Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 199,415 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

alpi

Sorgucu Üye
Yeni Üye
Forum yönetimi müneccimlik yapan üyelerini uyarmak zorundadır. Müneccimlik yapan ve buna adı gibi emin olduğunu söyleyen üyelerin buna son vermeleri için bir şeyler yapmalılar. Bir üyeyi kötüleyip sonra da bana sen o sun diyen üye bana dolaylı olarak hakaret etmektedir. Sitenizin-mizin selahiyeti bu gibi müneccimliklerin önüne geçmenizi gerektiriyor. Eğer birileri birden fazla nick kullanıyorsa bu diğer üyelerin de aynısını yaptığını göstermez.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Forum yönetimi müneccimlik yapan üyelerini uyarmak zorundadır. Müneccimlik yapan ve buna adı gibi emin olduğunu söyleyen üyelerin buna son vermeleri için bir şeyler yapmalılar. Bir üyeyi kötüleyip sonra da bana sen o sun diyen üye bana dolaylı olarak hakaret etmektedir. Sitenizin-mizin selahiyeti bu gibi müneccimliklerin önüne geçmenizi gerektiriyor. Eğer birileri birden fazla nick kullanıyorsa bu diğer üyelerin de aynısını yaptığını göstermez.

Sen kendini kandır hodri meydan bu son mesajimdır bu tiyatro bitene kadar giriş yapacağım ama yorum yazmayacağım ya herkes kendi niki ile gelir ya da ben bu oyununuza ortak olmam. Çocuk mu kandırıyorsunuz?

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Her üye istediği gibi düşünmekte ve istediği şeye inanmakta özgürdür.

Kimsenin zannı kimseyi bağlamaz.

Önemli olan şudur; bazıları çıkıp, buradaki üyeleri cahil, aptal yerine koyup yalan yanlış bilgileri, insan zihnine ve ruhuna zarar zehirleri yayma gafleti içinde olmasın.

Farklı nick, çocuk parkı, tiyatro, entrika bunlar anlamsız ve gereksiz şeyler.

Olayların bütününe mantık dahilinde bakmak gerekir. Eğer yazıları dikkatle inceler, elersek, pek dürüst geçinen üyelerin ne döneklikler yaptığını rahatça görebiliriz. Önemli olan bunu görebilmek.

Yapılması gereken yanlışın karşısında durabilmektir. Yanlış olan, topluma zarar veren , topluma nifak tohumlarını serpmektir.

Yanlışa ortak olmak , bilerek veya bilmeyerek de olsa gaflettir.

X

FAdmin
Onursal Üye
Okur-yazar Alper olmasin??

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Okur-yazar Alper olmasin??

Yok olamaz :)ayrıca okur-yazar kendi niki ile gelseydi asla tepki vermezdim ama yazıları görünce o olduğunu bilince rahatsız oluyorum bu oyundan. Her neyse ara vermek iyidir belki sahteliği bırakıp özlerine dönerler bu arada yoksa işin tadı iyice kaçtı bana göre...Size de kolaylıklar diliyorum bu kadar tiyatrocu üye ile işiniz çok zor, inşallah vazgeçerler...

X

FAdmin
Onursal Üye
Yok olamaz :)ayrıca okur-yazar kendi niki ile gelseydi asla tepki vermezdim ama yazıları görünce o olduğunu bilince rahatsız oluyorum bu oyundan. Her neyse ara vermek iyidir belki sahteliği bırakıp özlerine dönerler bu arada yoksa işin tadı iyice kaçtı bana göre...Size de kolaylıklar diliyorum bu kadar tiyatrocu üye ile işiniz çok zor, inşallah vazgeçerler...

Hocam bahsettiginiz uye okur-yazar degil. Forumda fake nicklerle giren kisiler var bunu ifsa etneye gerek gormuyorum suan, bu okur-yazar mevzusunu uzatmayalim lutfen

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@X

Mesela evrensel başka nik alıp gelse, mesela imam ya da murtaza v.s. :) yazmaya başlasa bu evrensel ya demez misiniz? benimki de o hesap:))

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Hocam bahsettiginiz uye okur-yazar degil. Forumda fake nicklerle giren kisiler var bunu ifsa etneye gerek gormuyorum suan, bu okur-yazar mevzusunu uzatmayalim lutfen

Uzatmayacağım zaten ara veriyorum bir süre çünkü sabrım kalmadı, ama siteye giriş yapacağım ne de olsa verilen o kadar emeğe saygım var. Kendinize iyi bakın, inşallah site bugünkü halinden çok daha iyi yerlere gelir. Bol şans...

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Uzatmayacağım zaten ara veriyorum bir süre çünkü sabrım kalmadı, ama siteye giriş yapacağım ne de olsa verilen o kadar emeğe saygım var. Kendinize iyi bakın, inşallah site bugünkü halinden çok daha iyi yerlere gelir. Bol şans...

Site hakkında hangi yönde temenni de bulunduğunuzu kestiremem, iddia edemem, çünkü müneccim değilim.

Sadece, Türkiye ve İslamiyet, Müslüman düşmanlarının istilasına uğrayıp, zehir saçma merkezine dönüşmemesini dilerim.
(Çünkü bazılarının amacı hiçte felsefe yapmak falan değil, sadece bölücülük faaliyetinde bulunmak.)

İyi temenniler herkes adına, özellikle Türkiye için çok önemlidir benim için.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sanalda veya gerçekte gerçeklik nedir? Bunu bir öğrenseniz önce?

Gerçek olmak, fikrinin inancının bilincinde olmaktır, fikrinin bilincinin arkasında sapasağlam durabilmektir. Bu duruşta giydiğin elbisenin önemi sadece gösteriş anlayışı ile sınırlıdır.

İnancına, fikrine sağlam bir duruşla sahip çıkabiliyor musun?

Objektif davranabiliyor musun?

Döneklik yapmadan, sağa sola savrulmadan gerçeklerin bayraktarı olabiliyor musun?

Önemli olan bu soruların vicdani cevaplarıdır.

Evrensel insanın ipliğinin pazara çıkması bazıları için rahatsız edici gibi geldi, ama nedendir bilmiyorum.

Acaba gerçek oyuncular, hakiki tiyatrocular kimler?

Bunu reelde bile zor seçiyoruz ki, burada net bir sonuca nasıl varalım?

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
dijital üyenin zansı fikirlerine şaşırmıyorum. Çünkü ben de, Morte Flore ile evrensel insanın aynı kişi olabileceğini düşünmüştüm.

Bazı yazıları okurken fark ettim, dijital üyenin hararetle destek verdiği bir üye vardı ki, aynı kişi olduğunu düşündüm , olayı toparladığını gördüğümde bu zannım geçti.

Bu tür zanlar normal şeyler. Ancak Okur-yazar üyeyi merak ediyorum, neler paylaştı ki, bazılarında fobi olarak yer etmiş ve paranoya bitmiyor.

Bu konularda ne IP numarası, ne kurabiye, ne pasta çözüm değil.

Facebook, Whats App, Skype, bedava 2-3 bin sms falan, sınırsız ve ücretsiz iletişim yolları sağ olsun. Chrome'den sayfaları aç, yurdun öbür ucundan arkadaşın sana yazıyı göndersin, kopyala - yapıştır, paylaş.

Şimdi her şey kolunun uzaklığı mesafesinde. Bu yollara girme nedeni nedir? diyecek olsak pek çok seçenek sunulabilir.

İletişim özgürlüğü, zevk, keyf ve hatta takıntı da olabilir. Twitter' den parayla takipçi satın almak gibi örneklerle de çoğaltılabilir.

Bazı insanlar neden uğraşıyor? İnsanlık olarak yeteri kadar saptık, zararın neresinden dönülse kar'dır diyerek çabalıyor.

(Böylece bazı hin yollar da açığa çıkmış oldu :) )

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Neyse bu öfke bana yakışmıyor bu sebeple asil aranızdaki sorunlara beni dahil etmeyin, kimseye taraf da değilim karşı da değilim.

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Sanalda veya gerçekte gerçeklik nedir? Bunu bir öğrenseniz önce?

Gerçek olmak, fikrinin inancının bilincinde olmaktır, fikrinin bilincinin arkasında sapasağlam durabilmektir. Bu duruşta giydiğin elbisenin önemi sadece gösteriş anlayışı ile sınırlıdır.

İnancına, fikrine sağlam bir duruşla sahip çıkabiliyor musun?

Objektif davranabiliyor musun?

Döneklik yapmadan, sağa sola savrulmadan gerçeklerin bayraktarı olabiliyor musun?

Önemli olan bu soruların vicdani cevaplarıdır.

Evrensel insanın ipliğinin pazara çıkması bazıları için rahatsız edici gibi geldi, ama nedendir bilmiyorum.

Acaba gerçek oyuncular, hakiki tiyatrocular kimler?

Bunu reelde bile zor seçiyoruz ki, burada net bir sonuca nasıl varalım?

Sen kendi pazara cikmis ipliginin ucunu coktan kacirdin.

Benim dusunce ve bilgilerim ancak senin gibi kit akilli biatci cagdisi kendi cikarindan baskasini dusunmeyen beyinlerim tarafindan algilanmaz.

Zaten ben de senin gibi beyni orumceklesmislere yazmiyorum.

Senin gibi beyni orumceklesmislere yazdigim yanitlar zaten digerlerinden acik ve net olarak farklilasiyor.

O yuzden evrensel-insanin yazdiklari ancak senin gibi beyni olasnlara rahatsiz gelir.

Onu bile saygi cercevesinde ya da bilgi cercevesinde dile getiremezsiniz.

Cunku kapasite bu kadar.

O yuzden senin gibilerden baska seyler beklemek te haksizlik olur.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
dijital üyenin zansı fikirlerine şaşırmıyorum. Çünkü ben de, Morte Flore ile evrensel insanın aynı kişi olabileceğini düşünmüştüm.

Senin beynin zaten evrensel-insan farkini algilamaya musait degildir.

Oyuzden her ezberine karsi yazani "her gordugun sakalliyi deden sandsigin gibi" evrensel-insan sanabilirsin.

Bazı yazıları okurken fark ettim, dijital üyenin hararetle destek verdiği bir üye vardı ki, aynı kişi olduğunu düşündüm , olayı toparladığını gördüğümde bu zannım geçti.

Bu tür zanlar normal şeyler. Ancak Okur-yazar üyeyi merak ediyorum, neler paylaştı ki, bazılarında fobi olarak yer etmiş ve paranoya bitmiyor.

Merak edecegine biraz zahmet et caba harca ve yazdiklartini siteden bul ve oku.

Ama mumkun mu? Sizler ezbere ve hazirlopculugaalismissiniz.

Yada bir iki arkadasindan rica et, okuyup sana aciklasinlar.

Sonucta bir seyi senin okuman ya da baskalarinin anlatmasi sana gore ayni kapiya cikar.

Bu konularda ne IP numarası, ne kurabiye, ne pasta çözüm değil.

Facebook, Whats App, Skype, bedava 2-3 bin sms falan, sınırsız ve ücretsiz iletişim yolları sağ olsun. Chrome'den sayfaları aç, yurdun öbür ucundan arkadaşın sana yazıyı göndersin, kopyala - yapıştır, paylaş.

Şimdi her şey kolunun uzaklığı mesafesinde. Bu yollara girme nedeni nedir? diyecek olsak pek çok seçenek sunulabilir.

İletişim özgürlüğü, zevk, keyf ve hatta takıntı da olabilir. Twitter' den parayla takipçi satın almak gibi örneklerle de çoğaltılabilir.

Bazı insanlar neden uğraşıyor? İnsanlık olarak yeteri kadar saptık, zararın neresinden dönülse kar'dır diyerek çabalıyor.

(Böylece bazı hin yollar da açığa çıkmış oldu :) )

Gene celiskini gostermissin.

Yukarda koyulastirdigim cumleni en basta kendin yapiyorsun, ayni bombayi koyup, ondan sonar "provakasyona gelmeyin" diyenler gibi.

Sen zaten insanoglusun, insanlik oyle kendi kendine gelmiyor ve sana da hic ugramamis.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
asil üye olmasa yandınız siz yaa :))))))))))))))))

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
Kiminin parası, kiminin duası derler ama, bazıları dua da etmez ki, günahlarını bile vermezler hatta.

Boşuna zahmet oldu birisine.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Bundan sonra her yazar, evrensel-insan lakapli yazardan; hak ettigi bireysel yaniti alacak.

Evrensel-insan zihniyetinin dile getirdigi her turlu reel sorunlar, ilk basta sadece baslik yazilarinda olacak, ondan sonra da evrensel-insan zihniyeti yanita gore bitecek ve her yazar layiki oldugu hak ettigi yaniti yazdigindan fazlasi ile alacak.

Boylece herkes bir yazinin evrensel-insan zihniyetinin sorunlari dile getirmesi mi, yoksa evrensel-insan lakapli yazarin, bireysel yanitimi oldugu farkini da layik oldugu sekli ile hakkini alarak gorecek.

Kasinanlara duyurulur.

asil

Düşünür Üye
Yeni Üye
İyi ki gülmek bedava

Orhan Veli geldi de aklıma :)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar