Keşfim (Bilimsel):

Konu İstatistikleri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Bilimsel Deneyler kategorisinde NuriKara tarafından oluşturulan Keşfim (Bilimsel): başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 787 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Bilimsel Deneyler
Konu Başlığı Keşfim (Bilimsel):
Konbuyu başlatan NuriKara
Başlangıç tarihi
Cevaplar

Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Objectivity

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Sıklık (eşittir) özkütle (çarpı) hacim (bölü) kütle Cisim küçüldükçe yalnızlığı azalır, sıklığı değişir, ama yalnızlığı değişmez; Yalnızlık (eşittir) özkütle (çarpı) sıklık, yalnızlığın değişmesi; kendisine denk olan maddelerin sayılarının değişmesidir, gezegenler, yıldızlar aynı kategoride sayılıp en yalnız cisimlerdir, boşluk diye bir şey olmamasından dolayı bu böyledir, hava bize göre boşluktur; insanlık bir gezegene göre boşluktur; boşluklar büyüklüğe göre var olurlar, bu yüzden en küçük cisim boşluktan en az pay sahibidir.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Zaman Ölçüsü:

Zaman ne değildir? Zaman bir boyut değildir, zamanın içinde hareket edemezsiniz; zamanla birlikte hareket edebilirsiniz, zaman bir boyut değildir; zaman değişimin kendisidir, ta kendisidir: hareket ettiğiniz zaman aynı anda zamanın içindede hareket etmiş olursunuz; nöronlarınız hareket ettiklerinde boyutlarda ve zamanın içinde hareket etmiş olurlar: Zira zaman birşey değiştiği zaman ortaya çıkan akan şeydir: Birşeyin yavaş veya hızlı hareket etmesi onun zaman içindeki durumunuda etkiler: Görelilik budur.

Zaman nedir? Ne değillerden sonra söylemesini uygun buluyorum, herşeyin; zaman tek yönlü akan bir düzendir, aksi olamaz. Ancak ters yöne akarsa mümkün olabilir, buda ancak tersinin tekrarıyla mümkün olur; Şu örnek herşeyi açıklığa kavuşturur, kavuşturur, kavuşturur: İkizlerin birisi daha yavaş hareket eden nöronlara sahiptir, aşınma az olduğundan daha geç yaşlanır, daha yavaş algılar: Birisi 30 yaşına geldiğinde birisi 22 yaşına gelmiş olur: ama 50 yaşında ölecek olan yine 50 yaşında ölecektir.

Yerçekimi değilmi yerçekimi kütleçekiminden dolayı yer çekimi: Vede ışık hızı gibi büyük bir hız nöronların hareketini yavaşlatır; Bu yüzden ikizlerden biri zamanı farklı algılar.

Formül yazmak zor ama azmimin elinden kurtulamıyacağına inanıyorum.

Adet:

Göğüslerin vede penisin altında deri yoktur. Dışa sarkan birşey nasıl oluyorda bağımlı olabiliyor; ayrı olmuyor; beni şaşırttı! Bilimde ayıp yoktur: Olsaydı insanların gözleri kör olurdu, öyleyse bilim adına söylemekten çekinmeyin; kızların adet dönemlerinden konuşmakla başlayın. Gizleyen anlatamaz, yardımcı olamaz Anneler! konuşun,; kızlarınızla.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Göreceli zamanın varlığından bahsederler, ama vücuddaki herbir parçacığın zoraki olarak aynı hızda hareket ettiğinden bahsetmezler. Zira bir bütünün parçaları farklı kurallara tabii olsaydı, nasıl bir sonuç ortaya çıkardı; farklı zamansal süreçlere tabii olan uzuvlar; beyin böyle bir durumda kontrol edemezdi, kalp gereken kanı pompalayamazdı vesaire..., zamanın yavaş aktığı bir yerde sadece hareketler yavaşlamaz;: hücrelerde yavaşlar.

Sebepmidir, sonuçmudur?, Zaman yavaşladığı içinmi hücreler yavaş hareket eder, hücreler yavaş hareket ettiği içinmi zaman yavaş akar:

Zamanı yavaşlatacak iki şeyden bahsediliyor, ışık hızı ve karadelikler; daha doğrusu hız ve çekim gücü...:;: şimdi bu güçten bağımsız olarak bir insanın bütün fiziksel, hücresel aktivitelerini yavaşlattığımızı düşünelim. Bu insan bize göre daha yavaş yaşlanacak, ve herşeyi daha yavaş algılayacak.

Zamanı bükmeden zamanı yavaşlattım, zamanın bir boyut olduğunu düşünmüyorum; zaman nesnelerin değişimiyle meydana gelen bir olgudur. Aynı şekilde geleceğe veya geçmişe yolculuk yapılamaz, çünki zaman akar, aktığı zaman geriye anılardan başka bir şey kalmaz. Bir zaman dilimi örneğin 1877 12 Haziran 17:33 bu zaman diliminde maddeler belirli bir şekildeydiler, eğer tamamiyle aynı şekilde olursa o zaman dilimini tekrar yaşamış oluruz. Sorun şuki zaman aktığı zaman o zaman dilimi kayboldu. Zamanın biçimlerin korunduğu tamamiyle saçmalık. Bazı şeyler bilimin gelişmesiyle değiştirilemez, hatta bilimin gelişmesi sınırlarımızı anlamamızada yardımcı olur.

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Zamanı bükmeden zamanı yavaşlattım, zamanın bir boyut olduğunu düşünmüyorum; zaman nesnelerin değişimiyle meydana gelen bir olgudur. Aynı şekilde geleceğe veya geçmişe yolculuk yapılamaz, çünki zaman akar, aktığı zaman geriye anılardan başka bir şey kalmaz. Bir zaman dilimi örneğin 1877 12 Haziran 17:33 bu zaman diliminde maddeler belirli bir şekildeydiler, eğer tamamiyle aynı şekilde olursa o zaman dilimini tekrar yaşamış oluruz. Sorun şuki zaman aktığı zaman o zaman dilimi kayboldu. Zamanın biçimlerin korunduğu tamamiyle saçmalık. Bazı şeyler bilimin gelişmesiyle değiştirilemez, hatta bilimin gelişmesi sınırlarımızı anlamamızada yardımcı olur.

Zamana yenik düşüyorsun Nurican...
Bilim insanlarından yeni bir açıklama gelmişti ve sanırım okumadan yorum yapmışsın. Bu konularda net konuşmak henüz mümkün değil, biraz zaman gerekiyor.

NuriKara

Düşünür Üye
Yeni Üye
Zamana yenik düşüyorsun Nurican...
Bilim insanlarından yeni bir açıklama gelmişti ve sanırım okumadan yorum yapmışsın. Bu konularda net konuşmak henüz mümkün değil, biraz zaman gerekiyor.

Şimdi; tek yaptıkları bilardo toplarını tersi yönünde hareket ettirmek, yani pekbir zaman yolculuğuymuş gibi gözükmedi bana. Yaptıklarını küçümsemiyorum ama zaman yolculuğuyla pekbir alakası yok.

Herşeyden önce hareketlerden bağımsız olarak geri alsalardı, geri sarmak yerine yoktan o duruma getirmek: o zaman beni kazanırlardı, ama bunun yapılabileceğini düşünmüyorum; zaman nesnelerin hareketleriyle oluşan birşey çünkü. Hareket olmazsa zaman oluşmaz. Bütün evreni gerimi saracaklar, öyle yapsalar bile şimdi kaybolacağı için yine zamanda yolculuk olarak adlandırılamazdı. Leftycan. :)

Objectivity

Kahin
Onursal Üye
Şimdi; tek yaptıkları bilardo toplarını tersi yönünde hareket ettirmek, yani pekbir zaman yolculuğuymuş gibi gözükmedi bana. Yaptıklarını küçümsemiyorum ama zaman yolculuğuyla pekbir alakası yok.

Herşeyden önce hareketlerden bağımsız olarak geri alsalardı, geri sarmak yerine yoktan o duruma getirmek: o zaman beni kazanırlardı, ama bunun yapılabileceğini düşünmüyorum; zaman nesnelerin hareketleriyle oluşan birşey çünkü. Hareket olmazsa zaman oluşmaz. Bütün evreni gerimi saracaklar, öyle yapsalar bile şimdi kaybolacağı için yine zamanda yolculuk olarak adlandırılamazdı. Leftycan. :)

Zamanda yolculuk yapılabilirse şayet ortada kaybolan bir zaman dilimi olmaması gerekiyor ki bu da hep söylediğimiz "An" zamanda gerçekleşen olayların, Dünya'da ağır çekim algılanması anlamına gelebilir.

Gelecekten geldiğini iddia eden şahsın açıklamasına göre 2028'de zamanda yolculuk yapılabilecekmiş ve o da 2030'dan geliyormuş hatta o döneme ait bir video da izletmişti.:)

Bekleyip görelim Nurican.:)

Tüm sayfalar yüklendi.
Sidebar Kapat/Aç

Yeni Mesajlar