiplenirim herkes gibi; Bu sahiplenme hastalığı da berbat hastalık-

-ne hale geldiğimi görüyorsunuz işte-ego berbat bi şey;

eğer ben böyle izlenim verdiysem yerlerin dibine girerdim ve kendi personamı eritmek düzeltmek için topluma döner yardım isterdim ne yapayım yani
düşüncede insanın değerleri olabilir ideal -iç benliği ile uyuşmayabilir-kişilik kuramları anlaşılmaz ve kişilik olmak değerler taşımak ve bi beni taşımak onun ne olduğunu bilmiyoruz
düşüncende herşey ideal ;ideal insansın bi bakmışın elinde ne var? hiç

eğer ben egosunu okşatan bi salaksam ya da öylesini bekleyen ne olayım-kurtulayım bundan işte daha ne diyeyim ben

kimsenin ast üst olmadığı yönetmediği ve yönetilmediği bi toplumda benliklenmeyi özlüyoruz bizler;
yalan
bunu gerçekten özlüyoruz tüm kalbimle -içtenliğimle söyleyebilirim ki gece yatarken düşündüğüm şey buna yakın bi ara- saygıyla sevgiyle duyrulur; elimizde ne varsa o var bugün
kendini iyileştirme safsatası yalan be olum
doğru yoldan git

her türlü özeleştiriye açığız-açık değilsekte;
bi gün amerikan toplumundaki gibi narsistlerin bi terapi grubu yaptığını düşünmüştüm? empati -tam- nasıl öğretilir ve öğrenilir-kişi kendide gerçekten-tam bir empati sahibi nasıl olunur- nedir de?
insan benliği toplumsal benliği dönüştürülmeli midir? biz yoksa böyle yapılar olarak mı varız ve böyle mi güzel bu bir çeşitleme ve bize öğretiyor ya da böyle mi olmalı
bireyselleşme ve gruplaşma nedir ve grup oturumu-bilinci nasıl sağlanır? sadece ortak ideale inanmak mı? ortak filkir nedir gerçekten ve kişi kendi fikirlerini ve ideallerini nası lgeride bırakabilir ve uyum sağlayabilir başkalarına da önem verebilir-dengeleyebilir diğerleriyle hislerini ve düşüncelerini;

bi şeyin doğru olduğunu görüyorsan bile- matematik değiliz biz insanız

bana günlerin getirdiği en yoz benlik deyin kafasını ya da kendini karıştıran ve kendini kaybetmiş adam diyebilirsiniz- bu açık değil mi?

,benden reyiz meyiz olmaz-çocuklara taş atardım- çocuklarla su kaplumbağası ya da kurbağa peşine düşer unuturdum reyizlik kurumunu-reyiz deyince boş bakışlarla sola bakardım

gerçekten ne yazılacağını bilmiyorum çünkü bir ego büyütmüşüm ben o zaman

tabi ki benim nickimin hakkı burdaki her üyenin ya da bireyin atayacağı nicktir; benim gerçek kimliğim o dur, Tüm hepsini toplamı ya da bağdaşı ki onların fikrileri nick olsa-algıları benim hakkım o dur; İçinde bi de reyiz geçer bi de salak -aptal hepsi karmaşadır;ama personamı (ona) değil işte başka bi şeye birleştirmek -adamak isterdim-bi ortalamaya

ben bugün yardım istiyorum tüm toplumumdan ve tüm diğer insanlardan kendimi birleştirmek için-onarmak-iyileştirmek ve erdemle ortalama sevilen bi insanla birleştirmek -yardım-içten-

hiç bi söze gerek yok-herkesin aklı burda bana baktığında aklından ne geçiriyorsa benim nickim o; dökülsün ortaya-dökülmesede olur; benden ne köy salata; yanık erdem salak turşu benim nickim;
aklını kaybetmiş adam

yüzyüze görüşmeli insan galiba ben bunları sevmedim-yazmak insanı hayali-başka kimliklere zorluyor -ya da belkide kendi seçimi ve içindeki ama ve kendi yüzü, bir diğer yüzü ama neyse
bu teknolojiler biraz erdemlenmeli ve değişmeli ve yüz birleştirme sunmalı ya da şey ses efekti-gerçek kimlikler gizlencekse ?

gerçek şu ki reyiz olan yerlerde çoban oldum ve olurum gerçek benliğim bu; ben kimim neyim gerçekten bilmiyorum; Bi otorite biçiminin gıdıkladığı kadar beni hiç bi şey gıdıklayamaz-Birinin bana yap götür demesi ya da tabi olmak; para zoruna bunları çektim bu hayatta sınırlı- hiç bi şey beni bu kadar itmedi-
-Kendim otorite taşıyor muyum dayatıyor muyum bilemem;
İnsanın kendine gözlemi saçma
Kendimi kendimin başına yıkardım oracıkta görsem bunu
-Ama dışardan gördüğüm her türlü otorite biçimininden -nefret- ediyorum resmen nefret ediyorum
yazdığım herşey salatalık kendimi ve kafamı toplayamıyorum artık; ney neyse o dur;

nickim "çalışmayı sevmeyen adam" olabilir_

yapılacak şeyler var biliyorum /ya da yapılmalı- hiç bi şey yapamıyorum yalnızım ve hiç bu kadar yalnız kimsesiz çaresiz hissettiğimi de hatırlamıyorum-

dünya başına çökmüş bi adamım ben ve duyguları da öyle gerçekte öyle ne diyeceğini bilmeyen
sanırım bana yakışan nickler yalnzılık ego ve narsiszm üzerine olacaktır-saygılar

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arkadaşlar ne yaptığımı bilmiyorum bu forumda beni affedin bu yazıyı umarım düzelteceğim ama böyle yazmak istedim o an içimden geldi;
normalde günlük hayatta da artık -
elimde
keşke ve tüm postlarımı geriye tarasam ve düzenlesem-umarım bunu yaparım-kırgınlıklar affola; ne yazdıysak çizdiysek düzenli bi kişilikle yazmadık ya da uygun bi profil ve bilgi donanım ve ferahlıkla iç açamadık ya da samimi olamadık belki denedik; İşte (her neyse-hayat gerçek ya da varlık bilgisi peşinde koşma sonucu ya da) bilmem belki olağan hayat akışı ve okuma sonucu bizi getirdi bilmem ama
(garip şeyler ve ilginç şeyler sanırım okuma-görme-duyma) sonucu giriştiğimiz bu hayat mücadelesi -bi şeyler aktarma ya da alışveriş bilmiyorum tam
işte bu mücadele ve hayat ağır yılgınlıkla sürerken- buralara savrulduk;

ELimize varlığın bir olduğu (gerçekliğin -sandığımızdan bambaşka ve gerçeğinde bambaşka olabileceği okuması geçti) bilgisi geçti (okuması oldu)
bu bizi heyecanlandırdı, kandırdı-kandık ne olduysa oldu açıklayamıyorum tam ama işte bize sorarsanız akın akın anlatılmalı bir yolu bulunup bazı şeylerin; ;Akın akın susulmAmalı bazı şeylerden de
Her neyse buralardaydık-buralara düştü yolumuz -bu bilgiyi (kasyopya okuması sonucu çınlamamazı) büyük güvenç esençle sunduk sonra coşku doluyduk sanki bu bizim yolumuz umudumuz- paylaşancamız ve paylaşmamız olmalıydı inancında yazdık ; Başladık aslında ya da giriştik bu işe buralara yazmaya çizmeye
-ve yazmaya giriştik işte; Bunu bulduğumuzda ve ne hissettiğimiz anlatamam nasıl umutlarla ve inançlarla
biz birmişizde haberimiz yokmuş ya da başka şeylerden de -sanki hereks bunu bekliyordu ve ben koşuyordum aklımda dört köşeye sağa sola ilhamla da
kimse bunu bilmiyormuymuş umursamıyormuymuş ya da dünyanın kaderi değişebilir gibi hisler ya da acı çekmeler, değişik güdüler işte bizi buraya getirdi. bu noktaya tam. Bu yazımcı olmaya. Bu kimlik olmaya ve bugünkü karmaşaya da sebep dışarda bi felaket tellalı işte herşey kelimeleri bütünleyemiyorum
çıldıracağım ki hatta çıldırdım ki -yeri geldi belki yalan ama- o metin okuması bizi tutuşturdu-itti bi şeyler yaptı

başladık ama işte olmadı gibi sunamadık bunu esençle ve güvenle de bilgi donanımlada beceremedik; Diğer içerikler hep karmaşa, metnin kendisi zaten bir karmaşa
altta tabanımız yoktu matematik bilmem- felsefe bilmem ya da bir kaynağım var sadece okuduğum güvendiğim buna inandığım bir durum deneyimler ve üzerine düşünmeler sadece ; güçlü mantık kurgusu ya da bilgisi ile destekli atıp tutmalar ya da savlar denedim kendimce herşeyi bu bir olana getirmeye- sataştımda atıştımda tutuştumda ; olmadı yeriştimde -naaptıysam yaptım oldu;
-ne olursa olsun bir yolu bulunup anlatılmalı-

tuhaf ve patlamış gibi hissettiren bir zihin bazen, bazen de çökmüş bi umut; daralmış bi zihin evet tam tersi
korkular ve kabuslarda var ama hala durdurmayan algı patlaması yeri geldi

İşte bu yüzden kaynağı sunmaya yöneldik sonra (onu öne attık Kasyopya okumalarını oraya yönelttik kendimizi)
sadece onu sunmalıydık biz aslında alıntılarla mı olduk ve kendimzi iyi tanıtmalıydık ona dayanıp yaslanıp bireyselleşmemeliydik gibi sonuçlara vardık çünkü yolumuzu yönümüzü kaybettik ve hayat üstümüze çöktü birden bi ara sanki

Kasyopya dan aldığımız ilhamla değişik yönelimlerle ve algılarla-algılatmalarla tanrı gerçeğini değiştirmek-esnetmek varoluş fikirlerini çarpıtmak ve başka işte nasıl anlatılır Kasyopya okunsa anlanır güdülerle işte varoluş fikirlerini biraz bakmak istedik
Yani o metinin içerdiği yeni ya da farklı gerçek savları üzerine , fikir parçaları üzerine ve bizde gerçekten değişen ve patlayan şeyler algı olarak gerçek farketmesi olarak şimdi anlatamıyorum ama duramazdım hala da duramam ve yine de durmayacağım ve bir yolunu bulacağım
bir yolu bulunmalı bazı şeylerin kim olmalı
---
yeniden işte kendimizi düzeltmek için suçu onun üzerine attık Bizi bu karmaşaya/hale getirdi bunlar oldu diye;
- Bakın ben yapmadım ordan okudum bu bilgi karmaşası ordan gelir demek istedim-bu adamın karmaşası Kasyoypa okumasıdır sonuçta ve bu bilgi dağınıklığı yazma sebebi herşeyde odur
ve birlikte bir olduğumuz gerçeği aktarması çabası da cabası işte;
Hayat karmaşamdan yazıyorum bunları ,çözümlemek için yine, bana iyi geleceğinden-öyle sandığımdan-
böyle düşünüyorum çünkü herşeyi karıştırdım; aklım darmadağınık ve bunu yaparsam bi araya gelecek gibi hissediyorum duygu ve düşüncelerimi tam açabilirsem
sürecimi ve kendimi özetleyebilirsem yani dürüstçe dökebilirsem kendimi ortaya çzöüleceğim gibiyken ayzıyorum bunları ;
ve güdümle ve bugünümle gerçek inançlarımla ve kimliğimle

Nerden başladık nere geldik, işte bunlar oldu-Darmadağın yaşıyoruz şimdi ama kim olduğumu karıştırmış hayatlarda ne olduğunu bilmediğim ve anlamadığım artık çevresel karmaşalarla da tıbben yarı deli ben ne diyeceğimi bilmiyorum-Tüm bu şeyleri açıklığa kavuşturmak isterdim-Tabi stabil bir kişi olmayı rahatsız ediyorsam susmayı dengelenmeyi ve uyuşmayı isterdim

küçücüğüm antireiz

---------- Mesajlar Birleştirildi at 13:18 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 12:25 ----------

bi kaç cümleyle yazılabilecek herşeyi ben -biz temelin kriko hikayesine dönüştürdük
internette bulunmayan bu versiyonda temel dağ başında lastik patlatır ve krikosu yoktur
bir piknikçiden kriko isteme istememe çelişkisinde -kendini yer ve akşam eder ve akşam olunca gidip adama püskürür verceksen ver vermiceksen verme diye;
(hala kendi kendime konuşuyorum)
-çok açık ki arkadaşım susuyorum ve düşünüyorum ne demeliyim
ben bir yolunu bulmalı ve bu şeyi anlatmalıyım size sadece bu değilse ne? siz söyleyin bana
bunu geniş bir yüzeye geçirmenin yolu
ben napıyorum desem sanki aklım başıma gelecek gibi; bi yolları var olmalı

elimde olsa ve yapmam gereken; (ne olmasını isterdim gibi)
tüm ilan panolarına asmak-tüm gastelere postalamak -
neden bunu yapmıyorum ben ne yapıyorum,?
karmaşa ama

benim fikrim o ki; bu metnin içerdiği şeyle daha geniş bir kitle ilgilenmeli-bilgilenmeli
bunu anlayabilcek ve yayabilecek bir grup ya da uygun kişiler -bilim adamları gasteciler farketmez
neden?
çünkü ben yaşayamıyorum bu halde?
o halde?
çünkü ben yaşayamıyorum bu halde?
ne halde?
berbat
berbat ötesi
yardım bilinen yollarla istemeden tüm bu karmaşadan kurtulmak ve arınmak sanırım
göze almadın mı?
neyi-göze almak nedir
nasıl bir karmaşa
kimse yaşamasın dediğim,

şimdi insanlara çok basit bir şekilde diğer sizler ve diğer ilgilelere tanıdık dost eş akraba herşeye ve herkes diyoruz ki ; biz biriz; biz biriz canı cehenneme ne düşünürseniz düşünün biz biriz biliyoruz bir ölçüde ve farkındayız; ya da ne olduysa oldu kandırıldık mı? inandırıldık mı?
bu inanç falan diil; aptal saptal bi okuma hiç diil ; kanırtılmış metin değil -ruhsallık zırvalığı değil

o idealizmin felan ta anasını satim ben-bunlara kılıf giydirmeyi bırakalım artık orda duruyor bu tam açık

insanlığı nama beşbin yıllı kama beşmilyar yıllı kmasalı farketmez hepsine bedel hepsi çöptür yanında görüdk işte böyle diyoruz ve böyle tanımlıyoruz
herşeyinzi çöp tüm bilginiz çöp bunun yanında

sanıldığı süptil spritüel zırvalık değil biliminin beş bin katı beşmilyon ve beşmilyar katı sandığının ve inandığın milyon kere ötesinde ve san yutturulan saçmalıkların milyar kare dışından saptamalar dolu akıl açıcı bir metin

din ruhsallık saçmalıklarıan gömülmüş akıllar ve diğer şeylere anlatamadık

geleceğinin sana armağanıdır; bize bana
bu gerçek bir iletişimdir her halinden belli okuduk bunu
okuduk bunu-bunu okuduk

yeryüzünde duran böyle bi şey yok -eşdeğer bilgi ve veri biz görmedik
böyle bir içeriğe rastlamadık -her halinden belli fizik ötesi iletişimdir- gerçek gerçek iletişimdir
aklım kanadı ya sırtımda acıdan işkenceden yapma şeyler gibi şeyler

fiziklerinizin felan herşeyinizin tüm bildiklerinizin canı cehenneme tamam mı?
dinlerizin minlerinizin

ve ben henüz rastlamadım -bu bilgimle ve aklıma söylüyorum ki size bi şeyler söylemeliyim

aptal bilim beş para etmez- fizik mizik saçmaık burda yazılanlar hep saçmalık unutturmaca uyutmaca ne haliniz görün- ben gördüm siz görmeyin,

ben insanım bunu okudum diyorum ve bu kanıya kanılara varıyorum ve daha fazlasına -salatalık bir gerçeğiniz var

gerçek ney bilmem- ben bu yazdıklarımı da ; canı cehenneme sırtımdaki bi acıdan yazıyorum; o gitsin diye sadece ;

-bunun muhtemelen başka bi alana yazılması gerekiyodu -söylenmesi çok eski bi öfkeye binaen özür dileriz; geçmişte;
Yazmayabiliriz atabilirsiniz-biz yanlış bir sunum yapmış olabiliriz ve çöp demek haliyle doğaldır diyebilirsiniz; Biz metne çöp dendi diye biz alınmamış -üstümüze alınmamış olmamız gerekir-bizler savunucular mıyız-koruyucular mı da (metin objektif sunulsun ve yorumlara takılınmasın lütfen demek güzel aslında keşke bilincimiz olsaydı be ne muhteşem olurdu geçmişte) ama ne yapalım şimdi bilmiyorum ;
Biz karşımızda işte öyle tepki beklemedik ya da bizde hata yapmış olabiliriz; alın çocuklar işte fiziğiniz müziğiniz saçmalıkmış burda yenisi var-iyisi var tüm bunları çöpe dökün de demiş olabiliriz ne olur her neyse bunlar oldu bu hayatta yürek yarası geçmişi;
ha bizle iyice toleranslı ve dostça konuşun sokak muhabbetine gelmeyiz; sonra yiyimeyip bu acıyı sağa sola çıldırırız
kendimizi kaybettik dengemizi işte ne soruyorsunuz-aklımızı bulandırdırlar ve de aklımız bulandı bunları yaptık hoş -eg oefor sabrettik/sarfettik; Fiziksel ya da mental bi acım var bunu rahatlatırsam ya da durdurursam durdurmanın bitirmenin bi yolunu bulursam
bende susacağım ve duracağım muhakkak

ben yazdığım her satır için özür diliyorum

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@sanalmanik maşallahın var, yazdıklarını okumaya ömür yetmez:)

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arkadaşlar biliyorum ki dengesiz düzensiz bir kimlikle duygusal birikimle ve duygusal anomali ve sapmalarla hatta kendi geçmişimde de eleştirdiğim duygu sömürüleri ve yakınmalara varan içsel tonlar-serzenişlerle yazıyorum-çiziyorum ve tüm bunları sunuyorum ve bir ölçüde kimi zaman farkındayım
düzelir mi tüm bu şeyler

-buna yolaçan zihinsel bir sapma ya da psikolojik anomalim mi var diyelim ama bir durumum var buna yolaçan ya da yolaçtığım bir deneme hali bu ama bir ölçüde aşmanın peşindeyim; İyiniyetle giriştiğim bi yaşam çözümleme ve aktarma denemesi sonuçları beni buraya sürükledi ;sonum her beceremeyen gibi oldu sanırım; Rüzgara ya da suya kapıldım ya da başka şeylere ne diyeyim ki dağıttım toparlayamıyorum özür dilerim

herkese sevgi sağlık mutluluk ve böyle olmamış günler dilerim

bi yerde ipin ucu kaçınca ya da kantarın topuzu ya da kendini kaybedince,boyunu aşınca -mızmızlanınca ne diyeceğini unutunca -fazla duygusal sapma- kendini toplayamayınca ve hatrılayamayınca
nasılsınız iyi misiniz?
ben bi şeyler yapmak istedim ya da olmak ve tüm bu şeyleri ya da bazı şeyleri -biraz olsun- değiştirmek ve düzeltmek mi istedim dijital-kendimi de
boşver hayat bitiyor digital öyle ya da böyle yaşandığının ve yapıldığının ne önemi var
sanırım bu alana yazmaktan ziyade kişisel deşifre çözümleme ve bildirme doldurduk ve dostlugu söyleşiyi unuttuk tek taraflı kendimi suçlayamamam ama tabi ki öyle bir dost çemberi içinde aranası-özlenesi daha stabil ve olumlu bir rahatlık ve söyleşi dostluk (ve paylaşım) yine de sunabilirdim ve sunabilirim inancındayım

bizim kendi kişisel tepki veriş biziçimlerimiz ya da işte boğuşmalarımız -abartılmış- hayatla bunlar, özür dileriz

X

FAdmin
Onursal Üye
@sanalmanik Seni okumak icin kendimi surekli gazliyorum, bi ara oturup 1 aylik postlarini okuyacagim, iddaliyim..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
daha işin yok mu? otur keyfini çıkar yaşamın
çöp dökmek/döker gibi yazan ben öğreneyim yazmayı sonra belki

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Konuşma kutusunu kullanmayalı uzun zaman oldu, özlemişim. Nikler değişmiş yine kişiler aynı, nikler farklı.
Okur-yazar 5000 tane nik kullanıyor fakat her nikinde de 2 cümlede yakalanıyordu, kısacası bunun kimseye faydası yok.:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
...............

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Renia saldırganı yakalanmış çok şükür. 150 bin dolar aldığı iddia ediliyor. En azından kimden destek aldığı netleşecek.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Dünya dışı varlıkları kabul ediyorum, iyisi de var kötüsü de.
Deneyde bahsi geçen Denver Havalimanı'nın altında yapılan insanlık dışı deneyler basına sızdı hatta David Icke bu konuda çok detaylı haberleri yayınladı. Uzaylı varlık gördüğünü iddia edenler konuştu ve Hillary Clinton seçim kampanyasında, şayet seçilirse bu belgeleri açıklayacağının sözünü verdi. Hitler de bu konuda yıllarca çalıştı.

Nedir senin bu kadar takıldığın nokta? Diyelim ki hepsi gerçek bu konuda ne yapılabilir sence? Senin dünyanı bu kadar etkisi altına almış olması biraz tuhaf değil mi? Uzaylılara savaş mı açacaksın ne yapacaksın şayet doğru ise?

diigital sevgili digital
muhtemelen beni okumadığın fikrine kapılmakla birlikte
konuyla ya da içeriğimle yazımımla-yazım tavrım anlattığım şeyler ve ya da bahsimle ilgi kurmadığın zaten açıkça gözüküyor
burda bana (ya da anlatımlarıma ve fikirlerime) yönelen herahangi bir düzgün soru yok
saptamalar ve belirgemeler var ancak tuhaf ve konuyu çarpıtıyor
kendi içinde bi şeyler anlatıyorsun ancak benle ilgili değil
, öne sürdüğün şeyler benle ilgili değil bunlar -senin algın -yanlış anlamışsın beni kısaca bunu diyeceğim
tekrar kusura bakma
yazdıkların ilgi değil-ilgili ise hiç değil -konu dışı

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar