Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,580 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Siz cumhurbaşkanın ya da hoşunuza gitmeyen birisinin şahsını eleştirebiliyorken siz niye eleştirilemiyorsunuz anlayamadım. Zihniyetin sahibi ve temsilcisi siz olduğunuza göre eleştiriye de açık olmalısınız, niye kaçıyorsunuz ve neyden korkuyorsunuz?

Ben hic kimsenin sahsini elestirmem.

Sadece sahsima yapilan saldirilari sahsi olarak savunur karsilik verir ve misilleme yaparim.

Benim elestirilerim daimi kavramlarin sorunlarinin dile getirilmesine ve insanoglunun gozlem veren davranisinadir davranisadir. Hic bir zaman kisiyi hedef almaz.

Bu bir "kacma ya da korku degil" etik olmaktir. Saygidir ve davranis terbiyesi ve etigidir.

Cunku hedef davranislardir o da gozlem verir. Kisiler degil.

Hic bir sekilde kisileri hedef almam, tum basliklarim konu ve kavram ve de bu temeldeki insanoglu davranisi uzerinedir.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Ben hic kimsenin sahsini elestirmem.

Sadece sahsima yapilan saldirilari sahsi olarak savunur karsilik verir ve misilleme yaparim.

Benim elestirilerim daimi kavramlarin sorunlarinin dile getirilmesine ve insanoglunun gozlem veren davranisinadir davranisadir. Hic bir zaman kisiyi hedef almaz.

İyi de başlıklarda yaşanan sataşmalara cevap da yazmayın o zaman ki konu uzamasın ya da başka bir çözüm bulunuz. Üç yorum konu ile ilgili geri kalan 20 yorum siz ve diğer üyelerin atışması şeklinde ilerliyor ayrıca siz kendiniz de kişileri hedef alıyorsunuz, beni çok defa hedef aldınız ben de size aynı üslupla karşılık versem daha neler yazacaksınız, tahmin bile etmek istemiyorum.

İnsanlar size antipati duyuyor diye siz antipatik birisi olmazsınız öncelikle bu durumu olgunlukla karşılamalısınız. Sizin bana yazdıklarınızı dikkate alacak olsam size 1 kelime yazmamam gerekir, niye dikkate almıyorum siz önemsiz birisi olduğunuz için değil ben kendimi bildiğim için dikkate almıyorum. Beni yanlış anlıyorsunuz çoğu zaman fakat internet ortamında bu doğal olduğu için takılıp kalmıyorum. Siz de sataşmaları dikkate almayın o zaman başka türlü başlıklar darmadağınık oldu ve olmaya da devam edecektir.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
İyi de başlıklarda yaşanan sataşmalara cevap da yazmayın

Senin bana ne onerdiginin farkinda misin?

Sen benim kisiligime satasacaksin, bende yanitsiz birakacagim oyle mi?

Sen daha yasamin hak ve ozgurluklerin ne oldugundan bihabersin.

Ben ne biatciyim, ne de boyun egerim.

Zaten birey bilinci olmayan bunu algilayamaz.

o zaman ki konu uzamasın ya da başka bir çözüm bulunuz.

Birincisi cozum bulacak olan ben degilim.

Ikincisi uzatan da ben degilim.

Ucuncusu baslatan da ben degil;im.

Dorduncusu siteyi iyi gozlemlersen onlarin bu tip mesajlar atmak icin benim yanitlarimi da beklemelerine gerek kalmiyor.

Kafani kaldir da sadece tek tarafli bakmamayi once ogren.

Üç yorum konu ile ilgili geri kalan 20 yorum siz ve diğer üyelerin atışması şeklinde ilerliyor ayrıca siz kendiniz de kişileri hedef alıyorsunuz, beni çok defa hedef aldınız ben de size aynı üslupla karşılık versem daha neler yazacaksınız, tahmin bile etmek istemiyorum.

İnsanlar size antipati duyuyor diye siz antipatik birisi olmazsınız öncelikle bu durumu olgunlukla karşılamalısınız. Sizin bana yazdıklarınızı dikkate alacak olsam size 1 kelime yazmamam gerekir, niye dikkate almıyorum siz önemsiz birisi olduğunuz için değil ben kendimi bildiğim için dikkate almıyorum. Beni yanlış anlıyorsunuz çoğu zaman fakat internet ortamında bu doğal olduğu için takılıp kalmıyorum. Siz de sataşmaları dikkate almayın o zaman başka türlü başlıklar darmadağınık oldu ve olmaya da devam edecektir.

Bu sekilde tarafli yazmaya devam edersen sanaYANIT VERMEMIN DE BIR ANLAMI YOK.

Sen once gozlemini tarafsiz yapmayi basar?

Sahisen neden korkuyorsun da, beni hedef gosterdigin kadar gercek halt edenleri incvi birinciyi donkisotyu ve kendini hedef gosteremiyorsun?

Yeter arti.

Tarafsiz olamiyorsan dsa, hic bir sey yazma.

Sen halt edeni birakiyor ondan sonar da "sen neden ona yanit verdin" diyorsun?

Bu neyin mantigi?

Eger ortami duzeltmek gibi bir niyetin varsa, onca digger tarafi da dile getir.

Bu kadar da isine gelene vurdum duymaz olunmaz ki.

Su sitede ne zaman bir elestiri yapsan hedefin ben oluyorum.

Yeter artik terbiyesizligin luzumu yok.

Seni gale almami istiyorsan once samimiyetini gercek niyetinin arkasina gizlememeyi dene.

Cunku senin davranisinin ne oldugunun ben kitabini yazdim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Senin bana ne onerdiginin farkinda misin?

Sen benim kisiligime satasacaksin, bende yanitsiz birakacagim oyle mi?

Sen daha yasamin hak ve ozgurluklerin ne oldugundan bihabersin.

Ben ne biatciyim, ne de boyun egerim.

Zaten birey bilinci olmayan bunu algilayamaz.

Birincisi cozum bulacak olan ben degilim.

Ikincisi uzatan da ben degilim.

Ucuncusu baslatan da ben degil;im.

Dorduncusu siteyi iyi gozlemlersen onlarin bu tip mesajlar atmak icin benim yanitlarimi da beklemelerine gerek kalmiyor.

Kafani kaldir da sadece tek tarafli bakmamayi once ogren.

Bu sekilde tarafli yazmaya devam edersen sanaYANIT VERMEMIN DE BIR ANLAMI YOK.

Sen once gozlemini tarafsiz yapmayi basar?

Sahisen neden korkuyorsun da, beni hedef gosterdigin kadar gercek halt edenleri incvi birinciyi donkisotyu ve kendini hedef gosteremiyorsun?

Yeter arti.

Tarafsiz olamiyorsan dsa, hic bir sey yazma.

Sen halt edeni birakiyor ondan sonar da "sen neden ona yanit verdin" diyorsun?

Bu neyin mantigi?

Eger ortami duzeltmek gibi bir niyetin varsa, onca digger tarafi da dile getir.

Bu kadar da isine gelene vurdum duymaz olunmaz ki.

Su sitede ne zaman bir elestiri yapsan hedefin ben oluyorum.

Yeter artik terbiyesizligin luzumu yok.

Seni gale almami istiyorsan once samimiyetini gercek niyetinin arkasina gizlememeyi dene.

Cunku senin davranisinin ne oldugunun ben kitabini yazdim.

Ömer Hayyam fiyaskonuzdan sonra ben de sizinle yazışmanın anlamsız olduğunu farkettim zaten araştırmadan, kulaktan dolma ve sağdan soldan alıntılarla karşımıza gelip işinize gelmeyince de saygı sınırlarını aşan paylaşımlarla aklınızca beni de kendiniz gibi öfkelendirmeye çalışıyorsunuz fakat çabanız boşunadır. Konu dışı paylaşımlara devam eder ve site içinde başlıkları dağıtacak yazışmalarınızda ısrarcı davranırsanız da bu sizin ayıbınızdır...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Ömer Hayyam fiyaskonuzdan sonra ben de sizinle yazışmanın anlamsız olduğunu farkettim zaten araştırmadan, kulaktan dolma ve sağdan soldan alıntılarla karşımıza gelip işinize gelmeyince de saygı sınırlarını aşan paylaşımlarla aklınızca beni de kendiniz gibi öfkelendirmeye çalışıyorsunuz fakat çabanız boşunadır. Konu dışı paylaşımlara devam eder ve site içinde başlıkları dağıtacak yazışmalarınızda ısrarcı davranırsanız da bu sizin ayıbınızdır...

Merak etme sen de onlar gibi psikolojinin esirisin.

O yuzden bosuna kendi kendini kandirma.

Bakalim psikolojik esaretine davranisin ile karsi koyman beynin ile ne kadar dayanacak?

Ben kimseye bir sey yapmaya calismiyorum.

Sonucta herkes kendi davranissindan sorumludur.

Kimin ne de israrci oldugu ve ayibi oldugu kara tahta gibi ortadadir.

Siz once israrci olmamayi ve ayip etmemeyi ogrenin.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Merak etme sen de onlar gibi psikolojinin esirisin.

O yuzden bosuna kendi kendini kandirma.

Bakalim psikolojik esaretine davranisin ile karsi koyman beynin ile ne kadar dayanacak?

Ben kimseye bir sey yapmaya calismiyorum.

Sonucta herkes kendi davranissindan sorumludur.

Kimin ne de israrci oldugu ve ayibi oldugu kara tahta gibi ortadadir.

Siz once israrci olmamayi ve ayip etmemeyi ogrenin.

En azindan baslattigin farkinda olamasan da, bitirebilmenin farkinda olmak ta bir ilerlemedir.

Yazdıklarınıza cevap yazmama alınmazsınız inşallah...Örnek-İnsan

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Yazdıklarınıza cevap yazmama alınmazsınız inşallah...

"Alınma" eylemi bir yönüyle, utanmanın alt başlığı sayılan bir duygudur ve sadece insanlara özgüdür. (İnsanı tanıyanlar bu duyguyu ve bilgiyi bilemezler) :)

(Evet,sözümü tutmadım,çünkü ehl-i ..... ekmeğine yağ sürmek anlamına geleceğini fark ettim.) Site yönetiminden de özür diliyorum,söz konusu üye halen bu sitede utanmadan hakaretler yağdırmaya devam edebiliyorsa...

Son düzenleme:

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Siz eğitimci misiniz yoksa psikolog ya da psikiyatrist mi?Ya da hiçbiri mi?

Sana en guzelk yanit N.Hoca fikrasi olacaktir.

Cunku bu fikra senin lakabima yonelik takintili davranisinin psikolojik sorunun tam da teshisini vermektedir.

Hoca kahvede otururken, birisi kosa kosa gelir ve hocaya " Hoca hoca bir tepsi baklava gidiyor" der.

Hoca da yanit verir "Bana ne!"

Adam devam eder "iyide hoca bu tepsi baklava size gidiyor."

Hoca yanit verir "oyleyse sana ne!"

Benim davranislarimdan bana bir sey vermekisteyenler her zaman olmustur.

Sen de bu meraklilardan birisin.

"Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz"

Rutbe-i asri gorunur her eserinde"

Burada benim "gorunen isim yazdiklarimdir"

Bu yazdiklarimdan da dusuncemin bilgimin algimin kisaca beyin duzeyimin ne oldugu ortadadir.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Sana en guzelk yanit N.Hoca fikrasi olacaktir.

Cunku bu fikra senin lakabima yonelik takintili davranisinin psikolojik sorunun tam da teshisini vermektedir.

Hoca kahvede otururken, birisi kosa kosa gelir ve hocaya " Hoca hoca bir tepsi baklava gidiyor" der.

Hoca da yanit verir "Bana ne!"

Adam devam eder "iyide hoca bu tepsi baklava size gidiyor."

Hoca yanit verir "oyleyse sana ne!"

Fıkra Nasreddin Hoca'ya ait neyseki arada bir de olsa doğru kaynak gösterebiliyor olmanız karşısında çok duygulandığımı bilmenizi isterim.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Benim davranislarimdan bana bir sey vermekisteyenler her zaman olmustur.

Sen de bu meraklilardan birisin.

"Ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz"

Rutbe-i asri gorunur her eserinde"

Burada benim "gorunen isim yazdiklarimdir"

Bu yazdiklarimdan da dusuncemin bilgimin algimin kisaca beyin duzeyimin ne oldugu ortadadir.

Kilit cümle bu işte bana söz bırakmadınız, teşekkür ederim.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Fıkra Nasreddin Hoca'ya ait neyseki arada bir de olsa doğru kaynak gösterebiliyor olmanız karşısında çok duygulandığımı bilmenizi isterim.

Rica ederim demekki gosterilen kaynaklar sizce biliniyorsa pek sorun olmuyor.

Yalniz herseyi de bilebilme olanagi kimsenin olamayacagi icin, digger bilmediginiz konularda ki art niyetinizi ve psikolojik takintinizi bir gozden gecirebilirsiniz.

Ayrica bunca baslik ve yazi icinde "devede kulak olacak bir miktarda olan alintiyi" da one cikarmak ya gozlem yapamamis olmak ya da bir niyet okumaktir.

Ayrica bu duygulanacak degil, bilgilenilecek bir konudur.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Kilit cümle bu işte bana söz bırakmadınız, teşekkür ederim.

Zaten yazilanlara genelde dusunce ve bilgi ile yanit verememek ve sadece yazara yonelmek ve psikolojik takintiya dusmek te bunun bir kanitidir.

Cunku kitle onunde olmasi gereken, bilgi ve dusuncenin davranisa sunulabilmesidir.

Kitle ortamini sohbet ortamina cevirenler ve bu cevirenlere soz hakki doganlarin yanitlari buna dahildegildir.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Rica ederim demekki gosterilen kaynaklar sizce biliniyorsa pek sorun olmuyor.

Yalniz herseyi de bilebilme olanagi kimsenin olamayacagi icin, digger bilmediginiz konularda ki art niyetinizi ve psikolojik takintinizi bir gozden gecirebilirsiniz.

Ayrica bunca baslik ve yazi icinde "devede kulak olacak bir miktarda olan alintiyi" da one cikarmak ya gozlem yapamamis olmak ya da bir niyet okumaktir.

Ayrica bu duygulanacak degil, bilgilenilecek bir konudur.

Ben hiç değilse kaynak olarak kitap ya da elle tutulur yazılı-görsel belge tercih ediyorum yoksa internette sörf yaparak kaynak sunmaya kalkarsam Allah muhafaza sizin düştüğünüz duruma düşerim. Araştırma yapma alışkanlığı ve yöntemleri konusunda bilgi edinirseniz sorun kalmayacaktır, sanal ortamda yazılanlara bir eğitimci olarak fazla itibar etmemelisiniz.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Zaten yazilanlara genelde dusunce ve bilgi ile yanit verememek ve sadece yazara yonelmek ve psikolojik takintiya dusmek te bunun bir kanitidir.

Cunku kitle onunde olmasi gereken, bilgi ve dusuncenin davranisa sunulabilmesidir.

Kitle ortamini sohbet ortamina cevirenler ve bu cevirenlere soz hakki doganlarin yanitlari buna dahildegildir.

Boy aynasını aldınız kaşınıza anlaşılan, tavsiyelerimi dikkate almanıza sevindim.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Boy aynasını aldınız kaşınıza anlaşılan, tavsiyelerimi dikkate almanıza sevindim.

Bunlar sizin tavsiyeleriniz degil; evrensel-insan psikolojik takintinizin psikolojik teshisidir.

Ne yazikki sen bu teshisi bundan onceki aciklamalar ile algilayamamissin.

Senin de algilayabilmen ancak bu sekildeki bir aciklama ile mumkun olmus.

Beni de sevindiren gec te olsa sana yazdigim bir cumle ile ne denmek istedigimi verebilmis olmam.

Zaten ben bu bilincte olmasam digerleri gibi kitle dusunce ve bilgi paylasimi ortamini sohbet ortamina ceviren ilk ben olurum.

O yuzden tavsiyeler ve egitim alabilen icin vardir.

Son düzenleme:

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Bunlar sizin tavsiyeleriniz degil; evrensel-insan psikolojik takintinizin psikolojik teshisidir.

Ne yazikki sen bu teshisi bundan onceki aciklamalar ile algilayamamissin.

Senin de algilayabilmen ancak bu sekildeki bir aciklama ile mumkun olmus.

Beni de sevindiren gec te olsa sana yazdigim bir cumle ile ne denmek istedigimi verebilmis olmam.

Zaten ben bu bilincte olmasam digerleri gibi kitle dusunce ve bilgi paylasimi ortamini sohbet ortamina ceviren ilk ben olurum.

O yuzden tavsiyeler ve egitim alabilen icin vardir.

Eğitimci misiniz psikolog mu halen anlayamadım gerçi ama bir taraftan da şayet eğitimci iseniz ve bir okulda görev alıp eğitim vermeye çabaladıysanız o çocukların şu an nerede ve ne yaptıklarını merak ettim. Acaba içine düştükleri travmayı atlatıp normal hayatlarına devam edebildiler mi yoksa halen hayata tutunmaya mı çalışıyorlar?

Neyse renki sohbetinize doyum olmuyor fakat acil gitmem gerekiyor, boy aynanıza sahip çıkın ve yanınızdan ayırmayın lütfen...

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Eğitimci misiniz psikolog mu halen anlayamadım gerçi ama bir taraftan da şayet eğitimci iseniz ve bir okulda görev alıp eğitim vermeye çabaladıysanız o çocukların şu an nerede ve ne yaptıklarını merak ettim. Acaba içine düştükleri travmayı atlatıp normal hayatlarına devam edebildiler mi yoksa halen hayata tutunmaya mı çalışıyorlar?

Neyse renki sohbetinize doyum olmuyor fakat acil gitmem gerekiyor, boy aynanıza sahip çıkın ve yanınızdan ayırmayın lütfen...

Sen once kendinin nerede oldugun u bir degerlendir.

Benim en azindan insanlik ve evrensellik ile bilimsel ve bilissellik ile bilgi ve bilinc ile egittigim cocuklarimin yeri bellidir.

Bunun yaninda yetistirdigim ve egittigim ve hala egitmekte oldugum kisiler de ortadadir.

O yuzden sen merak buyurma.

Ya da egitimini git sana karanlik cag egitimi verenden al.

Evet benim karanlik cag egitimi bekleyen ve alamayanlari davranisim ile psikolojik taravmaya yonlendirmis olmam zaten bu sitede gosterdigi davranislari ile bellidir.

Sen de bu travmaya girmemek istiyorsan, onbce karanlik cag egitimi almaktan vazgec.

Son düzenleme:

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye

Koyulaştırılmış soruyu sormamak için en az 15 gündür sabrediyordum, çoğu kez sormayı düşündüm fakat eğitimci olmadığına inancımdan mıdır nedir,sormaktan vazgeçmiştim. Çok yerinde bir soru olmuş. Çünkü eğitim tüm dünya insanını etkileyen en önemli faktör. Sorunun cevabı "evet" ise cümlenin devamının olumlanması bence % 100 muhtemel. Cevap "hayır" ise bütün insanlık adına sevineceğim.

Eğitimcilerin,eğitimci olmayanlarca değerlendirilemeceği fikrine kesinlikle katılmıyorum. Gerçek akıl sahibi,sağlıklı gözlem yapabilme ve gerekli bilgi donanımına sahip her insan bir eğitimci hakkında sağlıklı değerlendirme yapabilir. Bunun aksi savunulamaz bile.

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar