Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 199,277 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Isisten gectikten sonar mi?

Lakabima hakaret eden hem de agiza alinmayacak sekilde, lakaplar bellidir.

Biri her seferinde yeni lakap ile gelir, hakaretini eder; yasaklanir, sonar tekrar gelir hakaretini eder.

Tum hakaret iceren mesajlar sitededir.

Istersen arayip bulabilirsin.

Demekki hakaret denince oncve kisisel ve kisilik haklari gelir, degerler ikinci plandadir.

Cunku degerler sadece soyuttur, ama hakaret edilen bir kisidir ve somuttur.

Ben de bunların hiçbirisine katılmadım. Eğer tahmin ettiğim kişiden bahsediyorsanız. Onun nickini gördüğüm yerde mesajlarını es geçip okumuyordum. Dengesiz bir kişiliği var çünkü. Burada yönetim pasif kalıyor bizden önce onların müdahele etmesi gerekir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
yo kaçtır bu forumda hatta yıldır ben yazınca yazacak olursam başkaları yazmayacak olur-olacak gibi
daha önce de bu öyle hissettim bi an
nerdeyse iki gündür sayın evrensel insan ve ben yazıyorsam ve ben ne idiği belirsiz ve kendimi bilmez yazıyorsam sanırım olur-olabilir bilmiyorum
donkişot olsa yüreğime su serperdi yo bizden değil derdi
aslında susacaktım -

sanalmanik ya herkesle ortaktır ya hiçkimseyle
sanalmanikin taraflılığı böyle ne yapalım şimdi

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
yo kaçtır bu forumda hatta yıldır ben yazınca yazacak olursam başkaları yazmayacak olur-olacak gibi
daha önce de bu öyle hissettim bi an
nerdeyse iki gündür sayın evrensel insan ve ben yazıyorsam ve ben ne idiği belirsiz ve kendimi bilmez yazıyorsam sanırım olur-olabilir bilmiyorum
donkişot olsa yüreğime su serperdi yo bizden değil derdi
aslında susacaktım -

sanalmanik ya herkesle ortaktır ya hiçkimseyle
sanalmanikin taraflılığı böyle ne yapalım şimdi

Hic bir sey yapma.

Her bir beyin kendi bunyesinde essizdir.

Cunku ayni aileden bile olsa, ayni ortamlarda yasamis bile olsa; zihinlerinin algilari aldiklari bilgiler v.s. farklidir.

Hic bir zaman bir soyutlama soyut degerlendirme ve soyut deger verme ve bunlari yasam ve iliskiye uygulama biribirine benzemez.

X

FAdmin
Onursal Üye
Izin verilince ayri problem, izin verilmeyince ayri problem bence bazi uye arkadaslar cidden karsisindakini kirmaktan keyif aliyor yahut kirilmasi felan zerre umrunda degil..

Sanalmanik klavye senin elinde azizim, yazmaya karar verirsen yazarsin.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
benim yazmama düşüncem gerçekten forumun sustuğu ile ilgili ve tabi ki benim dengesiz ya da tutarsız belki sert ve asılsızda yazışım ve belki oluşturduğum çekince olabilir
ben yine özür dilerim herkesten

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
benim yazmama düşüncem gerçekten forumun sustuğu ile ilgili ve tabi ki benim dengesiz ya da tutarsız belki sert ve asılsızda yazışım ve belki oluşturduğum çekince olabilir

Gecenlerde bir yazar arkadas guzel bir cumle paylasmisti.

"Ari bal yaparken, insanoglu mu yoksa ayilar mi yiyecek diye dusunerek bali yapmiyor."

O yuzden burasi kitle platform isteyen okur isteyen istedigi basliga yazar.

Her okur yazar kendi okudugundan ve yazdigindan mesuldur.

Dolayisi ile bir kisinin neyi ne kadar okuyup neyi ne kadar yazacagi da kendi secimidir.

X

FAdmin
Onursal Üye
@Sanalmanik hocam aslinda hararetli tartismalar doner her konu buradaki uyelerin ilgisinide cekmiyor yani onada yapabilecegimiz birsey yok. O yuzden kimsenin sustugu yok siz devam edin yazilariniza :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
arı sokan canlıdır canı yanınca neden soktuğunu bilmez ve bazen sokmak pahasına da kendi ölür
balcı nesillerde kök (iğne kökü) ayrılır ve kertenkele kuyruğu gibi yerine gelmez bu bi daha ve arı hayatına son verir
ben başka bi tartışma da ve yerdeyim hala
arı kime bal yapıyor?

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
arı sokan canlıdır canı yanınca neden soktuğunu bilmez ve bazen sokmak pahasına da kendi ölür
balcı nesillerde kök (iğne kökü) ayrılır ve kertenkele kuyruğu gibi yerine gelmez bu bi daha ve arı hayatına son verir
ben başka bi tartışma da ve yerdeyim hala
arı kime bal yapıyor?

O cumleyi ve altindaki aciklamalari dikkatli okursan, ne verilmek istendigini anlarsin.

Son sorunun yaniti cumle de.

Yani ari kimseye bal yapmiyor, sadece bal yapiyor.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
ben kendi kendime konuştum-kişisel çağrışım yani düşünce açılımı olsun diye yazdım

asla size değil sözüm ya da başkasına ki soktumsa en çokta kendimi soktum; arı çuvaldızı ile-kadar

arı düşünmez ama arıyı doğadan alıp peteğe koyan insan; insanda düşünmüyor bazen neyi neden yaptığını ve yaptırıldığını;

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bir an önce büyüsem, yaşım tutsa ve Cumhurbaşkanı olsam.

Çok istiyorum. En büyük hayalim. Olur mu acaba, gerçekleşir mi?

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bi film seyrediyorum, öyle sıkıcı ki.

Neden doğru düzgün bi film çekilmiyor ki?

Neyse ben en iyisi başka bi film izliyim.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
ben kendi kendime konuştum-kişisel çağrışım yani düşünce açılımı olsun diye yazdım

asla size değil sözüm ya da başkasına ki soktumsa en çokta kendimi soktum; arı çuvaldızı ile-kadar

arı düşünmez ama arıyı doğadan alıp peteğe koyan insan; insanda düşünmüyor bazen neyi neden yaptığını ve yaptırıldığını;

Iste sorun da orda ya.

Yani bir kitle platformunda beyninden geceni direk yaziya dokersen, o seninolmaktan cikar ve o platformdaki herkesin okurluguna ve yazarligina acik hale gelir.

Mesela bu tip kendi kendine olan dusunceleri kendin icin bir deftere yazabilirsin.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Sanalmanik çingene pembesi taşlar da çingene kadın mı oluyor bu durumda:)):smile:
Aslında bazen yazdıkların insanın sinirlerini bozacak kadar anlamsız olsa da kişilerin yazmaya ara vermelerinin senle alakası olduğunu sanmıyorum. Kendi adıma yoğunluktan katılılm sağlayamıyorum ki tahminimce çoğu üye için de bu böyledir, vakit buldukça katılım sağlarlar.

Fantastik yorumlar ile insanı konudan uzaklaştırıyorsun, bu gerçeği üzülerek itiraf etmek zorundayım ki birkaç kez de farklı şekillerde söylemiştim. Uzaylılara-metafizik konulara benim de ilgim var mesela ama sen tamamen hayal ürünü bir yaklaşım sergiliyorsun...

Donkişot'u unut artık, o Elmadağ'dan attı kendini çünkü ikili oynadı, bizi ve Evrensel'i kandırdı. Evrensel'e gizli bir hayranlık beslediği halde küfürle bunu maskelemeye çalıştı.:)Dayanamadı sonra başka niklerle gelip hayranlık duyduğu Evrensel'i savunmaya kalktı v.s. Kısacası donkişot şu an kişilik bölünmesi ve evrensel hayranlığı arasında sıkışıp kalkmış durumda ona kimse yardım edemez:smile:

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
İnsanlara hiç güvenim kalmadı, ne kadar kötü bir şey bu :(

İnsanları sevmiyorum :(

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
mahalle dedikodusu mu? oo ben severim
arada katılırım ya da katılamam ama bazen-bence sevmem ve bence boş iş bunlar

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Sanalmanik çingene pembesi taşlar da çingene kadın mı oluyor bu durumda:)):smile:
Aslında bazen yazdıkların insanın sinirlerini bozacak kadar anlamsız olsa da kişilerin yazmaya ara vermelerinin senle alakası olduğunu sanmıyorum. Kendi adıma yoğunluktan katılılm sağlayamıyorum ki tahminimce çoğu üye için de bu böyledir, vakit buldukça katılım sağlarlar.

Fantastik yorumlar ile insanı konudan uzaklaştırıyorsun, bu gerçeği üzülerek itiraf etmek zorundayım ki birkaç kez de farklı şekillerde söylemiştim. Uzaylılara-metafizik konulara benim de ilgim var mesela ama sen tamamen hayal ürünü bir yaklaşım sergiliyorsun...

Donkişot'u unut artık, o Elmadağ'dan attı kendini çünkü ikili oynadı, bizi ve Evrensel'i kandırdı. Evrensel'e gizli bir hayranlık beslediği halde küfürle bunu maskelemeye çalıştı.:)Dayanamadı sonra başka niklerle gelip hayranlık duyduğu Evrensel'i savunmaya kalktı v.s. Kısacası donkişot şu an kişilik bölünmesi ve evrensel hayranlığı arasında sıkışıp kalkmış durumda ona kimse yardım edemez:smile:

hayır şunu söyleyebilirim ki uçuk yazmayabilirim; benimsenmiş bir yazım tavrı ve biraz rahat kelime aramak bu ve akılda rahat dolaşmak ve bazen sapmak evet-belirlemek ekseni de

size yani sizinle oluşan bir temasımdan sizi yaralayan bir söz varsa giderebilirim ve özürde sunabilirim ve düzenle butonu var orda onu da düzeltebilirim ve her söylediğimde geri adımda atabilirim ve çekinebilirim de
genel olarak suskunluktan sözettim ben
ve her yazılana girişiyor değilim ben dikkat ediyorsanız yılladır hiç yorum bırakmadığım postlar ya da tartışmalarda oldu-çekindiğim konularda ama
susmak susmakla ilgili ve ben bir anlatım aramalıyım -taze ve içten- kendimce; ve ben susabilirim bunu her fırsatta belirtiyorum ve moderasyona ve üye onayına ve görüşüne de açığım ki isterim de
ama direk karışma değil bu ve belirleme burada özgürlük sunarım yani bu konuda
ben kendi özgürlük tanımı belirtmeden ya da oluşturmadan konuşamam ve yazamam da anlaşılamam da ve anlaşamam da aslında bu durumda yani demek oluyor bu

kelimeler bunlar sadece ve buralar boş yerler ve bizler yazmadıkça boş kalıyor ve her yeni boşluk ve başlık telafi edilebilir-taşınabilir düzeltilebilir ve yenisi açılabilir
tabi ki ben zihinsel bir satabilite ve sağlıktan bahsetsem ve sunsam bu yaban olur
gelgeçliyim ve stabilitede susarım ya da az söz ve düşünce üretirim bu durumda biraz saçarım kendimi ki biraz manik gibiyim bu
ve ben kendi tartışma tavrımı ya da yazın tavrımı oluşturmalıyım ve rahatsızlık vermemeliyim evet farkındayım ve kanısındayım da
o halde ben söyleyeceğimi söyler giderim de kimseye rahatsızlık verme telaşında değilim de ama öyleyimde de bazen de bilmiyorum ki niye acaba?

ikilili de yazışmayabiliriz ben her çözüme açığım

-eğer benim bireysel alanım olsaydı örneğin o gir taşların altına sabah kadar bin farklı girdi sonuç ve post türetebilirdim böyle bir
eğer ben ne demek ve ben demek telaşında olsaydım ben gri taşların altına da ne demek istediğim ide anlatırdım siz neden demiyorsunuz hiç demeye dedim ve demeye geldim
eğer marifet bin sayfa yazmak olsaydı ben onu yazardım seni (ya da onu) iteklelemiş ve düşündürmemiş yazmak ve hazır içerik post ve okunca sunmak olsaydı ben bunu yapardım ve buna girşirdim de
felsefe bu bir kez etkileşimli tartışam açı nve sürdürü nben rahat edeyi msizle adıan ve çekip gideyim-terkedeyim felsefe umudu göreyim burda da

siz bir sonuç türetin o halde ve düşünme açıklayında biz ilerliyelim oradan o konudan beni gideriştirmeden ve yetiştirmeden ve eleştirmeden başka bir açılımda; bi ekzde öteye çeki nabkalı mbi de deneyi nbiz görüyor muyuz görmüyor muyuz bunu da
suskunluk bazen sessiz ses- karşı çatışma ve toplumluluk-antitoplumlulukta üretir;ve bazen bir çığırtkan bozar sağlığını huzurunu toplumun ve sessizlerinde

e yazmıyorsunuz-konu girmiyorsunuz, sonuç üretmiyorsunuz-fikir girdilemiyorsunuz ve eleştiriyorsunuz-aşağı yukarı din savunmaktan başka bi işiniz yok gibi görülüyor açıkçası ben mi yanlış okuyorum sizi

benim dedikodumu bensiz yapın rica edeceğim arkamdan konuşun-çekiştirin

boşlukları doldururum yazdığım yerler benim yazım tavrım bu; ya boşluk ya kendim ve dağınık çalışırım ben

yazılan her şey silinebilir ve düzeltilebilirdir yani üzerine tekrar fırça darbesi vurulabilirdir ve biz buraya eserler tablolar asmıyoruz düşünce eskizleri karalıyoruz ve karşı katılım neredeyse olmadan sonuçlar ve bildirimler ya da istekler ve felsefe ya da benzer içerik türetmek için uğraşıyoruz çünkü bu alanı ya da felsefe adını seviyoruz ya da başka işimiz ve vaktimzide yok ve bu konularada adandık kendimzice

bir tür dağınık mantık ya da kimyasal soruna yada hasatalık-bozkuluk benzeri bir durum olarak düşünün benim sağlığımı lütfen ve buna verin olur mu? buna rica edeceğim artık;

burada kararlılıklı ortak bir yapı olsa ve ortak yazışma-çizişme ve dertleşme-dostluk ve birliktelikli ruh
çeperi ve düzeyli ya da düzgün sanılı ya da sanısız ortak tartışma ve grup tartışması ben ona uyarım ve aynen uyarım ve kişi de olurum dertlenmeyin siz
giderim de çekerim de ortamda gerekirse ve istenirse de-susarımda ya da

Son düzenleme:

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi

bir kez olsun kendi kaleminizle bir deneme asın lütfen,
ya da bir ya da bir kaç konu altı girdisi oluşturun özenle ben nereye varmak isteyeceğimi de size anlatacağım bu durumda
ya da karşı savlı bir alanda da örneğin kalem tutuşun bir gün ve zamanda
siz bana karşı girdi sunun eleştirmeye ve yoruma da açık buyrun
ben sizi hiç okumuyorum ya da okuyamıyorum bu durumda çünkü yazınız ve aktarımınız hiç yok olayları irdelemkten ve çekiştirmekten başka gibi görülüyor bana da örneğin-fantastik olmaybilir ama bence araya fantastik edebiyatat serpeştirin bu okunur yapar sizi bence
fantastik seviyor insanlar ve gizemci ya da korku filmi severler örneğin

hem ben size suskunluğunuzu gösterebilirim başka şeylerede
ve fantazmalardan daha rahatsız edici ve konu dışı şeylere de alanlara da yazımalara da rahatsızlık sunmayışınız da derleyebilirim

konu dışı girdi ise mesele a yazmak ya da b yazmak değildir

snirlerim bozulursa -karşı sinir bozarım ben

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@evrensel-insan

Üzülerek görüyorum ki sırf size muhalefet yapmak için bazı üyeler nik değiştirip siteye giriş yapıyor. Yazılanları dikkatli okuyan birisi ne kadar nik değişse de içendekinin aynı kişi olduğunu anlar. IP numarası farklı olduğu için net konuşamayız fakat ben kendi adıma çok eminim ve bu saçmalığı yapanları şiddetle kınıyorum.

@donkişot kendisine asla yakışmayacak şekilde defalarca farklı nikler alıp durdu fakat @asil donkişot değil ne yazık ki İnci Birinci niki ile yazan kişi...Olacak iş değil siteyi iyice çocuk parkına döndürdünüz. Ne geçiyor elinize farklı niklerle gelip, tiyatro çevirince? Diğer üyeleri saf yerine koyduğunuzu mu zannediyorsunuz?

Alpi de okur-yazar bundan adım kadar eminim madem bir iş yapacaksınız dürüstçe aynı nikle devam edin, niye bu kadar entrika anlamak mümkün değil. Asil'in yaşı çok genç olabilir iyi de donkişot sen de mi çocuksun? Okur-yazar sen peki?

Siteden soğuttunuz bizi iyice yazıklar olsun, çocuk parkı mı istiyorsunuz buyrun oynayın o zaman...

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar