Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,761 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

X

FAdmin
Onursal Üye
Tesekkurler derinmavi, herkesin bayrami mubarek olsun. Nice guzel bayramlara insallah..

Nejdet Evren

Kahin
Yeni Üye
neolitik insanın artık-ürünü üzerine inşa edilen emek-zamanından arta kalan gün adına bayram keşke her gün yaşansaydı...

X

FAdmin
Onursal Üye
Bu aralar biraz yogunum, umarim herkes iyidir :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arkadaşlar forumu boş bulmasam bu kadar konuşmazdım ve uzaylılardan-zuzaylılardan da bahsetmek/konuşmak istemiyorum- o başlık beni içine çekiyor nedense?

---------- Mesajlar Birleştirildi at 21:22 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 20:43 ----------

bir karadelik gibi orası- ne söylesek beni-bizi yutacak ve boğacak anlaşılamaza varacak ya da huduniye;
zuzaylılar biziz-biz başka yaşam formlarıyız- başkalarına göre- önerme A
karalama kutusuna gitmeli başka başlığa gitmek yok ya da
bu konudaki görelimiz subjektif çok ve değer görmüyor -olası -görülmedi
biz inanıyoruz neye -onlara -onlar kimler? bunlar -şunlar ,kimler? kimler kimler?
herkes kimdir ve herşey nedir? herkes herşey kim ve nedir -birbirine göre ise -diğer
A ya da B gezegeni

yerel galakaside başka gelişmiş uyagarlık olsa bizi yokederdi ya da kolonileştirirdi ya da izbrakırdı ve taşırdı önermesi nasıl yokedilir-köreltilir ve çürütlür ve desteklenir giderilir önermeleri;
yüskeltilir ya da aşılır-açılır felan benzeri önermeler ve sorgulamalar da

bunlar subjektif (subjektif kanıtlara dayanıyor ve de kanılara da ve ama ) işte çünkü kanıtlar yeryüzü kanıtları ve gizmleri -örtülü
herkesin hortlağı ve bilimdışılığı ve akıldışılığı eksenlerine (çürütme ve dışlamalarına da-bakmama aldırmama-yadsıma daha baştan ) girmeyeceğiz ve orda -oralarda akıl atıp tutmaycağız yani bizim için gerçekli ve geçerli olsada-isteyen arayıp bulur
yanıtlarını-kanıtlarını ve sanılarını
fermi bana bir şey söyle?
darlandım burda fermi-bu ne zor iş-bilmece yapmaca yapmamaca uzayıdır fermi? neden yazdın bunları ki?
ben matematik fizik hiç bilmem ki fermi?
aklımın düdüğü öttürür ve öttürdüğü düdük

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ahmet Hakan dün gece saldırıya uğramış ve kaburgası kırılmıştır, cidden çok üzücü bir durum...Bu tip saldırıların önü hemen kesilmeli.

@sanalmanik keyifsiz zamanlar geçiriyor ülke ve doğal olarak bizlerde ve bir de yoğunluk eklenince yazmaya zaman bulunamıyor fakat ilerleyen günlerde düzelecektir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
gündemi takip etmediğimden olsa gerektir
gündem bana ne kadar yansırsa
kaburga yaralanmaları zordur-düşünecek bol zaman -öldürmeyen şey güçlendiririr mi bakalım?

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
nasıl bir bağ kurdumsa?
http://www.felsefe.net/134396-post59.html

paranoyak'ın "p" si ya da "t" si

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:37 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:34 ----------

[FONT=&quot]Kalbi kırılanın sözü sert olur.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Günahsız olan, pervasız konuşur[/FONT]
[FONT=&quot]demiş "Sadi"- bu sözü ve sözleri sevdim?
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sürekli çevremde olan bitenlere karşı hemen olumsuz düşüncelere boğuluyorum. Neden bu kadar kötümserim anlayamıyorum. Sistemleri düzenleyen insanların yeterince düşünmeye yeltenmediğini fark ediyorum her seferinde. Yoksa mükemmel olana mı takıntılıyım? Sonra diyorum ki "madem bir işi yapıyorsunuz neden hak ettiğini vermiyorsunuz? Niye beni uğraştırıyorsunuz?" Benim bu olaylara karşı artık bir şeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum. Her harekete geçtiğimde bana engel olan bir şeyler var. Çoğu insanlardan kaynaklı ama insan dışında bana engel olan şeyin ne olduğu kestiremiyorum. Yapacağım şeyin sonucunda kendimi tatmin edememe mi desem, insanları hayal kırıklığına uğratmak mı... Bilemiyorum. İçimde kendimle boğuşuyorum. Nasıl kurtulacağım inanın bilmiyorum.

kurtulmak subjektif derdi eskiler olsa kurtarmaya(ya da kurtulmaya) odaklanmayın;
-
tüm bu soruları sorduk hala da soruyoruz -bulabildiğimiz en iyilikçi çözüm, demeç ya da düşünce) sorun çözen isnanlara/doğru insanlara (herhangi "a" kişisi) yönetimlerin akıllıca devredilmesi,- iyi yöneten insanlar herşeyi çözebilir ki bu günler sürer
bu durumda sorun kalmaz bu bir cevap mı?

(örneğin gandhi'ye bıraksaydık)-(tüm dünyayı mesela- yeni bir hukuk, yeni bir siyaset ahlak yapsa bize-din; alın bunu kullanın dese ne olurdu? bir reçete gibi? evet sizde yapabilirsniz bunu-insanlık bunu kullan geçer ama kullanmaz; değil mi?)

halkın kitlece bilinçlenmesi ve ortak yönetimi bir çözüm - bu durumda ve kendine hayatına acımamak iyi bir çözüm -bunu beklemek -öğrenmelerini ve kitlece (yükselmelerini -ummak) bir işi yapmalarını -yanılmalarını merakla izlemek ve ders almalarını içtenlikle beklemek - bu kitleden bir sürü oluşmasını -sürüden bir bilinç yükselmesini ve onlara yön vermesini-birliktelikle beklemek-ummak
hayatına aldırmamak keyif almak -zaten ölecekler bizler ölümlüler ne söylesek yalan-civa
kitle için kitle adına bir şey yapamayız ortak bilinç -ortak bilinç paylaşımı ve kümesi -ortak bilinç bilinçlenmeli ve vasat bulmalı

-tüm bilgelikler bunu diyor bize yani- bizde de geçerli değil bu felsefe
bize de bu cevap geldi-gelmişti sorduğumuzda; çok eskilerde ; hala alışmaya-uyumlanmaya çalışmaktayız bu cevaba

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:04 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 18:56 ----------

bizim temel düşünce sistemimiz şunu diyor -yanıt sistemmiiz kendimiz içinde boğuşurken bize (aynı sorularla tabi -sorunlarla da)

kişiler için endişelenmeyi bırakın- kendiniz içinde
-subje olarak kendinize aldırmayın (takıntılanmayı bırakın-kendinize-kendi sorunlarınıza ) geniş çapaklı ve kitlesel düşünün
kurtulma felsefesi bunu bırakın -kurtarma gibi düşünceleri kaldırın atın

X

FAdmin
Onursal Üye
Sanalmanik, sende olmasan ne okuyacagiz azizim..

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
kitle olarak bilinçlenmek genellenmek mümkündür ya da gereklidir
yönetmek/iyi yönetmek -iyi- bir çözüm değil çünkü matematik açık ve çünkü iyi yönetecek sonsuz özne var ve (sonsuz iyi ya da eşitlikçi yönetim biçimi)
yönetimin (ilgili kişi ya da kişilere) devredilmesi ve kişinin ya da kişilerin iradesine güvenilemesi ve ya da tanınması ve uygulanması gerekiyor-gerekir ; bu durumda çözüm açıktır;

bu kitlenin sorunları genel olarak insanlık kütlesi yükselip bilinçlenene kadar sorgulayana kadar ya da uyanana ve bakana kadar çözümlenmeyecek -iyi yönetimler bile geçici ve ülkesel/sınırsal, tarihsel ve bölgesel olacak-kalacak ama -geçici ama geçici- çözümler getirebilir insanlığa
-topluca durmadığı zaman savaş karşısında ya da barış yandaşında, örneğin neden (birden) 1,5 milyar insan ayağa kalmaz ve durdurmaz!
bir kıyıya ve sahile vurmaz-yunuslar ve balinalar gibi! -yeterince acımadık henüz-yeterince canımız acımadı ya da öğrenemdik- herkes rahatıdna ya da rahat olmalı -sınılrı kitle acı çekiyor ya da zorlanıyor olmalı - bu travmayaı hepimiz görmedik sanırım -rahat yaşamları olanları sarsın kendinize yüklenmeyin!

bu kitlenin sorunları genel olarak insanlık kütlesi yükselip bilinçlenene kadar sorgulayana kadar ya da uyanana ve bakana kadar çözümlenmeyecek -iyi yönetimler bile geçici ve

-siz insanlığı bilinçlendiremezsiniz- yönetebilirsiniz ancak ve iyi yönetebilirsiniz evet
iyi yönetebilirsiniz ve evet bu bir başarı olur mu? insalığı iyi yönettiniz ve refahını yükselttiniz acılarını ve travmalarını azalattınız ve sorunlarını hafifletip azalttınız ve giderdiniz diyelim daha az acı çektiniz; bu mu yaşam sonu?
bir bölgenin ve insan güruhunun ya da sorunları ile başa çık -çözümünüz bu mu? el atmak mı?

-bırakınız aksınlar! bırakınız geçsinler! tarihlere binbir şapsalıkla ve binbir ağır aksak demeçle de ;

size gel yönet diyen var mı? şu işin ucundan tut -el at; bak bizim çözümümüz işe yaramadı? diyen var mı? yardım et kardeşim sen iyi yönetirsin/anlarsın yaparsın (fikirlerin var ve çözümlerin -ve iyi yüreklisin -insan seversin tutarsın kaldırır) diyen var mı? bu insanlık boğuşuyor ve acı çekiyor ?
sorunları görüyorsun ve insan acılarını diyen var mı? travmamlanan yüreklerde yaşar
göçmen acılarını görüyorsun gel çözüm bul! bu dünya ne sahte -sanal bir dünya!
-savaş acıları da cabası! -otur arabanda ev sat!
insanları yapmacık-yapılmışlar onlar-gerçek akışı;dışı
-akıyor bilinç bir tarihi yöne doğru

bu kütleyi kaldırmayan hiç bi çözüm?
tutunamayanlar yıkılır akılır bir gün!
-doğa kendi özgür doğasını kuracaktır-yaban

---------- Mesajlar Birleştirildi at 19:35 ---------- ilk Atılan Mesaj Zamani at 19:34 ----------

kim okurdu kim yazardı kendin oku; felsefiyen yazmasa ben ne yazacaktım azizim -hoşgelmiş sa

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Bu konuşma kutusunda ne çok şey konuştuk,şimdi çoğumuz (konuşmanında, anlam bulup huzura ermeninde)bişey ifade etmeyeceğini mi anladıkta sustuk.
herbokolog isminize atfen aklıma geldi.Bir hayalet gezgin daha.

ls2

Kahin
Onursal Üye
biz fazla eskidik :) siteye taze kanlar lazım ama maalesef yok..

meyelan

Filozof
Yeni Üye
Taze kan dostum evet,taze beyin, taze düşünce, taze sorular,arayışlar,buluşlar çok şey mi istiyoruz ki neslimizden,biz mi beceremedik kapıları görmeyi acaba,yoksa inanıldığı gibi boşişlerle mi uğraşıyoruz.bilemedim.

X

FAdmin
Onursal Üye
Taze arkadaslar geliyor geliyorda donkişot misafirperlik bekliyorlarmis senden..

ls2

Kahin
Onursal Üye
Taze arkadaslar geliyor geliyorda donkişot misafirperlik bekliyorlarmis senden..

en azından 3-4 taze kanın kendi aralarında hararetli tartışmalara girip siteyi sürüklemesini umut ediyorum aslında. yoksa geliyorlar ama çabuk gidiyorlar ve kendi aralarında hararetli ve sürekli bir tartışma başlamıyor. bir zamanlar bu fırtınayı bizler ve diğer arkadaşlar yaratmıştı :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
konuşmama kutusuyla susmama kutusu bi araya gelmiş ve sonra ne olmuş onu uyduramadım

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
- (bi yalnızlık ve bencillik toplumunda insan! aradığımızı bulduk mu yalnızlıklarda biz!)
-iki kişilik bölüşmelerde aradığımızı
iki kişilik kaynaşmalarda kendimizi
mükemmeli ya da mükemmel olanı aradık mı? ruhumuz doydu mu ya da?
neyi bulmalıydık

-,

bir yalnızlık ve bencillik ihtiyacında insan
sevgi ihtiyacında ya da uyum denge ve barış ihtiyacında ama iletişim dediğimiz soyut
insanlar nasıl bir sevgiye ihtiyaç duyuyor nasıl bir ilgiye ve ne tamamlayacak onları ve kalpleri bütünleyecek
insanlar nasıl bir sevgiye ihtiyaç duyuyor nasıl bir ilgiye ve ne tamamlayacak onları (bu eksiklikten-esriklikten kaçış) ve kalpleri bütünleyecek

gerçek sevgi nedir a dostlar nerdedir –kimdedir var mıdır? Kimde var bana verecek
bir tür tanışma hali arzuluyorum
içimdeki boşluklar dolmuyor-kendimi hiç böylesi hissetmemiştim-insan arzuluyorum başka bir bilinmeyen
bir tür büyük sevgi arıyorum kalp yaranması ya da onarması bilemedim-bi tür büyük sevi- kocaman
,
yüreğim kocaman ve sımsıkı sarmalanmak istiyor-yaralarından onanmak istiyor
arzularımı biliyorum-dertlerimi biliyorum kendimi ve yaralarımı ilaçlarımı biliyorum
ölümden korkuyorum ve yaşamdan kaçıyorum kendime yetmiyorum kismeye de hiç bişeye

sorular var çok-ölüyorum gibi oluyorum ,yaşıyorum gibi oluyorum ,ölüyorum ben ölüyorum da

bi yalnızlık kutusu kismeyi ve ihtiyaçlarını bölüşmez-dışarda zaman bölüşmeli an bölüşmeli insanlarla an be an an
insanlara koşmalı -insanlara koşmalı yeniden ve çabucak insanlara koşmalı durmamalı

Para barışı sağlıyamadım ya da iş barışı aşk barışı felan –yüreğim yapamamalarla dolu
Beni sağlayan kucaklayan bir toplum arıyor gibiyim- bi yerde iyileştirme hali hatta derinden
Bi yerde öyle bi koruma ve güven arıyorum ki bunu kimse bilemez-en aşkının geçmediği-hiç bi yaranın ve zorluğun varmadığı yer arıyorum –dillerimin-dillerimizin döndüğü kelimeler canı cehenneme hepsinin –ben attım- ben attım onları artık
Beni sağlayan kucaklayan, sargılayan ve yargılamayan bir iyileştirme
Kötünün biri olsam-yanlışlarla dolu olsam onlara batmayan bi toplum-hal ve eriten/görmeyen-çocuksayan bir hal
Kalbim paramparça
İnsan kalbiydi-acıdım olaylara yetişemedim-durdum-acıdım-durumlara
Özel bakıma/özbakıma-özyardıma muhtaç/ihtiyaçlı (insan yardımına-kalp sarmaya gerçek ihtiyaçlı) hissediyorum ve–insan yüreğinde kalp ısınır mı? a yağıncak, Paraparçayım, yaralarla dolu/yalanlarla da dolu yüreğim
ve yaşam mücadeleleri ve yapamamalarıyla, az yapmalarla- yetinmelerle dolu yüreğim ağlıyor –Yaşam mücadelesini başaramama duygusuyla dolu taşıyım
Yalanlarla yüzyüzeyim-

Vermeye koşarken almaya gelenlerden olma yürek bu ne kalp ağrısı

böyle yazacağım ya da hiç-coşkun umut soldu yürek! dindirir misin!

--
o fortuna! -özel not

Son düzenleme:

sakal

Kahin
Yeni Üye
yazışma başlığı..benim yanlışım..

ne konuşma ne susma...düşünceyaz..

Son düzenleme:
Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar