Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,461 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sen inan ne dedigini bilmiyorsun ve hala senin baskalarinin sabrini tasirdiginin farkinda degilsin.

Bunu ancak senin sabrini tasiran olarak degerlendiriyorsun.

Benim sabrimi tasiran sen ve senin gibileri bunu anla artik!

Konu empatiydi.

Demek ki empatiyi bilmiyorsun.

Ahh evet haklısıız empati ve sempati ve dahi antipati arasındaki farkı bilmekten aciz kalmış naçiz bir kul olarak beni bilgilendirdiğiniz için TEŞŞŞ-KÜRLER :)
Sakın ola ki,evrensel'in işine gelmeyen bir kelime, deyim kullanmayın, kesinlikle anlamını bilmiyorsunuzdur! Sadece o Bilir,ne de olsa bilimsel,bilişsel,akılcı gözlemleri ile insan'a yeni bir anlam kazandırmış,bilimde görülmemiş bir çığır açmış, mümtaz bir şahsiyettir.:wink:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ahh evet haklısıız empati ve sempati ve dahi antipati arasındaki farkı bilmekten aciz kalmış naçiz bir kul olarak beni bilgilendirdiğiniz için TEŞŞŞ-KÜRLER :)
Sakın ola ki,evrensel'in işine gelmeyen bir kelime, deyim kullanmayın, kesinlikle anlamını bilmiyorsunuzdur! Sadece o Bilir,ne de olsa bilimsel,bilişsel,akılcı gözlemleri ile insan'a yeni bir anlam kazandırmış,bilimde görülmemiş bir çığır açmış, mümtaz bir şahsiyettir.:wink:

Neyse bir seyi alaya almak en azindan psikolojik olarak kafanin karistigini gosterir.

Sonucta alaya alanine aldigi alayda Alana gore bir gercek payi vardir.

Hadi bana empatiyi bildigini bir ornek ile goster ve o ornekte empatinin sempatiden ve antipadiden farkini goster.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Neyse bir seyi alaya almak en azindan psikolojik olarak kafanin karistigini gosterir.

Sonucta alaya alanine aldigi alayda Alana gore bir gercek payi vardir.

Hadi bana empatiyi bildigini bir ornek ile goster ve o ornekte empatinin sempatiden ve antipadiden farkini goster.

Ben bilmem,hocam bilir. :)
Çalışmadığım yirlerden sorup sınıfın önünde beni mahcup ediyosunuz,niyeki ne hocaaaam :eek: Küstüm size. (Ders kaynatmayı oldum olası sevmişimdir zaten) :biggrin:

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Heee,zil çaldı,bozuk dökük,karmakrışık olan psikolojim düm-düzleşti OLEEEYYY :)

(Okul yıllarımı hatırladım ne güzeldi o yıllar, bazı örtmenlermiz çok şirin oluyorlardı) Nostalji iyi oldu.:cool:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ben bilmem,hocam bilir. :)
Çalışmadığım yirlerden sorup sınıfın önünde beni mahcup ediyosunuz,niyeki ne hocaaaam :eek: Küstüm size. (Ders kaynatmayı oldum olası sevmişimdir zaten) :biggrin:

Bir seyi bilmemek ayip degil, ogrenmemek ayip.

Eger mahcubiyet duyuyorsan, demekki duydugun kavramda onu ogrenmen gerekiyor.

ls2

Kahin
Onursal Üye

İşte evrenselin kısa hayat hikayesi. sonunda yeni mesleğini sanal alemde yapmayı başarmıştır .

ehehhehe:)

ls2

Kahin
Onursal Üye
Yaa ! :) sitenin haline bakın, durunda bir bakın ! herkes toplaşmış bir meczupa laf anlatmaya çalışıyor.
titreyin ve kendinize gelin :)

bu adam kaçık ! neyi anlatmaya çalışıyorsunuz saldırmıyormuş sorguluyor muş!! 60 yaşına gelmiş bilmem kaç yıldır ateist ama hala sorguluyor :)

Buraya bir kaçığa laf anlatmaya gelmiyor kimse ama kaçık bir şekilde sürekli sitenin gündemini belirliyor. o varken başka birşey konuşamazsınız . giden kurtulur başka yol yok:)

yoksa ; nefret sizi düşmanıza benzetir:)

@birazdahaderinmavi; yazar değilde yazılan nasıl baz alınıyor ya anlatta anlasın herkes!? somut dayanaklar veriyor he gezi olaylarında olduğu gibi çok adilsin aman nazar değmesin:)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sağol İnci eyiyem:) sende iyisin inşallah.

bir meczup felsefe sitesinde yazarsa makus talihi bellidir:) şuttt :smile: sende fazla gerilmemeye çalış geçer bu günler:)

Teşekkür ederim,ben de iyiyim. Gerçekten öyle relaksım ki anlatamam.
Başlık konusunu hiç okumuyorum bile,hiç ilgimi çekmiyor. :) Diğer arkadaşların yorumlarına bakıyorum.
Sadece; sitenin ana sayfasını açtığımda yine ve yine malum kişi tarafından açılmış girift başlıkları (konuları) gördükçe kocaaaa bir "YETER BE YAAA" diyor ve okumadan gülüp geçiyorum.:smile::cool:

ls2

Kahin
Onursal Üye
evrensel; siteyi terk ettim sonuçta. sadece merhaba demeye ve senin ne emtia oldugunu göstermeye geliyorum. sadece sana sallıyorsak sebebi zaten sensin yani sarumann:)

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
evrensel; siteyi terk ettim sonuçta. sadece merhaba demeye ve senin ne emtia oldugunu göstermeye geliyorum. sadece sana sallıyorsak sebebi zaten sensin yani sarumann:)

Ne denli yüzsüz,seviyesiz vs.vs. olduğu aşikar. Muhatap olunacak biri değil,bu iyice belli oldu!

Objectivity

Kahin
Onursal Üye

Görünen o ki @evrensel-insan'dan şikayetçi üye sayısında artış var, şikayet edilen konular kişilere göre değişse de evrensel ben sadece bir zihniyetim diye direttiği sürece çözümsüz kalmaya devam edecektir.

Başlıklarda konu dışı tartışmalar-sataşmalar arttığı için Evrensel-İnsan Sorunsalı diye bir başlık açmak ve beraberinde sevenlere-sevmeyenlere eşit hak tanımak gerekiyor diye düşünüyorum.

@X ve diğer yönetici arakadaşlar da uygun görürse böyle bir başlık açılsın ve kişiler Evrensel hakkındaki yorumlarını, şikayetlerini, eleştirilerini ya da takdirlerini bu başlık üzerinden sunsunlar böylece açılan başlıklar karşılıklı atışma ortmanına dönüşmesin.
Evrensel'in açtığı konu sebebi ile doktora görünmesi gerektiğini düşünen ya da kendisine acıdığını ifade etmek isteyen kişiler de o başlıktan alıntı yaparak bu yeni açılan başlığa taşıyıp, görüşlerini rahatça bildirsinler sonuçta evrensel-insan da kendine tahammül edemeyenlere bir şekilde sakince tahammül etmeyi öğrenmek zorundadır. Yukarıdaki ifadeler hakaret midir, değil midir o ayrı bir konu fakat biz hoşgörülü bakıp eleştiri kabul etsek evrensel-insan'ın da bir itirazı olacağını zannetmiyorum. Meyve veren ağacı taşlar mantığı ile bakıp, kendi zihniyetine saldırı değil de karşı tarafın bilinç düzeyinin yetetsizliği kabul etmek konusunda evrensel'in de sıkıntı çekeceğini sanmıyorum zaten kim ne yazarsa bilinç düzeyin yetersiz deyip çıkıyor işin içinden:)

Kısacası konu başlıkları karşılıklı atışma formatından çıkıp, konu tartışma şekline dönüşmeli ben dahil tüm üyeler bu duruma özen göstermeliyiz.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Ne yazık ki, bir çok başka siteden sonra bu sitenin de kalitesini düşüren bir üyenin seviyesizlik rüzgarına kapılıp,kendi seviyemi de düşürmekten ve site sahiplerine verdiğim tedirginlik duygusundan duyduğum rahatsızlık nedeniyle,artık bu siteye uğramak istemiyorum. Site yönetimi bence üzerine düşeni yapmıştır; gerek fikir özgürlüklerine gösterdiği saygı, gerekse zaman zaman yaptıkları sükunetli,nazik uyarılarından dersimizi alıp, tahrike kapılmaktan kendimizi alakoyamıyoruz. Aidiyetsizlik duygusundan yoksun,hitap ettiği toplumun değerlerine saygısız,felsefe yapma maskesi ardında fütursuzca bölücük emellerini gerçekleştirme cüretini gösterebilen saygısız militan zihniyetlerle öldürülecek daha fazla zamanım bulunmadığından ve de kişiliğimin daha fazla rendice edilmesini kabul edemeyeceğimden artık bu siteye uğramak istemiyorum,direncim gerçekten kırıldı.

Sağduyu sahibi,insani,vicdani değerler taşıyan,kaliteli paylaşımlarda bulunmak için siteye dahil olan yönetimden ve bu özelliklere haiz üyelerden verdiğimiz rahatsızlıktan,seviye düşürmek gibi bir acziyete maalesef katkıda bulunarak değerli zamanlarını heba etmiş olmalarına neden olduğum kendi adıma özür diliyorum. Layık olan herkese sevgi ve saygılarımla...

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ne yazık ki, bir çok başka siteden sonra bu sitenin de kalitesini düşüren bir üyenin seviyesizlik rüzgarına kapılıp,kendi seviyemi de düşürmekten ve site sahiplerine verdiğim tedirginlik duygusundan duyduğum rahatsızlık nedeniyle,artık bu siteye uğramak istemiyorum. Site yönetimi bence üzerine düşeni yapmıştır; gerek fikir özgürlüklerine gösterdiği saygı, gerekse zaman zaman yaptıkları sükunetli,nazik uyarılarından dersimizi alıp, tahrike kapılmaktan kendimizi alakoyamıyoruz. Aidiyetsizlik duygusundan yoksun,hitap ettiği toplumun değerlerine saygısız,felsefe yapma maskesi ardında fütursuzca bölücük emellerini gerçekleştirme cüretini gösterebilen saygısız militan zihniyetlerle öldürülecek daha fazla zamanım bulunmadığından ve de kişiliğimin daha fazla rendice edilmesini kabul edemeyeceğimden artık bu siteye uğramak istemiyorum,direncim gerçekten kırıldı.

Sağduyu sahibi,insani,vicdani değerler taşıyan,kaliteli paylaşımlarda bulunmak için siteye dahil olan yönetimden ve bu özelliklere haiz üyelerden verdiğimiz rahatsızlıktan,seviye düşürmek gibi bir acziyete maalesef katkıda bulunarak değerli zamanlarını heba etmiş olmalarına neden olduğum kendi adıma özür diliyorum. Layık olan herkese sevgi ve saygılarımla...

Gitmenizi gerektirecek bir durum yok ben dahil herkes zaman zaman bu tip kavgalara dahil oluyoruz fakat olmamız gerekiyor çünkü konu okuyana büyük saygısızlık bu yaptığımız...Dayanamadığınız yorumlar içinse bu gidişler bence kalıp, karşı görüş bildirmek en doğrusu olacaktır. Konu harici kişisel sataşmalar ve konu dışı paylaşımlar başlığı dağıttığı için konuya cevap yazacak halimiz kalmıyor ki okuyacak zamanı bile bulamıyoruz.

Konu dışı yorumlarımızı ya da yazara yönelik görüşlerimizi Karalama Defteri-Chat Box veya Evrensel-İnsan'a eleştiri diye başlık açıp oradan paylaşabiliriz, böylece başlık dağılmamış olur. Ne donkişot ne de siz siteden ayrılmaya mecbur değilsiniz bu bir tercih gibi görünse de sebep başka bir insan olduğuna göre çok da tercihliği kalmıyor. Karar yine de sizin fakat her üye kalmalı bana göre, Evrensel de dahil...

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
@sanalmanik

Gösterdiğiniz özen için teşekkür ederim fakat beni bir noktada yanlış anladınız sanırım. Konu ile ilgili yorumlarınıza ya da esinlenmelerinize itirazım yok sadece konuyu dağıtan yorumlar içindi sözüm madem konu ile bağlantılı yorum yapacaksınız aynı başlıktan devam edebilirsiniz, benimki bir görüş sadece kimseye dayatma yapacak da değilim yine de görüşümü dikkate aldığınız için teşekkür ederim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bir seyin sebebi onu baslatandir.

Ben hic bir zaman konu disina bir baslikta ilk cikan degilim.

Sadece gelen yanitlara yanit verdim.

Tamam bu durumda anlaşılan o ki kişiler size yönelik eleştiri yapmak istiyorlar veya şahsınızı hedef alan tartışmalara girmek istiyorlar bu durumda Evrensel İnsan Zihniyeti Hakkında Yorum/Eleştiri v.s. tarzında bir başlık açıp, bu tür kişisel atışmaları bu başlık üzerinden yürütebilirsiniz belki, bilemiyorum karar sizin.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Tamam bu durumda anlaşılan o ki kişiler size yönelik eleştiri yapmak istiyorlar veya şahsınızı hedef alan tartışmalara girmek istiyorlar bu durumda Evrensel İnsan Zihniyeti Hakkında Yorum/Eleştiri v.s. tarzında bir başlık açıp, bu tür kişisel atışmaları bu başlık üzerinden yürütebilirsiniz belki, bilemiyorum karar sizin.

Hayir evrensel-insan bir zihniyettir ve bu zihniyeti dile getiren de ben olarak bir bireydir.

Kimsenin kimseye yonelik elestiri yapma hakki yoktuir.

Herkesin kisiligi ozeldir ve dokunulmazdir.

Eger bilgi ve dusunceleri varsa, yazilana yonelik elestiri yapabilirler.

Ayrica onlar elestiri yapmayi bile bilmiyorlar, hakaret satasmak suclamak itham etmek etiketlemek beyninde kendine ters gelen ne varsa onu baskasina mal etmek saygisizlik terbiyesizlik densizlikten baska bir sey degildir.

Nezaman halt etmekten vaz gecerler, ancak o zaman bu sitede kitleye yazdiklari ile verdikleri kirliligi onlerler.

Benim bu kirlilige katkim zaman zaman bazan ironic bazan duygusal bazan da misillemeli olmustur.

Beni buna kimse itmezse de sorun yoktur.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Hayir evrensel-insan bir zihniyettir ve bu zihniyeti dile getiren de ben olarak bir bireydir.

Kimsenin kimseye yonelik elestiri yapma hakki yoktuir.

Herkesin kisiligi ozeldir ve dokunulmazdir.

Eger bilgi ve dusunceleri varsa, yazilana yonelik elestiri yapabilirler.

Ayrica onlar elestiri yapmayi bile bilmiyorlar, hakaret satasmak suclamak itham etmek etiketlemek beyninde kendine ters gelen ne varsa onu baskasina mal etmek saygisizlik terbiyesizlik densizlikten baska bir sey degildir.

Nezaman halt etmekten vaz gecerler, ancak o zaman bu sitede kitleye yazdiklari ile verdikleri kirliligi onlerler.

Benim bu kirlilige katkim zaman zaman bazan ironic bazan duygusal bazan da misillemeli olmustur.

Beni buna kimse itmezse de sorun yoktur.

Siz cumhurbaşkanın ya da hoşunuza gitmeyen birisinin şahsını eleştirebiliyorken siz niye eleştirilemiyorsunuz anlayamadım. Zihniyetin sahibi ve temsilcisi siz olduğunuza göre eleştiriye de açık olmalısınız, niye kaçıyorsunuz ve neyden korkuyorsunuz?

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar