Konuşma Kutusu - Chatbox

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde sakal tarafından oluşturulan Konuşma Kutusu - Chatbox başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 198,269 kez görüntülenmiş, 2,145 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Konuşma Kutusu - Chatbox
Konbuyu başlatan sakal
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan "ictenlik"

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
@evrensel-insan tamam ne demek istediğinizi anlıyorum, inşallah bu anlaşmazlıklar zamanla çözülür.

Cozumu her bir tarafin kendi sorumlulugunu ve yukumlulugunu uzerine almasina baglidir.

Yoksa "tek tarafa yuklenerek" birak bir seyin cozumlenmesini, aksine "arap sacina doner."

Bir de bilindigi gibi "gorgusuz kuslar, gordugunu isler" atasozu vardir.

Yani birinin sorumsuzlugu hemen baskalarini cesaretlendirir, ya da firsat bekleyenlere meydan dogar.

Bir kisi bir yerde durup baktiginda bir bakarsin, baskalari da onu takip ederler.

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Cozumu her bir tarafin kendi sorumlulugunu ve yukumlulugunu uzerine almasina baglidir.

Yoksa "tek tarafa yuklenerek" birak bir seyin cozumlenmesini, aksine "arap sacina doner."

Bir de bilindigi gibi "gorgusuz kuslar, gordugunu isler" atasozu vardir.

Yani birinin sorumsuzlugu hemen baskalarini cesaretlendirir, ya da firsat bekleyenlere meydan dogar.

Bir kisi bir yerde durup baktiginda bir bakarsin, baskalari da onu takip ederler.

Evrensel,suskunluğum sadece site sahiplerine saygıdan,ama siz gerçekteninsanı çileden çıkartma yeteneğine sahipsiniz. Burada çocukca çekişmelere daha fazla ortak olmak istemiyorum. İnsanı lütfen buna mecbur bırakmayın.
1- Burada sizden görgü dersi alacak kimsenin olduğunu sanmıyorum.
2-Burada kimsenin cesaretlenmek için kimsenin sorumsuzluğundan beslenmeye ya da fırsat beklemeye ihtiyacı olduğuna inanmıyorum.
3-Siz sürü psikolojisine sahipseniz bu sizin sorununuzdur.

Ayrıca, dijital'in sorumluluğu sadece size yüklediği kanısına nereden vardınız ki?
Neyin kompleksi bu?

Ve son söz= Gerçekten ayıp oluyor,bu konu artık kapansın.

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
Evrensel,suskunluğum sadece site sahiplerine saygıdan,ama siz gerçekteninsanı çileden çıkartma yeteneğine sahipsiniz. Burada çocukca çekişmelere daha fazla ortak olmak istemiyorum. İnsanı lütfen buna mecbur bırakmayın.
1- Burada sizden görgü dersi alacak kimsenin olduğunu sanmıyorum.
2-Burada kimsenin cesaretlenmek için kimsenin sorumsuzluğundan beslenmeye ya da fırsat beklemeye ihtiyacı olduğuna inanmıyorum.
3-Siz sürü psikolojisine sahipseniz bu sizin sorununuzdur.

Ayrıca, dijital'in sorumluluğu sadece size yüklediği kanısına nereden vardınız ki?
Neyin kompleksi bu?

Ve son söz= Gerçekten ayıp oluyor,bu konu artık kapansın.

Bukadar kitle okur ve yazari varken, sizing bu yaziya atlamaniz, bir yerde gocunmuslugunuzu gosteriyor.

Neden acaba?

Ayrica site kitlesi Adina konusma saygisizligini da birakin.

Her okur ve yazarin her konuda kendi bilgi ve dusuncesi vardir ve gerekirse de istedigi basliga girer ve istedigini yazar.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yazıma hoş geldin sanalmanik.
Küçükken yapardık biz nanik :)
Yazını okudum,bilgilendim
Sayende çoklu kişiliğin felsefedeki yerini öğrendim.

Gökten değil,dağlardan akar sular
Böylece barajlar dolar
Hissiz gönüller solar
Sisler ortalığı griye boyar.

Kirlü beyünlere ilaç olacak çamaşır suyu niteliğinde bi formül gerek
Gencüz bu formülü nerden bilek?
Labratuara girip
Biraz çalışmak gerek.

Gerek,gerek,gerek
Biraz düşünce gerek
Bizde yok ki,olmayanlara verek :)

Evrensel adına benden sana teşekkür
Sayende geldi bana tefekkür
Ben şimdi tekkeme gidem
Biraz bilgi alıp geri gelem.

Ablalardan abilerden öğrenecek çok şey var
Öğrenmeye kafa mı var?
Al taşı vur başa
Akacak kanı mı var?

hayır ne desem olmayacak ama burda yanlış bi şeyler var ben de çözemedim;
kimseye yetmez sözüm oysa garip

siz felsefe mi öğrenmek istiyorsunuz?
burada ne bulamadınız ya da buldunuz ya da bulmayı umdunuz?
biri size bilgi mi öğretecek

bilgi alınamaz verilemez öğrenmek içindedir, kişi kendi sağlar; Çocuğun eğlenmesi-oynaması ve öğrenmesi içindedir mesela bilgi, Merakın içinde daha çok vardır örneğin; DÜşünceler ve soyutlarda daha fazla; Yani kendinizde oysa dışarıdan alabileceğinizden hep fazlası vardır; Madem geldiniz bu felsefehaneye hep bizden de söz kalsın, kalır ise ne mutlu
ve
"özgürlük en büyük bilgidir;"
tek ke dedinizde, kaçmak dediniz, felsefe dediniz de ettim bu sözleri o halde
eğer bi gün bilgi ararsanız tek başına bu sözcüktür; bulanlar bunu buldu-duyanlar bunu duydu-görenler bunu gördü, Özgür istencin isteğini yapması ve özgürce devinmesi ve kalbinin peşinden gitmesi-kalbini araştırması ve bundan büyük yeterli ve yetkin bilgi ise yok-olmayacak

ilk "soğuttu" dediğinizde üzgünlük duydum, iki tarafın yerine de koydum kendimi

kimse size git demedi isterseniz kal diyelim
kırmak için yazmadık ama ilk cümle
bakın yazmaya korkuyoruz nerdeyse alınacak gücenecek diye ;
biz mi yazmasak diyoruz buralarda; gençler yeniler gelse yazsa ; Arada uğrasak çıksak bizde
size kalsın ben gideyim; yerimi tutun ben gideyim,

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Bukadar kitle okur ve yazari varken, sizing bu yaziya atlamaniz, bir yerde gocunmuslugunuzu gosteriyor.

Neden acaba?

Ayrica site kitlesi Adina konusma saygisizligini da birakin.

Her okur ve yazarin her konuda kendi bilgi ve dusuncesi vardir ve gerekirse de istedigi basliga girer ve istedigini yazar.

ÇELİŞKİNİZ= (Gözünüzü kapatın :) ) ben de her okur ve yazar gibi burada bir okur-yazarım ve gerekirse istediğim başlığa girer,istediğimi yazarım.

Siz gerçekten öğretmen misiniz? diyecektim vaz geçtim. :biggrin: Bu diyalog uzasın istemiyorum...................................

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
hayır ne desem olmayacak ama burda yanlış bi şeyler var ben de çözemedim;
kimseye yetmez sözüm oysa garip

siz felsefe mi öğrenmek istiyorsunuz?
burada ne bulamadınız ya da buldunuz ya da bulmayı umdunuz?
biri size bilgi mi öğretecek

bilgi alınamaz verilemez öğrenmek içindedir, kişi kendi sağlar; Çocuğun eğlenmesi-oynaması ve öğrenmesi içindedir mesela bilgi, Merakın içinde daha çok vardır örneğin; DÜşünceler ve soyutlarda daha fazla; Yani kendinizde oysa dışarıdan alabileceğinizden hep fazlası vardır; Madem geldiniz bu felsefehaneye hep bizden de söz kalsın, kalır ise ne mutlu
ve
"özgürlük en büyük bilgidir;"
tek ke dedinizde, kaçmak dediniz, felsefe dediniz de ettim bu sözleri o halde
eğer bi gün bilgi ararsanız tek başına bu sözcüktür; bulanlar bunu buldu-duyanlar bunu duydu-görenler bunu gördü, Özgür istencin isteğini yapması ve özgürce devinmesi ve kalbinin peşinden gitmesi-kalbini araştırması ve bundan büyük yeterli ve yetkin bilgi ise yok-olmayacak

ilk "soğuttu" dediğinizde üzgünlük duydum, iki tarafın yerine de koydum kendimi

kimse size git demedi isterseniz kal diyelim
kırmak için yazmadık ama ilk cümle
bakın yazmaya korkuyoruz nerdeyse alınacak gücenecek diye ;
biz mi yazmasak diyoruz buralarda; gençler yeniler gelse yazsa ; Arada uğrasak çıksak bizde
size kalsın ben gideyim; yerimi tutun ben gideyim,

Yok ayol,kalın siz de lütfen, abi/abla - kardeş konuşma kutusunda sohpet ediyoruz sonuçta. Siz demiyor musunuz öğrenmek eğlencelidir diye? Hem eğleniyoruz, hem öğreniyoruz. Daha ne olsun.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Yok ayol,kalın siz de lütfen, abi/abla - kardeş konuşma kutusunda sohpet ediyoruz sonuçta. Siz demiyor musunuz öğrenmek eğlencelidir diye? Hem eğleniyoruz, hem öğreniyoruz. Daha ne olsun.
psikoloji mi okuyorsunuz ya da tıpla mı ilgili

us yarılması der aziz yardımlı bilir misiniz? hiç aziz yardımlı okudunuz mu siz
bütün sözlük .övgülerle dolu ve sitesinden karşı cevap yazmış adamcağız
kişilik yarılması mı dediniz
yar-atıcı zar atıcı değildir o halde

yar
"suların açtığı gedik, bayır"
"dik uçurum"

anlamında gelir imiş;

bazıları patladığını söylerler; aslında bütün bilim bunu söyler; ben yarılmadım; patladım;
kişilik patlaması;
paramparça benliğim ve kişiliğim bi toz ve simulus bulutu

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye
Aziz Yardımlı'yı ben de sizin gibi ekşi sözlük gibi yerlerden tanıdığım için cahil kaldım, tekfarkım sizin gibi aydınlanamadım :)

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
[/COLOR]

ÇELİŞKİNİZ= (Gözünüzü kapatın :) ) ben de her okur ve yazar gibi burada bir okur-yazarım ve gerekirse istediğim başlığa girer,istediğimi yazarım.

Siz gerçekten öğretmen misiniz? diyecektim vaz geçtim. :biggrin: Bu diyalog uzasın istemiyorum...................................

Once bir karar verin.

Yani dediginiz ile yaptiginiz uyumlu olsun.

Bu kacinci "uzamasin" deyisiniz?

Hala da uzatiyorsunuz?

Bakin ben sadece lakabima yonelik mesajlara yanit veriyorum.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Aziz Yardımlı'yı ben de sizin gibi ekşi sözlük gibi yerlerden tanıdığım için cahil kaldım, tekfarkım sizin gibi aydınlanamadım :)

hem aziz yardımlı bende okumadım, sitesini öylece kabaca taradım zaman zaman aklıma estikçe ama dili ile ilgil ibi benzetme bu

hem ben çok felsefe de okumadım; biraz kitap sadece ama çok değil

ben aydınlandı mı? aydın kimdir nedir? aydınlanan

ne yazacağımı bilemedim ben bunun üstüne

bakın ben yarıksam o yarıktan tanrı çıkar; ben bi varlığı gerçeklediysem örneğin Nash misali ya da hayali bi kahraman arkadaş ya da olmayan yarattım ise o Tamrıdır;
(bu geçrek şöyle geceleri tanrı ile konuşan-dertleşen çocuk, tanrı diye bir masal kahramanı-bir ikinci)
Bu sözcük vikipedi de "dengri" bulunur; mogolca "denger etseg" karşılığı bulunur;
DEnlik köküne giden bu kavram (ki ayrıca denge ve uyum-birliktelik benzeşme) denk-er,denklem,denklik er; denlik eri; gibi çoğaltılabilir; ER sözcüğüne takılmayın

Bu egodan vazgeç kurtul, Aydın kurtul işleri masaldır
hayat amacı aramanın boş bi yansımasıdır, takılmadır bazen

bana söyleyin gücenmem ben tam söyleyin; Yarık ise yarık söyleyin tartışın-tartışalım

bizim meşgalemizde herkes bir anda aydınlanır bir olur; Aydınalanan ya da aydınlanacak bir ikinci yoktur-tekamül (bilinen anlamıyla) yoktur , Deveran vardır tüm içinde, Erişme yükselme-yücelme yoktur;
Aydınlanma ışık ile olur; Bu dünya aydınlanır biz aydınlanırız, BEnim bağımsız ışık kaynağım mı var bana çalışır-çalışsın, Hem ben aydınsam tek yaptığım yapacağım aydınlatmak olacaktır; Tek faz ceryan ampul

Kasyopya adı verilen mitik bir metin okuduk ve diyor ki, Biri ulaştığında herkes ulaşır;
Bizde ulaşmayan, aydınmayan, başka ve diğer öteki, beriki, eksikli, gedikli, kalacak, gidecek, olacak, olmayacak; ham, pişmiş, az pişmiş, çok pişecek ve rafadan yoktur;

Aydınmak hayatı böler siz onu ne sanıyorsunuz bir merhale mi? Bir oyun oynarken oyunun size hayali gelmesi ve gerçeğin yitmesi-aydınması/geçici sönük gelmesi gibidir; Tadını kaçırır sadece;
ve örneğin bi film izlerken fazla çekimsel bulma, yönetmen gibi seyretme ve içinde kaybolmayı -ve içine girmeyi kaybetmedir; Bunu kaybetmeyin kisme istemez; Aydın uyumak ister aydın olsa idi yani ben olsa idim; Aydınma bir amaç değildir-bir çaba ve yol sonu değildir
bize yükseklik fikirleri aşılandı; bilgi fikirleri aşılandı, Bunların hepsi sönüktür, Yalnız özgürlük parlar, Işıktır güneştir, Ki gerçek aydınlar hiç bu(bir) fikirlere bulaşmaksızın özgür hayatı içinde özgürce dolaşanlardır ve hayattan keyif alanlardır; DEvinimi içinde binbir bilinmez iz-neşe ve kalıt getirenlerdir; Ama birine aydında demek yanlıştır bu böler;
Ama ille de bi aydın aranacaksa; Çocuk aydındır önce ki en aydın, gürden aydın-gökten güneşten aydındır,
örneğin yaşamında hoş bi neşe ve cazibe olan; Ben bakarım örneğin bi snowboardcu da, extrem sporcu da ya da bi başkasında başka şeyde görürüm onu; Bi dağa tırmanan ve başka iş gütmeyen kafasında aydındır;
Boş işler, Ders verenler, öğüt güdenler en çok onlardan korkun, her şey sınırlar; Sınırlıyan hiç bi şey aydın değildir, bi yöne sürükleyen, ne özgürlüğü çağrıştıryorsa ve geliştiriyorsa (kendi içinde) o aydındır; Bi şeyin aydınlığı onun ne kadar sınırlayıp sınırlamadığı ile ölçülür ancak

Son düzenleme:

ls2

Kahin
Onursal Üye
Donkişot siz bu siteye gördüğüm kadarı ile oldukça emek vermişsiniz,gitmeyin,bir süre sadece izleyin bence.

benim siteğe emeğim geçmişse siteninde bende emeği var İnci. teşekkür ederim.

Eğer benim yüzümden gideceksen gitme İnci. burayı sevdiğin sürece burda kal. evrenselide görmezden gel zaten bir süre sonra buradan da kovulacaktır merak etme. ben gidiyorum çünkü bu meczup yüzünden siteye olan aidiyetim ve uğrama amacım mutasyona uğradı:)aslında sessizce gitmeliydim ama hem kendimi bağlamak amaçlı hemde evrensel yüzünden kaybedilen bir üye olarak istatistiklere geçmesi için yazıya döktüm. vedaları hiç sevmem zaten:)

ayrıca benim yüzümden evrensel siteden atılsa bu da benin ruhumu bozar. bu minnet duygusu gibi birşey veya site için aktif üye olma sorumluluğu gibi bişiler doğurur ki bu da beni bozar. hür irademle,isteğimle uğramak ya da uğramamak isterim. öyleyse neden uğraştım evrenselle yönetime kısa sürede tanıtmak için. isterim ki yönetimde şikayetle değil site duruşu gereği kovsun. neyse eninde sonunda kovacaklardır zaten. zaman meselesi bu sadece:)

ve nette biraz taradım bu meczubun yıllardır aynı yerinde saydığını, kendine gelen eleştrilerle zerre değişmediğini ( ki buradan da kovulacam diye burada bazı değişimlere gitti azda olsa ama yarın birgün eleştriler azalınca eski ayarına dönecektir) gösteren birkaç link buldum. boşa sinirlerinizi germeyin.

tahminen bir süre daha online olmadan siteyi sıklıkla ziyaret ederim.(ister istemez :)) sonrada yavaş yavaş bırakırım diye hesaplıyorum:) (zaten aktif olamayınca alışkanlıklar körelmeye başlar) doğal olanda budur :)lütfen beni online olmaya zorlucak şeyler yazmayın. kendinize iyi bakın ..selametle 2 :)

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
eğlenme-neşe ya da unutma (tanrıyı ve zamanı unutma) cereyan etmiyorsa öğrenmiyorsunuzdur; nokta
paylaşmıyorsunuzdur; nokta

konuşan kutu; bu kutu konuşur mu?

İnci Birinci

Düşünür Üye
Yeni Üye

Eğer benim yüzümden gideceksen gitme İnci. burayı sevdiğin sürece burda kal. evrenselide görmezden gel zaten bir süre sonra buradan da kovulacaktır merak etme. ben gidiyorum çünkü bu meczup yüzünden siteye olan aidiyetim ve uğrama amacım mutasyona uğradı:)aslında sessizce gitmeliydim ama hem kendimi bağlamak amaçlı hemde evrensel yüzünden kaybedilen bir üye olarak istatistiklere geçmesi için yazıya döktüm. vedaları hiç sevmem zaten:)

ayrıca benim yüzümden evrensel siteden atılsa bu da benin ruhumu bozar. bu minnet duygusu gibi birşey veya site için aktif üye olma sorumluluğu gibi bişiler doğurur ki bu da beni bozar. hür irademle,isteğimle uğramak ya da uğramamak isterim. öyleyse neden uğraştım evrenselle yönetime kısa sürede tanıtmak için. isterim ki yönetimde şikayetle değil site duruşu gereği kovsun. neyse eninde sonunda kovacaklardır zaten. zaman meselesi bu sadece:)

ve nette biraz taradım bu meczubun yıllardır aynı yerinde saydığını, kendine gelen eleştrilerle zerre değişmediğini ( ki buradan da kovulacam diye burada bazı değişimlere gitti azda olsa ama yarın birgün eleştriler azalınca eski ayarına dönecektir) gösteren birkaç link buldum. boşa sinirlerinizi germeyin.

tahminen bir süre daha online olmadan siteyi sıklıkla ziyaret ederim.(ister istemez :)) sonrada yavaş yavaş bırakırım diye hesaplıyorum:) (zaten aktif olamayınca alışkanlıklar körelmeye başlar) doğal olanda budur :)lütfen beni online olmaya zorlucak şeyler yazmayın. kendinize iyi bakın ..selametle 2 :)

Donkşot, verdiğiniz sitelere baktım, kah güldüm,kah reenkarnasyon gibi bişi hissettim :) Evet,gerçekten tarih tekerrürden ibaretmiş ve biz burada bir kaç zamandır havanda su dövmüşüz. Ancak,zararın neresinden dönülürse karmış,biz de zarardan döner,yolumuza akılcı devam ederiz. Bilgilendirici,eğitici,öğretici paylaşımları okuruz.

Lütfen,siteden ayrılmayın!

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
lütfen beni online olmaya zorlucak şeyler yazmayın. kendinize iyi bakın ..selametle 2 :)

buraya bi şey yazdım ya da yazmadım ve yayımlayamadım

her neyse bi 5-6 günde biz olmayacağız tatil değil mi?
yarından sonra; içimiz rahatlar

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
lütfen beni online olmaya zorlucak şeyler yazmayın. kendinize iyi bakın ..selametle 2 :)

ben şimdi bişi dicem sana güzel kardeşim ben manik ya da şizoyum biliyosun ya da bilmiyosun; bi dönem kötüydü böyle ben tuttum neler yazdım; sözler kendini oluşturdu garip şeyler oldu;
bi galaksinin güneş sistemimize büküldüğünü hatta evrene bir dış galaksiden hatta evrenden gelip delik açtığını ulaştığını felan yazdım;
bu savda-anlatıda dünya bi karadelikteydi de o güneş gelmiş bize ışık sağlamış bizi çekmişti;
yokluşa gitmekten kurtarmıştı

bunu ben bir masal rüya gibi yorumladım ve sonra bir anlamı oldu; bunu yapınca
buna ben bile inanmıyordum sadece yazıyordum-değişiklik-çırpıntı olsun okyanusta öyle işte;
ama hal deliceydi-tutulamıyordu;

bir başka;
bir gün deliliğin değililği;
bunu internette bir yerde daha yazdım ama;
beni yatıracaklar-bunu görüyorum biliyorum-deliyim ben deliyim işte bildiğin; dışardan tam öyle; içerden binbeş

gece sigara içmeye çıkarsın sen (belki de yatırmayacaklar ama) yürüyüş o yürüyüş; ilk otele o soğukta (köyümsü-kır'ımsı dış şehir biyerden) 45 bilemedin bi saat; gecenin üçü-dördü;

kafamın içinde bir tanrı belirdi ben tanrıya inamıyorken; ben tanrıyı yuttum-sildim attım ve bitirdim onu/bunu artık anlıyorum anladım derken

bu tanrı bir 'taht'ta oturuyor ve baba kral gibi bi şey; yanında da bi anne oturuyor onun tanrılığı ise belirsiz; ama annem gibi oda;

oralarda üç yaşında mı desem bi çocuk var mızmız zıyaklıyor resmen zıyaklama o da benim

kral oturan ve oturduğu yerden yöneten bi kütle sadece; oğul şımartan eylemsiz; bi ho gülücük ;

(bu hikaye çok uzun yorumlanır-açılır ama girmem)

her neyse şöyle yorumladık yıllar sonra

buna kisme alınmasın-alınan gücenen varsa da silelim modere edelim

annesiz isa ve babasız isa sendromu adını verdik buna

Annesiz İsa bir baba tanrı, erkek tanrının oğludur
Tanrı erkekle kutsallanır ve düşünülür; Tanrıya erkek öznesi ve erkeksi özne yakıştırılır;
Bunda çok derin çatışma izleri ve psikoljik yaklaşımlar, travmalar -gelişimler (gelişim izleri) ve kuramlar bulduk, Neredeyse insanlığın bütün yaraları bizce ama

babasız isa ise dünyadadır;
Dünyadaki isanın babası yoktur (mitte) gökteki isanın ise annesi yoktur;
tanrı ögeli, dişisiz çift cinsiyetli ya da tabi ki cinsiyetsiz düşünülmelidir
baba tanrı özdeşimi çok yoğundur; baba kızgınlıkları ve tanrı kızgınlıkları anlaşmazlıkları derin yürür-birlikte;
kız ergende tanrı küskünlüğü tüm bunları düşündük; baba kız ilişkilerini sorguladık;
tanrı öznesi insan ne yaparsa yapsın; dede kimlik-baba kmilik; dini temsil eden kimliklerle genişletiliyor olmalı; (bunu bir kitaptan-romancıdan öğrendik-hatırlattı bize o)
baba iletişimleri düşük toplumuz biz; tüm bunlarda paralellikler var bizce

Ademden yapma kadın modelinden vazgeçin-vazgeçelim toplumun sorunları çözülecek;
tanrı üzerine bi kaç güzellik sevgi ve barış fikri türetelim bu toplum düzelecek

Özellikle ama özellikle bu konuda derin yara var; çok derin;
bu buranın konusu değil ben gizemci saçmalayacıyım o halde saçmalayacağım
hem bu konuşan kutu biraz konuşsun bakalım neler der;

ademi çift cinsiyetli ya da cinsiyetsiz düşünün; tür değil ırk düşünün toplu insan gurubu; nasıl geldi ne farkeder; dünyada bitti yerde yitti gökten geldi ne farkeder;
her kafaya ;
insan bi şey kafamda yok der vardır ben gördüm
tanrı yok dedim kafamda tanrı çıktı be! hem de ne çıktı; ne çıkış o!
şimdi ben herkes sorsam baksam kafamda ayrım yok der;

şimdi ben sorsam aile içi şiddet ya da toplumsal şiddetle tanrı anlayışını bağdaştırmaz;

bir ırkta nesilde çözülür bu dayağı btirin; şiddeti bitirin ; aile içi şiddeti-kötü tanrı kalmaz yeryüzünde hemen oracıkta ölür;

her neyse sustum ben akar gider olur;

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye

Neyin degismesi gerekiyordu?

Degisen sadece bas yazilara gelen yanitlar ve o yanitlarin yanitlanarak devam etmesidir.

Bir yazi her bir kitle onunde farkli bilgi ve dusunce paylasir.

O yuzden sen bosuna provakasyonlarina devam etme.

Cunku hic bir ise yaramayacak.

Aklin sira burada propaganda yapiyorsun ve farkinda degilsin ki, burada baska sitelerin linklerini vererek, benim oradaki yazilarimin da reklamini yapmis oluyorsun.

Seninkilere elestiri denmez, satasma, atisma kustahlik hak ihlali saygisizlik, iftira atmak, itham etmek ve kendi kisiligini desifre etmek denir.

"ictenlik"

Kahin
Onursal Üye
FS - KT. Yöneticisi
Neyin degismesi gerekiyordu?

Degisen sadece bas yazilara gelen yanitlar ve o yanitlarin yanitlanarak devam etmesidir.

Bir yazi her bir kitle onunde farkli bilgi ve dusunce paylasir.

O yuzden sen bosuna provakasyonlarina devam etme.

Cunku hic bir ise yaramayacak.

Aklin sira burada propaganda yapiyorsun ve farkinda degilsin ki, burada baska sitelerin linklerini vererek, benim oradaki yazilarimin da reklamini yapmis oluyorsun.

Seninkilere elestiri denmez, satasma, atisma kustahlik hak ihlali saygisizlik, iftira atmak, itham etmek ve kendi kisiligini desifre etmek denir.

sayın evrensel insan; ben bi sitenin sadece başına baktım;
Bir anekdot sunulmuş sonunu okumamışsınız ya da eksik okumuşsunuz
çarpışma olasılığı olan iki gemi değil; bir gemi ve bir de deniz feneri imiş;
Siz bunu kaçırmış gözküyorsunuz;
ve bunu farketmemeniz üzerine zaten boşlukta kalmışsınız okuyucu tarafında;
dinlemiyorlar sizi o satten sonra ve siz tam konuşmaya devam ediyorsunuz, lütfen bunu okuyun ben yermiyorum;

Sonra konuyu başka bir alana/yöne taşımışsınız ve bildirim sunmuşsunuz, açıkçası insanlar bunu okuyunca ya bir deli ya da bir garip şey görüyor yahu ! demeliyim bunu
bir bildirimci vaazcı ya da kendi haline takılan biri;
ben nasıl göründüğünüz ya da algılandığınızı anlatmalıyım size;
kendi içinizde, kendi halinizde (dünyadan kaybolmuş-) olaydan ve durumdan kopuk algılanıyorsunuz

evrensel-insan

Kahin
Yeni Üye
sayın evrensel insan; ben bi sitenin sadece başına baktım;
Bir anekdot sunulmuş sonunu okumamışsınız ya da eksik okumuşsunuz
çarpışma olasılığı olan iki gemi değil; bir gemi ve bir de deniz feneri imiş;
Siz bunu kaçırmış gözküyorsunuz;
ve bunu farketmemeniz üzerine zaten boşlukta kalmışsınız okuyucu tarafında;
dinlemiyorlar sizi o satten sonra ve siz tam konuşmaya devam ediyorsunuz, lütfen bunu okuyun ben yermiyorum;

Sonra konuyu başka bir alana/yöne taşımışsınız ve bildirim sunmuşsunuz, açıkçası insanlar bunu okuyunca ya bir deli ya da bir garip şey görüyor yahu ! demeliyim bunu
bir bildirimci vaazcı ya da kendi haline takılan biri;
ben nasıl göründüğünüz ya da algılandığınızı anlatmalıyım size;
kendi içinizde, kendi halinizde (dünyadan kaybolmuş-) olaydan ve durumdan kopuk algılanıyorsunuz

Sen de mi modaya uydun?

Oradaki bir yanlis anlasilmanin oldugunu ben zaten sonradan farkina vardim.

Ayrica bunu bana bildiren arkadastan da bunun aciklamasini istedim.

Sorun nedir?

Ayrica sen benim yazimdan, arkadasin yazisindan ne anladin ve benim yanlis anladigim neydi ve neden yanlis anladim?

Bunlari yanitlaya bilecek misin?

Boyle bir ornegi verip "ucmak" kanatta gerektirmiyor.

O yuzden neyi ima ediyorsan, etme de acik soyle!

Ayrica baskasitelerden tek bir ornek alip buraya koyman ile demen ile ne oldu?

"Boyun bir karis buyudu mu?"

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar